مطالعات نشان می دهد که اندونزی در اثر حملات Crypto-Centric سخت شد – مجموعه

مطالعات نشان می دهد که اندونزی در اثر حملات Crypto-Centric سخت شد

 تحقیقات مایکروسافت نشان می دهد که اندونزی در سال 2019 بیشترین میزان برخورد با بدافزارها را در سرتاسر منطقه آسیا اقیانوس آرام داشته است. آنها نتیجه می گیرند که این نشان دهنده افزایش حملات رمزنگاری و باج افزار است.

این گزارش نشان می دهد که منطقه همچنان برای برخورد با نرم افزارهای مخرب و سایر حملات بدافزار ، یک سطح برخورد "بالاتر از حد متوسط" را تجربه می کند و به ترتیب ارقام 1.6 و 1.7 برابر بالاتر از سایر نقاط جهان را نشان می دهد.

باج افزارها و حملات رمزنگاری شده برای افزایش در اندونزی

اندونزی در طول سال 2019 میزان حمله بدافزار 10.68٪ را داشته است. مایکروسافت می گوید ، اگرچه این کاهش 39٪ را نشان می دهد ، اما این رقم دو برابر بالاتر از میانگین منطقه ای است.

با توجه به حملات باج افزار ، اندونزی از نظر میزان برخورد با 14 درصد در حال حاضر در رتبه دوم قرار دارد. این 2.8 برابر بیشتر از میانگین ثبت شده در سایر کشورهای منطقه است.

نرخ مواجهه با Cryptojacking در سال 2019 در 10٪ ، دو برابر بالاتر از میانگین منطقه ای و حتی جهانی بود. آنها بالاترین میزان برخورد را در منطقه آسیا و اقیانوس آرام داشتند و در رتبه چهارم در سطح جهان قرار گرفتند.

هریس ایزمی ، رئیس جمهور مایکروسافت اندونزی ، اظهار داشت:

"در حالی که نوسانات اخیر در ارزش cryptocurrency و افزایش زمان مورد نیاز برای تولید cryptocurrency باعث شده است که مهاجمان تلاش خود را متمرکز کنند ، اما همچنان با بهره برداری از بازارها با آگاهی سایبری کم و اتخاذ کم از اقدامات بهداشت سایبری روبرو هستند."

حملات سایبری مربوط به COVID-19 افزایش یافته است

محققان حفاظت از اطلاعات مایکروسافت نگرانی در مورد افزایش حملات مضمون COVID-19 را در هر کشور در جهان ابراز داشتند. آنها خاطرنشان می کنند که در هر کشور حداقل یک حادثه رخ داده است و تعداد حملات موفقیت آمیز در کشورهای شیوع بالا رو به افزایش است.

بیشتر حملات سایبری مربوط به COVID-19 از طریق پیوست های ایمیل یا URL های مخرب تحویل داده می شوند. هکرها اغلب نهادهای جهانی را با نقش های کلیدی در همه گیری مانند سازمان بهداشت جهانی ، یا WHO ، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها ، یا CDC و وزارت بهداشت ایالات متحده ، جعل می کنند.

اخیراً ، Cointelegraph گزارش داد که سنگاپور در سه ماهه اول سال 2020 شاهد افزایش چشمگیر حملات تلاش شده با رمزنگاری بوده است.