مرغ یا تخم مرغ: چرا NFT ها می توانند قابل کنترل باشند – مجموعه

مرغ یا تخم مرغ: چرا NFT ها می توانند قابل کنترل باشند

 در میان بسیاری از شاخه های تولید شده به عنوان محصول دوگانه آزمایش ارز رمزنگاری شده در حال حاضر ، نشانه های غیرقابل مهار یکی از منفجره ترین ها است. در طی چند ماه کوتاه ، بیش از نیم میلیارد دلار NFTs دست به دست شدند ، زیرا افراد مشهور (از لیست های A تا Z) خواستار سودآوری از آخرین دیوانه رمزنگاری شدند.

اما در میان عجله برای پرش روی باند واگن ، تعداد کمی متوقف شده اند تا صحت اصطلاحات اعمال شده در NFT ها را بررسی کنند. پس از همه ، چرا میلیون ها دلار است که باید با کلیک یک دکمه درآمد کسب کنید ، دیگر تعمق در معناشناسی نمی کنید؟

اما به جای این میلیون ها نفر ، تصمیم گرفتیم این س theال را مطرح کنیم: آیا در واقع توکن های غیرقابل انعطاف پذیری اندکی قابل اغماض هستند؟

قابل انعطاف پذیری

اگر یک دارایی یا کالایی قابل معامله باشد ، درصورتی که بتواند با کالای مشابه همان ارزش مشابه مبادله شود. از این رو دلار آمریکا قابل انعطاف است زیرا هر دلار می تواند با دلار دیگر مبادله شود. همین مورد در مورد بیت کوین (BTC) نیز صدق می کند.

لذت پذیری یکی از چهار ستون مفهوم ارسطو در مورد "پول خوب" را تشکیل می دهد و احتمالاً مهمترین عامل در ایجاد یک ارز فعال است. همه ارزهای رمزنگاری شده ذاتاً قابل بازی هستند.

دارایی های غیر قابل نفوذ به آن دسته از دارایی هایی گفته می شود که به دلیل تغییرات منحصر به فرد در آرایش ، نمی توان به آنها اعتماد کرد. به عنوان مثال ، اگرچه الماس در شرایط مبادله ای می تواند مفید باشد ، اما تفاوت های جزئی در برش ، شکل و کیفیت ، آنها را از ارزیابی ارزش پول ارسطو منصرف می کند.

NFT ها

اما وقتی صحبت از NFT ها می شود ، ویژگی های ارزی بی ربط هستند. نکته اصلی این است که هر واحد دارایی متنوع ، منحصر به فرد ، انحصاری و نادر باشد. این دقیقاً از همان جایی است که مقدار زیادی از ارزش NFT از آن ناشی می شود - عدم قابلیت استفاده در آن.

در بلاکچین Ethereum ، NFT ها بیشتر بر اساس استاندارد توکن معروف به ERC-1155 ساخته می شوند. نشانه هایی که با استفاده از ERC-1155 ساخته شده اند از عدم قابلیت استفاده در سیستم ایمنی اطمینان حاصل می کنند و به همین ترتیب در تشکیل ستون فقرات یک ارز معمولی بی فایده هستند.

رمزهای عادی Ethereum بر اساس استاندارد ERC-20 ساخته شده اند ، که صدور توکن های یکسان و قابل استفاده را برای استفاده به عنوان ارز واقعی امکان پذیر می کند. به همین دلیل ، یک ابزار ارزشیابی ERC-20 در ثبت هر چیز منحصر به فرد یا نادر ، فاقد اعتبار است.

اما اگر ... چطور؟

اما از نظر فرضی ، اگر فردی بخواهد 21 میلیون ERC-1155 NFT ایجاد کند - همه برنامه ریزی شده یکسان با یکدیگر است - و سپس آنها را در یک ایستگاه هوای آزاد توزیع می کند ، آیا به طور طبیعی ارز واقعی شروع به شکل گیری نمی کند؟

چه عاملی در تجارت آزاد توکن ها متوقف می شود که ارزش هرکدام با ارزش مشابه یکسان است؟ این مفهوم اختراع Cointelegraph نیست. "NFT های کسری" پدیده ای است که قبلاً ظهور کرده و به سرعت خشم هیستر پیرس ، کمیسیونر بورس و اوراق بهادار ایالات متحده را به دنبال داشته است.

پیرس ، همچنین به عنوان "مامان Crypto" برای موضع نرم در تنظیم مقررات رمزنگاری نامیده می شود ، هشدار داد که استفاده از دامهای NFT تکه تکه شده به طرز خطرناکی نزدیک به نقض قوانین اوراق بهادار SEC است. پیرس خاطرنشان کرد ، دلیل اینکه NFT ها اوراق بهادار را تشکیل نمی دهند منحصر به فرد و غیر قابل معامله است ، و گفت که مردم "در انواع NFT هایی که در آنجا عرضه می کنند بسیار خلاقانه عمل می کنند."

یک بازی اعداد

برعکس ، علامت استاندارد ERC-20 Ethereum که بسیاری از مردم در برخی مواقع در کیف پول های خود نگه داشته اند ، طراحی شده است که مضحک است - اما آیا همیشه اینطور است؟

یک توسعه دهنده Ethereum که به ایجاد استاندارد توکن ERC-1155 کمک کرد ، فیلیپ کاستونگوآ ، اخیراً سوالی را برای پیروان توییتر خود مطرح کرد که این مسئله را دقیقاً بررسی می کند. ما ثابت کرده ایم که نشانه های ERC-20 قابل رانش هستند ، اما آیا ممکن است غیرقابل استفاده باشند؟

Castonguay از پیروان خود نظرسنجی کرد ، درخواست، "آیا توکن ERC-20 با کل عرضه برای همیشه 1 ، NFT است؟"

حدود 46.8٪ پاسخ دهندگان پاسخ مثبت دادند ، 36.4٪ پاسخ منفی دادند و 16.7٪ از حدس و گمان خودداری کردند.

با تنظیم دقیق تعریف بیشتر ، Castonguay سپس پرسید که آیا یک توکن غیرقابل تقسیم ERC-20 با یک منبع محدود یک NFT است؟ از این گذشته ، علامت ERC-20 به بسیاری از نقاط اعشاری (احتمالاً بی نهایت) قابل تقسیم است ، به این معنی که کاربرد آن به عنوان NFT از بین می رود.

"آیا توکن ERC-20 که با حداکثر عرضه 1 برای همیشه قابل تقسیم نیست (0 اعشار) یک NFT است؟" کاستونگوای پرسید. این بار 72.1٪ پاسخ مثبت ، 15.4٪ پاسخ منفی و 5/12٪ پاسخ ندادند.

Cointelegraph از Castonguay در مورد استفاده از اصطلاحات قابلیت انعطاف پذیری و عدم قابلیت استفاده در رمزهای ارزهای رمزپایه پرسید. آیا واقعاً اینقدر تفاوت بین این دو وجود دارد؟ آیا ما فقط در مورد دو روش مختلف پوست اندازی گربه صحبت می کنیم؟ جواب داد:

"در واقع ، قابلیت انعطاف پذیری یک طیف است و اصطلاح NFT دید کاملاً باینری از اوضاع ارائه می دهد!"

یک فیلسوف شبکه های اجتماعی با اشاره به س ageال قدیمی که عمیق ترین متفکران جهان را برای هزاره ها آزار می دهد ، وضعیت را خلاصه کرد. کاربر SafexVigilante سودمند تشبیه: