آینده استخراج بیت کوین سبز است و روسیه بیشترین شانس را دارد – مجموعه

آینده استخراج بیت کوین سبز است و روسیه بیشترین شانس را دارد

 ماه گذشته ، رئیس جمهور چین ، شی جین پینگ ، اعلام كرد كه چین قصد دارد تا سال 2060 خنثی شود و خواستار یك "انقلاب سبز" باشد.

اگر این طرح به درستی اجرا شود ، می تواند به چین کمک کند تا سرانجام بزرگترین وضعیت آلاینده خود را از بین ببرد و اکوسیستم جهانی را به طور قابل توجهی بهبود بخشد ، که همچنین می تواند صنعت معدن برجسته بیت کوین (BTC) کشور را به شدت متزلزل کند.

مشهورترین قطب معدن چین استان جنوبی سیچوان است که دارای بخش برق آبی فراوانی است. با این حال ، برق در آنجا فقط در فصل مرطوب ، که بین ماه های مه و سپتامبر انجام می شود ، ارزان است. خارج از آن دوره ، بیشتر کارگران استخراج از شمال به سین کیانگ و مغولستان داخلی مهاجرت می کنند ، که در حال حاضر بیش از 40٪ از کل نرخ هش بیت کوین را تولید می کند. برخلاف سیچوان ، با این حال ، این مناطق کویری به طور عمده به منابع انرژی تجدید ناپذیر مانند زغال سنگ بستگی دارند. اگر دولت تلاش کند تا انتشار دی اکسیدکربن صفر خالص انجام دهد ، استخراج در آنجا ناکارآمد خواهد شد و بازیکنان محلی گزینه های بسیار کمتری خواهند داشت.

آینده استخراج بیت کوین سبز است

از آنجا که جهان سرانجام حقایق سخت تغییر آب و هوا و انتشار دی اکسید کربن ناشی از انسان را آموخته است ، دسترسی مداوم به انرژی های تجدیدپذیر به یکی از مهمترین عوامل استخراج بیت کوین تبدیل خواهد شد. اما آیا مکان هایی وجود دارد که بتواند این نیاز را تأمین کند؟

بیایید نگاهی به نقشه استخراج Bitcoin بیندازیم که توزیع جغرافیایی نرخ هش BTC جهانی را نشان می دهد. البته چین پادشاه بدون رقیب است که بیش از 65٪ را تشکیل می دهد. پس از چین ، ایالات متحده ، روسیه و قزاقستان قرار دارند که به ترتیب 7،24٪ ، 6،90٪ و 6،17٪ گردن و گردن دارند.

کشورهای مشترک المنافع ، منطقه CIS ، که شامل روسیه و قزاقستان است ، به نظر می رسد به ویژه توسط کمبود اطلاعات در مورد صحنه های استخراج معادن محلی ، توسط بازیکنان بین المللی نادیده گرفته می شود.

برق از شمال چین ، قزاقستان بیشتر توسط نیروگاه های زغال سنگ تولید می شود. ارزان است اما پایدار نیست. همچنین ، دولت محلی با کاهش تعرفه ها و هزینه ها در بازار برق دخالت کرده است ، به این معنی که در نهایت ممکن است دوباره بازگردند.

از طرف دیگر روسیه پیش نیازهای طبیعی زیادی برای برق تجدیدپذیر ارزان و همچنین فضای اقتصادی با ثبات تر دارد.

سرما و انرژی زیاد

اگر از من بخواهید یکی از مواردی که اتحاد جماهیر شوروی در آن مهارت داشت را نام ببرم ، می گویم زیرساخت های صنعتی.

بیشتر استخراج بیت کوین در روسیه در منطقه معروف سیبری انجام می شود که از دهه 1960 نیز یکی از نقاط اصلی تولید آلومینیوم بوده است. از آنجا که در تمام مراحل تولید آلومینیوم انرژی مصرف می شود ، اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی تصمیم به ساخت کارخانه های ذوب سیبری به همراه نیروگاه های برق آبی (روسیه میزبان حدود 9٪ از منابع آبی آبی در جهان ، عمدتا در سیبری و شرق دور) است.

فناوری ذوب آلومینیوم از آن زمان به بعد تکامل یافته و تولید را با صرفه جویی در انرژی بسیار بیشتر کرده است. این ، در کنار این واقعیت که دولت شوروی در هنگام ایجاد زیرساخت ها ، غالباً جایی برای رشد آینده باقی می گذارد ، دلیل اصلی این است که این روزها این منطقه از توان مازاد برخوردار است. طبق روس هیدرو ، دومین تولید کننده برق آبی در جهان ، کل ظرفیت نصب شده نیروگاه های آبی در روسیه در حال حاضر تقریباً 45 میلیون کیلووات است. به طور دقیق تر ، برآورد می شود که نیروگاه های برق آبی در سیبری تقریباً 10٪ از کل خروجی کل نیروگاه های کنترل شده توسط شبکه ملی انرژی واحد را تولید می کنند.

یکی دیگر از جنبه های کلیدی آب و هوای بدنام سیبری است که در آن نه ماه سال سرد است. اگر مورد مناسبی برای این نوع آب و هوا وجود داشته باشد ، یک مرکز داده پر از واحدهای بزرگ ASIC با ظرفیت کامل میزبانی می کند. هرکسی که تابستان سعی کرده است یک دستگاه استخراج معدن را در خانه اجرا کند ، منظور من را بداند.

چین متحد است

مجاورت روسیه با چین نیز مزیت بزرگی است ، زیرا بهترین سخت افزار استخراج در آنجا تولید می شود.

از نظر تاریخی ، مسکو رابطه اقتصادی قوی با پکن داشته است که تا امروز نیز تقویت می شود. حمل و نقل بین دو کشور ارزان ، سریع و ثابت است: قطارهای باری و هواپیماهای باری با وجود بیماری همه گیر COVID-19 همچنان به کار خود ادامه می دهند.

اکنون ، تصور کنید که هزاران دکل استخراج معدن از پکن به ایالت تگزاس حمل شود ، با توجه به اینکه ایالات متحده در جنگ تجاری با چین است و تعرفه سنگین 25 درصدی تجهیزات معدن وارداتی را وضع کرده است.

مربوط: چین و ایالات متحده باید از یکدیگر بیاموزند و در زمینه CBDC همکاری کنند

کارایی مقرون به صرفه

ادامه مقایسه با ایالات متحده ، هزینه های عملیاتی و هزینه های سرمایه برای نگهداری مرکز داده در روسیه بطور قابل توجهی کمتر است ، بیشتر به این دلیل که کارگران محلی و ساخت و ساز ارزان تر هستند.

علاوه بر این ، اگر دکل شما خراب شود ، شما حتی مجبور نیستید آن را با هدر دادن چندین هفته (که در استخراج بیت کوین سنی محسوب می شود) به چین بازگردانید. تاسیسات سازمانی روسیه در مقیاس نهادی تمایل به داشتن مراکز تعمیرات داخلی با تکنسین هایی دارند که مستقیماً توسط تولید کنندگان برتر سخت افزار معدن چینی آموزش دیده اند ، بنابراین آنها می توانند به سرعت همه چیز را دوباره راه اندازی کنند.

مدتی است که روسیه سومین کشور بزرگ استخراج بیت کوین در جهان است و صنعت محلی به طور قابل توجهی پیشرفت کرده است.

مقررات از آنچه تصور می کنید واضح تر است

با شنیدن همه اینها برای اولین بار ، ممکن است استدلال شود: اما دولت روسیه رمزنگاری را ممنوع کرده است. خوب ، در واقع درست نیست. بیایید نگاهی دقیق تر به قانون اصلی مربوط به رمزنگاری کشور بیندازیم ، به نام "در دارایی های مالی دیجیتال" یا "DFA" ، که در ماه جولای به تصویب رسید.

این لایحه ساکنان روسیه را از پرداخت با ارزهای رمزنگاری شده از ژانویه 2021 منع می کند اما به طور قانونی آنها را به عنوان "دارایی های مالی دیجیتال" به رسمیت می شناسد. در این ماده به استخراج ارز رمزنگاری شده به هیچ وجه اشاره نشده است ، به این معنی که در حال حاضر هیچ محدودیت قانونی وجود ندارد.

در اوایل ماه سپتامبر ، طبق گزارشات ، وزارت دارایی روسیه پیشنهاد اصلاح قانون DFA را داد تا ماینرها را از دریافت پرداخت در رمزنگاری برای فعالیت هایشان منع کند. همانطور که مقامات گزارش کردند:

استخراج رمزنگاری Standalone قانونی است ، اما ارزش مالی خود را از دست می دهد زیرا پرداخت معمولاً در Bitcoins و Ethers انجام می شود.

در حالی که هیچ کس نمی داند اصلاحات به تصویب می رسند ، اما چیزی که نشان می دهد کاملاً ساده است: روس ها نمی توانند سکه هایی را که استخراج می کنند بفروشند ، اما می توانند به طور قانونی سخت افزار و سایر زیرساخت های خود را برای بازیکنان خارجی میزبانی کنند. به احتمال زیاد ، این تغییر بر عملکرد مادر و پاپ تأثیر خواهد گذاشت ، زیرا معدن کاران در مقیاس بزرگ معمولاً با ارز فیات پرداخت می شوند. علاوه بر این ، عملیاتی که مشتریان آن در خارج از کشور هستند ، حتی در صورت عملی شدن لایحه پیشنهادی ، همچنان می توانند از طریق خارج از کشور به طور قانونی در رمزنگاری پرداخت شوند.

علاوه بر این ، مقامات منطقه ای در سیبری به شدت حمایت می کنند از اپراتورهای بزرگ استخراج معادن زیرا آنها مالیات می پردازند ، شغل ایجاد می کنند و انرژی مازاد را برای استفاده استفاده می کنند. واقعیت این است که دولت طرفدار تجارت است و هیچ علاقه ای به تخریب چیزی که به اقتصاد کمک می کند ندارد.

در این مرحله ، دولت قبلاً با تمام اپراتورهای محلی معدن بزرگ دیدار کرده است زیرا مصرف چندین مگاوات برق توسط اپراتور شبکه برق به راحتی قابل تشخیص است (و طبیعتاً به نوعی توضیح نیاز دارد). در اوایل ماه اوت ، وزارت توسعه دیجیتال ، ارتباطات و رسانه های جمعی لایحه پیشنهادی را منتشر کرد که کنترل بیشتری بر مراکز داده در روسیه ایجاد می کند.

یک فرد بدبین ادامه خواهد داد: اما اگر بخواهید در روسیه استخراج کنید ، کلاهبردار خواهید شد. در حالی که انجام تجارت هرگز یک فعالیت بدون ریسک نیست ، به ویژه هنگامی که صحبت از صنعت ارزهای رمزنگاری می شود ، در واقع هیچ موردی از کلاهبرداری مربوط به استخراج رمزنگاری در روسیه گزارش نشده است. پلیس به طور مرتب عملیات غیرقانونی را که باعث سرقت برق می شود ، متوقف می کند ، اما مقامات هرگز عملیات سازگار با پرداخت مالیات و هزینه های مقرون به صرفه را انجام نمی دهند.

جالب اینکه اکثر داستان های مربوط به بازیگران متناقض استخراج معادن از آمریکای شمالی است که به طور کلی یک بازار بسیار تنظیم شده در نظر گرفته می شود. در واقع ، منطقه مملو از لاشه شرکت های معدنی است که یا ناگهان متلاشی شدند یا معلوم شد کلاهبرداری هستند و در هر دو مورد با پول سرمایه گذاران ناپدید می شوند.

آخرین نمونه HyperBlock مستقر در تورنتو است که مرکز داده 20 مگاواتی خود را در ماه مه به طور ناگهانی تعطیل کرد و گفت که علیرغم اینکه یک رویداد منظم است که به دلیل نصف شدن بیت کوین - مجبور به قطع فعالیت است. شرکت ها می توانند از قبل آماده شوند. به همین ترتیب ، در اوایل سال 2019 ، شرکت بزرگ معادن رمزنگاری و بلاک چین Giga Watt مستقر در ایالات متحده پس از ادعای عدم پرداخت 300000 دلار قبض های آب و برق ، دسترسی و برق را به امکانات خود بست.

آیا رونق معدن دیگر نزدیک است؟

مطمئناً روسیه می تواند از مقررات واضح تری در زمینه استخراج معادن استفاده کند (مانند اکثر کشورهای جهان) ، اما این روند احتمالاً مدتی طول خواهد کشید. مهمترین چیز این است که دولت سرانجام نگرش عمومی خود را اعلام کرده است ، که می تواند به صورت زیر خلاصه شود: "ما در مورد استفاده از ارزهای رمزپایه به عنوان روش پرداخت تردید داریم ، اما با فعالیت های مرتبط که اقتصاد ما را تحریک می کنند خوب هستیم."

در نتیجه ، به نظر می رسد که روس ها برای یک رونق استخراج مشابه آنچه در سال 2017 اتفاق افتاده است آماده می شوند. خرده فروشان محلی اخیراً گزارش کرده اند که 49٪ افزایش فروش کارتهای گرافیکی مربوط به استخراج رمزنگاری در ماه آگوست ، و فروش GPU از ژوئن تا ماه آگوست در مقایسه با سال گذشته 470 درصد افزایش یافته است ، بنابراین وضوح اوضاع در حال گرم شدن است.

نظرات ، افکار و نظرات بیان شده در اینجا تنها نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا نمایانگر نظرات Cointelegraph نیست.

ایگور رانتس بنیانگذار و مدیر عامل BitRiver ، بزرگترین ارائه دهنده خدمات همسان سازی برای استخراج بیت کوین در روسیه و منطقه CIS است. ایگور پس از گذراندن دوره MBA خود از استنفورد ، به روسیه بازگشت تا با استفاده از بیش از 10 سال تجربه خود در مراکز داده کلاس سازمانی و نیروی برق اضافی سیبری ، استخراج بیت کوین در سطح سازمانی را برای سرمایه گذاران در سراسر جهان به کار گیرد.