کرم رنگ. وام های فلش بانک آهن را راه اندازی می کند ، بهره وری سرمایه بین زنجیره ای چشم است – مجموعه

کرم رنگ. وام های فلش بانک آهن را راه اندازی می کند ، بهره وری سرمایه بین زنجیره ای چشم است

 امروز در بیانیه مطبوعاتی ، C.R.E.A.M. امور مالی ویژگی جدیدی را برای (و توسط پروکسی ، راه اندازی مجدد غیررسمی) Iron Bank ، پلت فرم وام دهی پروتکل به پروتکل برای وام های سریع و بدون وثیقه اعلام کرد.

CREAM ، که بنیانگذار Leo Cheng آن را "چنگال yolo-est Compound" توصیف می کند ، یک بازار پول است که برای پوشش دارایی های "کم هزینه" طراحی شده است و امکان بهره وری بیشتر سرمایه را برای کاربران برق غیرمتمرکز (DeFi) فراهم می کند ، دارایی هایی مانند Yearn نشانه های خرک و نشانه های نقدینگی.

چنگ گفت: "ما دارایی هایی را اضافه می کنیم که مردم می خواهند داشته باشند ، اما ممکن است دیگران از آن ترسیده باشند."

Iron Bank ، از بسیاری جهات ، اجرای افراطی آن آداب و رسوم است. این پروتکل که اجازه می دهد وام های بین پروتکل به پروتکل را بدون وثیقه ارائه دهد ، به عنوان معادل DeFi معادل 10 تریلیون دلار بدهی شرکتی است که به شما اجازه می دهد اصل "اعتبار شرکت" بین پروتکل های لیست سفید عمل کند.

برخی از این ایده به طور مفهومی انتقاد می کنند - وام های بدون وثیقه هنوز هم در DeFi جایگاهی عجیب و غریب است - و این منتقدان در پی هک آلفا هومورا که منجر به بهره برداری از بانک آهنین شد ، یک پیروزی به دست آوردند. این امر علی رغم اینکه مسئولیت کمی در برابر آسیب پذیری بانک آهن را بر عهده دارد و این واقعیت که بانک آهنی ماهها بی سر و صدا در چندین خزانه Yearn به کار خود ادامه داده است - البته تقریباً در مقیاسی که قادر به انجام آن نیست.

اکنون ، با انتشار ویژگی جدید و آلفا هومورا که آماده راه اندازی مجدد V2 خود است ، Iron Bank آماده ورود مجدد به مرکز توجه است - و ممکن است آماده باشد تا این کار را به صورت عمده انجام دهد.

DeFi Voltron

چنگ با کمال افتخار درباره وضعیت C.R.E.A.M. به عنوان عضوی از "DeFi Voltron" صحبت می کند - مجموعه ای از پروتکل های برجسته که در پایان سال گذشته با اکوسیستم Yearn "ادغام" شده یا توسط آنها "تملک" شده است.

چنگ می گوید ، آنچه به عنوان یک مکالمه گاه به گاه در مورد درگیر شدن استاد آندره کرونژ DeFi در پروژه آغاز شد ، به سرعت به یک ادغام در سطح تیم بین Yearn و C.R.E.A.M تبدیل شد. تا به امروز ، کاربردهای ادغام / ادغام / همکاری بین پروتکل ها تا حد زیادی برای یک راز باقی مانده است ، و همانطور که پارگی اخیر با Cover نشان داده است ، "ادغام" همیشه در سنگ حک نشده است.

از نظر چنگ ، ​​در حال حاضر می توان پروژه ها / پروتکل های مختلف را به عنوان ایالات متحده قبل از مشروطه تصور کرد: نهادهای جداگانه در سطح دولت از طریق اساسنامه کنفدراسیون به یکدیگر متصل می شوند و هرکدام از ارز خود را استفاده می کنند.

وی اشاره كرد كه یك روز ممكن است "یك احتمال" باشد كه همه نشانه های تحت پرچم Yearn با هم ادغام شوند و یك توكن واحد و واحد ایجاد كنند.

"من نمی گویم همان جایی است که ما به آن سو می رویم ، اما فکر می کنم در طولانی مدت این امکان وجود دارد - نمی دانم."

هدف C.R.E.A.M در دستگاه Yearn DeFi Voltron این است که یک راه حل وام برای همه چیز باشد ، و همانطور که بانک آهن اثبات می کند ، وام یک چتر گسترده است. چنگ می گوید ، اگرچه درک مفهوم بانک آهن دشوار است ، اما در نهایت آنچه ایجاد می کند ، بهره وری سرمایه ساده است.

چنگ می گوید: "به آناتومی وام سریع نگاه کنید."

وام فلش ممکن است همزمان با چندین پروتکل ارتباط برقرار کند و بین چندین دارایی معامله کند ، اما Ethereum "خیلی مهم نیست و مرزهای پروژه های قرارداد هوشمند را کاملاً نمی بیند." آنها با نقدینگی فعال شده توسط نقدینگی باز ، بین پروتکل ها و دارایی ها می پرند.

اگر این چشم انداز بدون مرز به حداکثر برسد ، "هر دارایی که کاربر در Ethereum داشته باشد ، باید بتواند از آن استفاده کند تا هر جای دیگری را وام بگیرد" ، و اگر نقدینگی از طریق تجارت آربیتراژ از طریق وام سریع حاصل شود ، به تنهایی نوعی دارایی به حساب می آید - حداقل در آینده ای ایده آل و با بازدهی سرمایه.

Iron Bank این اصل نقدینگی باز را به روابط پروتکل به پروتکل وارد می کند. چنگ می گوید C.R.E.A.M. در حال کار با پروژه هایی مانند زعفران مالی است که در حال توسعه بدهی های مبتنی بر ریسک هستند. اگر کاربران فکر می کنند که بدهی Iron Bank خطرناک تر است (به ویژه در انتهای بالاترین حد ممکن تا 95 برابر) ، زعفران زیرساخت های لازم برای پشتیبانی از آن را دارد.

چه بیشتر ، چنگ می گوید که C.R.E.A.M در تلاش است تا افق های نقدینگی را حتی به زنجیره های دیگر گسترش دهد.

بهره وری سرمایه در مربع

اگر Ethereum به مرزهای بین دارایی ها و پروتکل ها اهمیتی نمی دهد ، پس چرا همان منطق کارایی مایع نمی تواند برای تمام زنجیره های سازگار با ماشین مجازی Ethereum اعمال شود؟ این امر می تواند به وامها ، وامهای بدون وثیقه و وامهای سریع در سراسر اکوسیستمهای مختلف کمک کند و نقدینگی را در فضا تقویت کند.

"وام های زنجیره ای. این همان چیزی است که مردم متوقف می شوند و می گویند ، "منتظر بمان ، چه؟" چنگ خندید. "این چیزی است که ما در حال حاضر در حال نمونه سازی هستیم. این چیزی نیست که در نقشه راه باشد ، بله خدا ، ما در حال حاضر نمونه اولیه آن را ارائه می دهیم. "

در شکل اولیه ، کاربران می توانند دارایی ها را در C.R.E.A.M واریز کنند. V1 را باز کنید و وام زنجیره دیگری را باز کنید ، به آنها امکان می دهد ضمن حفظ دارایی های خود در Ethereum ، به یک اکوسیستم جایگزین دسترسی پیدا کنند. انواع وام های عجیب و غریب بعدی بعداً ارائه می شود.

چنگ می گوید ، مشکلات ایجاد بهره وری سرمایه ایده آل و ایمن در تمام زنجیره های سازگار با EMV قابل توجه است ، اما در حال حاضر برطرف می شوند. سرانجام هدف این است که خزانه های Yearn بتوانند از طریق "لفاف کلی" ، زنجیره ای متقابل را طی کنند ، که می تواند ابزارهای موجود برای استراتژیست های خرک را به ترتیب اندازه گسترش دهد.

این یک چشم انداز از نقدینگی باز و بهره وری سرمایه است که تا حدودی به دلیل اخلاق توسعه آزاد در سراسر DeFi Voltron فعال می شود:

"ما کانال های زیادی باز داریم. اگر تلگرام من را باز کرده اید ... این همه گروه کاری. من فکر می کنم که آن داستان زیرنویس شده است. ایده کامل این ادغام ، بسیار قدرتمند است - ما می توانیم در هر زمان در این کانال ها پرش کنیم ، هر چیزی را از یکدیگر بپرسیم. این به ما اجازه می دهد خیلی سریع حرکت کنیم. "