مصرف برق بیت کوین ‘66 برابر بیشتر از سال 2015 ’: Citigroup – مجموعه

مصرف برق بیت کوین ‘66 برابر بیشتر از سال 2015 ’: Citigroup

 بحث مصرف انرژی بیت کوین با سرعت بیشتری نسبت به کره زمین داغ می شود ، در حالی که شرکت های بزرگ به دلیل سرمایه گذاری های بیت کوین با جنجال عمومی و سهامداران روبرو هستند.

بر اساس گزارش Citigroup Inc ، بیت کوین 66 برابر بیشتر از سال 2015 برق مصرف می کند. به گفته بلومبرگ ، انتشار کربن مرتبط با استخراج معادن احتمالاً با افزایش نظارت روبرو خواهد شد.

این ادعا توسط تحقیقات جدید Mastercard - که فقط ماشین حساب کربن خود را منتشر کرده است - پشتیبانی می کند که نشان می دهد 54 درصد از مردم معتقدند که حفظ محیط زیست اکنون بیش از آنچه قبل از COVID-19 بود مهم است.

تحلیلگران سیتی گروپ همچنین اظهار داشتند:

"با افزایش ارزش بیت کوین ، مصرف انرژی آن نیز باید افزایش یابد."

با این حال ، مصرف برق شبکه بسیار کندتر از قیمت در حال افزایش است ، که تقریباً 170 برابر در مدت مشابه افزایش یافته است.

گزارش سیتی گروپ با استناد به شماره های مرکز مالی جایگزین دانشگاه کمبریج بیان داشت که تقاضای جهانی برق توسط شبکه بیت کوین به 143 تراوات ساعت سالانه رسیده است. این حدود 4٪ بیشتر از کل تولید برق آرژانتین در سال 2019 است.

در حال حاضر شاخص مصرف برق بیت کوین کمبریج (CBECI) مصرف برق سالانه بیت کوین را در حدود 141.6 TWh در سال بین سوئد و مالزی تخمین می زند.

این گزارش حاکی از آن است که چین ممکن است به دلیل نگرانی های زیست محیطی در زمینه معدنکاری سرکوب کند:

"استخراج و استفاده از این" سکه ها "بدون شک بسیار انرژی بر است و با گسترش تصویب ، می تواند با نظارت بیشتر نظارتی روبرو شود ، به ویژه اگر ایالات متحده همچنان مقیاس ردپای رمزنگاری خود را ادامه دهد و اگر رهبر چین ، بازار استخراج بیت کوین را کنترل کند ، بر اهداف آب و هوایی آن تأثیر منفی می گذارد ،. €

در مورد تأثیرات زیست محیطی بیت کوین به شدت بحث شده است و بحث های زیادی در مورد آن وجود دارد یا رد می شود یا حداقل بسیار پیچیده تر از آن است که مخالفان مطرح می کنند. در اواخر ماه مارس ، نیک کارتر ، بنیانگذار Coin Metrics ، رد تحقیق در مورد برخی از این ادعاهای اصلی را ارائه داد.

در آن ، وی اظهار داشت که در چهار استان چین مقدار زیادی انرژی وجود دارد که بیشتر معدن استخراج BTC انجام می شود و بیشتر آن از انرژی خورشیدی ، باد و نیروگاه های آبی تأمین می شود. علاوه بر این ، دولت چین در واقع با حذف انرژی مازاد از شبکه یا مصرف عمومی ، قدرت را محدود و یا توقیف می کند ، که اغلب برای حفظ سطح قیمت است.

برای حفظ سود ، ماینرها معمولاً از ارزان ترین توان موجود استفاده می کنند. برای استفاده از انرژی برق آبی ارزان در فصل بارندگی سالانه مهاجرت به استان سیچوان انجام می شود. مطالعات نشان می دهد که بین 39 و 76 درصد استخراج بیت کوین از انرژی های تجدید پذیر استفاده می کند.