بیت کوین به عنوان ابزاری برای مبارزه با رژیم های استبدادی: منتقد ولادیمیر پوتین توضیح می دهد – مجموعه

بیت کوین به عنوان ابزاری برای مبارزه با رژیم های استبدادی: منتقد ولادیمیر پوتین توضیح می دهد

 سرگئی گوریف ، استاد اقتصاد در علوم پاریس و منتقد ولادیمیر پوتین ، به Cointelegraph گفت كه چگونه می توان بیت کوین را علیرغم داشتن "هیچ ارزش اساسی اجتماعی" به عنوان ابزاری برای مبارزه با رژیم های استبدادی استفاده کرد.

بر خلاف ارزهای فیات ، قدرت خرید بیت کوین توسط هیچ موسسه ای پشتیبانی نمی شود. به همین دلیل ، به گفته گوریف ، "بیت کوین صرفاً ابزار سوداگرانه و بدون هیچ ارزش اساسی است".

وی همچنین خاطرنشان کرد: برخلاف سهام شرکت ، بیت کوین تولید یا وعده تولید جریان نقدی را ندارد.

وی گفت: "بیت کوین هیچ چیزی با ارزش اضافی تولید نمی کند." ارزش این است كه "فقط شرط آن است كه همه طرفها از استفاده از آن به عنوان مبادله استفاده كنند".

با این حال ، گوریف نقش مهم بیت کوین را در رژیم های استبدادی تشخیص می دهد. در کشورهایی مانند روسیه از آن به عنوان ابزاری ارزشمند برای حمایت از مخالفان به طور ناشناس استفاده می شود.

وی به Cointelegraph گفت: "دولت روسیه اطمینان می دهد كه اهدا كنندگان غیر ناشناس مخالفان به نوعی مورد آزار و اذیت و آزار قرار می گیرند."

گوریف هیزل پس از حمایت آشکار از مخالفان محلی رژیم ولادیمیر پوتین ، برای فرار از آزار و اذیت مقامات روسی از روسیه فرار کرد.

به گفته گوریف ، نام مستعار بیت کوین و مقاومت در برابر سانسور آن اصلی ترین دلیل عدم تصویب روسیه قانونی است که باعث سقوط ارزهای دیجیتال در این کشور خواهد شد.

وی اظهار داشت: "ابزارهای جمع آوری کمک های مالی ناشناس مانند ارزهای دیجیتال ، دشمن دولت روسیه است".

مصاحبه کامل را در کانال YouTube ما بررسی کنید و اشتراک را فراموش نکنید!