محققان می گویند که افزایش بیشتر کارمندان از خانه ، با حمله Ransomware به ظهور رسیده است – مجموعه

محققان می گویند که افزایش بیشتر کارمندان از خانه ، با حمله Ransomware به ظهور رسیده است

 یک مطالعه منتشر شده توسط شرکت امنیت سایبری ، Proofpoint ، نشان می دهد که افزایش حملات فیشینگ مبتنی بر ایمیل که برای ارائه باج افزار در طی چند ماه گذشته استفاده می شود ، نشان می دهد.

براساس این گزارش ، استقرارهای مرحله اول از باج افزارها در حال افزایش است و بیشتر آنها ایالات متحده ، فرانسه ، آلمان ، یونان و ایتالیا را هدف قرار داده اند.

به نظر می رسد که این حملات در هجوم افرادی که اکنون از خانه مشغول کار هستند ، در میان همه گیری های COVID-19 سرمایه گذاری می کنند. علاوه بر این تحقیقات نشان می دهد که مطالبات باج گیری در مقایسه با مقادیری که معمولاً در این حملات دیده می شود بسیار کم است.

پایین تر از باج های متوسط

یک برنامه باج افزار به نام "آقای "ربات" در گذشته بیشتر افراد و شرکت ها را در سراسر ایالات متحده هدف قرار داده بود. یافته‌ها حاکی از آن است که این امر در ماههای اخیر تغییر کرده است ، با این حال کاربران خانگی قربانیان اصلی این حمله شدند. برای منعکس کردن مورد استفاده جدید نرم افزار ، مبلغ باج به مبلغ 100 دلار در بیت کوین (BTC) کاهش یافته است.

یک باج افزار معروف به Avaddon بیش از یک میلیون پیام در یک هفته واحد توزیع کرد. همچنین شناخته شده است که شرکت ها و افراد آمریکایی را هدف قرار می دهیم.

"پشتیبانی 24/7" ارائه شده توسط هکرهای Avaddon

هکرهای پشت پرده Avaddon اغلب 800 دلار باج پرداخت باج را در رمزگذاری مانند بیت کوین مطالبه می کنند. جالب است که ، این تیم خاص خدمات "پشتیبانی 24/7" را به قربانیان خود ارائه می دهد که درمورد نحوه پرداخت باج و نحوه کار ارزهای رمزپایه به آنها مشاوره می دهد.

در روزهای اخیر ، شرکت سایبرشت امنیت سیمانتک حمله باج افزار را به سمت 30 شرکت مستقر در ایالات متحده و شرکت های Fortune 500 مسدود کرد.