مدیرعامل جدید بنیاد کاردانو می گوید ، رقابت واقعی کاردانو آن چیزی نیست که شما انتظار دارید – مجموعه

مدیرعامل جدید بنیاد کاردانو می گوید ، رقابت واقعی کاردانو آن چیزی نیست که شما انتظار دارید

 فردریک گرگارد ، مدیر عامل جدید بنیاد کاردانو ، دیدگاه خود را در مورد فضای رقابتی فین تک و روند عمده فناوری با Cointelegraph به اشتراک گذاشت.

گرگارد در مورد رقابت ، گفت که بزرگترین مخالفان پروتکل از فضای بلاکچین نمی آیند:

"من فکر می کنم بزرگترین رقیب ، واقعاً بزرگترین شرکتهای فناوری امروزی است ، سیستم عاملهای بزرگ فناوری مانند Google ، Amazon ، Tencent ، Alibaba ، این نوع بازیکنان".

گرگارد معتقد است که ارائه دهندگان فن آوری بزرگ مستقر در شبکه های اجتماعی از تأمین ابزارهای معنی دار مشتریان تا مالکیت و دستکاری کاربران خود در این زمینه متمرکز شده اند. او تا آنجا پیش رفت که آنها را "یک محیط اعتیاد آور ، ذهنی ، فناوری دستکاری - جایی که رسانه های اجتماعی هستند ، خواند. این فقط ابزاری نیست که منتظر استفاده است بلکه اهداف خاص خود را دارد. "

از نظر وی ، فناوری توزیع شده مخالف آن است ، با بلاکچین کاربران را قادر می سازد کنترل داده و هویت خود را دوباره کنترل کنند:

"شما امروز واقعاً چیزی را که در اینترنت اتفاق می افتد احساس نمی کنید. اما هر کاری که می کنید درآمدزایی است. و آنچه در حال حاضر در مقابل شما جمع می شود ، شما را به آرامی به سمت و سوی خاصی هدایت می کند. و من فکر می کنم وقتی جامعه دریافت که هیچ چیز در این دنیا رایگان نیست ، ناگهان به بلاکچین ختم می شوند. "

از نظر گرگارد ، فناوری بلاکچین امکان ایجاد جامعه ای را فراهم می کند که در آن فرد نیازی به تجارت حاکمیت دیجیتال خود برای خدمات ارائه شده توسط شرکت های فناوری نباشد. گرگارد علاوه بر "آزاد کردن" افراد از غول های فناوری ، احساس می کند که استفاده گسترده از فناوری بلاکچین ممکن است به نزدیکتر شدن مردم جهان کمک کند.

وی اظهار داشت که برای تحریک این سطح از تغییر ، پروتکل های اصلی بلاکچین مانند Cardano (ADA) ، Algorand و Tezos (XTZ) باید اختلافات خود را کنار بگذارند و با هم کار کنند. گرگارد معتقد است که خطر واقعی این نیست که یکی از این سیستم عامل ها به یک رقیب ببازد. این است که فضای بلاکچین به طور کلی ممکن است هرگز به تصویب انبوه نرسد:

"من فکر می کنم بازار فوق العاده بزرگ است. و اگر ما در مورد آن ، یک یا دو شرکت شروع به مبارزه کنیم ، کدام یک از فناوری ها را برای انجام DApps انتخاب می کنند؟ فکر می کنم قایق را گم کرده ایم. ما باید شباهت زیادی به کل جمعیت و کل سیستم اقتصادی داشته باشیم: چگونه آن را بسازیم؟ "

گرگارد اعتراف کرد که ممکن است در برابر اخلالگران غیرمتمرکز شانس ایجاد شود. غول های فناوری تریلیون دلار در اختیار دارند و او گفت: "احتمال زیادی وجود دارد که ما به آنجا نرسیم". با این حال ، گرگارد معتقد است که فناوری که Cardano در حال ساخت است به اندازه کافی قدرتمند است که یک فرصت جنگی را داشته باشد.