دویچه بانک: ارز دیجیتال بانک مرکزی در بلند مدت جایگزین پول نقد خواهد شد – مجموعه

دویچه بانک: ارز دیجیتال بانک مرکزی در بلند مدت جایگزین پول نقد خواهد شد

 دویچه بانک ، بزرگترین موسسه بانکی در آلمان ، اطمینان دارد که ارزهای دیجیتال بانک مرکزی یا CBDC ، در آینده جایگزین پول نقد خواهند شد.

بازوی تحقیقاتی این بانک ، Deutsche Bank Research ، گزارش جدیدی را درباره تخمین ها و پیشنهادات اقتصادی برای کمک به اقتصاد جهانی که تحت تأثیر همه گیر ویروس کرونا قرار دارد ، منتشر کرد. با عنوان آنچه برای بازسازی باید انجام دهیم، نسخه جدید بود منتشر شد در تاریخ 10 نوامبر.

در این گزارش ، دویچه بانک اظهار داشت که بیماری همه گیر COVID-19 "انقلاب نقدی دیجیتال" را تسریع کرده است. طبق گفته بانک ، این انقلاب در نهایت CBDC ها مانند یوان دیجیتال چین یا e-krona سوئد را قادر می سازد که در بلند مدت جایگزین پول نقد شوند. دویچه بانک از دولت های ملی و شرکت های خصوصی خواست تا روی گزینه های جایگزین کارت های اعتباری کار کنند ، با بیان:

"قفل جهانی و اقدامات فاصله اجتماعی فقط باعث افزایش استفاده از کارت بیش از پول نقد شده است. برای پاسخگویی ، شرکت ها و سیاست گذاران باید جایگزینی برای کارت های اعتباری طراحی کنند و هزینه های مرد متوسط ​​را حذف کنند. [...] در حال حاضر ، اولویت باید با سیستم های پرداخت دیجیتال منطقه ای باشد. در بلند مدت ، ارزهای دیجیتال بانک مرکزی جای پول نقد را خواهند گرفت. "

در این گزارش ، Deutsche Bank Research همچنین به سیاست گذاران اروپایی در مورد خطرات عدم توسعه پروژه ارز دیجیتال خود در پاسخ به پیشرفت فعال چین و سوئد در این زمینه هشدار داد.

این بانک استدلال کرد که عقب ماندن از سایر حوزه های قضایی ممکن است مجبور به اتخاذ سیاست ها توسط اولین متقاضیان باشد:

"اگر کشورهای دیگر این فرصت را نگیرند ، ممکن است دریابند که شرکت های آنها مجبور به اتخاذ ارزهای دیجیتال و سیاست های کشورهای دیگر به عنوان رسانه پرداخت هستند."

این بانک از اروپا خواست تا به منظور تقویت یورو و در شرایط ژئوپلیتیکی موجود ، یک راه حل ارز دیجیتال ایجاد کند. Deutsche Bank Research نوشت: "برای انجام این کار ، ما باید یک راه حل پرداخت مستقل اروپایی داشته باشیم."

در حالی که دویچه بانک در تلاش برای توسعه سریع توسعه جهانی ارز دیجیتال است ، تعدادی از کشورها برای صدور CBDC عجله ندارند.

در اکتبر سال 2020 ، جروم پاول از فدرال رزرو ایالات متحده اعلام کرد که ایالات متحده نگران این نیست که سایر کشورها در هنگام صدور CBDC مزیت نخست را کسب کنند. رئیس فدرال رزرو گفت که دولت ایالات متحده تصمیمی در مورد صدور دلار دیجیتال اتخاذ نخواهد کرد تا زمانی که خطرات مرتبط با CBDC مانند حملات سایبری و حفظ حریم خصوصی برطرف شود.

مقامات نیوزیلند و روسیه نیز موضع مشابهی را ابراز داشتند و اظهار داشتند كه ترجیح می دهند رویكرد "انتظار و دیدن" داشته باشند.