ماكائو آماده اصلاح قوانين براي فعال كردن آزمايشات يوان ديجيتال است – مجموعه

ماكائو آماده اصلاح قوانين براي فعال كردن آزمايشات يوان ديجيتال است

 ماکائو در حال آماده سازی برای آماده سازی یوان دیجیتال چین است ، که می تواند به جلوگیری از فرار مالیاتی در صنعت قمار مات کمک کند.

در 13 آوریل ، هو لات سنگ ، مدیر اجرایی سرزمین جزیره چین ، به قانونگذاران محلی گفت كه دولت در حال برنامه ریزی برای اصلاح قوانینی است كه اجازه می دهد صدور تنظیم شده یوان دیجیتال چین را برای تسهیل آزمایش های ارز دیجیتال انجام دهد:

"ما با بانک مردم چین ارتباط برقرار خواهیم کرد و یک مطالعه امکان سنجی را درباره راه اندازی Digital RMB در ماکائو آغاز خواهیم کرد. بنابراین ، ما باید مقررات را در قانون مربوطه اضافه کنیم تا امکان معرفی ارزهای دیجیتال فراهم شود. "

به گفته هو ، معرفی ارز دیجیتال به ماکائو در مبارزه با فرار مالیاتی و پولشویی کمک خواهد کرد. معرفی یوان دیجیتال می تواند به طور بالقوه پاتاکای ماکائو را به عنوان واحد پول اصلی سرنگون کند ، خصوصاً اگر مقامات تصمیم بگیرند استفاده از آن را اجباری کنند.

تحلیلگران شرکت کارگزاری Sanford C. Bernstein بر افزایش نظارت دولت که جریان های پولی در Digital RMB چین با آن روبرو هستند ، تأکید کردند:

"RMB دیجیتال امکان نظارت بیشتر دولت و کنترل جریان پول را فراهم می کند. اما همچنین امکان انتقال آسان پول را فراهم می کند. "

جانکت ها واسطه هایی هستند که نرخ تبدیل دلار هنگ کنگ و خطوط اعتباری را برای غلتک های بالا در ماکائو ارائه می دهند. گزارش شده است که آنها نگرانی هایی را در مورد استفاده از ارز دیجیتال کاملاً قابل ردیابی چین دارند و معتقدند که این اقدام می تواند غلطک های بلند را که برخی از آنها ادعا می کنند روابط زیرزمینی دارند ، با سایر حوزه ها ترساند. این ممکن است صدمه قابل توجهی به صنعت قمار وارد کند که از اثر محدودیت های سفر ناشی از همه گیری جهانی رها شده است.

گزارش شده است که ردیابی درآمد مشمول مالیات در صنعت برای دولتهای چین و ماکائو دشوار است ، اما به گفته رویترز ، درآمد قمار در سال 2019 به 36.5 میلیارد دلار رسیده است ، 50٪ صنعت گران فروشی.

علی رغم نگرانی های آنها ، دیگران معتقدند که پذیرش یوان دیجیتال چین می تواند به راه بهبودی ماکائو کمک کند. ویکتوریا وایت از Inside Gaming در تاریخ 2 آوریل متذکر شد ، تصویب یوان دیجیتال می تواند جابجایی پول را برای تعداد زیادی از گردشگران چینی که هر ساله به مرکز قمار سفر می کنند تسهیل کند ، زیرا این امر نیاز به ارز و ارز را از بین می برد. هزینه های مرتبط:

"در نهایت ، این می تواند هزینه های کلی مصرف کنندگان را در بازارهای انبوه و پرجمعیت افزایش دهد ، که بخش های دقیق هستند که از ابتدای ابتلا به بیماری همه گیر COVID-19 بیشتر تحت تأثیر کاهش پیاده روی و بازدید قرار گرفته اند."

PBoC از اواخر سال 2019 آزمایش های آزمایشی ارز دیجیتال را در چندین شهر در سرتاسر چین انجام داده است. این ارز در برخی از دستگاه های خودپرداز با یوآن مبادله می شود. در حالی که ارز دیجیتالی برای یک اقتصاد نسبتاً بدون پول نقد چیز جدیدی نیست و به کمک برنامه هایی مانند WeChat و Alipay کمک می کند ، حرکت به سمت یک ارز مجازی شناخته شده در سطح ملی توانایی CCP را برای نظارت بر فعالیت های مالی شهروندان خود افزایش می دهد.