شهر لهستان اولین فردی است که بلاکچین Ethereum را برای خدمات اضطراری به کار می گیرد – مجموعه

شهر لهستان اولین فردی است که بلاکچین Ethereum را برای خدمات اضطراری به کار می گیرد

 گزارش شده است که اولزتین ، لهستان اولین شهر در جهان است که از بلاکچین Ethereum برای کمک به ارائه خدمات اضطراری استفاده می کند ، و یک مورد استفاده قابل لمس دیگر برای فناوری دفتر توزیع شده ارائه می دهد.

اولزتین برای کمک به پلیس ، آتش نشانی و خدمات آمبولانس ، یک آزمایش آزمایشی SmartKey ، یک فناوری پل زدن که بلاکچین را با دارایی های فیزیکی متصل می کند ، به پایان رسانده است.

گزارش شده است که SmartKey با اتصال یک قرارداد هوشمند به دستگاه های هوشمند Teltonika که توسط تیم های امداد و نجات محلی استفاده می شود ، تیم های امداد و نجات را قادر می سازد تا کارهای خود را به طور کارآمدتری انجام دهند. این اتصال خدمه اضطراری را قادر می سازد بدون نیاز به ردیابی یک دارنده کلید یا صبر برای اجازه ، وارد هر ساختمانی در شهر شوند.

گوستاو مارک برززین ، مارشال کشتی نظامی وارمیسکو-مازورسکی که اولستین در آن واقع شده است ، بیانیه زیر را صادر کرد:

وی افزود: "نیاز به خدمات امداد و نجات ما برای انجام وظایف خود بدون انسداد بسیار ضروری است. به نظر می رسد استفاده از فناوری بلاکچین و SmartKey مانند یک راه حل عالی ، اطمینان خاطر به صاحبان ساختمان و ساکنان ، اما همچنین آزادی خدمات اضطراری ما باشد.

SmartKey معتقد است که فناوری بلاکچین می تواند زمینه را برای توسعه شهرهای هوشمند فراهم کند. اگرچه تعاریف متفاوت است ، یک شهر هوشمند به هر منطقه شهری اطلاق می شود که از فن آوری های نوظهور و حسگرها برای جمع آوری داده ها استفاده می کند ، سپس می تواند برای مدیریت موثرتر دارایی ها ، منابع و خدمات استفاده شود. به عنوان یک الگوی ، شهرهای هوشمند نظریه های دیگری در مورد پایداری و توسعه اقتصادی می خورند.

اینترنت اشیا یا IoT می تواند پیامدهای عمده ای برای شهرهای هوشمند آینده داشته باشد. تصور می شود دستگاههای متصل یکی از بزرگترین فرصتهای رشد دهه آینده است. به عنوان مثال مجمع جهانی اقتصاد ، اینترنت اشیا را به عنوان ستون مهم "تحول شهری" ، به ویژه پس از COVID-19 ، شناسایی کرده است.

چندین پروژه ارز رمزنگاری شده در IoT فعالیت می کنند که بزرگترین آنها Iota (MIOTA) است و ارزش بازار آن 825 میلیون دلار است. حداقل ده نفر دیگر دارای سقف بازار 1 میلیون دلار یا بیشتر هستند.