مدیر عامل Blockstack می گوید بیت کوین یک راه حل بهتر DeFi از آنچه فکر می کنید است – مجموعه

مدیر عامل Blockstack می گوید بیت کوین یک راه حل بهتر DeFi از آنچه فکر می کنید است

 از آنجا که علاقه به قراردادهای هوشمند زیاد می شود ، برخی از بیت کوین ها می پرسند: چرا نمی توانید بجای اتریوم (ETH) ، بیت کوین (BTC) نیز پایه و اساس قراردادهای هوشمند شود؟

Muneeb Ali ، بنیانگذار و مدیر عامل پلت فرم منبع باز Blockstack معتقد است که بهترین راه برای ایجاد اینترنت کاربر متعلق به "لنگر انداختن برنامه ها و قراردادهای هوشمند به شبکه بیت کوین است به گونه ای که از بیت کوین به عنوان ارز ذخیره استفاده می کند. و blockchain قدرتمند آن به عنوان یک مکانیسم امنیتی ".

در گفتگو با Cointelegraph ، علی اظهار داشت که بیت کوین بیش از یک دهه است که پادشاه blockchain ها بوده است ، زیرا اکثر مردم متوجه شده اند که شبکه Bitcoin هنگام امنیت ، "بی نظیر" است:

"ما معتقدیم که blockchain جدید Stacks 2.0 ، که در حال حاضر در testnet است ، یک راه حل برای ایجاد بیت کوین پایه و اساس قراردادهای هوشمند در وب 3.0 دارد. با استفاده از زبان برنامه نویسی قرارداد هوشمند Clarity و ساز و کار اثبات انتقال ، سازندگان می توانند قراردادهای هوشمند را با زبانی بسیار ایمن تر و قابل پیش بینی ، قابل تصمیم گیری بسازند. "

اتریوم به عنوان پیشگام قراردادهای هوشمند

طبق گفته های علی ، بیت کوین به عنوان یک شبکه ایمن شناخته شده است ، در حالی که اتریوم هنگام عقد قراردادهای هوشمند "پیشرو" بوده است. بنیانگذار Blockstack در مورد بحث بیشتر توضیح داد:

وی گفت: "زبان برنامه نویسی محدود بیت کوین به عنوان توسعه دهنده برنامه هایی که به دنبال ساختن داپ ها یا استقرار قراردادهای هوشمند هستند ، دلال برای تجارت است. در نتیجه ، بسیاری از توسعه دهندگان با امید به راه اندازی پروتکل های اثبات کار بومی یا اثبات سهام ، به ساختن بک های زنجیره ای خود پایان می دهند ، اما اینها تمایل به امنیت کمتری دارند. یکی از نتایج این است که توسعه دهندگان تصور می کنند اتریوم برای راه اندازی قراردادهای هوشمند مناسب تر است ، اما معتقدم که این زودرس است. "

علی همچنین خاطرنشان کرد که آینده اینترنت "مبادله راحتی برای امنیت" نخواهد بود بلکه در عوض این امنیت را به برنامه های وب متصل خواهد کرد به گونه ای که از بیت کوین به عنوان ارز ذخیره به همراه یک blockchain آن به عنوان مکانیسم امنیتی استفاده می کند. .

DeFi در شبکه بیت کوین

با توجه به دوران وب 3.0 ، علی فکر می کند که نکته خاص "افزایش گفتگو در مورد احتمالات" DeFi در بیت کوین "است." برای بنیانگذار Blockstack ، این بدان معناست که افراد بیشتر هنگام خرید محصولات مالی به دنبال لنگر انداختن امنیت بیت کوین هستند:

وی گفت: "بسیاری از مردم تصور می کنند که مجدد بیت کوین را در بالای اتریوم مجدداً ایجاد کنید ، اما ایجاد کارایی اتریوم در بالای بیت کوین باعث ایجاد حس بیشتر می شود. اتخاذ این موضوع هنوز پدید آمده است ، اما مردم به یمن موازی متوجه ارزش ساختمان در اکوسیستم بیت کوین هستند. "