عنوان توکن برای رجیستری املاک Blockchain ، قسمت 2 – مجموعه

عنوان توکن برای رجیستری املاک Blockchain ، قسمت 2

 


عنوان نشانه ای از سابقه مالکیت مشابه آنچه در یک رجیستری املاک و مستغلات ساخته شده است. این مفهوم به عنوان جایگزینی برای نشانه های امنیتی و ابزارهای مختلف رمزنگاری مالی طراحی شده است. نشانه عنوان با املاک و مستغلات پشتیبانی نمی شود. این سابقه ای است که به طور مستقیم حق مالکیت را تأیید می کند - همان کارنامه های عنوان مقاله ، یا گواهی مالکیت و غیره. این یک شکل دیجیتالی از سابقه املاک و منبع اصلی دانش در مورد حقوق مالکیت است ، به این معنی که به هیچ فرم کاغذی لازم نیست. .

نشانه عنوان می تواند هرگونه حقوقی را نمایندگی کند: املاک غیرمنقول (زمین و ساختمان) ، منقول (ماشین ، قایق ، هواپیما و غیره) ، حقوق شرکت ها (سهام) و حقوق و دارایی های مختلف دارایی (وام ، بدهی و اوراق بهادار). هر حق قانونی و همانطور که بعداً مشاهده خواهید کرد ، می تواند برای تأیید حقایق و وقایع حقوقی مورد استفاده قرار گیرد.

در مورد ثبت های رسمی چطور؟

می توانید نشانه هایی ایجاد کنید که نماینده گله گوسفند باشد زیرا نیازی به ثبت نام رسمی ندارد. اما شما فقط نمی توانید نشانه ای از حقوق زمین خود (ماشین ، قایق ، و غیره) ایجاد کنید. این یک اسباب بازی است که هیچ ارتباطی با حقوق قانونی شما نخواهد داشت زیرا آنها در ثبت های رسمی دولتی "زندگی می کنند". در اکثر کشورها ، ثبت نام ها ، به ویژه برای حقوق زمین ، اجباری است و آیین نامه در انتخاب یک یا دیگری صلاحیت لازم را ارائه نمی دهد.

برای فعال کردن فناوری blockchain برای جایگزین کردن ثبت های سنتی ، دستگاه دولتی نیاز به اصلاحاتی دارد که بعید است در آینده نزدیک اتفاق بیفتد. آنچه که امکان پذیرتر است ، شناخت ثبت های جایگزین است ، بنابراین خود شهروندان می توانند انتخاب کنند. کسانی که از ثبت نام های سنتی و بوروکراسی راضی هستند می توانند در کنار اینها بمانند ، اما کسانی که می خواهند از تمام توان blockchain ، قراردادهای هوشمند و برنامه های غیرمتمرکز استفاده کنند می توانند سوابق خود را از بانک اطلاعاتی متمرکز به هر دفترچه منتقل کنند.

اکنون ، ایالت ها به طور انحصاری دارای ثبت های عمومی هستند. ثبت نامهای جایگزین را می توان از طریق مقررات جدید ، استانداردهای فنی و نظارت دولت برای اطمینان از انطباق فعال کرد. اما مقامات دیگر نیازی به نگهداری فیزیکی چنین دفترچه های جایگزین و مراکز داده برای آنها برای محافظت از سوابق ندارند. فناوری Blockchain سطح محافظت بی سابقه ای از سوابق در برابر فساد را تضمین می کند. اعمال نهادهای عمومی که به صورت زنجیره ای انجام می شوند ، پاسخگویی آنها را تضمین می کنند. بدون شک ، برای هر منطقه جهانی که در آن معرفی شود ، برای سرمایه گذاری بهتر است.

جالب است که ، فناوری blockchain در هر دو نوع ثبت املاک موجود در جهان قرار دارد. سیستم آمریکایی ثبت انتقال ، زنجیره ای از اعمال عنوان را ایجاد می کند. این در فناوری blockchain متناسب است ، که مبتنی بر یک زنجیره آشنا از معاملات است. نوع دوم سیستم Torrens است و ثبت در کشورهایی در قانون مدنی ، که در آن رجیستری برای ردیابی عملکردها بلکه عناوین در مفهوم نشانه ها طراحی شده اند. توکن های روی یک blockchain نوع محور ثبت نام های عمومی را قادر می سازد و در عین حال ، سیستم زنجیره ای از اعمال را به طور کامل تقلید می کند.

آیا هنوز مسئولین مورد نیاز هستند؟

بدون شک بله به عنوان مثال ، یک "اراده هوشمند" وجود دارد ، و پس از مرگ مالک ، باید نشانه های خود را به وارث قانونی واگذار کند. چگونه هوشمند می داند که صاحبخانه متوفی است؟ یا اگر وارث دیگری ادعایی داشته باشد چه می شود؟ اعتقاد بسیاری از علاقه مندان به رمزنگاری مبنی بر اینکه با فناوری blockchain می توانیم از شر اشخاص ثالث خلاص شویم ، واقع بینانه نیست ، حداقل در این سطح از علم و فناوری نیست.

یک blockchain به عنوان مخزن شواهد برای حفظ آن نیازی به شخص ثالث ندارد ، اما ما هنوز برای تأیید حقایق مختلف زندگی خود به شخص ثالث احتیاج داریم. این فقط مربوط به تولد و مرگ نیست. شخصی از آرژانتین یک خانه ییلاقی را از راه دور از بالی خریداری نخواهد کرد زیرا نشانه ی ییلاقی که عنوان را نشان می دهد فقط اعلامیه مالک است. برای انجام معامله از راه دور ، آنها به شخص ثالثی نیاز دارند که خریدار و فروشنده بتوانند به آن اعتماد کنند ، که تأیید می کند که این نشانه بیانگر این حق مالکیت است. به طور معمول ، این کار توسط نهادهای عمومی و ثبت انجام می شود.

Cross Reference یک پروتکل اساسی برای حفظ اعتبار سوابق است. یک سناریوی معمولی این است که کاربر نهایی یک نشانه ایجاد می کند ، که می تواند یک هویت دیجیتالی ، حقوق مالکیت ، یک جسم فیزیکی ، یک واقعیت یا یک رویداد را نشان دهد و مرجع (پیوند) به نشانه را شامل شود ، که اطلاعات مربوط به اعتبار آن را ارائه می دهد. . تغییرات در هر دو پرونده نشان دهنده تغییرات قانونی در جسم است. صاحب توکن می تواند برای تغییر مالکیت ، یک نشانه را ایجاد کند ، در حالی که اعتبار دهنده می تواند اعتبار (وضعیت قانونی) خود را تغییر دهد.

استفاده از مورد آلیس یک عنوان (یک سابقه با ارزش کلیدی را که شامل اطلاعات کاربر است) برای عنوان خود ایجاد می کند ، و باب ، که یک کارمند شهری است ، نشانه خود را ایجاد می کند که می گوید "عنوان آلیس معتبر است". اگر آلیس کلید خصوصی خود را گم کند ، از باب می خواهد تا نشانه های خود را به روز کند ، آن را "نامعتبر" علامت گذاری کند و مجدداً یک گواهی توکن جدید را صادر کند.

تصدیق حق یک عنوان

طرح اعتبار سنجی حق یک عنوان

در یک طرح کلی تر ، ارجاع متقابل روشی برای تهیه سوابق وضعیت توسط اشخاص ثالث قابل اعتماد است که از حقایق و وقایع حقوقی آگاهی دارند. blockchain آنها را معتبر نمی کند ، بلکه مرجعی است که این واقعیت را تأیید می کند. فناوری بلاکچین فقط زیرساخت بهتری برای این سیستم دارد تا مطمئن شود این سوابق بدون فساد هستند.

حفظ اعتبار سوابق در blockchain

آلیس یک رکورد (توکن) در یک blockchain ایجاد می کند. باب می گوید که معتبر است. اگر آلیس کلید خصوصی خود را از دست دهد ، باب رکوردی را منتشر می کند که می گوید دیگر معتبر نیست.

اگر از برخی بدگمان های رمزنگاری شنیده اید که مشکل فن آوری blockchain این است که اشتباهات را تحمل نمی کند زیرا هیچ کس نمی تواند داده ها را تغییر داده یا حذف کند ، همانطور که مشاهده می کنید ، تغییر ناپذیری سربرگ مشکلی نیست. این فقط یک موضوع از طراحی بهتر برنامه است.

ایده ایجاد دفترچه های مجاز برای رفع اشتباهات ، ما را به سمت ثبت های متمرکز باز می گرداند که در آن سانسور و تغییر سوابق ابزار قانونی هستند و همه اینها در مورد اعتماد به کسانی که دفترچه را حفظ می کنند ساخته شده است. به دلیل عدم سانسور ، داده های ناخواسته در blockchain های عمومی امکان پذیر است. بنابراین ، اعتبار در اینجا توسط احزاب معتمد سنتی از طریق مراجعه به متقابل تأمین می شود. گرچه اعمال آنها مانند هر پایگاه داده دولتی پنهان نیست ، اما شفاف و از این رو پاسخگو هستند. با استفاده از مرجع متقابل ، می توان نه تنها از بین رفتن کلیدهای خصوصی بلکه اختلافات قانونی و مراحل مختلف دریافت مجوز از سازمانهای دولتی را نیز بررسی کرد.

مورد استفاده: پروانه ساختمان. آلیس می خواهد خانه ای در زمین خود بسازد. وی برای مجوزها درخواست می کند: (1) یک کارمند شهری. (2) بخش معماری؛ (3) اداره محیط زیست و میراث فرهنگی و غیره. هر یک از این مقامات نشانه ها (گواهینامه های) خود را برای تأیید مجوزها در دفترچه ها ایجاد می کنند. آلیس در سوابق نشانه اش به هر یک از این گواهینامه ها اضافه می کند. برای بررسی اینکه آیا آلیس خانه را به طور قانونی ساخته است ، سؤال کننده علائم آلیس را جستجو می کند و آیا منابع معتبر را صادر می کند یا نه؟

ارجاع چندگانه

مقامات دیجیتال و دیکتاتوری دیجیتال

اما اگر باب ، یک کارمند شهری ، سیستم را خراب کند ، چه می شود؟ به عنوان مثال ، آلیس به طور غیرقانونی از حق و حقوق زمین محروم شد. سیستمی از سوابق اصلی وجود دارد. اولا ، نهاد عمومی ممکن است سلسله مراتبی باشد ، بنابراین مقامات بالاتر ممکن است سابقه کارمند را غیرقانونی تلقی کنند. در اینجا قدرت واقعی فناوری blockchain به وجود آمده است. در تمام مدت زمان ، آلیس هنوز هم صاحب نشانه های خود است حتی اگر باب معامله ای را صادر کند که نامعتبر باشد. پس از ادعای او ، آلیس در حقوق خود احیا شده است. او علامت خود را به روز می کند تا مرجع جدیدی به سابقه Dave (یک کارمند جدید شهر) درج کند ، که می گوید حق دارد.

برای از بین بردن اوضاع بن بست وقتی هیچ یک از طرفین به سوابق خود دسترسی ندارند ، یک سابقه اصلی وجود دارد که می تواند تکه هایی را برای سیستم صادر کند. تکه ها نیز به صورت زنجیره ای منتشر می شوند ، هرچند باید به آدرس ریشه تعلق داشته باشند ، که در ابتدا در رجیستری عمومی تنظیم شده است. برای فیلتر کردن آن سوابق که مرتبط یا غیرقانونی نیستند به تکه هایی نیاز داریم. از نظر فنی ، ما آنها را حذف نمی کنیم زیرا غیرممکن بودن آن در صفحه اصلی امکان پذیر نیست. اما از آنجا که ما یک سیستم روکش شده روی اسکناس را در بلاکچین و شناسایی موارد معتبر از آن داریم (همانطور که به یاد می آوریم که blockchain می تواند داده های ناخواسته زیادی را به همراه داشته باشد) ، پچ رکوردی است که همچنین در یک blockchain منتشر می شود اما از یک آدرس قابل اعتماد این پچ سیستم شما را می گوید که ضبط یا آدرس باید فیلتر شود.

ریشه می تواند متعلق به دادگاه باشد. ممکن است ریشه های متعددی بر اساس شاخه های قدرت (قانونگذاری ، اجرایی ، قضایی) وجود داشته باشد و البته ریشه را می توان به صورت جمعی از طریق یک طرح چند امضائی کنترل کرد - تا اطمینان حاصل شود که افرادی که وظیفه قدرت دارند تصمیم گیری های قانونی می کنند. سرانجام ، ما احتمالاً شاهد سیستم رای گیری مستقیم الکترونیکی (رفراندوم الکترونیکی) خواهیم بود که در آن نه تنها نمایندگان یک هیئت جمعی (شورا ، مجلس ، کمیته) معاملات انجام می دهند بلکه همه شهروندان یک شهر ، ایالت یا کل کشور را انجام می دهند. کشور.

اساسی ترین چیز در اینجا این است که دیکتاتوری دیجیتال هیچ شانسی ندارد. حتی اگر سوء استفاده از قدرت اتفاق بیفتد ، اعمال نهادهای عمومی باید به صورت زنجیره ای ثبت شوند. در غیر این صورت ، آنها هیچ گونه رکوردی روی blockchain ، از جمله تکه ها ، تأثیر نمی گذارند. هر گره مستقل است و می تواند توسط هر کاربر اجرا شود زیرا این یک blockchain است. و هر گره لیست ریشه های قابل اعتماد را اضافه می کند ، اما ما همیشه حق داریم که به آنها اعتماد نکنیم ، و این بحث همانطور که می بینید مربوط به فناوری blockchain نیست.

از نظر فنی می توان سیستم را به طور کامل ریست کرد. شما ریشه های جدیدی را مشخص می کنید که مقامات جدید تکه های جدیدی را منتشر می کنند. گره شما از همان ابتدا دفترچه را اسکن می کند ، و سیستم فیلترها و قوانین جدیدی را که توسط تکه های ارائه شده اعمال می شود ، اعمال می کند. در نتیجه ، نمایه جدیدی از وضعیت فعلی ثبت املاک عمومی دریافت می کنید.

حكومت موضوع اجماع ریاضی نیست. تفسیر سوابق یک لایه در بالای blockchains است که نمایانگر اجماع اجتماعی است. اینکه تصمیم گرفتیم به کدام آدرسهای اصلی اعتماد کنیم ، چگونه و چه موقع ریشه های خود را دوباره تنظیم کنیم ، موضوع سیستم سیاسی است. تنها چیزی که بدون تغییر است blockchain است. به عنوان یک مخزن عمومی ، انواع سوابق را به عنوان شواهدی از هر اتفاقی که در دنیای واقعی رخ می دهد ، نگه می دارد.

این دو قسمت از یک سری سه قسمت در مورد تئوری عنوان است - بخش اول را در رجیستری املاک blockchain در اینجا بخوانید ، و بخش سوم مربوط به نسل جدید ثبت اموال عمومی در اینجا.

نظرات ، افکار و نظرات بیان شده در اینجا تنها نویسنده است و لزوماً دیدگاه ها و نظرات Cointelegraph را منعکس نمی کند یا نشان دهنده آن نیست.

اولکسیسی کوناشویچ نویسنده پروتکل Cross-Blockchain برای بانکهای اطلاعاتی دولت: فناوری ثبت های عمومی و قوانین هوشمند است. اولکسسی دکتری است. عضو گروه بین المللی مدرک دکترا بین المللی حقوق ، علم و فناوری که توسط دولت اتحادیه اروپا تأمین می شود. اولکسسی با دانشگاه RMIT Blockchain Innovation Hub همکاری کرده و تحقیق در مورد استفاده از فناوری blockchain برای مدیریت الکترونیکی و دموکراسی الکترونیکی انجام داده است. وی همچنین در زمینه نشانه گذاری عناوین املاک و مستغلات ، شناسه های دیجیتال ، ثبت های عمومی و رای گیری الکترونیکی فعالیت می کند. اولکسسی با همکاری با دولت ریاست جمهوری این کشور و به عنوان مدیر گروه غیردولتی الکترونیک دموکراسی از سال 2014 تا 2016 همزمان با همکاری مشترک خود در قانون ، درخواست های الکترونیکی را در اوکراین همکاری کرد. و امور مالیاتی برای دارایی های رمزپایه در اوکراین.