گنجینه بزرگ بعدی: شرکت ها بیت کوین را به عنوان ذخیره خزانه خریداری می کنند – مجموعه

گنجینه بزرگ بعدی: شرکت ها بیت کوین را به عنوان ذخیره خزانه خریداری می کنند

 مهر زمان غافلگیری است. در 8 اکتبر ، درست با علامت گذاری ، غول پرداخت های تلفن همراه Square ، که دارای 86.6 میلیارد دلار سقف بازار است ، اعلام کرد که 50 میلیون دلار در بیت کوین (BTC) سرمایه گذاری کرده است. پنج روز بعد ، مدیر دارایی Stone Ridge Holdings ، که بیش از 10 میلیارد دلار دارایی را مدیریت می کند ، فاش کرد که به عنوان بخشی از استراتژی ذخیره خزانه خود بیش از 10،000 BTC به ارزش حدود 114 میلیون دلار خریداری کرده است.

آنها هر دو از MicroStrategy ، مدیر دارایی ذکر شده نزدک ، پیروی کردند که ماه گذشته اعلام کرد 425 میلیون دلار در بیت کوین جمع کرده است و باعث می شود BTC به عنوان دارایی اصلی در آن باشد استراتژی ذخیره خزانه داری.

سه شرکت سهامی عام ، سه خرید بزرگ BTC - این ممکن است کاملا تصادفی باشد. از سوی دیگر ، ترازنامه فدرال رزرو از ابتدای سال 2019 3 تریلیون دلار بالون شده است ، در حالی که دلار آمریکا 70٪ در برابر BTC کاهش یافته است - همانطور که راس استیونز ، بنیانگذار Stone Ridge در بیانیه مطبوعاتی 13 اکتبر شرکت ، اشاره کرد.

BTC: دارایی ذخیره جدید؟

چگونه cognoscenti آن را توضیح می دهد؟ دلار آمریکا در حال سقوط است. بازده اوراق قرضه تقریباً وجود ندارد. و طلا کم عملکرد است. شرکت های کنترل نقدینگی مکان کمتری برای قرار دادن پول نقد خود دارند - بنابراین آنها به ارزهای رمزپایه روی آورده اند. آنتونی پمپلیانو در خبرنامه 15 اکتبر خود اظهار داشت: "ما شاهد روندی جدید هستیم که شرکت ها از بیت کوین به عنوان دارایی ذخیره بخشی یا اکثریت خزانه خود استفاده می کنند." Saifedean Ammous ، اقتصاددان و نویسنده استاندارد بیت کوین: جایگزین غیرمتمرکز برای بانکداری مرکزی، به Cointelegraph گفت:

"اگرچه من انتظار داشتم كه بنگاه های اقتصادی بیشتر به عنوان پرچین موقعیت های كوچكی را بدست بگیرند ، اما این امر به معنای افزایش اعتبار بیت کوین است كه به محض شیفته شدن پیشنهاد ارزش ، آنها تصمیم می گیرند كه با تخصیص زیادی تعهد كنند."

"تقلا برای سرمایه گذاری های جایگزین"

ادوارد مویا ، تحلیلگر ارشد بازار در Oanda - یک شرکت تجارت فارکس - به Cointelegraph گفت که بیماری همه گیر COVID-19 زمینه کلان برای ارزهای فیات را تغییر داده است ، افزود: "به ویژه فدرال رزرو ، به وضوح از یک موقعیت پولی فوق العاده سازگار خبر داد. برای چند سال در جای خود باقی خواهد ماند و همین امر باعث شده است که بسیاری از سرمایه گذاران نهادی به دنبال سرمایه گذاری های جایگزین باشند. "

طلا ، پناهگاه امن سنتی در زمان بحران ، اخیراً ناامید شده است و در نتیجه ، "بیت کوین به عنوان یک بازی متنوع و مورد علاقه به دور از اوراق قرضه ظاهر شده و احتمالاً به طور مداوم سرمایه گذاران جدیدی را جذب خواهد کرد." آموس همچنین اضافه کرد: "نگرانی کوتاه مدت در مورد کاهش ارزش دلار با توجه به افزایش میزان هزینه های دولت و محرک در واکنش به بحران وحشت کرونا وجود دارد."

Paul Cappelli ، مدیر نمونه کارها در Galaxy Fund Management ، به Cointelegraph گفت که "یک پایگاه سرمایه گذار پیچیده تر درک کرده است [BTC’s] ارزش به عنوان یک دارایی غیر حاکمیتی ، ثابت ، تورمی. " در همین حال ، لنارد نئو ، رئیس تحقیق در Stack Funds ، به Cointelegraph نظر داد:

"این شرکت ها احتمالاً Bitcoin را به عنوان یک پرچین یا بیمه در برابر شرایط فعلی بازار می دانند. [...] با ورود این شرکت ها به بازارها ، دریچه های سیل را باز می کند و نوعی اعتماد به نفس برای بقیه ایجاد می کند. "

نگرانی طولانی مدت

اما پریشانی COVID-19 ممکن است به زودی فروکش کند ، یا یک شخص با شدت امیدوار است. به گفته آموس ، "این مسئله مهم دراز مدت با بسیاری از شرکت ها روبرو می شود که بازدهی نقدی دارند که می توانند با نگه داشتن آنها در بانک ها یا اوراق قرضه خزانه در ذخایر نقدی خود". در گذشته ، شرکت ها می توانستند ذخایر خود را در اوراق قرضه دولتی نگه دارند و از عملکرد بهتر شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) - یعنی تورم مطمئن باشند. اما امروز ، "به نظر می رسد بخش بزرگی از شرکت ها وجود دارند که دیگر انتظار منطقی برای آینده ندارند".

در واقع ، اعلامیه دفن شده در استون ریج ، فراخوانی به بانک ها و نیکوکاران بود که به همین ترتیب بیت کوین را به یکی از م componentلفه های اصلی آنها تبدیل کنند. استراتژی های ذخیره خزانه داری. به همین منظور ، Stone Ridge خدمات واحد سرمایه گذاری دیجیتال نیویورک خود را ارائه می داد ، که دارای مجوز از ایالت نیویورک برای تبدیل دلار به رمزنگاری و بازگشت دوباره همراه با بازداشت اصلی ، تأمین مالی و مبارزه با پولشویی و قابلیت های مشتری خود را بدانید.

مویا هشدار داد که BTC همچنان یک دارایی خطرناک است ، هرچند که به زودی می تواند تغییر کند: "هر دو اروپا و آمریکا با ویروس کرونا دست و پنجه نرم می کنند ، و سرمایه گذاران به طور گسترده ای انتظار دارند که دولت ها و بانک های مرکزی به ارائه مقادیر گسترده محرک در اقتصاد ادامه دهند. BTC در حال حاضر یک دارایی خطرناک است و در درجه اول وقتی اشتهای ریسک قوی است ، ارزش آن افزایش می یابد. سرانجام ، هنگامی که دلار روند نزولی مداوم خود را آغاز کند ، بیت کوین و سایر رمزنگاری ها برخی از جریان های امن را در کنار طلا جذب می کنند. "

آیا میدان میدان را رهبری خواهد کرد؟

فارغ از اتفاقاتی که ممکن است برای خزانه های شرکت رخ دهد یا نگیرد ، سرمایه گذاری Square Inc. می تواند انعکاس خوبی داشته باشد. ممکن است سرمایه گذاری 50 میلیون دلاری در BTC برای شرکتی که اکنون سرمایه بازار آن از Goldman Sachs پیشی گرفته باشد ، متوسط ​​به نظر برسد ، اما بیشتر تحلیلگران انتظار دارند که سرمایه گذاری رمزنگاری رشد کند.

Square چند سالی است که در بیت کوین صعودی است. سرویس Cash App آن ، کاربران را قادر به خرید و فروش بیت کوین می کند و برخی از تحلیلگران معتقدند که سایر شرکت های پرداخت اکنون مجبورند سرمایه گذاری رمزنگاری را به نوعی تسهیل کنند - یا خطر عقب ماندن را دارند. از این نکته نیز چشم پوشی شده است که نسل جوان ، هزاره ها ، به ویژه علاقه زیادی به ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین دارند.

اما غیر از شرکتهای پرداخت ، آیا سرمایه گذاران نهادی و / یا شرکتهای Fortune 500 نیز می توانند از پیاده روی Square پیروی کنند؟ "آره. طبق گفته کاپلی ، این روند از سناریوی "اگر" به سناریوی "چه زمانی" منتقل شده است. سرمایه گذاران نهادی نیز باید راه های جدیدی برای متنوع سازی اوراق بهادار خود و به حداکثر رساندن بازده ترازنامه پیدا کنند. در همین حال ، BTC از ابتدای سال 50 درصد افزایش یافته است.

اما اکنون فقط 18.4 میلیون BTC در گردش است و عرضه می تواند یک مشکل باشد. مویا افزود: "در حال حاضر فقط 2.5 میلیون بیت کوین برای استخراج باقی مانده است ، بسیاری از سرمایه گذاران سازمانی برای پتانسیل صعودی بهتر به ارزهای رمزنگاری شده دیگر نگاه خواهند کرد."

Cappelli گفت ، سهولت دسترسی و گزینه هایی که مطابق با دقت و انطباق با استانداردها هستند نیز بسیار مهم است و افزود: "موسسات عمدتا می خواهند سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتال آنها مانند سایر سرمایه گذاری های سنتی دیگر در پرتفوی خود ، از ارائه دهندگان خدمات گرفته تا گزارش ، به نظر برسد." این کمک کرده است که طی سه سال گذشته ، بسیاری از بازیکنان سنتی وارد فضا شده اند "مانند Fidelity ، NYSE ، Bloomberg ، CME ، Deloitte ، KPMG ، و غیره. همه آنها پیشنهادات خود را گسترش داده اند و شامل دارایی های دیجیتال هستند و این روند در حال رشد است ، "كاپلی به Cointelegraph گفت.

این تحول به دلیل کمبود زیرساخت ها شکست نخواهد خورد ، نئو اضافه کرد ، وی با استقبال از سیستم عامل های درجه نهادی که توسط فیدلیتی و دیگران ساخته شده است. "ما آموزش و مقررات را از جمله مهمترین موانع می دانیم" كه شركتهای بزرگ باید بخواهند رمزنگاری را در مشاغل اصلی خود انجام دهند.

اندازه سرمایه گذاری قابل توجه چیست؟

چه چیزی می تواند یک سرمایه گذاری رمزنگاری قابل توجه برای یک صندوق تامینی بزرگ یا یک سرمایه گذار سازمانی در نظر گرفته شود؟ کاپلی پاسخ داد: "با توجه به نوسانات و مکانی که کلاس دارایی امروز در آن قرار دارد ، ما بطور مداوم برای سرمایه گذاران مناسب 50 BP (نقطه مبنای) تا 2٪ تخصیص را توصیه می کنیم." با بلوغ بیت کوین و کلاس دارایی کل ، این تخصیص می تواند رشد بیشتری داشته باشد.

مویا به Cointelegraph گفت که صندوق های تامینی و سرمایه گذاران نهادی احتمالاً حدود 1٪ در معرض ارزهای رمزپایه قرار دارند. شرکت های سهامی عام ، به نوبه خود ، "علاقه بیشتری به ایجاد ارزهای رمزپایه خود خواهند داشت ، اما نبرد نظارتی که در پروژه Libra فیس بوک رخ داد ، بسیاری از شرکت ها را بی انگیزه کرده است." وی افزود: "سرانجام ، یک شرکت بزرگ یک سرمایه گذاری مناسب و معقول انجام خواهد داد و این کافی است تا شرکت های دیگر را مجبور به پیگیری کند."

یک عرضه کاملاً محدود

با تأمل در مورد اعلامیه های اخیر شرکت های بزرگ ، آموس به Cointelegraph گفت: "آنچه در مورد خریدهای MicroStrategy و Stone Ridge برای من بیشتر جالب بود این است که اینها شرکتی نیستند که به عنوان بخشی از تجارت اصلی خود با بیت کوین سر و کار داشته باشند ، و با این حال آنها تصمیم گرفتند که اکثر ذخایر شرکتی آنها در بیت کوین ، نه فقط بخش کوچکی. "

آمریتا اهوجا ، مدیر ارشد مالی Square ، گفت: "ما معتقدیم که بیت کوین این توانایی را دارد که در آینده یک ارز همه گیرتر باشد." "همانطور که در زمان فرزندخواندگی رشد می کند ، ما قصد داریم یاد بگیریم و به روشی منظم شرکت کنیم."

این چشم انداز ساتوشی ناکوموتو بود که در مواقع بحرانی ، دولتها هرگز در مقابل وسوسه چاپ پول بیشتر مقاومت نمی کنند - حتی در معرض خطر کاهش ارزش پول خود - بنابراین بنیانگذار بیت کوین در کد رمزنگاری یک محدودیت 21 میلیون BTC نوشت. بیش از این هرگز قابل استفاده نیست ، و به نظر می رسد که در زمان COVID-19 به خوبی به بیت کوین خدمت کرده است. همانطور که آموس به Cointelegraph گفت ، "به نظر می رسد یک شناخت رو به رشد وجود دارد که عرضه کاملاً محدود بیت کوین به آن فرصت خوبی می دهد تا ارزش خود را در آینده حفظ کند."