مروج متهم به اتسی Bitconnect تا 47 سال زندان محکوم شد – مجموعه

مروج متهم به اتسی Bitconnect تا 47 سال زندان محکوم شد

 کمیسیون سرمایه گذاری اوراق بهادار و استرالیا یا ASIC نماینده ملی سابق استرالیا در BitConnect را به دلیل مشارکت در طرح رمزنگاری چند میلیارد دلاری Ponzi متهم کرده است.

طبق بیانیه 17 نوامبر از ASIC ، این کمیسیون - با کمک دفتر تحقیقات فدرال ایالات متحده - جان لوئیس آنتونی بیگاتون را به دلیل ایفای نقش در BitConnect از آگوست 2017 تا ژانویه 2018 متهم کرده است.

وی با اظهارات گمراه کننده یا دروغین که بر مشارکت در بازار تأثیرگذار بوده است ، یک دادگاه برای اجرای یک طرح سرمایه گذاری مدیریت نشده و یکبار ارائه خدمات مالی بدون مجوز روبرو است.

هر اتهام مربوط به اظهارات دروغ می تواند مجازات حداکثر 10 سال زندان داشته باشد و دو اتهام دیگر به ترتیب مجازات های حداکثر 5 و 2 سال دارند. این بدان معناست که مروج BitConnect ، در سن 52 سالگی ، به طور بالقوه می تواند به محکومیت ابد نگاه کند.

در ماه سپتامبر ، ASIC بیگاتون را به مدت هفت سال از ارائه خدمات مالی منع كرد و اظهار داشت كه وی "برای ارائه خدمات مالی یا خدمات مالی كافی آموزش دیده یا صلاحیت ندارد".

Bitconnect یکی از بزرگترین و بدنام ترین طرح های Ponzi در فضای رمزنگاری بود. این پروژه با ارائه بازدهی غیر واقعی از وام با استفاده از رمز بومی خود ، هزاران نفر را به سرمایه گذاری وا داشت. این سکوی وام در پاسخ به دستور توقف و انصراف از سوی هیئت اوراق بهادار ایالتی تگزاس ، پیش از توقف در ژانویه 2018 ، تقریباً 2.5 میلیارد دلار جمع آوری کرد.

تحقیقات در مورد مشارکت بیگاتون در این طرح همچنین در سال 2018 آغاز شد ، زمانی که دادگاه فدرال استرالیا دارایی وی را مسدود کرد و محدودیت های سفر را برای شهروند استرالیا اعمال کرد. بیگاتون گویا از طریق نقش خود در کلاهبرداری Bitconnect تا 100000 دلار درآمد کسب کرده است.

پرونده بیگاتون در تاریخ 2 فوریه به دادگاه بازخواهد گشت. همچنین گفته شده است که مقامات در حال آغاز تحقیقات غیرمرتبط در مورد ناپدید شدن همسرش هستند که در مارس 2018 ناپدید شد.