فریلنسر خراب است. این راه اندازی Blockchain می خواهد آن را برطرف کند – مجموعه

فریلنسر خراب است. این راه اندازی Blockchain می خواهد آن را برطرف کند

 یک استارت آپ جدید می خواهد شیوه استعداد آزاد و مشتری های مربوطه یکدیگر را از طریق یک بستر اداره اجتماعی پیدا کند. برای تحقق این هدف ، پروژه نشانگر حاکمیت خاص خود را دارد.

فرض اصلی این سکو ، معروف به Braintrust ، حذف واسطه ها از فرآیند استخدام استعدادهای ماهر برای کارهای قراردادی و آزاد است - در درجه اول در صنعت فناوری اطلاعات.

اما برخلاف تکرارهای بسیاری از این مفهوم که در دوره اولیه عرضه سکه ایجاد شده است ، Braintrust کاربران را وادار به یک نشان اختصاصی برای پرداخت نمی کند. درعوض ، برخی از مفاهیم را از دولت DeFi و به ویژه Comple برای ایجاد یک بستر اجتماعی اداره می کند.

Cointelegraph برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این سیستم عامل ، با مدیرعامل آن ، آدام جکسون مصاحبه کرد.

تحریک انگیزه

جکسون معتقد است كه سكوك هاي تجميلي آزمايشگاهي آزاد ، مانند Upwork و Fiverr ، از انگيزه هاي ناشي از سوءاستفاده بين صاحبان اين سكو و كاربران آن رنج مي برند:

"کار آنها اتصال خریدار و فروشنده ، شرکت و استعداد و سپس تسهیل معاملات است. و سپس به عنوان درصد از آن معامله ، هرچه بیشتر هزینه بپردازید. "

هزینه های پرداختی توسط کارگران آزاد معمولاً حدود 20٪ از کل مبلغ صورتحساب است. این یک هنجار برای هر "بازار دو طرفه" است که در اینترنت متولد شده و eBay در آن مدل پیشگام است.

به طور معمول ، این بنگاه ها می توانند به دلیل ارزش افزوده خود با ایجاد یک محیط قابل اعتماد و ارائه خدمات سپردن ، از هزینه های گزاف دور شوند. جکسون توضیح داد ، اما این جنبه را می توان با استفاده از یک سیستم تأیید حضوری به همسالان بازسازی کرد. کاربران برای تأیید اعتبار مشتریان و مترجمان جدید به عنوان موارد اضافی در جامعه ، انگیزه می گیرند.

این سیستم یک سازمان خودمختار غیر متمرکز نیست ، و یک بنیاد غیرانتفاعی مانند برخی از پذیرش پول از برخی جنبه های سیستم مراقبت می کند. جکسون افزود: "اما این فقط یکی از بسیاری از شرکت ها یا افراد یا اشخاصی است که به ساختن این چیز کمک می کنند."

Traintrust نیز کاملاً احساس راحتی ندارد ، زیرا بنیاد 10٪ از معاملات را از مشتری جمع می کند. اما نرخ دقیق تحت کنترل جامعه تغییر می کند.

الگوی حکومتی کاملاً الهام بخش

پرداخت های Braintrust از طریق USD سنتی فیات انجام می شود ، اگرچه پرداخت مبتنی بر رمزنگاری نیز پشتیبانی می شود.

نشان Braintrust یا BTRUST فقط دارای عملکرد حکومتی است. دارندگان آن قادر به رأی گیری در مورد جنبه های کلیدی این سکو هستند: چه نوع مشتری و استعدادی برای پذیرش ، چه ویژگی هایی برای توسعه و چه میزان از بستر باید شارژ کنند.

جکسون امیدوار است که مدل جدید یک شبکه استعدادی پر جنب و جوش را ارتقا بخشد که به طور جدی به بهبود اکوسیستم علاقه مند باشد.

وی گفت: "این مدل جدیدی که من در حال توصیف آن هستم بدون نشانه امکان پذیر نیست. نشانه ، [and] blockchain جایگزینی واسطه را تسهیل می کند. "

جکسون فاش کرد که رابرت لشنر ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت کامپوند ، یک مشاور و سرمایه گذار در این پروژه است. علاوه بر این ، Braintrust در حال استفاده مجدد از چنگال کد حاکمیت کامپوزیت برای تأمین نیرو در سیستم های خود است.

کاربران این سیستم عامل با مشارکت در آن ، به عنوان مثال با ارزیابی نامزدهای جدید ، نشانه کسب می کنند. اما برخلاف برخی پروتکل های DeFi ، به نظر می رسد درآمد این پلتفرم برای دارندگان نشانه توزیع نمی شود. جکسون آرزو نداشت که در مورد اقتصاد نشانه ها به تفصیل بپردازد ، اگرچه وی قول داد که با آغاز رویکردهای Braintrust در پایان سال توضیح داده خواهد شد.

مفهوم Braintrust نمایانگر استفاده جالب از سیستمهای رمزنگاری شده بومی برای حل مشکلات دنیای واقعی است. با این حال ، اگر ثابت شود که از موفقیتهای قبلی موفق تر است ، دیده می شود.