آیا ضعف دلار منجر به شکستن بیت کوین در نهایت 12000 دلار خواهد شد؟ – مجموعه

آیا ضعف دلار منجر به شکستن بیت کوین در نهایت 12000 دلار خواهد شد؟

 


از نظر تاریخی ، یک دلار ایالات متحده ضعیف تر منجر به تقویت سایر دارایی های "امن" می شود. با تجزیه و تحلیل همبستگی ، می توان چنین نتیجه ای را با Bitcoin (BTC) و USD نیز بدست آورد.

بیت کوین در سال 2020 به دست آورد زیرا شاخص ارز دلار آمریکا (DXY) سال سختی را پشت سر می گذارد. اما آیا این حرکت در ماه های آینده نیز ادامه خواهد داشت؟ بیایید نگاهی دقیق تر به نمودارها بیندازیم.

بیت کوین برای جلوگیری از آزمایش فاصله CME با قیمت 9،600 دلار ، باید سطح پشتیبانی 11000 دلاری را حفظ کند

نمودار BTC / USD 1 روزه. منبع: TradingView

نمودار BTC / USD 1 روزه. منبع: TradingView

این مثلث به سمت بالا شکسته شد در حالی که اکثر بازارها منتظر بودند تا اوج خود را نشان دهند ، در نتیجه یک صعود به سمت 11700 دلار و دستیابی به موفقیت در منطقه مقاومت 11،000-11،200 دلار مهم باشد.

با این حال ، برای حفظ حرکت صعودی ، حمایت باید در این منطقه 11،000-11،200 دلار باشد تا آزمایش منطقه مقاومت 12،000 $ انجام شود.

نمودار 1 هفته ای BTC / USD. منبع: TradingView

نمودار 1 هفته ای BTC / USD. منبع: TradingView

نمودار هفتگی بیت کوین اهمیت سطح مقاومت 12000 دلاری را نشان می دهد. از زمان آغاز بازار خرس ، منطقه 12000 دلاری مانع بزرگی بوده است.

این مانع حیاتی منجر به آزمایشات متعدد این منطقه شد. با این حال ، هنوز دستیابی به موفقیت رخ نداده است. اما اتفاق نظر کلی این است که هرچه یک سطح بیشتر تست شود ، ضعیف تر می شود.

به عنوان نمونه ، نقره تقریباً هفت سال طول کشید تا مقاومت 18 دلاری را بشکند.

نمودار 1 هفته ای نقره ای. منبع: TradingView

نمودار 1 هفته ای نقره ای. منبع: TradingView

این شکست طولانی مدت طول کشید ، زیرا قیمت نقره به طور مداوم در سد 18 دلار رد می شد. با این حال ، دستیابی به موفقیت در سطح 18 دلار منجر به حرکت گسترده ای شد که رالی به سمت 30 دلار ادامه داشت ، که از زمان شکست تاکنون 60٪ افزایش یافته است.

اما اگرچه این مورد علاقه علاقه مندان به بازار ارزهای رمزپایه نیست ، اما این یک حرکت بزرگ برای بازارهای کالاست. بنابراین ، دستیابی به موفقیت در مانع 12000 دلاری باید منجر به حرکتی عظیم برای بیت کوین شود و همچنین اولین مانع بزرگ بین 16،500-17،500 دلار پیدا شود.

چنین حرکتی تقریباً 50٪ نیز نتیجه می دهد.

دلار ضعیف تر به خوبی بیت کوین است

نمودارهای 1 روزه DXY در مقابل BTC / USD. منبع: TradingView

نمودارهای 1 روزه DXY در مقابل BTC / USD. منبع: TradingView

در ماه های اخیر ، شاخص ارز دلار آمریکا مرکز بسیاری از بحث ها در مورد حرکات بیت کوین بوده است.

کاملا واضح است که آنها برعکس یکدیگر حرکت می کنند و در نتیجه به این نتیجه می رسند که دلار آمریکا ضعیف تر از قیمت بیت کوین سود می برد. این نیز دلیل اصلی سرمایه گذاران بزرگ موسسه ای است که در بیت کوین موقعیت کسب می کنند ، نشانه اصلی چرخه جدید است.

در واقع ، همبستگی معکوس آشکار و کاملاً طبیعی است زیرا اقتصاد جهانی حول پول ذخیره جهانی ، دلار آمریکا ساخته شده است.

نمودار 1 هفته ای DXY در مقابل طلا. منبع: TradingView

نمودار 1 هفته ای DXY در مقابل طلا. منبع: TradingView

مثال اصلی ضعف های موجود در دلار آمریکا در واکنش طلا از حباب نقطه ای 2000 مشاهده شده است.

از زمان فروپاشی بازارها در آن سال ، دلار آمریکا ارزش خود را از دست داد و در نتیجه پس از آن 600٪ طلا افزایش یافت. نقره حتی در این دوره 1100٪ هم جمع شد.

به همین ترتیب ، هنگامی که دلار آمریکا شروع به نشان دادن قدرت کرد ، طلا و نقره همانطور که انتظار می رفت بسیار پس گرفتند.

بنابراین ، از آنجایی که ضعف اخیر دلار آمریکا منجر به افزایش بازارهای کالا شد ، این امر همچنین به هر جنبشی در بیت کوین در سال های آینده سود می رساند. این مومنتوم اغلب توسط "معتقدان به بیت کوین" "خارج شدن از سیستم" طبقه بندی می شود.

محتمل ترین سناریو برای بیت کوین

نمودار 1 هفته ای BTC / USD. منبع: TradingView

نمودار 1 هفته ای BTC / USD. منبع: TradingView

محتمل ترین سناریو یک ساختار محدود محدود با برخی آزمایشات بیشتر در سطوح پایین تر است.

برای این سناریو می توان چندین استدلال ارائه داد. اولین مورد ضعف کلی Ethereum تا کنون در Q4 است که منجر به ضعف کلی بازار رمزنگاری می شود.

به طور کلی ، ماه ژانویه ماه خوبی برای Ethereum و بازارها است. با این وجود ، با توجه به تمام عدم قطعیت های موجود در اقتصاد جهانی در این مرحله ، شکست در این سه ماهه بعید به نظر می رسد.

بحث دوم این نتیجه گیری است که بازار هنوز در حال ایجاد یک چرخه جدید است. در طول این ساخت و سازها ، محدوده تجمع تعریف می شود و حرکت برای ایجاد حرکت بعدی ایجاد می شود.

نمودار 4 روزه BTC / USD. منبع: TradingView

نمودار 4 روزه BTC / USD. منبع: TradingView

نمودار 4 روزه بیت کوین شباهت هایی را با شروع چرخه قبلی در سال 2016 نشان می دهد. ساخت و سازهای طولانی و کناری در حال افزایش بودند ، پس از آن یک حرکت بزرگ به سمت سطح مقاومت بعدی رخ داد.

این محتمل ترین سناریو در این مرحله است زیرا بازار همچنان برای چرخه بزرگ بعدی در حال پیشرفت است. این چرخه بازار را به سطوحی می رساند که قبلاً دیده نشده بود ، اما با یک حرکت اتفاق نمی افتد.

بنابراین ، انباشت یک قسمت مهم از تجمع در چنین بازاری است ، که به نظر می رسد در حال حاضر در حال رخ دادن است.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا فقط نظرات عقاید است نویسنده و لزوماً نظرات Cointelegraph را منعکس نمی کند. هر حرکت سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیقات خود را انجام دهید.