چگونه تصفیه های گسترده باعث شد بیت کوین در 24 ساعت 16٪ سقوط کند – مجموعه

چگونه تصفیه های گسترده باعث شد بیت کوین در 24 ساعت 16٪ سقوط کند

 


قیمت بیت کوین (BTC) در 26 نوامبر از زمان دستیابی به بالاترین قیمت خود در 19،484 دلار در روز گذشته ، با 16 درصد کاهش به 16334 دلار رسید. داده ها حاکی از آن است که تصفیه های آبشار ، نیروی محرکه اصلاحات گسترده بودند.

قبل از عقب نشینی ، علاقه آزاد به بازار آتی بیت کوین به رکورد جدیدی رسید. بازار مشتقات نیز بیش از حد با خریداران گرم شد و باعث شد بازار به یک طرف بخورد.

حجم معاملات آتی BTC. منبع: بازارهای Cointelegraph ، داده های دارایی های دیجیتال

ترکیبی از دو عامل باعث افت سریع قیمت BTC در کنار افزایش حجم معاملات آتی شد.

بیش از یک میلیارد دلار قرارداد آتی منحل شد ، مانند سقوط 12 مارس. به عنوان مثال ، CME حجم 1.8 میلیارد دلار را تجربه کرد ، بالاترین بالاترین میزان در هر زمان ، با توجه به کج شدن

چه چیزی باعث آبشار تصفیه ها شد؟

با شروع افت قیمت بیت کوین ، جریان ورودی به مبادلات افزایش یافت. این نشان می دهد که نهنگ ها یا سرمایه گذاران با ارزش خالص بالا در مبادلات عمده از جمله Coinbase فروش زیادی داشتند.

میانگین ورودی بیت کوین منبع: CryptoQuant

کی یانگ جو ، مدیر عامل CryptoQuant ، با اشاره به که شاخص All Exchanges Inlow Mean فشار فروش از نهنگ ها را نشان می دهد.

در ابتدا فروش نهنگ ها باعث شد قیمت بیت کوین به حدود 18000 دلار کاهش یابد. اما ، از آنجا که به احتمال زیاد تعداد زیادی قرارداد طولانی با بهره زیاد وجود داشت ، منجر به یک فشار طولانی مدت شد.

طی چند ساعت ، بیت کوین با انتشار یک سقوط در ماه مارس ، به 16334 دلار کاهش یافت. داده ها نشان می دهد که قراردادهای آتی به ارزش نزدیک به 1.9 میلیارد دلار در روز منحل شد.

به گفته Glassnode ، یک شرکت تجزیه و تحلیل داده های بازار ، Binance Futures بیشترین جهش را در تصفیه های 425 میلیون دلاری تنها در دو ساعت در 3 صبح و 8 صبح UTC مشاهده کرد.

به دلیل نرخ بالای بودجه ، نوسانات گسترده قیمت پس از بازپرداخت جزئی جزئی تا حد زیادی انتظار می رفت. بازار از اوایل ماه نوامبر بسیار طولانی شده است و یا BTC را خریداری کرده است ، که خطر تصحیح شدید BTC را افزایش می دهد.

حالا چه اتفاقی می افتد؟

کتاب سفارشات مبادلات عمده از بین رفت و در نتیجه ، بازار ارزهای رمزنگاری شده شاهد اصلاح عظیم و کوتاه مدت بودند.

سه سناریو بالقوه برای بیت کوین در کوتاه مدت وجود دارد. اول ، می تواند به سرعت بهبود یابد و به 18000 دلار برسد. دوم ، می تواند روند نزولی خود را تا منطقه اصلی پشتیبانی بعدی با 13،700 دلار ادامه دهد. سوم ، این می تواند محدوده داشته باشد و به بازار مشتقات امکان ایجاد ثبات را بدهد.