هکر پروتکل Value DeFi پس از بازپرداخت 95K دلار DAI ، سرشار از داستان های sob شد – مجموعه

هکر پروتکل Value DeFi پس از بازپرداخت 95K دلار DAI ، سرشار از داستان های sob شد

 در تاریخ 14 نوامبر ، یک طرف ناشناخته از طریق پروتکل مالی غیرمتمرکز Value DeFi با مبلغ 5.4 میلیون دلار سو استفاده کرد. تعدادی از افراد پس از التماس از هکر با استفاده از داده های ورودی در بلاک چین Ethereum ، بخشی از وجوه سرقت شده خود را پس گرفته اند.

بر اساس داده های Etherscan ، هکر 95،000 دلار Dai (DAI) برای دو نفر از قربانیانی که روز یکشنبه پیام های قابل دسترسی در داده های ورودی کاوشگر بلوک Ethereum را ارسال کردند ، ارسال کرد.

یکی از قربانیان که ادعا می کند پرستار است گفت: "من در حمله شما 100000 دلار از دست دادم." "این همه پس انداز من است. امیدوارم بتوانید آن را به من برگردانید. "

یکی دیگر از آنها گفت: "پدربزرگ و مادربزرگ و پدر و مادرم پس انداز زندگی خود را برای من در ازای بازده بالا برای من ارسال کردند که به آن افتخار کردم." "سپاسگزار خواهم بود اگر بتوانید وجوه را پس بگیرید و آنها را به خانواده ام بازگردانم."

در حالی که هکر 50،000 DAI را به پرستار و 45،000 DAI را به جوان 19 ساله منتقل کرد ، آنها برای هر دو پیام داشتند. هکر استنباط کرد که حمله آنها برای سرمایه گذاران یک درس "عشق سخت" است:

"من انتظار ندارم پول شما را بگیرم ، اما همانطور که دیدیم ، افراد زیادی در اینجا هستند که فاقد دانش و احتیاط هستند و دیر یا زود این پول از دست می رود. برخی از زخم ها دردناک است ، اما بسیار مثر است. "

در مدتی که این پیام ها ارسال شده است ، بسیاری از کاربران متضرر نیز معاملات کوچکی را با پیام های پیوست شده ارسال می کنند و از هکر درخواست می کنند که آنها را دوباره کامل کند. در زمان انتشار ، از دیروز هیچ معامله خروجی از آدرس مرتبط با بهره برداری انجام نشده است.

بر اساس گزارش پس از مرگ از Value DeFi که روز یکشنبه منتشر شد ، این سو beganاستفاده از زمانی آغاز شد که کاربر از طریق پروتکل وام Aave علاوه بر خرید 116 میلیون DAI و 31 مورد ، مبلغ 80،000 ETH - تقریباً 37 میلیون دلار در زمان انتشار - را بیرون کشید. میلیون Tether (USDT). پس از آن مهاجم 25 میلیون Dai را برای دلار protcoin پروتکل mvUSD ، 91 میلیون DAI برای USD Coin (USDC) ، 31 میلیون USDT را با 17 میلیون USDC مبادله کرد. هر مبادله به منظور بهره برداری از قیمت گذاری استفاده شده توسط روش برداشت طاق Value’s طراحی شده است.

این پروتکل اعلام کرده است که یک صندوق جبران خسارت برای کاربران آسیب دیده ایجاد می کند و در تلاش است تا "سرعت بخشیدن به روند کار" را در یک معامله خود به هکر برساند سوابق Etherscan نشان می دهد که Value DeFi یک مبلغ 1 میلیون دلار برای هکر پیشنهاد داده است تا 5.4 میلیون دلار به DAI بازگرداند. با این وجود از آن زمان هیچ پاسخی یا معامله خروجی از طرف هکر صورت نگرفته است.

Value DeFi اظهار داشت: "تمام تیم های موجود در این فضا از فناوری بسیار خطرناكی پیشگام هستند كه ذاتاً فاقد وقت برای تجزیه و تحلیل دقیق و آزمایش است." "مهم نیست که بودجه شما در پروتکل Value DeFi یا هر پروژه دیگر DeFi مستقر شده باشد ، وقتی صحبت از قراردادهای هوشمند و استقرارهای پیچیده تر می شود ، همیشه یک عنصر خطر وجود دارد."

ارزش رمز VALUE $ در زمان انتشار 2.02 دلار است که بیش از 26٪ از قیمت قبل از بهره برداری از $ 2.74 دلار در روز شنبه ، بیش از 26 درصد کاهش یافته است.