قیمت بیت کوین پس از رد شدید ، در Q4 حتی عقب نشینی بیشتری را به همراه دارد – مجموعه

قیمت بیت کوین پس از رد شدید ، در Q4 حتی عقب نشینی بیشتری را به همراه دارد

 


قیمت بیت کوین پس از یک رد شدید دیگر از سطح مقاومت 11000 دلاری ، در حال ضعف است. با ورود بیت کوین (BTC) به سه ماهه چهارم ، احساسات در اطراف بازار به طور کلی محتاط و خنثی باقی می مانند.

بیت کوین ممکن است در سه ماهه چهارم با یک بازگرداندن بزرگتر روبرو شود به دلیل چندین فاکتور اصلی در طول سه سال گذشته ، هر ماه شمع ماه سپتامبر قرمز بسته شده است. شمع ماهانه ماه سپتامبر سال 2020 نیز در حال بستن است که به عنوان یک شمع قرمز بسته می شود ، این نشان دهنده عدم جهت است.

از مارس تا آگوست ، شرایط مالی مطلوب ، فضای کم بهره و بسته محرکه چند میلیارد دلاری باعث شد بیت کوین و سهام به طور همزمان با هم روند. در ماه های آینده ، به دلیل انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در نوامبر ، احتمال تأیید محرک با تاخیر افزایش می یابد. عدم اطمینان روزافزون در مورد فضای کلان و بازارهای مالی در ایالات متحده می تواند BTC را تحت فشار قرار دهد.

تاجران به طور کلی در کوتاه مدت محتاط و در میان مدت تا بلند مدت خوش بین هستند. تحلیلگران فنی دارند شناخته شده است سطح کلیدی قیمت BTC 9،800 دلار ، 10،700 دلار و 11،800 دلار است. تا زمانی که بیت کوین در محدوده 9،800 - 10،700 $ یا 10،700 $ - 11،800 $ باقی بماند ، نوسان کم انتظار می رود. به همین ترتیب ، در حالی که معامله گران در مورد روند کوتاه مدت بیت کوین محتاط هستند ، بسیاری از آنها افت زیادی را پیش بینی نمی کنند.

به عنوان یک منطقه بالقوه مورد علاقه ، معامله گران در نظر گرفتن شکاف 9،600 دلاری CME هستند که با افزایش یا کاهش قیمت بیت کوین پس از بسته شدن برای آخر هفته ها یا تعطیلات قیمت بیت کوین بیت کوین ، شکل می گیرد. شکاف 9600 دلاری هنوز پر نشده است و با توجه به تمایل بیشتر شکاف های CME برای پر کردن ، سطح همچنان یک هدف باقی می ماند.

یک ساختار نزولی کوتاه مدت

انتظار می رود شمع ماهانه بیت کوین زیر 11000 دلار بسته شود ، که شمع قرمز را برای ماه سپتامبر تأیید می کند. در تجزیه و تحلیل فنی ، اگر شمع جدیدی در زیر محفظه قبلی بسته شود ، آن را "غوطه وری نزولی" می نامند.

علاوه بر این ، بسته شدن ماهانه بیت کوین پس از رد های مکرر اتفاق می افتد ، زیرا از 17 آگوست ، BTC چهار نمودار پایین تر متوالی را در نمودار روزانه ثبت کرده است. وقتی آخرین قله زیر قله قبلی باشد ، سازند کم ارتفاع ظاهر می شود. در این نمونه ، بیت کوین به ترتیب به 12،468 دلار ، 12،050 دلار ، 11179 دلار و 10،950 دلار رسید.

بیت کوین در نمودارهای ماهانه و روزانه با دو الگوی فنی و نزولی مواجه است. این دو چارچوب زمانی در تحلیل تکنیکال نمودار با چارچوب زمانی بالا در نظر گرفته می شوند که می تواند احتمال بازگشت کوتاه مدت را افزایش دهد.

قیمت بیت کوین در 28 سپتامبر برای مدت کوتاهی از سطح مقاومت 10،800 دلاری شکست. اما یک معامله گر نام مستعار معروف به "ژنرال بیزانس" گفت به احتمال زیاد دام گاو نر بود. در معاملات عمده BTC به 10،950 دلار رسید اما سطح مقاومت را "در آغوش" گرفت. هنگامی که BTC تلاش می کند تا از سطح مقاومت کلیدی خود خارج شود ، احتمال گرفتار شدن در گاو نر زیاد است.

سقوط اخیر بیت کوین از 10950 دلار به معنی رد شدن در بازه های زمانی ماهانه ، روزانه و ساعتی است ، زیرا ساختارهای محتاطانه / نزولی را در کوتاه مدت نشان می دهد. وقتی این امر با بسته شدن ماهانه شمع همزمان شود ، می تواند روند نزولی کوتاه مدت را تقویت کند.

عملکرد تاریخی BTC در سه ماهه چهارم

عملکرد تاریخی BTC روند نزولی را نشان می دهد ، زیرا طی دو سه ماهه متوالی گذشته ، BTC به ترتیب 42.46٪ و 13.59٪ افت داشته است. با توجه به تمایل BTC برای عملکرد پایین در سه ماهه آخر دو سال گذشته ، احتمال کندی سه ماهه چهارم همچنان بالا است.

با این حال ، پس از نصف شدن در سال 2016 ، BTC سه ماهه چهارم مثبت داشت و از 613.98 دلار به 998.33 دلار افزایش یافت. BTC در حال حاضر در چرخه پس از نصف شدن است و اگر روندهای گذشته را دنبال کند ، می تواند طی 12 ماه آینده صعود تدریجی را تجربه کند. در چرخه نصف شدن سال 2016 ، BTC 15 ماه طول کشید تا به حداکثر 20000 دلار برسد که در بالاترین حد خود باقی مانده است.

یک بازار مالی نامشخص

در یک ماه گذشته ، بازار سهام ایالات متحده به دلیل همه گیری COVID-19 همچنان به رکود خود ادامه داده است. نگرانی های مربوط به موج دوم با کمبود محرک و عدم اطمینان در مورد واکسن ها افزایش یافته است. یک بسته محرک فشار اقتصادی را کاهش داده و چکهای مستقیم را به افراد توزیع می کند و نقدینگی کلی را در بازار افزایش می دهد.

با این حال ، بیت کوین ، طلا ، سهام و دارایی های دارای ریسک بدون محرک و با افزایش موارد COVID-19 وارد سه ماهه چهارم می شوند و به دلیل انتخابات در ماه نوامبر ، واشنگتن در بن بست محرک قرار گرفته است. گفته می شود دموکرات های مجلس نمایندگان در حال تهیه پیشنهادی محرک 2.4 تریلیون دلاری با پرداخت مستقیم هستند. اینکه آیا قبل از انتخابات ریاست جمهوری تصویب می شود هنوز نامشخص است

در نتیجه ، اعتماد سرمایه گذاران در طول ماه سپتامبر پایین باقی مانده است. طبق گزارش بانک آمریکا ، هفته گذشته سرمایه گذاران 25.8 میلیارد دلار از بورس سهام برداشت کردند. این بزرگترین خروج یک هفته از ژوئن 2019 است که ترس از جنگ تجاری افزایش یافته است. در یادداشتی ، استراتژیست های بانک آمریکایی عدم شفافیت در زمینه محرک را عامل اصلی خروج عنوان کردند و اظهار داشتند: "با بزرگترین محرک مالی پشت سر ما و بدون MMT صریح ، سیاست سخت است که بتواند روند صعودی سهام و اعتبار بعدی را افزایش دهد. 6 ماه با شروع ارزیابی ها. "

اگرچه بیت کوین به طور فزاینده ای از سهام جدا شده و ارتباط بیشتری با طلا نشان داده است ، اما به طور کلی تحت تأثیر تمایلات گسترده بازار مالی قرار دارد. دنیس وینوکووروف ، رئیس تحقیق در بورس ارز رمزنگاری و کارگزار Bequant ، در گفتگو با Cointelegraph ، گفت که تحولات کلان و سیاسی رانده ارزهای رمزپایه است:

"تحولات کلان و سیاسی به طور فزاینده ای به یک انگیزه مهم در همه بازارها تبدیل شده است و دارایی های دیجیتال نیز از این قاعده مستثنی نیستند. به طور گسترده ای انتظار می رود عدم اطمینان در مورد انتخابات در ایالات متحده منجر به نوسانات زیادی شود. خطرات سرریز زیاد دیده می شود اما آنچه جالب است این است که نوسانات ضمنی بیت کوین و اتریوم حتی به رغم اقدام ناچیز قیمت بازارهای لکه دار به خوبی لنگر انداخته است. "

شاخص های زنجیره ای مثبت هستند

از ماه ژوئن ، شاخص های زنجیره ای به طور مداوم روند صعودی صعودی بیت کوین را نشان می دهند. شاخص های مختلف زنجیره ای - از فعالیت های نهنگ ، فعالیت HODLing ، فعالیت آدرس ، میزان هش و تأمین خاموش - از یک مرحله تجمع سالم برای بیت کوین خبر می دهند.

به عنوان مثال ، رافائل شولتزه-كرافت ، مدیر ارشد فنی Glassnode اشاره شده "دارنده کوتاه مدت Bitcoin MVRV" برای پیشنهاد اینکه BTC در یک نقطه محوری است. وی گفت که شاخص روی زنجیره نشان می دهد که در هنگام رسیدن به 1 روند معکوس باشد. آخرین باری که به عدد 1 رسید مارس بود که BTC از یک اصلاح شیب دار به 3600 دلار رسید. کرافت گفت:

"#Bitcoin STH-MVRV نسبت به آوریل بالاتر از یک است. در حال حاضر خط پشتیبانی را در 1 آزمایش می کنید (این نشان دهنده تغییر روند است) - دارندگان کوتاه مدت BTC $ را در قیمت تحقق یافته خود ارزیابی می کنند. # بلشکی تا زمانی که این سطح را حفظ کنیم. "

سونا امهاز ، شریک عمومی در ولت سرمایه ، معرفی شده به فعالیت آدرس بلاکچین بیت کوین برای تعیین احساسات سالم ، می گوید این نشان دهنده رشد اساسی کاربر است. به طور کلی ، ساختارهای فنی به سمت ضعف کوتاه مدت و مرحله انباشت بلند مدت است. عدم اطمینان در بازارهای مالی می تواند فشار فروش بر BTC را در آینده قابل پیش بینی تشدید کند ، اما معیارهای موجود در بازار نرخ رشد تدریجی و سالم شبکه را نشان می دهند.