درک 6AMLD اتحادیه اروپا و خطر برای تجارت شما – مجموعه

درک 6AMLD اتحادیه اروپا و خطر برای تجارت شما

 در ژانویه 2020 ، اتحادیه اروپا پنجمین دستورالعمل مبارزه با پولشویی را برای افزایش شفافیت در هنگام مقابله با کلاهبرداری ، پولشویی و جرایم اینترنتی منتشر کرد.

5AMLD دامنه بررسی های دقیق مشتری را معرفی کرد ، اشخاص داخلی و سیاسی را معرفی کرد ، ثبت کنندگان اصلی مالکیت سودمند را گسترش داد و چک های ضد پولشویی را به شرکت های تابعه اکثریت خارج از اتحادیه اروپا گسترش داد.

مربوط: قوانین جدید اتحادیه اروپا AML می تواند صنعت رمزنگاری را مختل کند

در دسامبر سال 2020 ، یک دستورالعمل به روز شده برای مبارزه با پولشویی ، معروف به 6AMLD ، در سراسر جهان به اجرا در می آید و هر سازمان دیگری که در داخل اتحادیه اروپا فعالیت کند باید قوانین جدید را رعایت کند. شما می توانید یک راهنمای جامع در اینجا بیابید ، که جزئیات همه چیزهایی است که باید در مورد بخشنامه جدید بدانید.

چرا تغییر می کند؟

قرار است EU AMLD - ششمین دوره از سال 1990 به بعد - تا 3 دسامبر سال 2020 به قوانین ملی منتقل شود. کسانی که خارج از اتحادیه اروپا هستند تا 3 ژوئن 2021 مهلت دارند مراحل خود را به مرحله اجرا بگذارند.

پس از تعدادی رسوایی مهم بانکی در اروپا که س aboutالاتی را در مورد تأثیر رویکرد اتحادیه اروپا در زمینه مبارزه با پولشویی ایجاد کرده است ، AMLD به روز شده برای مقابله بهتر با جرایم اینترنتی و تأمین مالی تروریسم طراحی شده است. ناظران و دولت ها به طور منظم به دنبال راه هایی برای حمایت از مشتریان هستند و مقررات بیشتری در سراسر بخش مالی برای جلوگیری از کلاهبرداری ، پولشویی و جرایم اینترنتی در حال اجرا است.

6AMLD احتمالاً بخشی از رویکرد سختگیرانه اتحادیه اروپا در مورد AML خواهد بود و تغییرات بعدی احتمالاً طی چند سال آینده رخ خواهد داد. این ممکن است شامل یک آژانس AML اتحادیه اروپا باشد که می تواند به طور مستقیم از پیروی از مقررات در سطح نهادی استفاده کند مشاغل باید با فرایندهای چابک و م thatثر که بتوانند به شرایط متغیر پاسخ دهند ، برای تغییر بیشتر آماده باشند. داشتن سیستم های AML انعطاف پذیر در محل بهترین راه برای آماده سازی است.

چه چیزی تغییر می کند؟

از بسیاری جهات ، 6AMLD یک پیشرفت طبیعی از AMLD های قبلی است ، اطمینان از رفع خلأهای پیش بینی نشده ، اما همچنین با توجه به نگرانی های معاصر تر ، شکل گرفته است. رسوایی های بانکی اخیر در اتحادیه اروپا نیاز به انگیزه های قانع کننده تری را برای تصویب اختصاصی الزامات AML در بخش خصوصی تقویت کرده است.

علاوه بر این ، طیف وسیعی از اقدامات جنایی فراتر از مواد اصلی مواد مخدر و قاچاق انسان و سلاح ، درآمدزایی قابل توجهی را برای گروه های جرایم سازمان یافته جدی ، از جمله محیط زیست ، حیات وحش و جرایم اینترنتی آغاز کرده است. همه این مناطق نیاز به رسیدگی دارند و زمینه را برای محتوای دقیق 6AMLD تعیین کرده اند. اما در واقع بخشنامه جدید چه خواهد کرد؟

در اینجا برخی از نکات برجسته اصلی وجود دارد:

  1. تعاریف واضح تری از جرم و مجازات آنها ارائه خواهد داد.
  2. این مسئولیت کیفری را برای اشخاص حقوقی و شرکت ها ، با مجازات های سخت تر ، گسترش می دهد.
  3. مشاغل مجبور خواهند بود در تعقیب جرایم مربوط به پولشویی با یکدیگر همکاری کنند.
  4. آنها ملزم به محافظت از مشتریان در برابر جرایم اینترنتی و مقابله با امور مالی تروریسم خواهند بود.
  5. مبارزه با جرایم اینترنتی برای ریشه یابی پولشویی.
  6. ارزهای مجازی خطرات و چالش های جدیدی را برای مقابله با پولشویی ارائه می دهند.

یکی از اهداف 6AMLD فهرست 22 جرم اصلی مربوط به پولشویی است که تعاریف روشنی از هر جرم خاص ارائه می دهد. برای مشاغل تنظیم شده موجود ، این تغییرات در سه زمینه متمرکز است: جرایم اینترنتی ، همکاری و مسئولیت کیفری.

  • جرایم اینترنتی هرگز در هیچ AMLD قبلی ذکر نشده است ، بنابراین این امر برای شرکت های بزرگ بسیار مهم است. این یک تمرکز اصلی برای کاهش تعداد جرایم آنلاین است که اتفاق می افتد. این واقعیت که جرایم اینترنتی در خط مقدم نظارتی است ، مشاغل را قادر می سازد تا هرگونه فعالیت بالقوه پولشویی را به طور مlyثر و مpointثر مشخص و مقابله کنند.
  • بر اساس این به روزرسانی جدید ، مشاغل نیز ملزم به همکاری با یکدیگر در پیگرد قانونی جرایم مربوط به پولشویی هستند. این بدان معناست که اگر جرمی بین دو تجارت اتفاق بیفتد ، اکنون آنها باید با همکاری یکدیگر مجرم را شناسایی کنند و آنها را به یک روش تحت پیگرد قانونی قرار دهند.
  • برای اولین بار ، شرکت ها یا "اشخاص غیرقانونی" می توانند در قبال جرائم پاسخگو باشند. این بدان معناست که اگر فردی با اهمیت تجاری شما "با عنوان" یک شخص غیرقانونی "طبقه بندی شده باشد ، نتوانسته است از وقوع فعالیت مجرمانه جلوگیری کند ، آن شخص و تجارت شما می توانند برای این عمل مجازات شوند.

6AMLD به چه معناست؟

تغییرات ایجاد شده توسط 6AMLD در واقع به معنای آن خواهد بود که اگر مشخص شود که حتی ناخواسته پولشویی پول را فعال کرده اند ، مشاغل بهانه های قانونی کمتری خواهند داشت.

خوشبختانه ، هنوز زمان زیادی برای آماده سازی مشاغل وجود دارد ، زیرا تجدید نظر در قوانین ملی تا پایان سال لازم نیست. با این حال ، "دوره" افتخار "قبل از انطباق کامل نباید اجازه دهد که کسب و کارها از خود راضی باشند.

با نزدیک شدن به مقررات جدید ، مشاغل باید به دنبال پیاده سازی روشهای قوی و خودکار تأیید صحت مشتری و مشتری خود را بشناسند که بتوانند به آنها اعتماد کنند تا حجم بیشتری از بررسی های تأیید هویت را از آنچه در گذشته لازم بود انجام دهند. وقتی صحبت از اطمینان در مورد سیستم عامل های AML می شود ، فقط استفاده از آنچه در حال حاضر دارید به خوبی استفاده نمی شود بلکه توجه به گزینه های موجود برای کمک به شما در دستیابی به انطباق و مدیریت موثر ریسک با بهترین هزینه. از آنجا که مجازات های ناکامی قابل توجه تر می شوند ، داشتن بهترین سیستم عامل ها باید بیشتر به عنوان یک سرمایه گذاری تلقی شود تا هزینه.

نظرات ، افکار و نظرات بیان شده در اینجا تنها نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا نمایانگر نظرات Cointelegraph نیست.

جو کیلی مدیر بازاریابی محتوا در Hello Soda است - یک ارائه دهنده جهانی راه حل های نرم افزار تأیید هویت ، پیشگیری از تقلب و شخصی سازی برای مشاغل در صنایع مختلف.