چین با استفاده از بیت کوین به عنوان “سلاح مالی” علیه ایالات متحده: پیتر تیل – مجموعه

چین با استفاده از بیت کوین به عنوان "سلاح مالی" علیه ایالات متحده: پیتر تیل

 پیتر تیل ، بنیانگذار و سرمایه گذار خطرناک PayPal هشدار داده است که دولت مرکزی چین ممکن است از بیت کوین به عنوان ابزاری برای تضعیف سیاست خارجی و پولی ایالات متحده حمایت کند.

اما ، وی افزود ، سعی شده است از یورو به همان روش استفاده شود.

بنیاد ریچارد نیکسون ، بنیاد ریچارد نیکسون ، در یک رویداد مجازی که به میزبانی غیرانتفاعی محافظه کار برگزار می شد ، درمورد اینکه آیا ارز دیجیتال صادر شده توسط بانک مرکزی چین یا CBDC می تواند وضعیت دلار آمریکا را به عنوان ارز ذخیره جهانی تهدید کند ، اظهار نظر کرد. .

در حالی که تیل ، معروف به طرفداری از بیت کوین ، پیشنهاد می کند "ثبات داخلی بیت کوین در چین" کمی بیشتر از "یک نوع دستگاه اندازه گیری توتالیتر باشد" ، "وی افزود که چین ممکن است بیت کوین را به عنوان ابزاری برای فرسایش ببیند. هژمونی دلار:

وی گفت: "از نظر چین ، آنها دوست ندارند ایالات متحده این ارز ذخیره را داشته باشد ، زیرا این کشور اهرم های زیادی را بر روی زنجیره های تأمین نفت و انواع مختلفی از این قبیل ایجاد می کند" ، وی گفت:

ven € ven حتی اگر من یک فرد حداکثر گرای طرفدار رمزنگاری ، طرفدار بیت کوین هستم ، من تعجب نمی کنم که آیا در این مرحله ، بیت کوین باید تا حدی به عنوان یک سلاح مالی چینی علیه ایالات متحده تصور شود که پولهای ناچیزی را تهدید می کند ، اما به خصوص دلار آمریکا را تهدید می کند

تیل در تلاش برای تضعیف جایگاه جهانی دلار در سال های اخیر به تلاش های چین برای معاملات نفت یورو اشاره کرد و اظهار داشت: "من فکر می کنم یورو ، شما می توانید به عنوان بخشی از سلاح چینی در برابر دلار فکر کنید" "دهه گذشته واقعاً از این طریق کار نمی کرد ، اما چین دوست داشت که دو ارز ذخیره مانند یورو را ببیند.

سرمایه دار خطرناک حدس می زند که چین واقعاً نمی خواهد رنمینبی آن به ارز ذخیره جهانی تبدیل شود ، با اشاره به اینکه دولت مجبور است "حساب سرمایه خود را" از دیگر اقدامات باز کند ، "آنها واقعاً نمی خواهند انجام دهند."

به همین ترتیب ، تیل نتیجه می گیرد كه حمایت از بیت کوین به چین وسیله ای زیبا برای تضعیف وضعیت دلار در سطح بین المللی می دهد:

h € hچینا می خواهد کارهایی برای تضعیف انجام دهد [the dollar] بیت کوین طولانی "چین" و شاید از منظر ژئوپلیتیک ، ایالات متحده باید س someالات سخت تری راجع به دقیقاً نحوه عملکرد آن بپرسد.