رهبری چین در صنعت استخراج بیت کوین به چالش کشیده خواهد شد – مجموعه

رهبری چین در صنعت استخراج بیت کوین به چالش کشیده خواهد شد

 اگر در مورد استخراج بیت کوین (BTC) صحبت می کنید ، باید در مورد چین صحبت کنید. چین با معادن و استخرهای بزرگ ، نیروی کار سریع ، ارزان و کنترل اکثریت قدرت هشدار جهان به یک غول در اکوسیستم استخراج بیت کوین تبدیل شده است. بنابراین ، آیا شما باید یک عملیات استخراج در آنجا راه اندازی کنید؟ آیا جوانب مثبت بیشتر از معایب است؟ آیا چین در واقع تهدیدی برای اکوسیستم بیت کوین است؟ بیایید وضعیت استخراج چینی را بررسی کنیم.

بازگشت به اصول اولیه

در ابتدای بیت کوین ، می توانید به سادگی از لپ تاپ خود استخراج کنید یا چند ماینر را در خانه خود راه اندازی کنید تا الگوریتم هش را اجرا کند. اما با شروع روشن شدن معدنچیان بیشتر و افزایش مشکل استخراج بیت کوین ، برای حل معادلات و بهره مندی از پاداش ، به سطح بالاتری از قدرت محاسبات و برق نیاز بود.

فقط مقدار محدودی از بیت کوین قابل استخراج است - "21 میلیون نشانه" - بنابراین هرچه زمان می گذرد ، استخراج آنها دشوارتر می شود. کارگران معدن همچنان به سخت افزار بهتر و سریعتر احتیاج دارند که این امر به برق بیشتری نیاز دارد. امروزه ، عملیات استخراج به مراکز بزرگ داده ای منتقل می شود که هزاران ماینر شبانه روز در آن فعالیت می کنند.

مربوط: نحوه استخراج بیت کوین: هر آنچه لازم است بدانید

چرا ذکر همه اینها؟ از آنجا که هنگام استخراج در مقیاس بزرگ ، اگر هدف تولید سود باشد ، هزینه برق ، هزینه کار ، سرعت دستیابی به سخت افزار جدید و پایداری در آن نقش می بندد و چین تقریباً در همه این زمینه ها دارای مزیت است.

وضعیت استخراج معادن در چین

در پایان سال 2019 ، چین تقریباً دو سوم قدرت هشدار جهان را تولید کرد. حتی اگر گزارش شده است که استفاده از ارزهای رمزپایه و مبادلات ارز در چین ممنوع است و استخراج بیت کوین زمانی در خطر تعطیل شدن بود ، دولت چهره ای جدی گرفت و به طور فزاینده ای از استفاده از فناوری بلاکچین در صنایع اصلی خود استقبال می کند - و استخراج بیت کوین را مجاز می کند برای رشد.

مربوط: دارندگان بیت کوین ایالات متحده نگران کنترل شبکه معدن توسط چین هستند

استخراج بیت کوین در چین یک صنعت در حال رشد است زیرا هزینه های نیروی کار ارزان است ، زمان چرخش فوق العاده سریع است و زمان تولید و تولید بسیار پایین تر است ، زیرا این کشور قطب تجارت جهانی است. از آنجا که سخت افزار مورد استفاده برای استخراج بیت کوین در چین ساخته شده است ، استخراج کنندگان می توانند خیلی سریع به روز شوند. اگر می خواهید یک مرکز داده با سرعت زیاد و هزینه کم راه اندازی کنید ، این کار را در چین انجام دهید.

هزینه های کم برق به صورت نیروگاه آبی نیز موجود است. از آنجا که استخراج بیت کوین نیاز به برق زیادی بین تأمین کنندگان معدن و تأمین انرژی طرفداران برای خنک سازی ماینرها دارد ، یک مرکز داده باید برق را با کمترین قیمت ممکن دریافت کند. گزارش شده است که نیروگاه برق آبی در استان سیچوان در فصل بارندگی به 0.02 دلار در هر کیلووات ساعت می رسد و دولت چین اکنون استخراج معادن در این استان را تشویق می کند تا عملیات بتواند از نیروگاه های برق آبی موجود در آن بهره ببرد.

مربوط: فصل بارندگی سیچوان برای دادن هش به بیت کوین یک ضربان ضروری است

اما فقط برخی از معادن چینی با استفاده از انرژی آبی تمیزتر و ارزانتر کار می کنند. بیشتر آنها به جای ذغال سنگ کار می کنند ، که گزینه کثیف و گرانتری است. امروزه از میان منابع اصلی تأمین نیرو ، کمترین میزان برق آبی با قیمتی معادل 0.01 تا 0.02 دلار در هر کیلووات ساعت است که باد یکی دیگر از گزینه های ارزان قیمت با 0.025 دلار در هر کیلووات ساعت است. گاز و زغال سنگ با قیمت 0.03 تا 0.035 دلار (به اضافه هزینه های انتقال و مالیات) گران ترین گزینه ها هستند. بنابراین ، گرچه نیروی کار و مواد ممکن است ارزان باشد ، اما استفاده از زغال سنگ باعث می شود که عملیات استخراج از دو منظر هزینه و محیط زیست ناپایدار باشد. عامل بی ثباتی سیاسی راه اندازی عملیات استخراج در چین است و شاید بخواهید جای دیگری را جستجو کنید.

آیا چین می تواند در اوج بماند؟

هر کسی که بخواهد عملیات استخراج معیاری را راه اندازی کند ، به طور فزاینده ای به دنبال یافتن مکان در کشورهای شمال اروپا ، کانادا و ایالات متحده است. اگرچه این مکان ها ممکن است هزینه های شروع بیشتر و هزینه های نگهداری را فراهم کنند ، اما اثبات شده است که برق پایدار و مقرون به صرفه یک مزیت بزرگ است. بعلاوه ، این مناطق از نظر سیاسی دارای ثبات بیشتری هستند ، بنابراین تهدید کمتری وجود دارد که دولت روزی تصمیم بگیرد همه عملیات استخراج را متوقف کند. در حقیقت ، کانادا در جریان خاموش شدن همه گیر COVID-19 ، عملیات استخراج را به عنوان "خدمات اساسی" در نظر گرفت.

مربوط: مروری بر مقررات استخراج رمزنگاری در کشورهای مختلف

این ممکن است دلیلی باشد که قدرت هشدار جهان در حال تغییر مکان است. طبق گزارش اخیر ، قدرت هشینگ چین در مقایسه با سال گذشته که در سایر نقاط جهان رشد می کند ، در حال کاهش است.

دلیل دیگر این کاهش ممکن است این باشد که معدن کاری چین در سال 2020 سخت مورد حمله قرار گرفت. همه گیر COVID-19 زنجیره های تأمین را مختل کرد ، و باعث شد تا سخت افزار جدید برای رسیدن به مراکز داده به طور قابل توجهی به تأخیر بیفتد. درصنعتی که هر دقیقه در آن اهمیت دارد ، استفاده از کارگران کندتر و قدیمی برای حتی یک روز بیشتر به معنای از دست دادن پول و مزیت است. علاوه بر این ، قوانین قرنطینه چین مانع از تمایل کارگران به سکوهای خود شده و باعث اختلال بیشتر در کارها می شود.

علاوه بر این ، سومین نصف شدن بیت کوین در ماه مه گذشته اتفاق افتاد ، پاداش استخراج را به نصف کاهش داد و ماینرها را مجبور به ارتقا significant قابل توجه سخت افزار خود برای ادامه رقابت کرد. از آنجا که برای استخراج همان مقدار بیت کوین یک سال قبل ، قدرت هش کردن دو برابر بیشتر طول می کشد ، عملیات استخراج نه تنها به روزرسانی شده بلکه به صرفه ماندن هزینه های انرژی آنها نیز نیاز داشته است. پس از به نصف رساندن ، بسیاری از کارگران معدن در سراسر جهان خاموش شدند زیرا این کار دیگر نتیجه ای نداشت.

از همه مهمتر ، فصل موسم تابستان امسال باعث جاری شدن سیل بیش از حد در استان سیچوان شد و منجر به کمبود برق شد که باعث کاهش 20٪ از میزان هش منطقه می شود.

با وجود این عقب نشینی های چشمگیر ، مطمئناً استخراج معادن در چین باز خواهد گشت. اما در حالی که سایر نقاط جهان استخراج بیت کوین را تشویق و تشویق می کنند و با پایداری بیشتر در جاهای دیگر ، ممکن است به زودی شاهد به چالش کشیدن جایگاه بزرگ چین در صنعت چین باشیم.

نظرات ، افکار و نظرات بیان شده در اینجا تنها نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا نمایانگر نظرات Cointelegraph نیست.

فیلیپ سالتر رئیس عملیات استخراج در Genesis Mining ، بزرگترین عملیات استخراج رمزنگاری ابر در جهان است ، جایی که وی تیم های توسعه نرم افزار ، مهندسی داده و تحقیقات را هدایت می کند. سالتر کار خود را به عنوان توسعه دهنده نرم افزار BSI Business Systems Integration AG آغاز کرد. Salter یک مشتاق استخراج معدن و رمزنگاری در آلمان است.