باهاما 'دلار شن و ماسه' بانک مرکزی خود را در ماه اکتبر راه اندازی می کند – مجموعه

باهاما 'دلار شن و ماسه' بانک مرکزی خود را در ماه اکتبر راه اندازی می کند

 باهاما به دنبال تبدیل شدن به اولین کشور در جهان است که ارز مجازی مورد حمایت دولت در سراسر کشور را در اختیار دارد و اعلام کرده است که ارز رمزنگاری شده توسط بانک مرکزی را در ماه اکتبر راه اندازی می کند.

چاوزن چن ، دستیار مدیر eSolutions در بانک مرکزی باهاما ، به بلومبرگ گفت که این ارز دیجیتال با نام "دلارهای شنی" برای ایجاد مالیات بیشتر در میان جزایر دور افتاده در کشور مجمع الجزایر در نظر گرفته شده است.

"بسیاری از ساکنان این جزایر دورافتاده دیگر به زیرساخت های پرداخت دیجیتال یا زیرساخت های بانکی دسترسی ندارند. ما واقعاً باید تلاش و راه حل آنچه را که ما به عنوان یک کشور مستقل نیاز داریم ، تنظیم کنیم

نقل و انتقالات دلار دلاری با تلفن همراه انجام می شود ، تقریباً 90٪ از جمعیت باهامیان از سال 2017 از تلفن های همراه استفاده می کنند.

چن خاطرنشان کرد: ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) با مقابله با پولشویی و حمایت از مشتری شما درمورد ایجاد حساب برای استفاده از ارز مجازی ، تحت همان مقررات دلار باهاما خواهد بود.

دلار دیجیتالی جدید با رشد تقاضا ایجاد می شود ، CBDC منحصراً در کنار بازنشستگی دلار باهامیا صادر می شود تا تأثیرات احتمالی آن بر عرضه پولی را کاهش دهد.

بانک مرکزی باهاما برای اولین بار در ژوئن 2018 میلادی اعلام تمایل خود برای خلبانی CBDC کرد و خاطرنشان کرد که بسیاری از جزایر کوچکتر شاهد کوچک شدن و خروج بانک های تجاری از جوامع خود بوده اند و آنها را بدون خدمات بانکی ترک کرده اند.

دولت سال گذشته خلبان "پروژه شن و ماسه دلار" را راه اندازی کرد ، CBDC خود را در جزایر کوچک Exuma و Abaco آزمایش کرد - به ترتیب جمعیت های 7،314 و 17،224 نفر را نشان می دهد.

هر دلار ماسه به دلار باهامی وابسته است که به نوبه خود به دلار آمریكا وابسته است. در حالی که فقط 48000 دلار شن و ماسه در خلبان صادر شد ، این پروژه با موفقیت مورد استقبال قرار گرفت.