دردناک بودن خیانت

دردناک بودن خیانت

خیانت واقعا بد است. قطعا این را میدانید.
اما این مساله را دوباره تکرار کردیم تا منظور این مقاله را اشتباه متوجه نشوید.

ما واقعا باور داریم که خیانت در رابطه عشقی، چیز بسیار اشتباه و بدیست و تصمیم درباره ادامه رابطه با کسی که به شما (بصورت همزمان در رابطه)خیانت کرده است، سخت خواهد بود.

در این مقاله، بحثی درباره خود خیانت کردن نداریم، اما بجای آن درباره این بحث خواهیم کرد که چرا خیانت اینقدر دردناک است ؟ تا بتوانید از نظر احساسی قویتر شوید و از اینکه خیانت باعث آسیب به شخصیت شما شود جلوگیری کنیم.
چرا خیانت در رابطه عشقی، اینقدر حس بدی به انسان میدهد

قبلا گفته ایم که انسانها عاشق کسانی میشوند که نیازهای روانشناسی آنها را تامین میکنند. این نیازها، معمولا برای تعادل روانشناسی و خوب بودن حال ما ضروری اند.

لحظه ای که کسی به شما خیانت میکند، بصورت ناخودآگاه رابطه را تمام شده خواهید دانست و این مساله یکی از دلایلی است که حس بدی پیدا میکنید زیرا با پایان رابطه تعدادی از نیازهای اساسی ما، دیگر تامین نمیشود.

با این وجود، این مساله تنها دلیلی نیست که خیانت دردناک است. به محض اینکه به کسی خیانت میشود، او به نا امنی های درونی خود فکر میکند. مثلا اگر یک مرد از اینکه قد کوتاهی دارد، سالها خجالت زده و ناراحت بوده باشد و به او خیانت شود، اولین چیزی که به سرعت به آن فکر خواهد کرد این است که علت خیانت، قد او بوده است. و این مساله بصورت ناخودآگاه، در ذهن فردی که به او خیانت شده است آشوبی به پا خواهد کرد.

به بیان دیگر، وقتی کسی به ما خیانت میکند، ما نا امنی های درونی خود را سرزنش میکنیم.
نیاز به پذیرفته شدن

یکی از نیازهای اصلی که مردم را به رابطه ها میکشاند، نیاز به پذیرفته و تایید شدن است. برای افراد زیادی، قبول و تایید شدن میتواند یکی از نیازهایی باشد که بسیار حیاتی است.

انسانها نه تنها میخواهند توسط طرف مقابل، همانطور که هستند پذیرفته شودند، بلکه دوست دارند دیگران، اشتباهات و نقاط ضعف آنها را نیز بپذیرند. آنها حتی دوست دارند سایرین، از آن چیزهایی که خودشان ، درباره خود تنفر دارند حمایت کنند.

مثلا زنی که ظاهر خود را دوست ندارد، ممکن است فقط بخاطر اینکه مردی ظاهر او را پذیرفته است، عاشق او شود. قطعا نیازهای دیگری نیز میتوانند وجود داشته باشند اما معمولا، نیاز به پذیرفته شدن خصوصا در افرادی که اعتماد به نفس کمتری دارند، موثر تر خواهد بود.

حال وقتی که به چنین زنی خیانت میشود، اولین چیزی که به آن فکر خواهد کرد، ظاهر خود است زیرا درباره آن، اعتماد به نفس نداشته و باور خواهد داشت که علت خیانت مرد به او، عدم جذابیت ظاهری بوده است.

به همین علت است که این زن، پس از اینکه به او خیانت میشود، اینقدر حس بدی دارد. درواقع، خیانت کردن زخمهایی را که این زن از قبل داشته است را دوباره باز کرده و همچون نمکی بر روی زخمهای قدیمی این فرد میشود.
چرا برخی افراد، وقتی به آنها خیانت میشود، آسیب نمیبینند ؟

قطعا خیانت در رابطه عشقی، باعث اذیت شدن هر کسی خواهد شد، اما همانطور که احتمالا در اطراف خود دیده اید، این آسیب در افراد گوناگون، به میزان مختلفی رخ میدهد.

کسانیکه اعتماد به نفس بالاتری دارند، پس از اینکه به آنها خیانت میشود، استوراتر بوده و آسیب کمتری میبینند.
هرچقدر که یک فرد، نا امنی های درونی کمتری داشته باشد، در مقابل خیانت مقاوم تر خواهد بود و ضربه کمتری خواهد دید. از آنجاییکه خیانت در رابطه عشقی، نوعی از پذیرفته نشدن است، به همین علت کسانیکه حس بهتری نسبت به خود، و اعتماد به نفس بالاتری دارند، دربرابر خیانت آسیب نخواهند دید.

بله، آن دسته از افراد نیز حس بدی خواهند داشت اما نه به اندازه ی کسی که باور دارد بخاطر جذاب یا باهوش نبودنش به او خیانت شده !

اما باید گفت از آنجاییکه در قلمرو قدرت نامحدود هستید، همواره راه حل های ویژه ای را خواهید داشت و همین مساله، باعث تمایز شما با دیگران خواهد بود. با خرید کتاب جذابیت در برابر جنس مخالف، قادر خواهید بود که همواره، عطش فرد مقابل را در رابطه، نسبت به خود حفظ کنید و احتمال خیانت فرد مقابل به خود را به صفر برسانید ! همچنین خواهید توانست با خرید کتاب قدرتمند ایجاد تغییرات رفتاری بی نظیر قدرت نامحدود، بدون توجه به اینکه چه نوع تنش روانشناسی به شما وارد شده است، دوباره به اوج قدرت روانشناسی خود بازگردید!

1
كتاب ایجاد تحولات رفتاری فردی ، ترک عادات بد و رهایی دائم از رفتارهای ناخواسته
همچون همیشه،شیوه ایی بسیار خاص و ویژه ، به سبک قدرت نامحدود

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *