مورد عجیب Coinbase – کارمندانی که توسط موضع “غیرسیاسی” رانده شده اند – مجموعه

مورد عجیب Coinbase - کارمندانی که توسط موضع "غیرسیاسی" رانده شده اند

 Coinbase ، بزرگترین صرافی ارز رمزنگاری شده در آمریکا ، طی چند هفته گذشته برای تغییر فرهنگ داخلی خبرساز شده بود که به طور موثر به کارمندان گفت که هیچ جایی برای فعالیت اجتماعی در دیوارهای آن وجود نخواهد داشت. کارمندان جهت جدید را تأیید می کنند.

موضع "سیاسی" ای که توسط این شرکت اتخاذ شده است توسط مدیر عامل شرکت برایان آرمسترانگ در یک پست منتشر شده در پلت فرم متوسط ​​بورس در تاریخ 27 سپتامبر اعلام شد. پیام آرمسترانگ سال بسیار سختی را ذکر کرد که بسیاری اقتصاد ، شرکتها و افراد در سراسر جهان ، که همچنین منجر به بروز مسائل مختلف اجتماعی شده است.

در یک زمینه آمریکایی ، مرگ دلخراش جورج فلوید ناشی از برخورد وحشیانه یک افسر پلیس مینیاپولیس در ماه مه سال 2020 جنبش # ماده_زنگ سیاه و اعتراضات و تظاهرات بعدی را در سراسر کشور برانگیخت. بسیاری از آمریکایی ها تصمیم گرفتند که متحد شوند و علیه سو abuse استفاده و نابرابری در خط نژادها صحبت کنند.

"لیزر متمرکز"

پست آرمسترانگ به طور خلاصه تمایل شرکت را برای ایجاد لیزر در دستیابی به مأموریت خود مشخص می کند ، یعنی ایجاد یک سیستم مالی باز برای جهان از طریق دسترسی مردم به ارزهای رمزپایه به منظور ایجاد آزادی اقتصادی.

مدیر عامل شرکت سپس اعتقاد خود را بر این امر متذکر شد که اجازه دادن به کارمندان برای گذراندن وقت برای فعالیتهای اجتماعی و دلایل دیگر اهداف شرکت را برای ایجاد ظرفیت ، محصولات و خدمات خود مختل می کند. آرمسترانگ قبل از توضیح اینکه چرا Coinbase روش دیگری را انتخاب کرده است ، سایر شرکت های سیلیکون ولی را که فعالانه فعالیت اجتماعی را تشویق و درگیر آن هستند برجسته می کند:

دلیل این امر این است که اگرچه من فکر می کنم این تلاش ها به نیت خوب صورت گرفته است ، اما این توانایی را دارد که در بیشتر شرکت ها ارزش زیادی را از بین ببرد ، هم با حواس پرتی و هم با ایجاد تقسیم داخلی.

علاوه بر این ، به گفته مدیر عامل ، "بیشترین کارمندان نمی خواهند در این محیط های تفرقه انداز کار کنند." وی همچنین اظهار داشت که کارمندان "مایلند محل کار پناهگاه بخشی باشد که به طور فزاینده ای در جهان وجود دارد. بنابراین ، آرمسترانگ روشن کرد که Coinbase حداقل به دلایلی که ارتباط مستقیمی با این مأموریت ندارند ، متمرکز می شود ، که شامل تصمیمات سیاسی ، کارهای غیرانتفاعی ، مسائل اجتماعی گسترده تر و علل سیاسی است.

مدیر عامل تصدیق کرد که این شرکت ممکن است در سیاست های دولتی مربوط به ارزهای رمزپایه شرکت کند اما نمی تواند درگیر موضوعات غیر مرتبط با صنعت شود. Coinbase همچنین به مشارکت در برنامه Pledge 1٪ و GiveCrypto.org ادامه خواهد داد اما در این جبهه شرکت بیشتری نخواهد کرد.

Cointelegraph برای اظهار نظر با Coinbase تماس گرفته است اما در زمان مطبوعات پاسخی دریافت نکرده است.

5٪ از کارکنان بسته اخراج را انتخاب می کنند

به دنبال پست وبلاگ متوسط ​​خود ، آرمسترانگ یک ایمیل داخلی برای کارمندان ارسال کرد که نشان می داد هر کسی که از تغییر سیاست فرهنگ شرکت ناراضی باشد می تواند بسته جدایی را برای ترک شرکت انتخاب کند.

در این نامه یک بسته پرداخت چهار ماهه برای کارکنانی که کمتر از سه سال در این شرکت کار کرده بودند ارائه شده است. کارکنانی که بیش از سه سال در Coinbase کار می کردند ، برای یک بسته پرداخت شش ماهه در نظر گرفته می شدند. کسانی که بسته ها را انتخاب می کنند همچنین شش ماه تحت پوشش کمک پزشکی از طریق برنامه COBRA دولت ایالات متحده قرار می گیرند.

گزارش شده است که این نامه در تاریخ 30 سپتامبر برای کارکنان ارسال شده است و به علاقه مندان برای پذیرفتن بسته قطعنامه یک هفته فرصت داده شده تا تصمیم نهایی را بگیرند و اسناد و مدارک مورد نیاز را قبل از موعد مقرر در 7 اکتبر ارائه دهند.

با وجود بازه زمانی نسبتاً کوتاه ، آرمسترانگ نشان داد که 60 کارمند در 8 اکتبر در پیگیری یک وبلاگ بعدی ، از شرکت جدا شده اند. این تعداد 5٪ از تعداد کارمندان Coinbase را تشکیل می دهد ، در حالی که مدیر عامل نیز اظهار داشت كه تعداد بیشتری از كارمندان برای ترك ابراز علاقه كرده اند.

در میان کسانی که شرکت را ترک می کردند ، معاون رئیس تجارت و داده ، دان یو بود که در 7 اکتبر عزیمت خود را با ارسال یک لینک در LinkedIn اعلام کرد. معاون اصلی گفت که او تا پایان سال 2020 در Coinbase می ماند تا مدیریت انتقال قبل از عزیمت او کلم فریمن ، مهندس نرم افزار در Coinbase ، نیز علناً اعلام کرد که از این شرکت در توییتر جدا خواهد شد ، و اظهار داشت که با "برخی از تغییرات اخیراً ایجاد شده توسط رهبری" مخالف است.

Cointelegraph برای اظهار نظر با فریمن و یو تماس گرفت اما پاسخی از هیچ یک از افراد دریافت نکرده است.

عواقب

حوادث اخیر در Coinbase و واکنشهای بعدی همچنان ادامه دارد و اینکه تأثیر بیشتری بر تجارت چیست کاملا مشخص نیست. از نظر ایدئولوژیک ، این حرکت با تفسیرها و واکنشهای مختلفی از افراد مشهور در جامعه رمزنگاری گسترده روبرو شده است.

Coinbase دریافت کننده سرمایه گذاری نامعلوم ستاره مشهور جهان تنیس ، سرنا ویلیامز و شرکت وی Serena Ventures VC بود که در آوریل 2019 اعلام شد. آرم این شرکت در وب سایت Serena Ventures وجود دارد - تا این ماه جایی که ظاهراً آرم Coinbase برداشته شده است. با به نظر می رسد که Coinbase از لیست ذینفعان خارج شده است ، به نظر می رسد موضع فرهنگ تازه اصلاح شده آنها با شرکت سرمایه گذاری ویلیامز مغایرت دارد.

موضع غیر سیاسی Coinbase همچنین مورد انتقاد از مدیر اجرایی توئیتر جک دورسی قرار گرفت ، که اعتقاد خود را بر این باور است که بیت کوین به عنوان "فعالیت مستقیم" در برابر "یک سیستم مالی غیرقابل تأیید و استثنایی" عمل می کند و Coinbase در شناسایی مسائل اجتماعی مرتبط مشتریان خود از پلت فرم استفاده می کنند.

این شرکت پس از انتشار صوتی از یک جلسه داخلی ، انتقادات بیشتری را به دنبال داشت مادربرد، که در آن ادعا می شود که Coinbase به "جلوگیری از بحث داخلی" و مجبور کردن کارمندان برای حذف پیام های سیاسی در گروه Slack شرکت متهم شده است.

به طور کلی ، نظرات مختلفی در مورد موضع غیر سیاسی Coinbase وجود دارد. برخی از "تمرکز کسب و کار" استقبال کرده اند در حالی که برخی دیگر به دلیل بی توجهی به مواضع اجتماعی و فرهنگی کارمندان برخورد کرده اند. با این وجود ، این شرکت جعل می کند ، وداع با کسانی که تصمیم گرفته اند در یک دوراهی مهم در سفر Coinbase پیاده شوند ، خداحافظی کرد. در بعضی موارد ، اگر محکوم باشید محکوم به فنا هستید و اگر انجام ندهید محکوم به فنا می شوید. این عبارت به ویژه در مورد Curious Case of Coinbase بسیار مهیج به نظر می رسد.