مبادله مبنی بر کلاهبرداری Cryptulent Crypto توسط دادگاه عالی انگلستان تعطیل شد – مجموعه

مبادله مبنی بر کلاهبرداری Cryptulent Crypto توسط دادگاه عالی انگلستان تعطیل شد

 دیوان عالی انگلیس گیرنده رسمی را به عنوان انحلال دهنده سکوی معاملاتی cryptocurrency ، GPay Ltd. منصوب کرده است.

طبق اطلاعیه منتشر شده توسط سرویس ورشکستگی انگلستان در تاریخ 30 ژوئن ، مبادله رمزنگاری نشانه هایی از "چیزی جز کلاهبرداری" را نشان داد.

اظهارات جعلی فراوان است

این شرکت که قبلاً با نام های XtraderFX و Cryptopoint نیز شناخته می شد ، خدمات خود را بصورت آنلاین و از طریق کانال های رسانه های اجتماعی تبلیغ می کرد. سرویس ورشکستگی ادعا می کند که تبلیغاتی که به دروغ ادعا می شود این سرویس توسط کارآفرینانی که در یک برنامه تلویزیونی بدون نام انگلیس و یک وب سایت با صرفه جویی در پول بالا ظاهر شده اند ، تأیید شده است.

پس از شکایات مقامات محلی ، سرویس ورشکستگی با استعلام محرمانه در مورد فعالیت های GPay اقدام کرد. اینها نشان داد كه حداقل 108 مشتری ادعا كردند هنگام تجارت بر روی سكو حدود 1.5 میلیون پوند (1.84 میلیون دلار) از دست داده اند.

GPay ظاهرا "کلاهبرداری"

دیوید هیل ، بازپرس ارشد خدمات ورشکستگی انگلیس ، اظهار داشت:

"GPay مشتریان را ترغیب کرد تا با مبلغ قابل توجهی پول برای سرمایه گذاری در تجارت cryptocurrency مشارکت کنند. این چیزی جز کلاهبرداری نبود زیرا GPay به مشتریان خود فریب داد تا از بستر آنلاین خود تحت بهانه های دروغین استفاده کنند و هیچ مشتری پس از از بین رفتن سرمایه گذاری های خود سود نبرد."

دادگاه همچنین گزارشهایی مبنی بر عدم پذیرش مشتری در صورت عدم فعال كردن وجوه سپرده گذاری شده خود در داخل GPay ، از درخواست های خروج رد كرد.

پرونده GPay در 23 ژوئن 2020 با دادخواستی ارائه شده توسط وزیر امور خارجه تجارت ، انرژی و استراتژی صنعتی یا BEIS منعقد شد.

اخیراً ، سازمان استاندارد تبلیغات انگلیس ، یا ASA ، و دفتر تبلیغات اینترنتی یا IAB ، سیستم جدیدی را برای کشف و حذف تبلیغات آنلاین تقلبی راه‌اندازی کردند.

Cointelegraph همچنین در سال 2019 گزارش داد كه تنظیم كننده اصلی مالی انگلستان ، سازمان كنترل مالی یا FCA ادعا كرده است كه سرمايه گذاران كریپتو در این كشور به دلیل کلاهبرداری رمزنگاری و کلاهبرداری های فارکس بین سال های 2018 تا 2011 بیش از 34 میلیون دلار از دست داده اند.