مستقیم کردن داستان: بلاکچین برای جلوگیری از اخبار جعلی – مجموعه

مستقیم کردن داستان: بلاکچین برای جلوگیری از اخبار جعلی

 


با تعیین انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده برای ماه آینده ، نگرانی درباره اخبار جعلی بار دیگر بر گفتمان عمومی حاکم است. اخبار جعلی - انتشار عمدی اطلاعات دروغ قابل تأیید تحت عنوان اخباری معتبر - نه تنها اعتماد عمومی به مطبوعات آزاد را تضعیف می کند ، بلکه باعث ایجاد التهاب درگیری های اجتماعی می شود و می تواند منجر به خطرات سلامتی شود (مانند بلعیدن سفید کننده در تلاش برای جلوگیری از COVID-19) باعث ایجاد رادیکالیسم ، تضعیف یکپارچگی انتخابات و دستکاری بازارها می شود. به طور خلاصه ، اخبار جعلی اعتماد اجتماعی را که به نهادهای خود و یکدیگر داریم ، تهدید می کند.

راه حل های رایج امروزی مانند وب سایت های بررسی واقعیت و الگوریتم های هوش مصنوعی فقط پس از واقعیت استفاده می شوند - هدف آنها کشف اخبار جعلی است که قبلاً ایجاد شده است. مرکز تعالی Blockchain در دانشگاه آرکانزاس مطالعه موردی ANSAcheck را که توسط Agenzia Nazionale Stampa Associata - بهترین سرویس خبری اخبار ایتالیا - و موسسه حسابرسی Big Four ارنست و یانگ تهیه شده است ، به اتمام رسانده است که روش دیگری دارد. ANSAcheck منبع یک خبر را تأیید می کند و تضمین می کند "داستان از ANSA ناشی شده است."

ANSA قبلاً از اخبار تقلبی رنج می برد. به عنوان مثال ، در مارس 2020 ، حداقل سه داستان جعلی مربوط به COVID-19 وجود داشت. داستان های جعلی با استفاده از مارک ANSA ، قالب و امضا توزیع شده است. مواردی از این دست ANSA را بر آن داشت تا پروژه ANSAcheck را راه اندازی کند.

استفانو دی آلساندری ، مدیر عامل و مدیر عامل ANSA ، گفت:

"اخبار جعلی یکی از بزرگترین چالش های پیش روی سازمان های رسانه ای سنتی و سیستم عامل های رسانه های اجتماعی است زیرا اعتماد آنها به مردم و تبلیغ کنندگان را تضعیف می کند و سرمایه استراتژیک آنها که اعتبار آنها است را تضعیف می کند. [...] اگر اعتمادمان را از دست بدهیم همه چیز را از دست می دهیم. "

پروژه ANSAcheck در سال 2019 آغاز شد. جوزپه پرون ، رئیس ابتکارهای blockchain EY در مدیترانه ، به عنوان رهبر EY خدمت کرد. راه حل ANSAcheck با اختصاص یک شناسه هش منحصر به فرد به هر خبر ایجاد شده توسط ANSA و ارسال هش به Ethereum ، بزرگترین پلتفرم عمومی بلاک چین در جهان ، کار می کند. اگر حتی یک حرف در داستان تغییر کند ، سیستم تشخیص می دهد که کپی یکسان با داستان اصلی نیست. شناسه های داستان هر روز چندین بار به Ethereum دسته بندی و ارسال می شوند. اگر ANSA داستان را به روز کند ، ورودی دیگری در بلاکچین ضبط می شود و دوباره به ورودی اصلی پیوند می خورد تا زنجیره ای از منشأ تشکیل شود.

هر داستان ANSA ارسال شده در وب سایت خود با یک برچسب ANSAcheck همراه است تا اصالت آن را به خوانندگان نشان دهد. خوانندگان می توانند بر روی برچسب ANSACheck کلیک کنند تا زنجیره بلوک درباره منبع داستان را جویا شوند. تا 6 اکتبر ، حدود 532،727 خبر ANSA در بلاکچین ارسال شده است. تقریباً 72٪ از خوانندگان ANSA بر روی برگه توضیحات ANSA کلیک کرده اند تا اطلاعات بیشتری در مورد آن کسب کنند ، در حالی که 38٪ از افرادی که مقاله را مشاهده کرده اند در واقع بر روی برچسب کلیک کرده اند تا اعتبار سنجی را انجام دهند.

وقتی کاربران بر روی برچسب ANSAcheck کلیک می کنند ، نمایشگر کنسول جزئیات معامله را در بلاکچین نمایش می دهد. هر داستان با استفاده از رمزنگاری MD5 یک شناسه منحصر به فرد می گیرد. در این مثال ، عنوان داستان "جانسون ، من هنوز تب دارم ، من در انزوا می مانم" و شناسه داستان منحصر به فرد "5b456347bf699bb9807b742e132c9120" است. این داستان در 3 آوریل 2020 ایجاد شده است و شناسه Block "AC202004031330" است.

در تصویر بالا ، کاربران می توانند محل ذخیره داستان در بلاک چین Ethereum را مشاهده کنند. داستان در تاریخ 3 آوریل 2020 در ساعت 01:34:26 به وقت محلی به شماره بلوک Ethereum 9799299 اضافه شد. هش تراکنش منحصر به فرد "0xadc600195857be4f138b1a15b400ee4adf799cae462e3d6abaf1ecca8c52928d" است. با فشار دادن دکمه تأیید در کنسول ، برنامه تأیید صحت ماجرا را انجام می دهد.

مرحله اول این راه حل در آوریل سال 2020 با استفاده از یک قرارداد هوشمند مستقر شد. اگر هزینه فعلی اتر بیش از حد باشد ، قرارداد هوشمند با به تعویق انداختن پردازش داستان های جدید ، خطر نوسان قیمت Ether (ETH) را کاهش می دهد. EY همچنین با انباشت چندین خبر در یک معامله ، هزینه های معامله را پایین نگه می دارد. در ابتدا ، EY هر 15 دقیقه یکبار داستان ارسال می کرد ، با متوسط ​​هزینه هر داستان 0.06 دلار. اخیراً ، EY هر شش ساعت تقریباً 500-600 داستان جدید دسته بندی می کرد ، بنابراین هزینه هر معامله به حدود 0.006 دلار برای هر داستان کاهش یافت. هزینه های اتریوم تصمیم برای کاهش زمان محضر را تحریک کرد. داستان های ANSA معمولاً قبل از انتشار در وب سایت در خبرخوان قرار می گیرند و به EY زمان می دهند تا آنها را در بلاکچین ثبت کند.

در همین حال ، EY سرویس پایان به پایان را مدیریت می کند. این شرکت اطمینان حاصل می کند که کیف پول دیجیتال مشتری با Ether کافی تأمین می شود تا اختلالی در سرویس ایجاد نشود ، از طرف ناشران داستان ارسال کند ، تجزیه و تحلیل ارائه دهد و نتایج جستجوی جستجو را انجام دهد و نمایش دهد. چن زور ، رهبر تمرین بلاکچین EY در ایالات متحده ، این راه حل را "محضر به عنوان یک سرویس" توصیف کرد.

EY قصد دارد خدمات دیگری را به راه حل ANSAcheck اضافه کند. جوزپه پرون EY گفت:

"این راه حل از نظر عملکرد و اجزای پیچیده تر ، مانند توابع بررسی واقعیت ، تجزیه و تحلیل زبان معنایی و محافظت از داده های تصویر ، پیچیده تر خواهد شد."

علاوه بر ANSAcheck ، راه حل های دیگری برای مجهز به بلاکچین نیز وجود دارد که در حال استفاده یا راه اندازی هستند. گارتنر تخمین می زند که تا سال 2023 ، 30٪ اخبار جهان ، از جمله فیلم ها ، برای تأیید اعتبار به فناوری های بلاکچین اعتماد کنند. چندین راه حل مجهز به بلاکچین وجود خواهد داشت که خدماتی مانند ایجاد اصالت محتوا ، ردیابی منشأ محتوا را در طول زمان ، قرار دادن در لیست سیاه فسیل ها ، لکه گیری deepfakes (محتوای دستکاری شده توسط هوش مصنوعی) و گره زدن محتوای دیجیتال به دنیای فیزیکی ، به عنوان مثال ، ارائه می دهد. با برچسب گذاری مکان GPS عکس. دی الساندری از چنین راه حل هایی استقبال می کند و می گوید: "ما در ایتالیا اولین نفر بودیم ، اما نمی خواهیم تنها فرزندخواندگی باشیم." وی همچنین افزود:

"این ارزش برای خوانندگان ، ناشران و روزنامه نگاران حاصل می شود که همه راه حل مانند این را اتخاذ کنند. هر ابزاری برای دفاع و بزرگ کردن اطلاعات حرفه ای به نفع دموکراسی است. "

افشای: EY از سال 2019 در هیئت مشاوره اجرایی Blockchain Center of Excellence حضور داشته و یک شرکت کننده فعال در تحقیقات و رویدادهای بلاکچین دانشگاه آرکانزاس است.

نظرات ، افکار و عقاید بیان شده در اینجا تنها نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا نمایانگر نظرات Cointelegraph نیست.

ماری لوسیتی استاد سیستم های اطلاعاتی والتون و مدیر مرکز تعالی Blockchain در دانشگاه آرکانزاس است.