اکنون می توانید از آدرس Ethereum خود ایمیل ارسال کنید – مجموعه

اکنون می توانید از آدرس Ethereum خود ایمیل ارسال کنید

 دامنه های غیر قابل توقف دارد معرفی کرد یک ویژگی جدید - ایمیل غیر قابل توقف. اکنون هرکسی که دامنه ای با پسوند .crypto داشته باشد می تواند نامه الکترونیکی امضا شده توسط کلید خصوصی Ethereum (ETH) را که آن را کنترل می کند ارسال کند. این یادآور چگونگی استفاده سایفرپانک های قدیمی است که ایمیل های خود را با کلیدهای PGP امضا می کردند. در دهه 1990 ، هال فینی ، پذیرنده اولیه بیت کوین (BTC) به توسعه Pretty Good Privacy یا PGP کمک کرد ، که به کاربران امکان رمزگذاری رسانه های مختلف دیجیتال ، از جمله ایمیل را می دهد.

بنیانگذار دامنه های غیرقابل توقف بردلی کام به Cointelegraph گفت که سرویس ایمیل غیر متمرکز نیست و از طریق ETHMail Webmail ارائه می شود. در حال حاضر ، این سرویس به صورت رایگان در دسترس است و حتی برای ارسال ایمیل نیازی به داشتن دامنه .crypto نیست. با این حال ، مزیت اضافه شده برای کاربران دامنه غیر قابل توقف این است که از آنجا که نامه الکترونیکی با یک کلید خصوصی امضا شده است ، تضمین می کند که ایمیل از طرف مالک دامنه مشخص شده است:

"برای ورود به حساب خود می توانید پیامی را با کلید خصوصی که نام دامنه را کنترل می کند امضا کنید. بنابراین اساساً ، شما می دانید شخصی که برای شما ایمیل ارسال می کند دامنه است. "

کام گفت این ویژگی فقط گامی دیگر به سمت تمرکززدایی بیشتر وب است. پیش از این شرکت یک چت غیرمتمرکز به نام dChat منتشر کرد:

"ما از این موضوع هیجان زده شدیم. و من فکر می کنم فقط به طور کلی ، فکر می کنم پیام رسانی یک قطعه واقعاً بزرگ از وب غیرمتمرکز است. بنابراین ، شما یک پروتکل گپ همگام با نظیر غیر متمرکز را دیدید که ما چند ماه قبل ساخته ایم. من فکر می کنم این فقط ابزار دیگری در آن حوزه است. "

بیش از 100 میلیون آدرس Ethereum وجود دارد و آدرس های بیشتری هر روز اضافه می شوند. با این حال ، اگر هرزنامه هرزنامه (از طریق ایمیل های مبتنی بر Ethereum) هرگز به مشکلی تبدیل شود ، درمانی وجود دارد که از یکی دیگر از پیشگامان رمزنگاری ، Adam Back ناشی می شود. Hashcash او دقیقاً برای همین منظور طراحی شده است - جلوگیری از هرزنامه. یک فرستنده ایمیل مجبور بود اثبات کار ایمیل های ارسالی را ارائه دهد. بعداً همین مفهوم توسط بیت کوین ، اتریوم و سایر ارزهای مبتنی بر بلاک چین پذیرفته شد.