بیت کوین در مقابل دلار آمریکا: چرا فقط یک دلار ضعیف تر BTC را به بالای 20،000 دلار می رساند – مجموعه

بیت کوین در مقابل دلار آمریکا: چرا فقط یک دلار ضعیف تر BTC را به بالای 20،000 دلار می رساند

 


بحث گسترده ای بین سرمایه گذاران ارتباط Bitcoin (BTC) با سایر بازارها است. درجه بالایی از همبستگی بین بازارهای سهام و بیت کوین خصوصاً در چند ماه گذشته وجود داشته است. در دوره های دیگر ، به نظر می رسد که طلا و بیت کوین همزمان حرکت می کنند.

با این حال ، همبستگی که باید بیشتر از همه مشاهده شود دلار است زیرا اقتصاد جهانی مبتنی بر قدرت یا ضعف ارز ذخیره جهانی ما ، دلار ایالات متحده است.

USD ضعیف باعث افزایش قیمت بیت کوین در Q2 ، Q3 2020 شد

نمودار 1 روزه BTC / USD در مقابل طلا در مقابل DXY. منبع: TradingView

نمودار 1 روزه BTC / USD در مقابل طلا در مقابل DXY. منبع: TradingView

نمودار بالا ارزش طلا ، بیت کوین و دلار از زمان سقوط در ماه مارس را نشان می دهد. خط نارنجی طلا ، خط آبی شاخص دلار آمریکا (DXY) است و قیمت عادی بیت کوین با خط سیاه نشان داده می شود.

تأثیر ناگهانی همه گیر جهانی ، تقاضا برای دلار آمریکا را افزایش داد و در مارس به شدت افزایش یافت ، همانطور که با سنبله بزرگ آبی مشاهده شد. این افزایش باعث افت بازارهای دیگر شد زیرا قیمت بیت کوین 50 درصد کاهش یافت و به پایین 3700 دلار رسید.

با این حال ، از زمان این سقوط گسترده ، DXY روز به روز در حال ضعیف شدن است. این ضعف ناگهانی دلار باعث شد طی شش ماه گذشته دارایی های دیگر "پناهگاه امن" به طور قابل توجهی افزایش یابد. بیت کوین از زمان سقوط در ماه مارس 185 درصد افزایش یافته است در حالی که طلا 31 درصد رشد داشته است.

اما علی رغم اینکه روند نزولی عمومی هنوز دست نخورده است ، در اوایل سپتامبر با ایجاد ساخت و ساز پایین ، دلار آمریکا شاهد جهش تسکین دهنده بود. یک واگرایی سرسختانه به منظور شروع الگوی پایین موقت ایجاد شد ، پس از آن سطح 92.75 به عنوان پشتیبانی برای ادامه روند صعودی دوباره پس گرفت.

نمودار نرخ ارز دلار آمریکا نمودار 1 روزه. منبع: TradingView

نمودار نرخ ارز دلار آمریکا نمودار 1 روزه. منبع: TradingView

این رالی امداد به 94.60 واحد رسید و باعث افت قابل توجه دارایی های دیگر شد. بنابراین ، اگر DXY به سمت 96 واحد ادامه یابد ، باید انتظار ضعف بیشتری در بازار کالاها و رمزنگاری ها وجود داشته باشد.

USD در سال 2016 و 2017 به چرخه بیت کوین دامن زد

نمودار 1 هفته ای BTC / USD در مقابل DXY. منبع: TradingView

نمودار 1 هفته ای BTC / USD در مقابل DXY. منبع: TradingView

بالاترین دوره های چرخه قبلی در سال 2014 و 2017 برای بیت کوین اتفاق افتاد ، از این طریق می توان داده های معتبری را از همبستگی دلار آمریکا و بیت کوین بدست آورد.

در طول سال 2017 ، دلار آمریکا ضعف قابل توجهی را در هیئت مدیره نشان داد ، زیرا جفت ارز EUR / USD نیز از 1.03 به 1.25 افزایش یافت. در طی این عدم اطمینان و بی ثباتی دلار آمریکا ، بیت کوین از 1000 تا 20000 دلار اوج گرفت.

جالب تر اینکه این واقعیت است که اوج اوج Bitcoin با کمترین چرخه شاخص DXY احاطه شده است.

از آن زمان به بعد ، شاخص DXY قدرت خود را نشان می دهد. از طریق این قدرت ، بازار خرس بیت کوین تا ماه های گذشته تقویت می شد.

یک ضعف قابل توجه در شاخص DXY باعث می شود که قیمت بیت کوین و طلا همچنان افزایش یابد. آیا تاریخ قرار است تکرار شود؟

ضعف دلار پس از حباب Dot.com منجر به افزایش 600 درصدی طلا شد

نمودار DXY در برابر نمودار 1 هفته ای طلا. منبع: TradingView

نمودار DXY در برابر نمودار 1 هفته ای طلا. منبع: TradingView

آنچه از نمودار بالا می توان نتیجه گرفت ، قدرت طلا از زمان بروز حباب دات کام در سال 2000 است. در اولین مراحل سقوط احتمالی ، مرحله تصفیه است که تمام بازارها کاهش می یابند زیرا طلا نیز در سال 2000 30٪ اصلاح شده است. شکار نقدینگی برای پوشش ضرر در بازارهای سهام مانند آنچه در مارس 2020 مشاهده شده است.

با این حال ، از آنجایی که دلار در سال 2000 ضعف نشان داد ، طلا به عنوان یک پناهگاه امن ، قدرت فوق العاده ای نشان می دهد ، که باعث افزایش 600٪ سبد سهام شما می شود.

در همان دوره ، جفت ارز یورو / دلار آمریکا در سال 2008 از 0.85 به 1.60 افزایش یافت. پس از آن سرمایه گذاران در بحران اعتبار به عنوان یک پرچین به سمت دلار حرکت می کردند ، حرکت می کند.

اما در زمان عدم اطمینان فعلی با نرخ بهره منفی ، افزایش سطح بدهی و تورم ، بیت کوین نیز عملکرد نسبتاً خوبی دارد.

البته ، افت احتمالی 25 تا 35 درصدی می تواند درست در ماه مارس در اولین مرحله بحران رخ دهد. اما بیت کوین و طلا پس از آن به عنوان پناهگاه های امن در برابر تضعیف دلار ، به طور قابل توجهی سود می برند ، این دقیقاً همان چیزی است که در دسامبر 2017 اتفاق افتاد ، در حالی که BTC به بالاترین سطح خود یعنی نزدیک به 20 هزار دلار رسید.

دلیل ساده این امر این است که اعتماد به دولتها در زمان عدم اطمینان اقتصادی نیز کاهش می یابد ، به عنوان مثال خطر همه گیر یا تاجگذاری تاج. با توجه به این عدم قطعیت و رشد بدهی نمایی ، بانک مرکزی ایالات متحده یک گزینه دارد: کاهش ارزش پول ، که به معنای ضعف بیشتر برای دلار است.

به عبارت دیگر ، اگر ضعف دلار تا سال 20201 ادامه یابد ، پیش بینی قیمت های شش رقمی می تواند به واقعیت تبدیل شود.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا فقط نظرات عقاید است نویسنده و لزوماً نظرات Cointelegraph را منعکس نمی کند. هر حرکت سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیقات خود را انجام دهید.