خطرات نظارتی برای DeFi به عنوان پناهگاه پولشویی & # 039؛ – مجموعه

خطرات نظارتی برای DeFi به عنوان پناهگاه پولشویی & # 039؛

 براساس یک گزارش اخیر ، رشد سریع در امور مالی غیرمتمرکز و کشاورزی با بازده ممکن است توجه نظارتی بیشتری را به خود جلب کند.

یک مقاله تحقیقاتی مشترک توسط شرکت مشاور مدیریت جهانی BCG Platinion و Crypto.com نشان داده است که رشد سریع DeFi در سال 2020 پتانسیل پولشویی را ایجاد کرده است که آن را زیر نظر مقامات نظارتی قرار خواهد داد.

از ابتدای سال ، ارزش دلاری وثیقه رمزنگاری که از طریق سیستم عامل های DeFi قفل شده است بیش از 1200٪ افزایش یافته و به گفته ارائه دهنده داده DeFi Pulse به 9 میلیارد دلار رسیده است.

DeFi با طراحی غیرمجاز و غیرمتمرکز است ، به این معنی که بر خلاف صرافی های متمرکز ، هیچ الزامی برای KYC (مشتری خود را بشناسید) وجود ندارد. این عمل عمدتا فراتر از حوزه های کنترل دولتی و نظارتی عمل می کند که بر اساس گزارش نگرانی در مورد دسترسی غیرقانونی به خدمات مالی ایجاد می کند.

Ciphertrace در مورد گزارش در خبرنامه خود اظهار داشت:

"از آنجا که پروتکل های DeFi غیر مجاز طراحی شده اند ، هر کسی در هر کشوری می تواند بدون هیچ گونه تطابق قانونی به آنها دسترسی پیدا کند. در نتیجه ، DeFi به راحتی می تواند به پناهگاه پولشویی تبدیل شود. "

پروتکل های DeFi معتقدند که با حرکت به سمت تمرکززدایی کامل از جمله حاکمیت ، می توانند از تهدید مقررات فرار کنند ، به این معنی که تنظیم کنندگان حتی اگر بخواهند قادر به بستن سیستم عامل ها نخواهند بود.

با این حال مقیاس و حاکمیت پروتکل های DeFi از نظر تمرکززدایی کامل بسیار متفاوت است. برخی از پروتکل ها ، مانند Uniswap ، در این مورد از سرمایه های خطر پذیر قابل توجهی توسط شرکت های بسیار متمرکز ، Andreessen Horowitz و Union Square Ventures برخوردار شده اند.

این ترس وجود دارد که تنظیم کنندگان جهانی با رشد در مقیاس گسترده ، توجه خود را به سمت DeFi معطوف کنند. این ممکن است شامل استفاده از خدمات غیرمتمرکز شناسایی هویت و آدرس به منظور لیست سیاه کاربران خاص باشد.

فیات همچنین باید در برخی موارد وارد اکوسیستم شود ، که معمولاً از طریق مبادلات متمرکز سنتی است که به طور فزاینده ای تنظیم می شوند. مقررات Task Force اقدام مالی (FATF) شامل "قانون سفر" است که به ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی (VASP) برای جمع آوری و انتقال اطلاعات مشتری در هنگام معاملات نیاز دارد.

این ممکن است به لیست سفید انبوه و لیست سیاه آدرس های بلاکچین مرتبط با برخی از نشانه ها ، مبادلات ، پروتکل ها و حتی کاربران منجر شود. اگر از مچ دست فیات ، مانند مبادلات متمرکز ، در انتقال رمزگذاری به آدرس های مرتبط با DeFi جلوگیری شود ، پروتکل های DeFi ممکن است مجبور به پذیرش KYC و سایر مقررات شوند.

این تحقیق خاطرنشان کرد که توصیه فعلی FATF این است که اگر پروتکل DeFi به اندازه کافی غیرمتمرکز باشد و نهاد پشتیبان آن در عملیات روزانه دخیل نباشد ، ممکن است به عنوان ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی (VASP) طبقه بندی نشود و بنابراین از سفر مصون خواهد بود قانون.

اما همانطور که Ciphertrace اشاره کرد:

"با توجه به روندهای نظارتی کنونی KYC بیشتر و سایر الزامات انطباق مانند قانون سفر FATF ، DeFi با رشد در مقیاس ، در نهایت می تواند تحت حوزه تنظیم کننده های جهانی قرار گیرد."