بلوک پیدایش بیت کوین “عهد جدید” امور مالی است – مجموعه

بلوک پیدایش بیت کوین "عهد جدید" امور مالی است

 



خدا گفت ، "فیات لوکس" ، آسمان و زمین را که پر از تاریکی بود آفریده است. و بعد ، نور بود. حداقل این چیزی است که کتاب مقدس به ما می گوید. ترجمه شده به انگلیسی ، این عبارت لاتین به معنی "نور ساخته شود" است

این کلمات برای مسیحیان ، که بیشتر جمعیت جهان را تشکیل می دهند ، آغاز زمان و هر چیز دیگری است. سرانجام ، زمانی فرا رسید که دولتهای جسور ، قدرت طلب و کنترل كننده كلمه ، كلمه "فیات" را به كار بردند (به معنای واقعی كلمه "باید" یا "انجام شود") و از آن برای پنهان كردن یكی از بزرگترین شم ها تاکنون - ارزهای فیات.

بعدها ، در سال 2009 میلادی ، بلوک پیدایش بیت کوین - اولین فصل از کتاب مقدس جدید در حال ساخت: مقاله سفید بیت کوین. این آغاز زمان جدیدی از استقلال پولی و از بین بردن تدریجی فریب مالی است که دولتها بر سر شهروندان بازی می کنند.

اکنون ، تقریباً 11 سال بعد ، ما با قدم های ثابت به سمت روز داوری در حال حرکت هستیم: روزی که صاحب پولی می شویم که به دست می آوریم. ما پول خود را کنترل خواهیم کرد و نه رابطه دولت مرکزی و بانک مرکزی.

ارز فیات چیست؟

سنگی را تصور کنید که هنگام قدم زدن در سواحل میامی آن را برداشتم. این یک سنگ معمولی است که هیچ ارزش واقعی ندارد (البته به جز ارزش احساسی). حال ، خود را کسی تصور کنید که به من اعتماد دارد - یا بهتر از این ، به گفتار و کردار من ایمان دارد. من این سنگ را به تو می دهم و می گویم که این ارزشی دارد که می توانی با کالاها عوض کنی - باور داری. با هیجان ، به جایی که در ساحل بوده ام برمی گردم و منبع نسبتاً بی پایان این سنگ ها را کشف می کنم. سپس ، برخی از افراد دیگری مانند شما را به چنگ می آورم ، روایتی از وثاقت را که ریشه در ساده لوحی شما دارد ، می سازم و ارز جدیدی تأسیس می کنم.

این ، به روشی استعاری ، دقیقاً همان ارز فیات است - یک بلوف ، یک مضحکه. تا آنجا که ، ریچارد راسل ارزهای فیات مانند:

"بزرگترین کلاهبرداری که تاکنون در بین مردم آمریکا انجام شده است."

البته فریبکاران در اینجا دولت ها و بانک های مرکزی هستند.

برای تعریف ، ارزهای فیات پول مجازات شده توسط دولت است که ارزش آن صرفاً در قرارداد اعتماد بین دولت صادر کننده و شهروندان است: هیچ کالای فیزیکی با ارزش ، مثلاً طلا ، پشتوانه آن نیست. این به خوبی این است که بگوییم پول فیات ارزش خود را از هوا بدست می آورد.

دروغ بزرگ ارز فیات

عبارتی تکراری که در هر تعریفی از پول فیات پیدا خواهید کرد این است که "هیچ ارزش ذاتی ندارد." این دروغی است که دولت ها به ما می گویند یا یک شوخی بد است. حال ، اگر کسی هستید که با ایمان است و معتقد است "من می گویم بیهوش شده است" ذهن ، همه این ممکن است به نظر می رسد یک ادعای بدبینانه برای شما است. با این حال ، هنگامی که از مه بیرون می آیید و نگاهی دقیق به همه افسردگی ها و از سراسر جهان می اندازید ، باید منظور من را ببینید.

این دقیقاً همان "تاریکی" است که بلوک پیدایش بیت کوین بر آن روشن می شود و مانند یک صاعقه که از بحران مالی جهانی 2008 بیرون می آید - یا باید بگویم کلاهبرداری است - چشمک می زند. در واقع ، اگر بیت کوین می توانست صحبت کند ، یا اگر Satoshi Nakomoto ناشناس نبود ، آنها فریاد می زدند: "فیات لوکس". به هر حال ، این اتفاق نیفتاد ، و قبل از بحث در مورد بلوک پیدایش و معنای آن ، بگذارید یک جنبه مهم دیگر را مورد بحث قرار دهیم.

اعتماد و کنترل با ارز فیات: چه کسی افسار را در دست دارد؟

قبل از هر چیز دیگری ، بگذارید عقب برویم. زمانی بود که دلار آمریکا ، همانطور که روبرت کیوساکی نویسنده مشهور آن را نامید ، "پول جعلی" نبود. تا سال 1971 ، ارزش آن بر اساس بود و یک دلار آمریکا برابر با 24.75 دانه بود از طلا. در آن سال ، ایالات متحده سیستم فیات را پذیرفت. پس از آن ، دلار آمریکا شروع به استخراج ارزش خود از "ایمان و اعتبار کامل" دولت ایالات متحده کرد. این وقتی شیطان ما را گرفت که هر روز قویتر و هیولاتر می شوند.

در سیستم فیات ، "واسطه های معتمد" مانند بانک ها ، دولت ها و سایر موسسات مالی به عنوان ستون هایی هستند که زیرساخت های جهان را مهار می کنند. آنها همچنین کنترل کامل پول کشور - پول ما را در دست دارند. اگرچه پول فیات فقط تا زمانی ارزش دارد که مردم به این واسطه ها اعتماد کنند ، دولت ها می توانند به اندازه دلخواه اسکناس های ارزی خود را چاپ کنند یا به تعداد کم.

در تلاش برای مقابله با بحران های اقتصادی ، دولت ها اغلب پول بیشتری چاپ می کنند ، بنابراین منجر به تورم و کاهش ارزش پول می شود. به نوبه خود ، این همچنین بدان معنی است که پس اندازهای ما (که با ارز فیات ذخیره می شوند) ارزش خود را از دست می دهند. باور کنید یا نکنید که این بازی است.

به عنوان مثال ، در سال 2000 ، دولت زیمبابوه تعداد زیادی یادداشت را برای پاسخگویی به بحران جاری چاپ کرد. در نتیجه ، ملت تورم بیش از 230 میلیارد تا 500 میلیارد درصد را تجربه کرد. بدون شوخی. در اوج تورم کشور ، 100 تریلیون دلار زیمبابوه 40 سنت ایالات متحده. گفته شد ، این فقط در کشورهای توسعه نیافته آفریقا اتفاق نمی افتد. در درجات مختلف دقیقاً در همه جا یکسان است.

بلوک پیدایش بیت کوین: آغاز عهد جدید

در سال 2008 ، با مقاله سفید Satoshi Nakamoto بیت کوین ، دنیای دارایی شاهد پرتوی نور ، یک لرزش امید بود. تاریکی کم ابدی به نظر می رسید.

از زمان استخراج اولین بلوک خود - بلوک پیدایش بیت کوین یا بلوک 0 ، همانطور که معمولاً شناخته می شود - بیت کوین برای بسیاری نجات دهنده شده است. با سرمایه گذاری در بیت کوین ، مردم از رده بالایی به ثروت رسیده اند (گرچه در روزهای اولیه ، عکس این قضیه نیز صادق بود).

اکنون ، ممکن است از خود بپرسید که چگونه جرات می کنم بیت کوین را با خدا یا حتی کتاب مقدس مقایسه کنم؟ از همه مهمتر ، چرا آن را عهد جدید مالی می نامم؟ تمثیل تاریکی و همه اینها در صف است ، اما دلیل ملموس تری نیز وجود دارد: بیت کوین دولت ها و فریبکاران مجازات شده آنها را بی اهمیت می کند.

بیت کوین قدرت را به مردم باز می گرداند

دولتها فقط به این دلیل که به آنها اعتماد داریم می توانند از ما احمق کنند. از طرف دیگر ، به نظر می رسید قبل از بیت کوین و ارزهای رمزپایه راهی دیگر وجود ندارد. اکنون ، زمان تغییر کرده ، زنگ های مرگ برای کلاهبرداری های تحت حمایت دولت به صدا درآمده و پژواک آنها هر لحظه بلندتر به گوش می رسد.

بلوک پیدایش بیت کوین در معرفی فناوری زیر بلاکچین خود ، واقعیت جدیدی را ایجاد کرد. در حالی که ارزش را ذخیره و معامله می کنیم ، اکنون می توانیم به الگوریتم های ریاضی معصوم اعتماد کنیم و نه واسطه های قابل فساد.

بیت کوین با ایجاد امکان دنیای بی اعتماد ، نیازی به بانک ها یا واسطه های دیگر را از بین برد. اکنون ، دو نفر می توانند از طریق شبکه هایی که ذاتاً امن و شفاف هستند ، ارزش (پول یا غیر از این) را معامله کنند. بیش از هر چیز ، ارزش بیت کوین (و همچنین ارزهای رمزپایه دیگر) براساس تقاضای ناب کاربران آن است. به همین ترتیب ، انگیزه های مشکوک دولت های متمرکز ناتوان هستند.

در دنیایی که Satoshi Nakamoto خالق اصلی است و بلوک پیدایش Bitcoin اولین فصل از کتاب مقدس آن است ، ما هنوز مسیری طولانی در پیش داریم. شاید حتی بتوانیم تقویم جدیدی را با سال 2008 به عنوان اولین سال ایجاد کنیم.

نظرات ، افکار و نظرات بیان شده در اینجا تنها نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا نمایانگر نظرات Cointelegraph نیست.

J. D. Salbego به عنوان مدیر عامل ، بنیانگذار و مدیر هنری AnRKey X ، یک پروتکل بازی DeFi و پلت فرم NFT خدمت می کند. کارهای وی در فوربس ، بیزینس اینسایدر و یاهو ارائه شده است. سالبگو به طور مكرر دعوت می شود تا در كنفرانسهای برجسته ای مانند مجمع جهانی اقتصاد ، BlockShow و Delta Summit سخنرانی كند.