در حالی که نوسانات BTC به پایین ترین سطح 16 ماهه خود می رسد ، قیمت بیت کوین شارپ حرکت می کند – مجموعه

در حالی که نوسانات BTC به پایین ترین سطح 16 ماهه خود می رسد ، قیمت بیت کوین شارپ حرکت می کند

 


نرخ کل باز گزینه های بیت کوین (BTC) به 2 میلیارد دلار افزایش یافته است که 13 درصد کمتر از بالاترین رقم است. اگرچه سود باز همچنان به شدت در بورس Deribit متمرکز است ، بورس کالای شیکاگو (CME) نیز به 300 میلیون دلار رسیده است.

به زبان ساده ، قراردادهای مشتقه گزینه ها به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا محافظت را از جهت صعودی (گزینه های تماس) یا نزولی (گزینه های قرار دادن) خریداری کنند. حتی اگر برخی از استراتژی های پیچیده تر وجود داشته باشد ، صرف وجود بازارهای گزینه های نقدینگی یک شاخص مثبت است.

به عنوان مثال ، قراردادهای مشتقه به معدنچیان اجازه می دهد درآمد خود را که به قیمت ارز رمزپایه مرتبط است ، تثبیت کنند. شرکت های داوری و بازارساز نیز از این ابزارها برای جلوگیری از معاملات خود استفاده می کنند. در نهایت ، بازارهای کاملاً مایع ، شرکت کنندگان بزرگتری را به خود جلب می کند و کارایی آنها را افزایش می دهد.

نوسان ضمنی یک معیار مفید و اصلی است که می تواند از قیمت گذاری گزینه ها استخراج شود. هر زمان که معامله گران خطر افزایش نوسانات قیمت بیشتری را درک می کنند ، شاخص بالاتر می رود. عکس این مسئله در دوره هایی که قیمت ثابت است و یا انتظار می رود نوسان قیمت ملایم تری داشته باشد اتفاق می افتد.

قراردادهای گزینه 3 ماهه حاکی از نوسانات است. منبع: کج

نوسانات معمولاً به عنوان شاخص ترس شناخته می شود ، اما این بیشتر یک معیار معکوس به عقب است. اوج سال 2019 در نمودار فوق همزمان با اوج 13،880 دلار در 26 ژوئن و به دنبال آن ناگهان افت 1400 دلار بود. اوج نوسانات اخیر از مارس 2020 پس از کاهش 50 درصدی فقط در 8 ساعت اتفاق افتاد.