روش های فراموش کردن عشق

روش های فراموش کردن عشق

“داغ ترین عشق،سردترین پایان را دارد” – سقراط

قطعا افراد زیادی در سرتاسر جهان و کشورمان وجود دارند که رابطه عشقیشان به پایان رسیده و حال خوبی ندارند و بسیار ناراحت بوده و دوست دارند بدانند آیا راه حل سریعی پس از شکست عشقی برایشان وجود دارد یا خیر. اطمینان میدهیم که اگر جستجوهای شما به این سایت و این مطلب رسیده است، بسیار خوش شانس بوده اید زیرا این مطالب راه حل نهایی و فوق العاده ای برای شماست و جستجوهایتان را پایان خواهد داد. اگر آنقدر خوش شانس بوده اید که به این صفحه برسید و آنرا بیابید، شانس خود را با دیگران نیز به اشتراک گذاشته و آنها را نیز به این صفحه راهنمایی کنید تا بتوانند با شکست عشقی خود به سرعت کنار بیایند و فرد قبلی را فراموش کنند.

۱۰ راه برای عبور از شکست عشقی

اگر میخواهید به سرعت کسی را فراموش کنید، لطفا هر راه حل دیگری را که تا به امروز در خاطر دارید، مانند اینکه خود را مشغول نگه دارید یا قوی باشید و مسافرت و تفریح کنید و غیره را فراموش کرده و روی این لیست ده گانه متمرکز شوید که بهترین و سریعترین راه برای فراموش کردن رابطه عشقی گذشته شماست که آنرا به همه کسانی که در حال حاضر این مشکل را دارند، هدیه میکنیم.

امید داشتن = تا ابد در شکست عشقی ماندن : دلیل اصلی اینکه مردم مرگ کسانی که عاشقشان هستند را میپذیرند اما پایان یک رابطه را نمیتوانند بپذیرند این است که امید برگشت دارند. اگر ذهن شما حتی یک درصد امید برگشت داشته باشد، امکان ندارد بتوانید او را فراموش کنید. برای اینکه سریعتر بتوانید از مشکل به وجود آمده خلاص شوید، امید را بکشید و زندگی جدید را آغاز کنید.
خطرناکترین رخداد : اینکه مدام بنشینید و درباره فرد مورد نظر و خاطرات او فکر کنید. کسانیکه منتظر تماس فرد میمانند و به یاد خاطرات هستند هیچگاه نجات نخواهند یافت. باید توجه کنید که با پایان یک رابطه، ذهن شما به شدت تمایل دارد که مدام به فرد مذکور فکر کند اما باید دقت کنید که خصوصا در روزهای اول، فکر خود را کنترل کنید یا تا حدی با چیزهای دیگر مشغول نگه دارید و همچنین توصیه میکنیم مدیتیشن را نیز فراموش نکنید.
باورهای خود را اصلاح کنید: سالهاست که رسانه ها و همه اطرافیانتان، قصد داشته اند که بگویند شما نیمه گمشده ای در این جهان دارید و با یک نفر، یک روح واحد هستید و بی او تا ابد ناقصید. اگر نگاهی به صنعت فیلم های عاشقانه بیندازید خواهید دید که چه در آمدی در این صنعت وجود دارد و در حقیقت آنها قصد دارند اعتیاد به عشق را رواج داده و محصولات خود را با معتاد کردن مردم به عشق، بهتر به فروش برسانند. آهنگهای عاشقانه سوزناک که تا به امروز مدام در گوش شما تکرار شده اند، باعث شده اند که این باورها به بخشی از وجود شما تبدیل شوند. باورهایی مثل اینکه :”او با همه فرق دارد، او تا ابد برای من تکرار نخواهد شد، تا ابد حسرت او در دلم خواهد ماند و غیره همه باورهایی هستند که اگر بخواهید کماکان آنها را داشته باشید، تا ابد نجاتی از وضعیت فعلی خود نخواهید داشت. واقعیت این است که اگر عاقلانه تر نگاه کنید، چه بسا افراد بسیار بهتری برای شما وجود داشته باشند و فرد فعلی، نقاط ضعف بسیاری نیز داشته است که شما فقط درحال کنار آمدن با آنها بوده اید و درعوض اکنون میتوانید رابطه ای را آغاز کنید که معیارهای شما را بیشتر داشته باشد. اگر مقاله ی “چرا عاشق میشویم ؟” را مطالعه کنید، متوجه خواهید شد که بدون اینکه در حال حاضر بدانید، علت عاشق شدن شما چیز دیگری بوده است و به همین علت، به راحتی میتوانید بعدها عاشق افراد دیگری نیز شده و زندگی فوق العاده ای را برای خود رقم بزنید. البته تایید میکنیم که اکنون و در این لحظه، به علت مواد شیمیایی که در ذهن شما تولید میشود(دقیقا همانند اعتیاد به مواد مخدر) ممکن است بگویید که نه اینطور نیست ! جنس عشق من متفاوت است. اما پس از مدتی متوجه خواهید شد که آنچه گفتید وجود ندارد و شما میتوانید به سادگی رابطه های بهتری را آغاز کرده و از زندگی خود لذت ببرید.
خود را مشغول نکنید : اینکه پس از پایان رابطه برای مشغول کردن ذهنتان، خود را تا حدی درگیر فعالیت های جدید کنید، خوب است. اما مواظب باشید که بیش از حد به فعالیت جدیدی پناه نبرید تا از واقعیت فرار کنید. درواقع، اکنون ذهن شما مستعد است که به فعالیت جدیدی پناه ببرد و اعتیاد دیگری را جایگزین عشق قبلی کند. مثلا ممکن است به خواب، تلویزیون دیدن، تفریح کردن یا مسائل دیگر اعتیاد پیدا کنید تا از مساله فرار کنید. اگر شما گرسنه باشید، آیا با مشغول کردن خودتان میتوانید برای مدت زیادی از گرسنگی خود فرار کنید ؟ قطعا خیر. بلکه این کار باعث خواهد شد که در روزی دیگر، عطش بیشتری به غذا پیدا کنید. شما نمیتوانید با فرار کردن از یک مشکل و وانمود کردن اینکه هیچ مشکلی وجود ندارد، آنرا حل کنید. راه صحیح این است که با مشکل روبرو شوید و ضمیر ناخودآگاه خود را قانع کنید که همه چیز تمام شده است و برای این کار باید شواهدی را مبنی بر اتمام رابطه به ضمیر ناخودآگاه خود نشان دهید تا آنرا قانع کنید.
مواظب شکل گیری باورهای جدید باشید : به محض پایان یک رابطه، مردم شروع میکنند به گوش دادن آهنگهای غمگین، دیدن فیلمهای رمانتیک و ناراحت کننده و یا حتی جستجوی اینترنتی برای یافتن جملات غمناک و سوزناک عاشقانه. این کارها هیچ سودی برای شما نخواهند داشت جز اینکه باورهای محدود کننده ای را مانند اینکه : “او با همه فرق داشت”،”من بدون او نمیتوانم زندگی کنم” و غیره تقویت کند که نهایتا باعث میشود نتوانید هیچگاه از این شکست عشقی رهایی یابید. با تکرار مداوم این باورها، ضمیر ناخودآگاه واقعا آنها را باور کرده و تا ابد در این درد خواهید ماند. همچنین دقت کنید که ممکن است باورهای جدیدی را نسبت به مردم و افراد پیدا کنید که بسیار خطرناک هستند. مثلا اینکه :”همه همینطورند” یا اینکه “دیگر به هیچکس اعتماد نمیکنم” یا موارد دیگر، بسیار خطرناک هستند و در زندگی آینده به شما ضربه خواهند زد. فقط کافیست انتخابهای بعدی خود را عاقلانه تر انجام دهید نه اینکه باورهایی را شکل دهید که بعد ها باعث جذب مجدد افراد مشابه، در زندگیتان شود.
زندگی اجتماعی خود را مجددا از سر گیرید : بسیاری افراد پس از پایان رابطه، خود را از دوستانشان و جامعه مخفی میکنند. پس از پایان رابطه با افراد جدید صمیمی شوید و با خانواده و نزدیکان و دوستانتان مجددا همراه شوید تا بتوانید به راحتی همه چیز را فراموش کنید. شما باید نیاز صمیمیت و ارتباط خود را بیش از گذشته با ارتباطهایتان تامین کنید تا به مشکلی بر نخورید.
گریه کردن مشکلی ندارد : احساسات سرکوب شده میتوانند باعث افسردگی یا حال بد شما شوند. احساسات خود را بروز دهید و از آنها فرار نکنید و آنها را تجربه و حس کنید و حتی با دوستان صمیمی خود به اشتراک بگذارید و اگر لازم شد، اندکی گریه کردن هم عیبی ندارد. با احساسات خود نجنگید و آنها را سرکوب نکنید.
برای مدتی، از فردی که با او بهم زدید، فاصله بگیرید : پروفایل فیسبوک، صفحه چت تلگرام، و سایر روش های ارتباطی خود با او را حداقل برای مدتی از بین ببرید تا ذهنتان باور کند که هیچ امیدی برای برگشت وجود ندارد. سریعترین روش پایان یک رابطه این است که برای همیشه امید را ریشه کن کنید.
چیزهایی که او را به یاد شما می آورد را کنار بگذارید : در علم NLP اصطلاحی به نام Anchor وجود دارد که پس از پایان رابطه باید مواظب آنها باشید. چیزهایی که باعث یادآوردن او میشوند را از خود دور کنید.
مستقل شوید : بسیاری افراد، برای فرار از درد هایی که در زندگی خود دارند و بصورت اعتیاد گونه ای، به رابطه پناه می آورند. اگر یاد بگیرید که کمتر به رابطه ها وابسته شوید، میتوانید شکست های عشقی را بسیار ساده تر از یاد ببرید. بجای فرار از مشکلات، یاد بگیرید که چگونه میتوانید با مشکلات خود مواجه شوید و بدین ترتیب هم زندگی بهتری خواهید و هم رابطه های جذاب تری را تجربه خواهید کرد.

راه صحیح پس از پایان یک رابطه چیست ؟

پس از پایان رابطه، ممکن است سعی کنید با مشغول نگهداشتن خود، یا بیشتر خوابیدن یا حتی مصرف داروها یا مواد مخدر یا مسائل دیگر، خود را مشغول کنید و از رویارویی با اصل ماجرا، فرار کنید.اما باید بدانید که با این کار، فقط مشکل را حاد و حادتر میکنید.

کافیست امید را بکشید، ذهن و ضمیرناخودآگاهتان را قانع کنید که همه چیز تمام شده است و باورهایی مانند اینکه : او دیگر برای من تکرار نمیشود و او با همه فرق داشت را کنار بگذارید. خواهید دید که سریعتر از آنچه فکرش را میکردید، فرد مربوطه را فراموش کرده اید.

به هرحال باید بدانید که افراد در زندگی شما، همیشگی نیستند و نباید به آنها وابسته شوید.

اگر بیوفا باشند ، خواهند رفت یا خیانت خواهند کرد.

و اگر بهترین و باوفاترین باشند، تا جایی که زنده اند با شما خواهند ماند، اما بالاخره خوبها نیز با مرگ خواهند رفت.

پس بهتر این است که وابسته کسی نشوید و بدانید که اول و آخر، این وابستگی زیاد از حد(حتی به پدر و مادر)باعث درد و رنج شما میشود. اینکه همین حالا با پایان رابطه فعلیتان، یاد گرفتید که چطور با چنین رخدادی مقابله کنید، یک فرصت یادگیری فوق العاده برای شماست که زندگی در اختیارتان گذاشته است و دردهای بسیاری را بعدها از شما دور خواهد کرد.

اگر فرد مذکور را هنوز دوست دارید، باید قبول کنید که او این تصمیم را گرفته است پس به تصمیم کسی که دوستش دارید احترام بگذارید و حتی او را برای چیزی که دوست دارد یاری کنید. شما برای بازه ای لحظات خوشی را با هم داشته اید و اکنون وقت آن رسیده که هنوز هم مثل قبل، به دوست داشته های قلبی فرد مقابل احترام بگذارید و او را در تصمیمش کمک کنید.

نکته مهمتر اینکه نقاط ضعف خود را اصلاح کنید و پیشرفت کنید. از بحثها و مسائلی که در رابطه قبلیتان پیش آمد، درس بگیرید تا بدانید چگونه یک رابطه زیبا و سالم به وجود می آید تا در زندگی آینده خود آنرا بکار گیرید. اگر پایان رابطه شما علت خاصی داشته است، به دنبال رفع آن و فوق العاده کردن خود و شرایط زندگیتان باشید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *