Blog

مرد متولد اسفند

مرد متولد اسفند

مرد متولد اسفند

مرد متولد اسفند

مشخصات كلي متولدين اسفند ماه:

بسيار حسّاس و رؤيايي ، داراي حسّ ششم ، خيلي ظريف و نرم عمل ميكند ، اهل آرامش و ملايمت ، هميشه موافق ، سازش‌كار و داراي تخيّلات شديد ، اصلاْ واقع بين نيست ، سازگار ، زود رنگ عوض مي كند ، احساساتي ، قابل انعطاف ، داراي افكار غير واقعي و غير منطقي ، بسيار متين و آرام ، كم عصباني مي شود ، مهربان ، علاقه مند به موسيقي ، عاشق صلح و آرامش ، كم انرژي ، ساده‌لوح ، پول دوست ، مرموز ، داستان‌پرداز قوي ، نيكوكار خجالتي ، خواستار تشويق و حمايت ، زود رنج ، از نظر جسمي ضعيف ، دو دل ، ترسو ، خيلي حسود ، باريك بين و دقيق ، خيالباف ، نا اميد ، اهل نامه نگاري ، علاقه زيادي به جشن ‌تولّد ، يا منفي كامل است يا مثبت كامل ، داراي صبر ايّوب است ، گاهي اوقات واهي و پوچ گرا ، نازنين ولي ‌ناقلا ، اهل معنويّات ، به دخترانش علاقه زيادي دارد ، غم‌گرا ، خواستار نوازش ، احساس آرامش مي‌دهد .

ترکی استانبولی: برج بالیک

ترکی آذربایجانی: بایرام آیی

رومی: پیسس

گروه: آب

روز شانس: پنجشنبه

عدد شانس: شش

سنگ شانس: مرمر

رنگ شانس: آبی دریا،آبی مایل به سبز،سبز،نقره ای

گل های شانس: گل مروارید،رز سفید،زنبق

بوهای شانس: گل گیلاس،زنبق،گل لیمو

موزیک شانس: موزیک سبک خلاق

بارزترین خصوصیت: مرحمت

بزرگترین ایده آل: راحتی

بزرگترین اشتباه: بد گفتن به خود

بزرگترین آرزو: گشتن تمام دنیا

در سمبل ماه اسفند،دو ماهی دیده می شود.این دو شخصیتی بودن شما را نشان می دهد.اگر هر دوی ماهی ها به یک سو می رفتند شما فقط طالعی دو برابر خواهید داشت اما ماهی ها آماده برای رفتن به جهات مخالفند.و به همین سبب شما هم دو شخصیتی بوده و هم طالعی دو برابر دارید.به علاوه،چون شما متولد گروه آب بوده و حساس می باشید بیشتر اوقات این دو شخصیتی بودن باعث سرگردانی و گمراهی شما می شود.اگر بین عقل و احساسات خود تعادل برقرار کنید این در شخصیت کمک بزرگی به شما خاهد کرد.اگر احساسات خود را کنترل کنید زندگی طبق خواسته شما پیش می رود.و ستاره هایتان نیز در این مورد همیشه شما را حمایت می کنند.

ستاره های شما
شما هم دو ستاره دارید.اولین و مؤثرترین ستاره شما،ستاره رویاها و خیالات «نپتون» است.می توان به این ستاره«حالت برتر ونوس»هم گفت.یعنی نپتون نیز مانند ونوس زیبایی ها را تمثیل می کند.این ستاره باعث می شود شما انسانی حساس،ملایم،مهربان،خوش نیت و دلبسته زیبایی ها می باشید.نپتون همچنین رویاها،چیزهای ناشناخته،خواب و ایده آل ها را تمثیل می کند.دومین ستاره شما هم تمثیل کننده شادی فراوانی و ثروت «ژوپیتر» است.برای همین هم خوش طالع هستید.اگر از رویاهای شگفت انگیز نپتون و خصوصیات متعلق به ژوپیتر بهره مند شوید به تمام خواسته های خود می رسید.

حساسیت
قبل از هر چیز باید بگوییم که شما بسیار حساس هستید.شاید انسانی با رفتار جدی،صورتی اخمو بوده و به آسانی نمی خندید.اما در واقع انسانی بسیار ملایم و حساس هستید.نمی توانید مانع حساسیت خود شوید.برای همین هم ناراحت شده و سریعآ دل شکسته و مأیوس می شوید.شاید هم به این دلیل سعی دارید مانند یک انسان عصبی رفتار کنید.چون نمی خواهید دیگر دل شکسته و ناامید شوید.انسانهای سرشناسی مانند الکساندر گراهام بل مخترع تلفن در اسفندماه متولد شده اند.تصور نکنید که این انسانهای سرشناس بی احساس هستند.آنها هم به اندازه شما حساس بودند ولی با استفاده از عقل خود موانع را از سر راه خود برداشته اند.زیرا خیال ها نقش هایی هستند که هنوز واقعی نشده اند.

خیال ها و رویاها
چون ستاره شما رویاها را تمثیل می کند شما هم بسیار حساس هستید.هرگز انسانی پیدا نمی شود که نظیر شما رویا و خیال های رنگارنگ داشته باشد.و نیز این رویاهای بی مانند به دنبال یکدیگر می آیند.اما شاید گاهی این خیال ها به شما ضرر برساند.زیرا از مقایسه آنها با واقعیت بسیار دلخور می شوید.زیرا بین رویاهای رنگی شما و واقعیت ها رابطه ای وجود ندارد.و برای همین است که شما ناراحت می شوید و فکر می کنید نمی توانید موفق شوید.فراموش نکنید که ستاره شادی،فراوانی و ثروت به شما کمک می کند.ژوپیتر طالع شما را بالا می برد.شاید شما انتظار دارید که شانسی از هوا به شما برسد.

چون در ماه اسفند متولد شده اید دو شخصیتی هستید.شاید به سبب درخشیدن ستاره دیگری در لحظه تولد خصوصیات دیگری هم داشته باشید.و بعضی از تأثیرات ستاره های اسفندماه ملایم تر شود.اما این ستاره ها نیز مانع از دو شخصیتی بودنتان نمی شود.در واقع شخصیت دوگانه باعث هدفدار بودن شما نیز می شود.اما باید در مورد احساسات با دقت رفتار کنید.اگر اسیر احساسات خود شوید حتی دوستدار قدرتمند نپتون و ژوپیتر هم نمی توانند به شما کمک کنند..شما خصوصیاتی بسیار مورد علاقه،محبوب و مورد تقدیر دارید،زمانی که احساس کردید دچار خوش بینی و یا بدبینی شده اید از محلی که هستید به سرعت دور شوید.زیرا این چیزی زودگذر است و بدبینیتان زیاد طول نمی کشد.

نیروی خلاقیت

باید بگوییم که نپتون در این مورد نقش بزرگی دارد.ستاره نپتون در این مورد مؤثرتر از ونوس است.برای همین شما نیروی خلاقیت فوق العاده ای دارید.به علاوه دلبسته زیبایی ها هستید.رنگ ها در زندگی شما نقش بزرگی دارند و زمانی که به اینها نیروی خیال پردازی هم اضافه شود می توانید هنرمند خوبی باشید.

راحتی و آرامش
شما طالب راحتی و آرامش هستید.اما اینها را پیدا نمی کنید زیرا باز هم طبق احساسات رفتار می کنید.به دست آوردن راحتی و آرامش برای شما کار آسانی نیست.

پول

شما انسانی هستید که به پول اهمیت نمی دهید.حتی لزومی ندارد بگوییم که شما بسیار سخاوتمند هستید.شاید شما پولی را که به سختی به دست آورده اید به راحتی به دیگری بدهید.زیرا بسیار با مرحمت بوده و به ما انسانها دلسوزی می کنید.

زیبایی

زیبایی نقش بزرگی در زندگی شما دارد.شما زیبایی هر چیزی را خواسته و دوست دارید.زیبایی در رویاهای شما جای بزرگی را اشغال می کند.اگر زیبایی در حیات شما نباشد نمی توانید زندگی خود را ادامه دهید.و می توانید زیبایی را در رنگ،گل،انسان،لباسها و چیزهای مختلف بیابید.

موافقت

شما در ظاهر انسانی بسیار ملایم هستید که با همه کنار می آیید و چون نمی خواهید کسی را دلخور کنید چنین رفتار می کنید.دلبسته زندگی ملایم،آرامش و راحتی هستید.اما از همه اینها گذشت کرده و خود را با شرایط زندگی وفق می دهید.

محبت

نپتون که حالت برتر ستاره ونوس است بسیار حساس است.دلبسته زیبایی ها هستید.زیباترین چیز برای شما عشق است.شما نمی توانید بدون عشق زندگی کنید.اما حتی در مورد عشق هم ستاره شما تأثیر خود را نشان می دهد.حتی در زمانی که بسیار دوست داشته و خوشحال هستید دچار بدبینی شده،مشکوک می شوید و متفکر می شوید.شما شاید به سبب عشق خوشحال باشید و یا اشک بریزید.

مردان متولد اسفند

اگر مردی متولد اسفند را دوست دارید باید او را خوب درک کنید و گاهی هم به او کمک کنید.زیرا حساس ترین مرد در دوازده ماه متولد اسفندماه است.از مقایسه این مرد با بقیه پرهیز کنید.زیرا او انسانی بی همتا است که شبیه هیچ کس نمی باشد،اسیر احساساتش شده ولی نیروی آن را دارد که به طور فوق العاده از عقل خود استفاده کند.شاید در ابتدا افکار و حرکات او باعث تعجب شما شود اما بعد از گذشت زمانی این مرد را بسیار تقدیر می کنید.

این مرد قبل از هر چیز دو فکر دارد.یعنی تصمیم گیری او آسان نیست.نه در مورد یک مسئله بی اهمیت و نه در مورد یک کار مهم به آسانی تصمیم نمی گیرد.مرد متولد این ماه بسیار خیال پرداز است.این مرد عالم درونی رنگارنگی دارد.اما مرد اسفند گاهی با تأثیر ژوپیتر می تواند بسیار با عزم و اراده و مصمم باشد.

پول

این مرد در مورد پول نظر متفاوتی از بقیه دارد.او انسانی دست و دلباز است که از خوشحال کردن مردم لذت می برد.به همین سبب شاید پول خود را بر باد دهد.اگر کار خود را دوست داشته باشد و در آمد خوبی هم داشته باشد حتی بعد از ازدواج می تواند تمام پول خود را تقدیم همسرش کند.مرد متولد اسفند صاحب نیروی خلاقیت است و حافظه قوی دارد و با کمی اراده به موفقیت می رسد.

نیت خوش

این مرد بسیار خوش نیت است و هرگز فکر بدی ندارد.عادت دارد که همه را مانند خودشان قبول کند.حتی در موارد بسیار تعجب آور هم او تکانی به خود نداده و عیب دیگران را خیلی طبیعی می داند و از نظر وی رفتار هرکس طبق معلومات و دانسته های خود او خیلی طبیعی و نرمال می باشد و در مقابل این دوست ندارد کسی در کار او دخالت کند.

زیبایی

فرد متولد اسفند شیفته زیبایی است و همیشه باید در زندگی او زیبایی باشد و زنی را که دوست دارد نیز باید زیبا باشد.شاید شما زیباترین زن دنیا نیستید اما اگر این مرد شما را دوست داشته و دلبسته شما باشد فکر می کند که زیباتر از شما کسی وجود ندارد و برای بیشتر شدن جذابیت شما هر کاری انجام می دهد.

خانه

خانه این مرد هم نشان دهنده دلبستگی او به زیبایی است.او کاری خواهد کرد که شما در خانه ای پر از اشیاء زیبا و ظریف زندگی کنید.اگر امکان دارد برای زینت دادن خانه از هیچ مصرفی دریغ نکنید.تصور نکنید که او اشیاء سنگین و رنگ های تیره را انتخاب خواهد کرد چون رویاهایش رنگی است خانه او هم مانند خانه پریان قصه ها خواهد بود.

محبت

این مرد می خواهد که دوست داشته باشد و مورد مهر و محبت واقع شود.حتی اگر خجالتی هم باشد.زمانی که عاشق شود پرقدرت شده و با جسارت حمله کرده،موانع را از بین برده و به راحتی به موفقیت دست می یابد.زیرا به عشق بی همتایش رسیده است.

ازدواج

مردی که به دنبال عشق است بعد از این که شما را دیده و بپسندد،دلبسته شما شده و می خواهد که با شما ازدواج کند.اما خیلی زود پیشنهاد او را قبول نکنید.ابتدا در مورد تناسب خصوصیاتتان با هم فکر کنید.از همه مهمتر مطمئن باشید که او را واقعآ دوست دارید یا نه.اگر ناسازگاری رفتار و خصوصیات خود را با او بعد از ازدواج دریابید اوضاع خیلی وخیم خواهد شد.

چشم چرانی

مرد متولد اسفند چشم چران نیست بلکه رمانتیک است.او به دنبال عشق و همسر رویاهایش می گردد.برای همین هم قبل از ازدواج ماجراهای عشق متفاوتی خواهد داشت.مرد هر بار،فکر می کند که زن مورد علاقه اش را پیدا کرده و بعد از مدتی مأیوس شده به دنبال ماجرای جدیدی می رود.مرد مورد اسفند،بعد از ازدواج چشم چرانی نمی کند.

حسادت

چون این مرد بسیار بااحساس است اگر کسی را دوست داشته باشد به او حسادت می کند.او سعی می کند که این احساس خود را از شما پنهان کند.شاید گاهی با شوخی چیزهایی به شما بگوید اما به هیچ وجه حسادت خود را اعتراف نمی کند.

طالع بينی مرد متولد اسفند

به هيچ عنوان حد وسط ندارد، يا منفي كامل است يا مثبت كامل، از كم كاري و خونسردي او نرنجيد، هفته‌اي دو سه بار به او بگوئيد دوستش داريد. متعصب نيست و هرگز به قضاوت نمينشيند و تا زمانيكه به مطلبي پي نبرده باشد نظريه‌اي ابراز نمي‌دارد.

مرد متولد اسفند ماه به هيچ عنوان حد وسط ندارد، يا منقي كامل يا مثبت كامل است. اگر مي خواهيد زن يك مرد متولد اسفند بشويد، مواظب باشيد كه: از او زياد انتقاد نكنيد، از كم كاري و خونسردي او نرنجيد، حتما هفته اي دو سه بار به او بگوييد كه دوستش داريد. اگر مرد متولد اسفندي بر سر راه شما قرار دارد و اين احتمال است كه روزي هر دو داراي يك نام خانوادگي بشويد، سخت مراقب باشيد زيرا در صورت وقوع يك چنين رويدادي براي شما حد وسط وجود نخواهد داشت يا آينده اي بسيار درخشان خواهيد داشت و يا به كلي آن را در هم خواهيد ريخت.قبل از آنكه تصميم نهايي خود را اتخاذ كنيد، بهتر است اطمينان پيدا كنيد كه او قادر به درك و بهره برداري از موقعيت هاي مناسب زندگي خود مي باشد يا نه؟ اگر او را قادر به انجام يك چنين كاري ديديد، مي توانيد مطمئن باشيد كه به قول معروف نانتان در روغن خواهد بود و شما يكي از خوشبخت ترين زنان روزگار خواهيد شد،‌ چه شوهري نصيب شما مي شود كه از ثروت و شهرت چيزي كسر نخواهد داشت اما اگر مشاهده كرديد كه او از زمره كساني است كه موقعيت هاي عالي را با بي اعتانيي از دست مي دهد و در حدي نامتعارف پيرو ضرب المثل «سيلي نقد بهتر از حلواي نسيه است» مي باشد و حالت تنبلي و رخوت او را از تعقيب كارهاي جدي باز مي دارد. بهر حال شما لبه پرتگاه بسيار ژرفي قرار گرفته ايد.

مرد متولد اسفند ممكن است واجد همه آن چيزهايي باشد كه شما خواهان آن هستيد و يا برعكس فاقد همه آنها نباشد. منش زندگي او چنان است كه به طور مرتب رو در روي موقعيت هاي بي نظير قرار مي گيرد و اينجاست كه بايد قاطعانه تصميم بگيرد و با تصميمي راسخ بر روي تمام رؤياهايي كه مانع پيشرفت و موفقيت او مي گردند، خط بطلان بكشد، اما اشكال كار در اين است كه برخي از متولدين اين ماه اصلا قادر به تشخيص موقعيت هاي مناسب نمي باشند و حس شناسايي« فرصت » در آنها ضعيف است و گوششان صداي در زدن بخت و اقبال را اصلا نمي شنود.مرد متولد اسفند آدم ضعيف النفسي نيست و عيب كار فقط در اين است كه گاهي چشمك هاي يك ستاره آنقدر نظر او را به خود جلب مي كند كه متوجه طلوع خورشيد نمي گردد. طبيعي است كه تمام متولدين اين برج اين چنين رويايي نيستند اما يقين داشته باشيد كه اكثرا اينطورند.

با وجود اين اميدواري هايي نيز هست تاهست اميد هم هست و برغم عدم قاطعيت كه در اگثر متولدين اين ماه به چشم مي خورد، در آوردن نان و تأمين زندگي يك امر الزامي است و وقتي او در اين راه گام بر مي دارد، قدرت درك بسيارش كه ناشي از تأثير سياره نپتون است، همراه با هوش سرشاري كه به طور طبيعي در وي نهفته اين امكان را به وجود مي آورد كه يك شبه ره صد ساله بپيمايد و به شهرت و مقام، حتي ثروت هاي سرشار برسد، و اگر هيچ كدام از اينها نشد، مي توانيد روي احترام و تأميني كه به دست مي آورد، حساب كنيد. بعيد نيست مرد متولد اسفندي كه شما مي شناسيد، از اين گروه باشد.از سوي ديگر، بايد با صراحت گفت كه اگر او مثلا تا سن ۲۵ و ۳۰ سالگي نتوانسته باشد بار خود را ببندد و از موقعيت هاي مناسب زندگي بهره گيري هاي لازم را كرده باشد، بعيد به نظر مي رسد كه آينده درخشاني در پيش داشته باشد.

وقتي مي گويم كه آينده درخشاني نخواهد داشت، منظورم آينده خانوادگي اوست كه شامل حال شما، فرزندان شما و زندگي شما مي گردد، در حالي كه ممكن است از نظر خصوصي وضع رضايت بخشي داشته باشيد. بسياري از متولدين اسفند كه قدرت ريسك كردن را ندارند، از صميم قلب به آنچه دارند، دلخوش و راضي مي شوند، بدون اينكه توجه داشته باشند كه همسر و فرزندان ايشان ممكن است اصلا راضي نباشند. در يك چنين مواردي او حداكثر رضايت خاطر را از روياهاي طلايي خويش به دست مي آورد و يك لقمه نان و پنير را براي زنده ماندن كافي مي داند، در حالي كه از نظر شما زندگي فقط يك غذاي بخور نمير نيست، زندگي تفريح و گردش، لباس هاي خوب، سفر و سياحت و با مردم معاشرت لازم دارد. اگر آنقدر عاشق او هستيد كه حاضريد همه اين كمبودها را تحمل كنيد، بسيار خوب، برويد و پاي سفره عقد بنشينيد، اما از همين حالا بدانيد كه در طول زندگي زناشويي ناچار خواهيد بود براي آنكه شاهد عقب ماندن خود از ديگران نباشيد، بار او را هم به دوش بکشيد، به اين معني كه نه تنها بايد براي خود كار مناسبي پيدا كنيد و به قول معروف يكپا مرد خانواده بشويد، بلكه مراقب كار و نحوه فعاليت شوهر خود نيز باشيد.

حال به يك مطلب ديگر مي رسيم و آن مسئله عواطف و احساسات مرد متولد اسفند است. اين هر عيب و كم و كسري كه داشته باشد، از نظر امور عشقي بي نظير است. عشق و احساست جزيي از وجود اين مرد است. تا جايي كه مي خواهم بگويم بدون آن زندگي برايش نه تنها مفهوم خود را از دست مي دهد، بلكه واقعا غير ممكن مي گردد. روزي كه خورشيد عشق در قلب يك مرد متولد اسفند طلوع مي كند،‌ دنيا شاهد تولد يك نقاش بي نظير، يك شاعر بي همتا و بالاخره يك هنرمند عاليقدر مي گردد.تا اينجا با صراحت تمام راجع به متولدين اسفند مطالعه شد كه نمي توانند از موفقيت هاي مناسب زندگي خود بهره برداري كنند و بيشتر عمر خود را در رؤياهاي طلايي خويش بسر مي برند، اما حالا به ذكر خصوصيات اقليمي مي پردازيم كه درست بر عكس گروه اول از هر موقعيتي حداكثر استفاده را مي برند. چنين مردي بدون هيچ نوع شك و شبهه، بهترين صيدي است كه ممكن است به تور يك دختر بيفتد. او كسي است كه ممكن است به راحتي يك دانشمند و يا سياستمدار بشود.

يك چنين مردي از آن مقوله مرداني است كه زن هرگز امكان پيدا نمي كند توقع بيشتري از او داشته باشد، و يك چنين حالتي براي هر زني ايده آل محسوب مي گردد، حتي اگر در نظر بگيريم كه هر روز عصر مقدارد ناچيزي از گرفتاريهاي عظيم خود را با خود به منزل مي بردند. خوب، اين كاملا طبيعي است كه آدم بدون نقص در دنيا وجود ندارد حتي يك متولد دي كه به طرز غير عادي اهل عمل است،‌و يا يك مرد متولد فروردين كه نبوغي خداداد در اداره امور دارد،‌ آنها نيز داراي نقاط ضعف هستند.

نكته مهم اين است كه بر خلاف جريان آب شنا مي كند،‌ در هر متر از پيشرفت خود هديه گرانبهايي از افتخار و ثروت نثار پاي همسر و فرزندان خود مي نمايد.مرد متولد اسفند متعصب نيست و هرگز به قضاوت نمي نشيند، او تا زماني كه شخصا به مطلبي پي نبرده باشد، نظريه اي ابراز نمي دارد و تازه در اين حالت نيز او حالت انتقاد نخواهد داشت.

خيلي به ندرت ممكن است به كسي اتهامي وارد كند و در مقابل به ميزان وسيع گذشت از خود نشان مي دهد. كوشش او در درك ديگران چشمگير است. دوستان او خيلي به وي اعتماد مي كنند و هرگز اين فكر در سر ايشان پيدا نمي شود كه ممكن است از آنچه به وي مي گويند، سو‌ ء استفاده كند. عقايد و رفتار ديگران به هر قدر او را شوكه نمي سازد.

اگر روزي پسر اين مرد سراسيمه وارد دفتر كار او بشود و بگويد: پدر من يك نفر را كشته ام، بدون اينكه از جاي خود تكان بخورد، مي گويد: خوب، جريان را كاملا تعريف كن ببينم اين قتل چگونه اتفاق افتاد.يكي از معايب مرد متولد اسفند اين است كه گهگاه حرفي نسنجيده از زبان وي جاري مي گردد و سخني را كه نبايد بگويد، مي گويد و بعدا پي مي برد كه كار بيجايي كرده است.

هيچ بعيد نيست كه اين حالت او به علت سادگي و خوش قلبي اش باشد. مرد متولد اسفند بدون اينكه در نظر بگيرد حرف او ممكن است از جانب شنونده سو ء تعبير گردد و به مفهومي جز آنكه وي در نظر داشته است توجيه بشود، منظور خود را در قالب اولين كلمات و جملاتي كه به خاطرش مي رسد بيان مي كند. اين حالت او را حمل بر دهان لقي او ندانيد. دهان لق كسي است كه نتواند حرف و اسرار ديگران را حفظ كند، در حالي كه او با قدرت تمام سرنگهدار است.

اگر به هنگام تولد اين شخص عطارد هم در برج صوت بوده باشد، آدم بسيار حراف و خوش صحبتي مي شود و در غير اين صورت در سخن گفتن بسيار متين و موقر خواهد بود و سعي مي كند كه به كار كسي كار نداشته باشد، در حالي كه دوستان و آشنايان مرتبا مسائل و مشكلات خود را با او در ميان مي گذارند و از وي نظر خواهي مي كنند. مراجعه به وي بيشتر به خاطر آن است كه مرد متولد اسفند يك مستمع بي نظير است و شما اندكي پس از آنكه رو در روي او نشستيد و شروع به صحبت كرديد، ناگهان متوجه مي شويد كه تمام آنچه را كه در دل داشته ايد، از ناراحتي راجع به موخوره و شوره سر گرفته تا امكان بيكار شدن شوهرتان و عاشق شدن دخترتان و همه و همه را براي او بازگو كرده ايد. مستمع خوب بودن او را حمل بر اين ننماييد كه مايل به شنيدن درد دل ديگران است،‌ درست برعكس تنها جيزي كه يك شوهر ويا يك دوست متولد اسفند نمي خواهد از همسر يا دوست خود بشنود، در دل هاي اوست، زيرا بدون شك از صبح تا غروب در محل كار خود به درد دل دهها نفر گوش داده است اينك مايل است كه وقتي در جوار شما است، راجع به موضوعات ديگري با وي گفتگو بشود. طبيعي است كساني كه دريچه هاي دل خود را بر روي او باز مي كنند، اصلا نمي دانند كه سخنان ايشان تا چه حد روي وي تأثير مي گذارند و تا چه حد ممكن است موجب ناراحتي او بشوند.مرد متولد اسفند مثل يك قطعه اسفنج و يا مثل يك گيرنده قوي است كه هر چه را در اطرافش باشد، جذب مي كند و مي گيرد، بدون اينكه خوبي و بدي آن ها تأثيري در ميزان اين جذب داشته باشد. با توجه به يك چنين خصوصيتي جاي تعجب نيست وقتي مي بينيم كه دوستان و آشنايان متولدين اسفند ايشان را آدم هايي بسيار حساس مي دانند.مرد متولد اسفند هر چند گاه يك بار نياز شديدي به استراحت پيدا مي كند.

اين استراحت بايد جسماني و رواني باشد، حساسيت او در اين دوره به قدري شديد مي شود كه كوچكترين نسيمي ممكن است براي سلامتي اش مشكل ايجاد كند. اگر ديديد كه مي خواهد تنها باشد و يا برود سفر و هواخوري، كاري به كار وي نداشته باشيد. نكته اي را كه بايد به شما تذكر بدهم اين است كه ضرب المثل معروف دوري و دوستي در مورد متولدين برج اسفند بيش از متولدين هر ماه ديگري صادق است. اگر خيلي خود را به او بچسبانيد و لحظه اي وي را تنها نگذاريد، عشق او به شما ضايع مي گردد. يادتان باشد كه گاهي موجود بسيار لطيف و حساسي است كه خيلي زود ممكن است صدمه ببيند. خجول بودن او بيشتر به خاطر آگاهي به محدوديت هاي دردناكي است كه دارد، محدوديت هاييكه هميشه و همه جا آن ها را احساس مي كند. او سخت خواهان آن است كه افراد مورد علاقه اش به خوش طينتي و خوش بيني او واقف باشند و اين هشداري است براي شما كه هرگز نظريات او را ناديده نگيريد و به آنها به ديده شك و تريد نگاه نكنيد.مرد متولد اسفند سرگرمي هاي عجيبي براي خود پيدا مي كند.

او ممكن است به يوگا، ‌نجوم، كشف قوانين حاكم بر اعداد و ديگر اموري از اين قبيل علاقمند باشد و علت هم آن است كه همانند متولدين آبان به كشف اسرار طبيعت تمايل زيادي دارد و اتفاقا پرداختن به يك چنين اموري براي او بسيار هم خوب است زيرا از يك سو احساسات او را تحت كنترل نگاه مي دارد و از سوي ديگر مانع از خيالپردازي هاي غير عملي او مي گردد.كسي كه تحت تأثير سياره نپتون است، به ندرت عصباني مي شود و عصبانيت هاي او چنان طولاني نيست، ‌پس از آنكه آب ها از آسياب ريخت، فقط در عرض چند لحظه دوباره همان آدم متين و آرام سابق مي گردد و به عبارت ديگر تبديل حالت او از عصبانيت به خونسردي تدريجي نيست. بسياري از مردان متولد اين ماه از زمره كساني هستند كه ساعات بيكاري خود را در منزل پرسه مي زنند و مرتبا از اين اتاق به آن اتاق مي روند، به زير زمين و انباري سر مي زنند و خرت پرت هاي قديمي را زير و رو مي كنند،‌ بي جهت ناراحت نشويد، زيرا حتي اگر آن چيزي را كه جست و جو مي كند، پيدا نكند، منظورشان از اين كار سرگرمي است. مرد متولد اسفند، درست برعكس مرد متولد ارديبهشت ناگهان توفاني نمي شود و زمين و زمان را به هم نمي ريزد. فكر نمي كنيد داشتني يك چنين مردي در منزل نعمت بزرگي است؟ گول زدن مرد اسفند كار ساده اي نيست،‌ چون او با كمك نيروي عجيبي كه طبيعت در وي به وديعه نهاده، به راحتي فكر ديگران را مي خواند و به منظور پنهاني اش پي مي برد، اما در مقابل خيلي به راحتي مي تواند شما را گول بزند و به همين دليل هم هست كه به ر احتي مي تواند اسرار خود را از ديگران پنهان نگاه دارد.مرد متولد اسفند دروغگوي زبر دستي هم هست، چنان دروغ مي گويد كه هرگز متوجه آن نمي شويد.

گاهي نيز بدون دليل حقيقت را كتمان مي كند،‌ براي خريد سيگار از منزل خارج مي شود ولي به شما مي گويد كه مي خواهد روزنامه خريداري كند. مشابه اين حالت در متولدين خرداد و تير ديده مي شود، اين افراد ظاهرا از مشاهده اينكه ديگران نمي توانند از كار ايشان سر در بياوزند، احساس رضايت خاطر مي كنند.از آنجا كه ضرري از اين كار عايد كسي نمي شود، بهتر است با آن مخالفتي نكنيد و حتي قدري هم با وي همراهي كنيد، براي مثال وقتي گفت كه براي خريدروزنامه از خانه خارج شده است و شما متوجه هستيد كه براي خريد سيگار رفته و لاجرم بدون روزنامه به خانه بازگشته، پس از مراجعت بگوييد:اين روزنامه فروش سر كوچه هيچ وقت روزنامه اي را كه آدم مي خواهد، ندارد. شما نمي دانيد كه گفتن يك چنين جملاتي كه نشان مي دهند به او اطمينان چشم و گوش بسته داريد، تا چه حد در زندگي شما تأثير مطلوب خواهند داشت.

حسادت يكي از احساساتي است كه در اين شخص خيلي ديده نمي شود و يا اگر هم واقعا حسود باشد، چنان با مهارت خود را كنترل مي كند كه اصلا چنزي از ظاهر وي مشهود نمي گردد. با وجود اين، يادتان باشد كه او مردي است با تمام غرورها و خود خواهي ها و متوقع است كه شما در يك حد معقول و متعرف پا از گليم خود بيرون نگذاريد. از سوي ديگر شما بايد سخت مراقب حس حسادت خود نيز باشيد چون او دوستان صميمي فراواني اعم از زن يا مرد دارد كه گاهي اوقات بدون توجه به شرايط زمان و مكان با ايشان خيلي گرم مي گيرد. او اصولا رفيق است و اگر شما بي جهت از خود عكس العمل هاي شديد نشان بدهيد، كار به جاهاي باريك خواهد كشيد. اينكه گفتم « بي جهت » بدان علت است كه او واقعا قصد خيانت به شما را ندارد و از گرم گرفتن با زن هاي ديگر منظور خاصي را تعقيب نمي كند و در اين ميان زنان متولد فروردين و مرداد نظر او را بيش از ديگران به خود جلب مي نمايند. مرد متولد اسفند عاشق زيبايي است و بي اراده به سوي آن جذب مي گردد. شما مي توانيد خيلي ساده اين موضوع را امتحان كنيد. در يك ميهماني او را زير نظر بگيريد، چشمان او مستقيما به زيباترين ساق پاها دوخته مي شود. با وجود اين، اگر واقعا از اين همه زيباپسندي او ناراحت مي شويد، با اندكي سعي و دقت در ظاهر خود مي توانيد تمام فكر و حواس او را به خود معطوف نگاه داريد. او مرد عاشق پيشه اي است كه اين شعر ايرج بيش از هر مطلبي بازگو كننده و وصف الحال وي مي باشد.

هر كه را روي خوش و موي نكوست، مرده و زنده من عاشق و اوست.وقتي ملاحظه كرديد كه به لاك خود فرو رفته است و به قول معروف كنج عزلت گزيده، فورا به آرايشگاه برويد، لباس رنگ زرد يا نارنجي باز بپوشيد و بليط يك فيلم يا تأتر كمدي را بخريد و او را از عالم خلسه بيروي بكشيد. اين شخص در مقابل پيشنهادات، حساسيت زيادي از خود نشان مي دهد و به اين دليل روابط او با اطرافيان وي هستند كه تصميم مي گيرند تا چه حد با او روابط صميمانه داشته باشند.از نظر بچه ها، او يك پدر شاد است زيرا به طور مرتب آن ها را به قايق سواري، شنا، دوچرخه سواري و ديگر كارهايي از اين قبيل مي برد و اگر هوا بد باشد، تمام روز تعطيل را پا به پاي ايشان قايم موشك بازي مي كند.او با صبري شبيه به صبر ايوب به مسائل و مشكلات كودكان خود گوش مي دهد و مايل است كه آنها را افرادي روشنفكر و فهميده بار بياورد.

اين نصيحت ها و سفارش ها را در مورد مرد متولد اسفند به گوش بسپاريد: هرگز او را سرزنش و انتقاد نكنيد، افكارش را واهي و پوچ نخوانيد.به جان او نق نزنيد و از كارهاي او به طور جدي و اتهام آور انتقاد نكنيد، افكارش را واهي و پوچ نخوانيد. به جان او نق نزنيد و از كارهاي او به طور جدي و اتهام آور انتقاد نكنيد. از اينكه گاهي مكدر است و علاقه اي به كوشش و پيشقدم شدن در كارها ندارد، دلخور نشويد و او را ملامت اين خونسردي و بي اعتنايي جزو طبيعت اوست.

شما براي به حركت در آوردن او پيشقدم شويد. از نظر عاشقانه و عاطفي مرد اسفند نيازمند آن است كه دائما او را نسبت به عشق و علائق خود مطمئن كنيد و لااقل در هفته دو سه بار به او بگوييد كه خيلي دستش داريد. ضمنا فراموش نكنيد كه تخيلات و انديشه هاي طلايي و دوردست او را به باد تمسخر نگيريد، بلكه سعي كنيد كه اين تخيلات به مرز عملي بودن، عملي شدن نزديك تر شوند.

طالع بینی هندی مرد متولد اسفند

تا به حال دقت كرده اید كهگاهی افرادی كه در یك زمینه خاص كار می كنند متولدین یك برج هستند؟ مثلاً همه پزشكان متولد شهریوز باشند. شغل بعضی دیگر هم كارگردانی برنامه های تلوزیونی و یا ویراستاری روزنامه هاست. آنقدر حساس هستند كه مشاغل و حرفه های جذاب و هنری مناسب آنهاست.

مردان متولد برج اسفند حال و هوایی دارند كه دیگران را مثل زنبور عسل در اطراف ظرف عسل، به خود جذب می كنند. سیاره آنها نپتون است در اساطیر رومی خدای دریاهاست و مردان متولد این برج ذاتاً كم حرف و قوی هستند. چون كمی عجیب و غریب و غیر عادی هستند، مردم و بویژه زنان مجذوب آنها می شوند.

علیرغم احساسات سست و خیالی، مرد متولد ماه اسفند ، باهوش و ذكاوت خود در كارش پیشرفت می كند. نپتون به او رفاقت ، صفا و صمیمیت آموخته است از این رو متولد اسفند می تواند دیگران را مجذوب و متحیر كند.

اگر توی دست و بالتان چنین مردی دارید، او را از دست ندهید بویژه اگر رمانتیك هم است. او به شما عشق می ورزد، دوستتان دارد، كاملاً با شعور است و وضعیت روحی شما را درك می كند و با شما طوری رفتار می كند كه احساس می كنید واقعاً زن هستید.

برخی از مردان متولد اسفند به دنبال زنی هستند كه از خودشان قوی تر باشد تا بتوانند به دنبال دنیای رویایی خود بروند. او از اینكه اوضاع را تحت كنترل خود داشته باشید. خوشحال خواهد شد .

بعضی از مردان متولد برج اسفند علاقه زیادی دارند كه دوست همه باشند. اما روبرو شدن با مسئولیت ها و وظایف به نظر آنها غیر ممكن می رسد. اینجاست كه یك مرد اسفندی نقاب از چهره بر می دارد پشت نقاب دوستانه و غلطاند از او، مردی دو رو ظاهر می شود كه شما را مات و مبهوت می كند.

گاه مردان متولد برج اسفند پیش دوستان از همسر خود شكایت می كنند كه همسر خشك و بی احساس شان آنها را درك نمی كند. ( در واقع آنها را به خوبی هم درك می كنند!) مرد متولد اسفند گاهی دنیا را طاقت فرسا و غیر قابل تحمل می داند و این مهم او را آنقدر برای روی آوردن به موارد مخدر مستعد می كند.

از آنجا كه حوت یكی از نشانه های روانی و آبی و نیز مملو از احساسات است، مرد متولد این برج احساسات شما را به خوبی درك می كند. او از ابراز احساسات نسبت به بچه ها ابایی ندارد و بچه ها را به خود جلب می كند. او از لحاظ جسمی و عاطفی بیش از مردان متولد برجهای دیگر برای پدرشدن مناسب است. او خیلی فداكار است و محبت و گرما از او می بارد و نمی خواهد مثل مردان متولد برجهای دیگر جاهل مآب باشد كه این هم ویژگی خوب دیگری است.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


error: Content is protected !!