اپراتور ادعا شده رمزنگاری Ponzi پس از ناکامی در فرار اسکوتر دریایی دستگیر شد – مجموعه

اپراتور ادعا شده رمزنگاری Ponzi پس از ناکامی در فرار اسکوتر دریایی دستگیر شد

 متیو پیرسی ، متهم متهم دو شرکت متقلب که ده ها میلیون نفر را برای سرمایه گذاری ظاهری در استخراج ارز رمزنگاری شده ، بیمه عمر و دارایی های دیگر درخواست کرده است ، پس از تلاش ناموفق برای فرار از عوامل اف بی آی با استفاده از روروک دریایی توسط مقامات دستگیر شد.

به گزارش رسانه کالیفرنیایی The Sacramento Bee ، مرد 44 ساله شهرستان شستا به مدت یک ساعت از مأموران در تلاش برای دستگیری وی طفره رفت. او ابتدا با کامیون خود از خانه اش در ردینگ ، کالیفرنیا فرار کرد.

مظنون پس از عبور از مناطق مسکونی شهر ، دو بار در جاده خود به بزرگراه بین ایالتی 5 خارج شد ، قبل از اینکه وسیله نقلیه خود را در حاشیه دریاچه شستا رها کند.

پیرسی سپس حدود 25 دقیقه را در دریاچه گذراند در حالی که با استفاده از یک اسکوتر دریایی زیر آب کشیده می شد - وسیله ای با آب که به غواصان کمک می کند تا با سرعت حداکثر 4 مایل در ساعت در زیر آب حرکت کنند. متأسفانه برای او ، هنگامی که از دریاچه بیرون آمد دستگیر شد.

پیرسی اکنون در رابطه با فعالیت شرکت های سرمایه گذاری خود Family Wealth Legacy LLC و Zolla Financial LLC با چندین اتهام تقلب در سیم ، کلاهبرداری پستی ، پولشویی و دستکاری شهادت روبرو شده است.

اعتقاد بر این است که از سال 2015 این دو شرکت 35 میلیون دلار از سرمایه گذاران برای "محصولات سرمایه گذاری" از جمله برنامه های استخراج ارز رمزنگاری شده ، سرمایه گذاری های مراقبت های بهداشتی و اوراق بهادار دریافت کرده اند. این شرکت ها سرمایه گذاران ثروتمند را هدف قرار دادند و حداقل سرمایه گذاری آنها 50،000 دلار بود.

با این حال ، پیرسی ادعا کرد که به یکی از همکارانش اعتراف کرده است که "صندوق سرمایه گذاری" از شرکت های او وجود ندارد. بعلاوه ، اعتقاد بر این است که اپراتور متهم Ponzi به جز استفاده از این اصطلاح به عنوان یک واژه وزوز ، درک چندانی از ارزهای رمزپایه ندارد. جوشوا منس ، وكیل مدافع مشتریان Family Wealth Legacy ، اظهار داشت:

"من نمی دانم که آنها می دانستند با رمزنگاری چه می کنند."

اعتقاد بر این است که پیرسی 2.5 میلیون دلار برای بازسازی دو خانه و قبض کارت اعتباری هزینه کرده است. اعتقاد بر این است که کنت وینتون ، همدست متهم وی ، 1 میلیون دلار از بودجه خود را صرف یک قایق خانه کرده است.

دادستان ها ادعا كردند كه 8.8 ميليون دلار از وجوه جمع آوري شده در اختيار سرمايه گذاران قبلي قرار گرفته است تا اين توهم را داشته باشد كه اين وجوه سودآور هستند.

"از سرمایه گذاری خالص باقیمانده حدود 26 میلیون دلار ، در صورت وجود دارایی نقدینگی ، اندکی برای بازپرداخت سرمایه گذاران باقی مانده است."

دادستانی همچنین خاطرنشان کرد که پیرسی در صورت مجرم بودن ممکن است به حبس ابد محکوم شود. این حادثه تأکید می کند که حتی برای سرمایه گذاران ثروتمند آسان است که پول خود را در "فرصت های سرمایه گذاری" رمزنگاری موجود از دست بدهند.