Blog

بببب

کاملترین مرجع جذابیت آقایان، مقاله ای که شما را به جذابترین مرد تبدیل میکند

*** ویرایش دوم : به همراه توضیحاتی درمورد مسائل جنسی با خانمها و پاسخ به پرسشهای قبلی شما
آیا همواره دوست داشته اید مانند آهنربای جنس مخالف باشید ؟!
میخواهید پاسخ معمای جذابیت در برابر خانمها را از منبعی معتبر و با صلاحیت بشنوید ؟
آیا به عنوان یک مرد، همواره دوست داشته اید جذاب ترین مرد در کهکشان راه شیری باشید اما ناموفق بوده اید !؟
این مقاله ی ویژه، متفاوت ترین و کاربردی ترین مقاله ی جذابیت (فقط مخصوص آقایان) است که تا کنون در سطح جهان منتشر شده است.
چرا ؟! چون بازهم مثل همیشه دانش قدرت نامحدود پشتیبان آن است و وقتی قدرت نامحدود مقاله ای مینویسد، مجموعه ای از علوم و دانشها را از روانشناسی جنس مخالف گرفته تا هیپنوتیزم و… به کار می بندد تا نهایتا یک مقاله نفیس را در اختیار شما قرار دهد.
شما در این مقاله عمیق ترین و کمیاب ترین نکاتی را یاد خواهید گرفت که صد در صد جواب میدهند، پس باید خوشحال باشید زیرا جستجوی شما در سطح اینترنت یا کتابها متوقف شده و به جای همه این موارد، میتوانید همین اکنون یک مقاله بسیار نفیس را تهیه کنید.
چه ازدواج کرده باشید و چه در مراحل قبل از ازدواج باشید، شناخت جنس مخالف و افزایش جذابیت، یکی از مهمترین نکاتی است که میتواند تمام ابعاد زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد تا بتوانید حتی بعد از ازدواج، برای همسر خود همواره مردی جذاب باشید و با مشکلات رایجی که امروزه در میان زوجها وجود دارد، مواجه نشوید.
قدرت نامحدود تضمین میکند که با مطالعه این مقاله، به آهنربای جنس مخالف تبدیل خواهید شد.

قبل از اینکه این مقاله را بخوانید و نفیس ترین دانش را درباره جذابیت دربرابر خانمها دریافت کنید، از شما میخواهیم علاوه بر راههایی که تاکنون آزموده اید، همه راهها و روشهای معرفی شده برای جذب زنان در مراجع دیگر را نیز بیازمایید تا مطمئن شوید مشکل شما، بازهم مثل همیشه، فقط با دستان قدرت نامحدود حل میشود. سپس ادامه این مقاله را خوانده و با دقت به آن توجه کنید.

مقدمه

طی سالهایی که در این زمینه و زمینه های دیگر، مطالعه، تدریس و مشاوره داشته ام، تجارب ارزشمندی حاصل شده است که در این مقاله با آنها آشنا خواهید شد. این تجارب بسیار ارزشمندند، زیرا بخشی از آنها از مشاوره هایی حاصل شده است که حین آن، خانمها جذاب بودن، یا کسل کننده بودن برخی ویژگیهای مرد زندگی خود را به من ارائه میکردند. در همه این صحبتها، نکات مشترک زیادی وجود دارند که نشان میدهد مرد جذاب از نظر خانمها، ویژگیهای کاملا مشخصی دارد. و شما در این مقاله، با این ویژگیها آشنا خواهید شد.
فلسفه ای عمیق و نگاهی ویژه به خانمها

اگر به خوبی به زنان، بدن آنها و ساختار وجودیشان بنگرید، و خوب دقت کنید، متوجه میشوید که یک زن، در اصل، یک دستگاه تولید انسان است. درواقع هرچند امروزه خانمها مدرن تر شده و باورها و نگرشهای متفاوتی را نیز یدک میکشند، اما کماکان قدرت طبیعت بیشتر بوده و به همین علت، حتی مدرن ترین خانمها نیز، در همه جزییات روانشناسی، ساختار ذهنی و حتی ساختار فیزیکی، برای مادر بودن و تولید انسان و مراقبت از آن ساخته شده اند.

مثلا اگر از نظر فیزیکی به ساختار بدن یک زن به خوبی نگاه کنید، متوجه میشوید که با یک دستگاه تمام عیار تولید انسان طرفید ! مثلا سینه ها، نقش شیر دادن به کودک را دارند، صدا و ظرافت طوری طراحی شده است که کاملا بتواند با نوزاد ارتباط برقرار کند. ساختار ذهنی و هر بخش دیگری را نیز که مورد بررسی قرار دهید، متوجه خواهید شد که طبیعت، هدف از ساخت زن را، روی تولید مجدد انسان، متمرکز کرده است.

در حقیقت اگر خوب دقت کنید، یکی از عجیب ترین رابطه ها و عمیق ترین احساسات، میان مادر و فرزندش وجود دارد. به شکلی که یک مادر حاضر است حتی در سنین بالا، جان خود را بخاطر فرزندش به خطر بیاندازد و متحمل ریسک شود، این نوع از عشق و رابطه، چیزی است که در کمتر جایی، مشابه آنرا خواهید دید و تقریبا در هیچکدام از روابط موجود در این جهان، مشابهش را نخواهید دید.

ممکن است بگویید مثلا امروزه، زنان از نوزاد متنفرند یا اینکه به خاطر سبک زندگی مدرن، هرگز دوست ندارند نوزاد داشته باشند و اتفاقا، به رابطه جنسی یا…علاقمند شده اند.

بله، صد البته مدرن شدن و تغییر نگرشها را قبول میکنیم. اما کماکان با نگاهی دقیق تر به خوبی متوجه خواهید شد که :

همه زنان، حتی یک زن مدرن امروزی، کماکان رفتارهایش را طوری تنظیم میکند که بقای فرزند اش را تضمین کند. در واقع این حس تعلق به فرزند، در همه رفتارهای یک زن دیده میشود و خود را به نمایش میگذارد. حتی زمانی که یک دختر مجرد است و از نوزاد متنفر است، کماکان در سطح ناخودآگاه، مرد آینده خود را طوری انتخاب میکند که به نظر میرسد بهترین پدر برای فرزندان فرضی اوست.

در حقیقت یک زن در گذر تاریخ، بصورت بیولوژیکی طوری برنامه ریزی شده است که به شدت به فرزند اش تعلق دارد. بعضا مردها از بیوفایی دخترها میگویند، زیرا مثلا یک رابطه چند ساله را رها میکنند و مثلا در صورت وجود مشکلات مالی در رابطه، با شخص دیگری ازدواج میکنند.

تاکنون فکر کرده اید علت ناخودآگاه این مساله چیست ؟

یک زن به خاطر فرزند اش هرکاری میکند !

بله، یک زن ممکن است برای ساخت آینده ای مثبت، برای فرزند آینده اش(هرچند هنوز مجرد است)، عشق اش را نیز قربانی کند ! شناخت عمیق این نگرش است که ارتباط شما با همه زنان را متحول خواهد کرد.

درواقع زنان و دخترها، در سطح ناخودآگاه همواره دنبال مردی هستند که پدر خوبی برای فرزندان فرضی اوست. یعنی ویژگیهایی را دارد که یک پدر خوب داراست. همانطور که گفتیم، حتی زنان و دخترانی که از بچه و نوزاد متنفرند و حتی میخواهند تا انتهای عمر مجرد بمانند نیز، کماکان این طرز نگرش را یدک میکشند ! زیرا این چیزی است که طبیعت در گذر زمان، در وجود زن نهاده تا نسل بشر، مدام رشد یابد و فقط قویترین و بهترین مردها، با زنان تولید مثل کنند و هر نسل، نسبت به نسل دیگر، رشد داشته باشد و بشر تکامل را تجربه کند.

بنابر این چیزی که مدام در ذهن یک زن میگذرد، این است که به مردی پناه بیاورد که بهترین است ! یا حداقل از نگاه او، بهترین به نظر میرسد. هرچند احساسات دیگری مانند عشق، وفاداری، جاذبه جنسی و… نیز مطرح هستند، اما مهمترین نیرویی که جهت رفتارهای یک دختر یا زن را با شما به عنوان یک مرد، تعیین خواهد کرد، این است که او دوست دارد همواره بهترین مرد را انتخاب کند.

حال خبر خوب اینجاست که این مکانیزم طبیعت، برای شما بعنوان یک مرد بسیار مفید نیز هست. زیرا شما باید رشد خود را ادامه دهید و همین رشد، باعث افزایش جذابیت و وفاداری دختری که با شماست، به شما میشود.

اما خبر بد اینجاست که زنان به خوبی میتوانند بهترین را تشخیص دهند. زنان دقیقا مانند یک روانشناس قدرتمند هستند و احساسات آنها از بویایی گرفته تا بینایی، دقیقا برای این ساخته شده است که طرف مقابل را تماما مورد بررسی قرار دهند. آنها میتوانند ریز ترین نقاط ضعف شما را تشخیص داده و مردهای ضعیف را به سادگی رد کنند. میتوانید خود، این نکته را بیازمایید. فقط کافیست به یک زن، حتی اگر همسر شماست، بیش از حد ضعف و نیاز نشان دهید. در اینصورت به سادگی رها خواهید شد(خود بیازمایید). کافیست کنار یک دختر بروید و با اوج نیاز با او حرف بزنید، در کسری از ثانیه از شما متنفر خواهد شد.

و این بدین معنا نیست که زنها موجودات پلیدی هستند ! نه !
درواقع معنای این مساله این است که زنان، بصورت غریزی، ساخته شده اند که بهترین و قدرتمند ترین مرد را انتخاب کنند و همواره دنبال این هدف خود بصورت ناخودآگاه خواهند بود. زنان بصورت ناخودآگاه بعضا سوالاتی میپرسند یا طعنه هایی میزنند که خود را قانع کنند، مرد آنها قدرتمند ترین و بهترین است. و منظور خاصی از این کار ندارند. بلکه یک تست ناخودآگاه است که غریزه ی آنها، باعث انجامش میشود تا یقین داشته باشند که بهترین مرد، در مقابل آنهاست.
یک داستان که شناخت عمیقی از زنان به شما میدهد

در زمانهای گذشته، یک شاه قدرتمند در مکانی مشابه یک دشت، به همراه همسران خود زندگی میکرد. شاه بسیار قدرتمند بود و همسران زیادی داشت که همه در کنار یکدیگر زندگی میکردند.

در کنار این دشت کوهی وجود داشت با شیبی زیاد.
یک روز مردی قدرتمند و غریبه از شیب کوه استفاده کرده، و به سرعت و دوان دوان، از کوه پایین می آید و قبل از اینکه شاه یا سربازانش به کمک بیایند، نوزاد یک ساله ی یکی از زنان شاه را کشته و قبل از اینکه بتوانند او را دستگیر کنند، با چالاکی فرار میکند.

در ادامه، زنی که نوزادش کشته شده، روزها گریه میکند تا اینکه یک شب به آرامی از قلمرو شاه اول فرار کرده و نزد مردی میرود که نوزادش را کشته بود و از او درخواست میکند که شوهرش شود.

در ادامه همین روند برای باقی زنان رخ میدهد و آنها نیز یک شب، از قلمرو شاه اول فرار کرده و با مرد دوم ازدواج میکنند. شاه اول، تمام زنانش را از دست میدهد و مرد غریبه، هرچند فقط به خاطر شیب کوه موفق به کشتن نوزاد آن زن شده بود، اما به هرحال قدرتمند تر دیده شده و همه زنان همسر او میشوند. زیرا زنان حس امنیت برای خود و فرزندان خود را از دست داده بودند و طبق غریزه خود حس میکردند که به هر دلیلی، شاه اول توانایی حفظ امنیت آنها را ندارد.

اگر خوب به این داستان توجه کنید، متوجه میشوید که غریزه یک زن، چقدر قدرتمند است. یک زن اگر حس کند مردی که مقابل اوست، قدرت کافی را ندارد، نمیتواند امنیتش را حفظ کند، یا ضعیف است، به سادگی آنرا رها میکند و این، نشان از بد بودن زنها نیست ! بلکه یک غریزه درونی برای حفظ فرزند، در ذات زنان توسط طبیعت نهاده شده است که باعث این رفتار میشود. دقیقا به همین علت است که بعضی مردان، زنان را پول پرست مینامند. پول نمادی از قدرت یک مرد است و به همین علت زنان ممکن است به سادگی و فقط به خاطر پول، مرد خود را رها کنند.
جنگ غریزه و عقل زنان

بله، هرچند گفتیم زنان به خوبی میتوانند مردان قوی را تشخیص دهند، اما اگر خوب دقت کنید در بسیاری از مواقع، یک دختر عاشق مردی میشود که به نظر میرسد اصلا صلاحیت ندارد ! در حقیقت هرچند همه درباره نامناسب بودن مرد به او هشدار میدهند، اما گویی چیزی در ذات دختر، آنرا به دنبال آن مرد میاندازد. در این شرایط، دختر یا زن، به سادگی یک مورد بسیار بهتر را که حتی ثروت بیشتری دارد، فراموش میکند و به دنبال آن مرد نامناسب میرود. اما چرا ؟! ممکن است بپرسید : مگر نگفتید زنان به خوبی میتوانند همه چیز را تشخیص دهند ؟ پس چرا در بسیاری از مثالهایی که در اطراف خود میبینیم، یک زن عاشق مردی میشود که عملا یک “خلافکار !!!!” است و هیچ آینده ای با او نخواهد داشت ؟! آیا این مثال حرف شما را رد نمیکند ؟

پاسخ اینجاست : ضمیر ناخودآگاه یک زن، به سادگی ممکن است دچار اشتباه شود. همانطور که گفتیم، چیزی که زن بصورت غریزی به دنبال آن است، اثبات ارزشمند و فوق العاده بودن مرد اش است. یک زن دوست دارد یقین پیدا کند که مرد او بهترین است. و این بهترین بودن لزوما با منابع یا ثروت و…نمود پیدا نمیکند !

بگذارید مثال بزنم : احتمالا زیاد دیده اید که یک دختر، پسری ثروتمند که بسیار مودب و محترم است و مدام برای او شاخه گل میخرد را رها کرده و به سراغ مردی میرود که :

اصلا نمیخندد و خشن است.
به او توهینهای بسیار بدی میکند ! (نه از سر ضعف و از سر کلافه شدن از دست زن، بلکه از سر حس قدرت)
به او بی محلی میکند !
او را میزند !
با او شوخیهای بسیار بدی میکند !
بعضا در اوج اعتماد بنفس، با لباس بسیار نامناسبی در مقابل او ظاهر میشود !
حتی یک شاخه گل نیز برای او نمیخرد !
کم پیش می آید که به او محبت کند !
به او خیانت میکند.
و…

اگر شما نیز چندین مثال از موارد اینچنینی را همین اکنون به یاد آوردید، تبریک میگوییم. اما چرا چنین چیزی رخ میدهد ؟

همانطور که گفتیم، غریزه ی زن، به دنبال این است که مطمئن شود، مردی بسیار ارزشمند را بدست آورده است که بهترین و استوار ترین پدر برای فرزندان فرضی او در آینده باشد(حتی اگر از بچه دار شدن متنفر باشد). در این میان، رفتار مرد با زن، میتواند بخش بسیار مهمی از ارزش مرد در نگاه زن را به نمایش بگذارد.

در حقیقت هرچند اگر با زنی که در رابطه با چنین مردی است(مرد شر، خشن، و…)صحبت کنید، مدام شکایت هایش از رفتار بد مرد را خواهید شنید، اما در سطح ناخودآگاه، او از اینکه این مرد اینقدر استوار و محکم است و میتواند پدر خوبی برای فرزندانش باشد، لذت میبرد و دقیقا جذب او میشود. بنابر این لازم نیست به حرفهای زنان گوش کنید(که میگویند عاشق مردان مهربان و رمانتیک و … هستند که لبخند میزنند)، بلکه کافیست بنگرید که زنان، در عمل به دنبال چه مردانی هستند. در حقیقت اگر خوب بنگرید، همان زنی که تاکید دارد مرد رمانتیک و مهربان بهترین است، خود عاشق مردی شده است که نقطه مقابل چنین شخصیتی است و در عمل، مردی مهربان، رمانتیک و خوش رفتار را به سادگی رد میکند.

در حقیقت مردی که مدام گل میخرد، مدام لبخند میزند، به شدت به دختر نیاز دارد، مدام نگران از دست دادن یا خیانت کردن دختری است که با او در رابطه است، و… بصورت ضمنی، به دختر اعلام میدارد که من مرد ضعیفی هستم !

از طرف دیگر، هرچند رفتار مرد شر و خلافکار، بسیار آزار دهنده است، اما خشم و فریاد زدنهای او، بیتفاوتی های او، و حتی خیانت های او بصورت ضمنی اعلام میدارد که من مردی استوار و محکم هستم که توانایی حفظ امنیت تو را دارم و بهترین پدر برای فرزندان تو هستم. و این، برای غریزه ی یک زن بسیار جذاب است. البته این زن، با دیدن این شخصیت جذاب، وارد یک بازی میشود و مدام سعی میکند با صحبت، محبت بیشتر، زیبایی بیشتر یا…. ویژگیهایی مانند وفاداری و سایر ویزگیها را نیز از مرد سرکش و جذاب خود طلب کند زیرا نگاه داشتن چنین مردی سخت تر نیز خواهد بود ! به همین علت است که زنان، در بسیاری از اوقات در رابطه نادرستی گیر می افتند، زیرا چنین رفتارهایی برای غریزه زنان جذاب بنظر میرسد، حتی اگر از نظر منطقی اصلا به نفع آینده زن نباشد !
خوب، من به عنوان یک مرد باید چکار کنم ؟!؟!

تفاوت مقالات قدرت نامحدود با بقیه مراجع و وبسایت ها اینجاست ! ما ریزترین چیزهایی را اشاره میکنیم که در هیچ جای دیگر ذکر نمیشود.

با توجه به آنچه گفتیم، اشتباه ترین و احمقانه ترین کار این است که سعی کنید وانمود کنید مرد قوی و قدرتمندی هستید، یا اینکه سعی کنید بی تفاوت باشید و تکنیکهایی را اجرا کنید که ارزش شما را نشان دهند و غریزه یک زن را به دنبالتان بیاندازد. دقیقا به همین علت است که مطالعه تکنیکها در سرتاسر اینترنت جواب نمیدهد. میدانید چرا ؟!؟

چیزی که در این میان بسیار مهمتر از عمل و تکنیکهای شماست، این است که آن تکنیک یا عمل را با چه قصد و نیتی انجام میدهید ! بله، نیت شما بسیار مهمتر است. آیا شما واقعا قدرتمند شده اید یا درحال نقش بازی کردن هستید زیرا در لایه های درونی به زنان نیاز دارید ؟ بسیاری از افراد همه این کارها را میکنند تا نظر زنان را جذب کنند و این یعنی شما بصورت همزمان در حال تخریب و تضعیف شخصیت خود هستید ! در واقع هرچند مثلا بی تفاوتی نشان میدهید، اما چون هدف شما از این بیتفاوتی، جلب نظر اوست، این مساله کاملا نمایش داده میشود و نخواهید توانست او را جذب خود کنید.
راه حل چیست ؟

راه حلهای کوتاه و مقطعی، و تکنیکهای موقت را برای همیشه رها کنید. شما باید بدانید که ارتباط و جذب زنان، یک مساله روحی و شخصیتی است. درواقع شما باید مثلا وقتی بیتفاوتی میکنید، واقعا از درون نسبت به زنان بیتفاوت باشید. و آیا میدانید چه موقع این مساله رخ میدهد ؟ وقتی شما آنقدر غرق در مسیر رشد و برنامه روزمره خود باشید که در عمل، یک زن اولویت ۵ یا ۶ زندگی شما باشد. در این حالت است که زن واقعا حس میکند شما یک کشتی بسیار استوار و قوی هستید و در این حالت او از قدرت شما لذت خواهد برد.

کشانیکه جذابند، در حال تقلید یا نقش بازی کردن تکنیکها نیستند، بلکه نحوه رفتار آنها با زنان از اعماق وجود آنها نشات میگیرد. طرز نگرش آنها، فلسفه و نگاه آنها به زندگی، فلسفه و نگاه آنها به رابطه عشقی تماما طوری است که باعث میشود آنها رفتارهایی بسیار استوار و قدرتمند نشان دهند. نه اینکه هدف آنها از انجام آن رفتارها، جذب زن باشد. و زنان به خوبی میتوانند متوجه شوند که آیا واقعا از درون قوی هستید یا در حال نقش بازی کردن برای جلب نظر آنهایید.
ویژگیها و مثالهایی از مرد جذاب

یک مرد جذاب که از درون حس قدرت دارد، هیچ نیازی ندارد. بی نیازی مهمتری ویژگی این مرد است. او به تایید دیگران نیاز ندارد. هرچند غریزه جنسی یک مرد بسیار قوی است اما یک مرد قدرتمند، حتی در این مورد نیز کاملا استوار رفتار میکند، گویی هیچ نیازی ندارد. او به سادگی عیبها و نیازهایش را به نمایش میگذارد زیرا خود را کاملا پذیرفته است و آنقدر به خود و مسیر خود باور دارد که برایش مهم نیست نظر طرف مقابل چیست. او مطمئن است که مسیری که طی میکند، حسرت بسیاری از زنان است که دوست دارند همراه او باشند.
یک مرد جذاب که حس قدرت حقیقی را از درون تجربه میکند، اصول و فلسفه هایی برای زندگی، عشق و رابطه دارد که او را نسبت به هر رفتاری، کاملا بیتفاوت و واکنش ناپذیر میکند. مثلا فلسفه یک مرد قدرتمند، نسبت به زنی که او را رها میکند مثلا این است که : “رفتنی میره، پس بهتر که الان بره ! اگه عشقش واقعی باشه خودش منتظرم میمونه، اگه نباشه که بهتر همین الان رفت.”. که همین نگرش و فلسفه در رفتار او نیز نمایش داده میشود. حال آنکه یک مرد ضعیف که از درون ضعیف است و فلسفه و نگرش او نسبت به زندگی نیز پر از ضعف است، باور دارد “اون همه دنیای منه اگه بره من میمیرم و تا ابد حسرتش رو دلم میمونه”. بله، هرچند مورد دوم، انسانی و بسیار صادقانه بنظر میرسد، اما حقیقت این است که هرگز نباید غریزه زنان را فراموش کنید. غریزه ای که دوست دارد همواره قدرت مرد خود را حس کند زیرا قرار است به او تکیه کند. زنان در بسیاری از اوقات با شما به این علت قهر میکنند که بصورت ناخودآگاه میخواهند ببینند که آیا واقعا قوی هستید یا به محض اینکه شما را رها کنند، زمین گیر میشوید و ضعف درونیتان را نمایش میدهید ؟
واکنش ناپذیر بودن در همه رفتارهای یک مرد قدرتمند باید نمایش داده شود. در واقع یک مرد که واقعا جذاب است، اصول و زندگی قدرتمندی دارد که باعث میشود به خود باور عمیقی داشته و نسبت به هیچ حرف یا رفتاری، واکنش پذیر نباشد. زنان هرگاه حس کنند که شما نسبت به موضوع خاصی واکنش پذیر هستید (مثلا خیانت)، اولا از آن دوباره استفاده میکنند تا قدرت حقیقی شخصیت شما را بسنجند و دوما، متوجه میشوند که آنقدرها هم که نشان میدادید، قوی نیستید. پس هرچه سریعتر فلسفه خود نسبت به عشق و خیانت و زندگی و …. را قوی کنید تا واکنش ناپذیر بودن و آرام بودن تحت هر شرایطی در وجود شما نمایش داده شود. در حقیقت شما باید حتی حین اوج لذت جنسی نیز کاملا آرام باشید و از خود بیخود نشوید ! زیرا زنان به این نیز دقت میکنند و در سطح ناخودآگاه آنرا نشان قدرت حقیقی یک مرد میدانند!

به شما توصیه میکنم این مقاله رایگان را نیز که در مورد جذابیت است، مطالعه کنید.
نکات نهایی، جمع بندی

به معنای حقیقی قدرتمند و قوی شوید طوری که قدرت در همه وجود شما حس شود زیرا طبیعت میخواهد شما اینطور باشید و رشد کنید. در اینصورت همه زنان نیز عاشق شما خواهند شد. فلسفه و نگاه خود به زندگی را قوی و آسیب ناپذیر و بی عیب کنید. در حقیقت شما باید تونل واقعیتی برای خود بسازید که تحت هر آشوبی، آرام و استوار و قدرتمند است. چنین تونلی است که هر شخص دیگری را نیز به درون خود میکشد و هیپنوتیزم میکند.

اگر مرد خوبی هستید، اگر به اخلاق، وفاداری و… بسیار معتقد هستید، عالیست ! اما مواظب باشید که خوب بودن شما، از سر ضعف، نشان داده نشود. زنی که در زندگی شماست، بصورت غریزی نیاز دارد که قدرت و بهترین بودن شما را در همه ابعاد مشاهده کند. پس مواظب باشید که رفتارهای خوب شما اینطور جلوه نکنند که شما نیازمند و ضعیف هستید.

ظاهر و…اصلی اهمیتی ندارد. حتی ثروت نیز اهمیت ندارد، به شرطی که شخصیت قدرتمندی برای خود بسازید. کافیست از همین لحظه، مقام، شان و ارزش خود را بالا ببرید و این را در تمام رفتارهایتان نیز به نمایش بگذارید. همه رفتارهای شما باید نمایشگر قدرت مطلق و رشد شخصیتی باشد. خواهید دید که به یک آهنربای جنس مخالف تبدیل شده اید.

ویرایش دوم

لطفا قبل از مطالعه این ویرایش، ویرایش قبل را مو به مو بخوانید

با تشکر از همه عزیزانی که همراه با ویرایش اول این مقاله بودند و سوالهای بسیار خوبی را مطرح کردند. اما سوالات شما و پاسخ آنها :

رفتار جنسی من با خانمها باید چگونه باشد تا جذاب به نظر برسد ؟ آیا باید در مورد مسائل جنسی حرف بزنم یا نه ؟! سوال خوب و رایجی است. اما قبل از اینکه پاسخ این سوال را بدهم، باید به چیزی اشاره کنم که به آن آگاه نیستید و آن این است که :
این شیوه از سوال کردن و نگرانی و تلاش برای “جذاب به نظر رسیدن” به این معناست که ویرایش اول و بخشهای بالایی این مقاله را دقیق مطالعه نکرده اید. زیرا سعی دارید چیزی باشید که فکر میکنید “ذاتا” نیستید. ادا در آوردن و وانمود کردن قدرت، شما را در ارتباط با خانمها موفق نخواهد کرد. شما باید واقعا قدرت را درون خود حس کنید و آنرا درون خود ایجاد کنید. همین اکنون از خود بپرسید: آیا واقعا یک مرد قدرتمند، اهمیتی به اینکه در نگاه طرف مقابل “جذاب به نظر برسد” دارد ؟! آیا او برای کارهایش اجازه میگیرد ؟!؟ آیا او برای اینکه درباره چیزی حرف بزند اجازه میگیرد ؟! پس این چیزی است که باید عمیقا مد نظر قرار دهید و از ریشه این مشکل را در درون خود حل کنید و اعتماد به نفس خود را بالا ببرید.
اما پاسخ سوال شما :
همانطور که گفته شد، به نمایش گذاشتن قدرت، بی نیازی و استواری و جذابیت مردانه، تحت هر شرایطی، جذابترین چیزی است که یک زن میتواند در مرد رویایی اش تصور کند. زنها دوست دارند شما را همواره در اوج قدرت و بی نیازی ببینند و این نوع از رفتار، باید در قویترین غریزه شما، یعنی غریزه جنسی نیز به نمایش گذاشته شود. به طوری که حتی حین مراحل رابطه جنسی نیز، او کاملا حس کند که شما در اوج قدرت و بی نیازی هستید و کاملا تحت کنترلید.
غریزه جنسی جزء قویترین نیازها در مردان است و یکی از چیزهایی است که عملا قویترین مردها را میتواند تسلیم کند ! دقیقا به همین علت است که بسیاری از خانمها، به شکل ناخودآگاه و در طول تاریخ یادگرفته اند که وقتی یک مرد، در برابر این خواسته خود می ایستد، بیشتر لذت ببرند زیرا قدرت اراده فرد مقابل را متوجه میشوند. وقتی یک مرد حتی در اوج لذت جنسی نیز تحت کنترل خود است، خانمها به معنای حقیقی حس امنیت و قدرت را تجربه میکنند.
فراموش نکنید برای یک مرد، حتی رابطه جنسی نیز باید نوعی قدرت نمایی و نمایش قدرت باشد. حتی زمانیکه میخواهید بدن زنی را لمس کنید، باید بی نیازی و اوج قدرت به نمایش گذاشته شود. چه بسا برخی جاها لازم باشد شما شروع کننده نباشید ! و در عین حال برخی جاهای دیگر شما خود آغاز گر همه چیز باشید و هدایت کننده شوید.
همچنین اینکه بعضا خودتان، نیازهایی را از فرد مقابل داشته باشید، بسیار جذاب است ! اما این نیازها باید چیزهای بسیار کم اهمیت و بی ارزشی باشند ! بدین ترتیب او حس مهم بودن خواهد کرد و در عین حال که حس خواهد کرد شما کاملا بینیاز هستید، حس بی ارزشی و به درد نخور بودن در این رابطه را نیز نخواهد کرد.
رفتار مالی من با خانمها چگونه باید باشد ؟ مثلا وقتی رستوران میرویم یا میخواهیم چیزی بخریم ؟ این مساله، خصوصا وقتی با کسی دوست هستید، بسیار اهمیت دارد. بسیاری از مردها، حتی افراد با تجربه، به رودروایسی می افتند و مدام پول خرج میکنند تا با این کار، حداقل از نگاه خودشان، شخصیت خود را در چشم طرف مقابل بالا ببرند. اول از همه باید دوباره اشاره کنم که وقتی سعی دارید از پول، برای جذب زنان استفاده کنید، یعنی از درون تهی هستید. بله، پول میتواند بصورت میانبر، جذابیت بزرگی ایجاد کند. اما اگر میخواهید واقعا با خانمها ارتباط خوبی داشته باشید، باید پول را فراموش کنید ! منظورم این نیست که گدا شوید !! بلکه راه های میانبر را بر خود ببندید و واقعا یاد بگیرید که ذهن زنان چگونه کار میکند.
بسیار بسیار مهم است که شما در رابطه خود، وضعیتی را ایجاد کنید که پول دادن برای هرچیز، دنگ گرفتن برای غذا، یا هرموضوع دیگری، وظیفه یک فرد نشود ! در عین حال که شما به عنوان یک مرد، کاملا حمایت مالی میکنید، اما هرگز نباید اجازه دهید این رفتار، یک عادت شود. برخی اوقات و دقیقا در زمانی که انتظار ندارد، با هدیه ای ارزشمند مردانگی خود را به نمایش بگذارید و برخی اوقات کلا کیف پول هم نداشته باشید ! بله بسیار مهم است که یک جو صمیمی و راحت درمورد مسائل مالی، میان خود ایجاد کنید. زنان بر اساس ساختار ذهنی خود، به “پول” ارزش چندانی قائل نیستند(هرچند اینطور بنظر میرسد). آنها به شخصیت و قدرت روحی شما اعتیاد دارند. پس هرگز از پول به عنوان یک میانبر، استفاده نکنید ! یا اینکه حداقل کمتر این کار را بکنید تا اینکه نهایتا قدرت درونی را تجربه کنید !
وقتی یک زن در مقابل من نشسته و با من قهر میکند و هرچقدر منت میکشم محل ام نمیگذارد و کماکان ناراحت است، باید چه کار کنم ؟
کماکان این سوال نیز نشان میدهد ویرایش اول این مقاله را اصلا مطالعه نکرده اید. این سوال نشان میدهد کماکان حس ضعف درونی دارید. و این، زیبایی ارتباط با جنس مخالف است. تمام ضعف های شما را به وسط میدان می آورد !
دوباره از خود سوال کنید، یک مرد قوی، چه واکنشی در برابر چنین رفتاری دارد ؟
کسی که واقعا از درون قوی است و در اوج آرامش است، همه چیز را به شوخی میگیرد. او اصلا اعتباری برای حال طرف مقابل قائل نیست و به سادگی تمام جو را به شوخی میگیرد. در عین حال که با او همدردی میکند و اگر کاری از دستش بر بیاید، انجام میدهد، بصورت همزمان، تمام رفتارها، اخم ها و ناراحتی های طرف مقابل را، با انرژی بالا و قدرت درونی خود، منهدم میکند و حال او را به سمتی میبرد که خودش در آن حال است !
مثلا ممکن است به یکباره او را در وسط پارک ! از روی صندلی بلند کند(مانند یک گونی سیمان !) و به یک کافی شاپ رمانتیک ببرد. ممکن است بگویید : “ولی او واقعا عصبانی است !” ! اینجاست که ضعف شما خود را بروز میدهد. یک مرد از هیچ چیز نمیترسد !
قدرت حقیقی را چطور در خود ایجاد کنم ؟ یک مرد وقتی “واقعا” قوی میشود که همواره با فلسفه ها، اصول و حتی کارهای “بسیار سخت”، دست و پنجه نرم کند. هرچقدر آرمانها و اصول شما به سمت بینهایت نزدیک تر باشد، قدرت درونی شما بیشتر خواهد شد. قدرت حقیقی وقتی درون شماست که فلسفه قوی نسبت به زندگی داشته باشید و نگرشهای شما به زندگی، “واقعا” عمیق باشد. حتی چه بسا لازم شود برخی جاها به خود سختی هایی بدهید که واقعا لزومی ندارد ! اینگونه است که وجود خود را واقعا آهنین میکنید. درگیر شدن در ورزشهای سخت، کمی فاصله گرفتن از اعتیاد به لذتهای مختلف و… چیزهایی است که شما را واقعا قوی میکند.
با دختر مورد علاقه ام حرف زدم و به من گفت: نه. بازهم به ویرایش اول مراجعه کنید و آنرا عمیقا بخوانید ! خانمها به دلایل مختلفی، ذاتا همه چیز را تست میکنند تا قدرت اراده فرد مقابل را عمیقا متوجه شوند. اول از همه باید به شما بگویم که وقتی شما جلو میروید و با کسی حرف میزنید، آیا هدف شما، فریب دادن او، و دوستی با اوست(درحالی که خود فکر میکنید لیاقت او را ندارید ؟!) ، یا واقعا باور دارید که مرد ارزشمندی هستید ؟ اگر واقعا ارزشمند بودن را حس کنید، بدون اینکه در حرفها و نحوه رفتار خود، نیازی را به نمایش بگذارید، ارزش خود را به نمایش گذاشته(بدون اینکه نیاز به گرفتن تایید از او داشته باشید !)، و حتی کمی سماجت و استواری به خرج میدهید چون شما یک مرد ارزشمند هستید و تصمیم خود را گرفته اید. سپس آنجاست که میتوانید عمیقا متوجه شوید علت جواب منفی او چیست. فراموش نکنید یک مرد استوار اصلا به این فکر نمیکند که شاید من جذاب نبوده ام ! درواقع او چنین فکری را، حتی آخر از همه نیز انجام نمیدهد. و برای اینکه در چنین وضعیتی باشید، باید واقعا قدرتمند بوده و اعتماد به نفس خود را رشد دهید(مقالات قدرت نامحدود)!
با این سطح از قدرت است که میتوانید وارد مذاکره شوید و ارزشهای خود را روی میز بگذارید تا به نتیجه مورد نظر خود برسید.
چقدر باید او را دوست داشته باشم ؟ یک مرد باید دریای عشق بی قید و شرط باشد. شما هرچند همه آنچه گفته شد را رعایت میکنید، اما در عین حال، در برخی مواقع طوری به او عشق تزریق میکنید که تمام وجود او سرشار از عشق و محبت بی قید و شرط شود و این را به خوبی حس کند. عشقی که حتی به یاد آوردنش، وجود او را به لرزه در می آوررد. البته فراموش نکنید که عشقی زیباست که از سر قدرت و بینیازی باشد و لازمه این مساله، انجام تمارینی مانند مدیتیشن یا رشد و تحول درونی است.
وقتی مرا تخریب میکند باید چه کار کنم ؟! ویرایش اول را دوباره بخوانید !
مردی که واقعا حس قدرت درونی دارد، حین تخریب شدن هیچ چیزی احساس نمیکند ! کسانیکه حین تخریب شدن به شدت جبهه میگیرند یا وارد بازی با او میشوند، به نوعی تخریبهای او را به رسمیت شناخته اند. و این، دوباره پیغامی از سوی جهان به شماست که نشان میدهد از درون ضعیف هستید و باید رشد کنید.
ما مشکلی با هم نداریم و خیلی صمیمی هستیم. با این وجود چیزی به من بگویید که با استفاده از آن، عشق بینمان را چندین مرحله عمیق تر کنیم.
کافیست وقتی کنارش هستید، کاملا در لحظه باشید. این، خود یک نوع مدیتیشن است. کافیست وقتی کنار کسی که دوستش دارید هستید، همه چیز را کاملا حس کنید. در لحظه باشید، اگر عصبانی میشود، کاملا به عصبانیت او نگاه و توجه کنید. به ظرافت او، به عصبانی شدن هایش، به موجهای احساسی که درون او و حتی درون خودتان تولید میشود، نگاه کنید و همه آنها را ناظر باشید. وقتی با او هستید، فقط متمرکز روی او باشید. عمیقا به چشمان او نگاه کنید. همه چیز را درمورد او مد نظر قرار دهید. لباسهایی که میپوشد، آرایشی که برای شما میکند، پوست او، حتی خالهای او ! همه و همه را کاملا نظاره گر باشید. شنونده خوبی باشید. نه تنها کلمات او، بلکه نحوه بیان کردن آنها را نیز کاملا شنونده باشید. یک ناظر مطلق و تمام عیار و کاملا در لحظه و با او باشید. این، نوعی مدیتیشن است که باعث میشود عشق میان شما به شدت افزایش یابد.
*********************************************************************************************
چطور جذاب ترین مرد روی کره زمین شوید ؟ چرا برخیها بدون حرف زدن، زنان را جذب میکنند ؟

زمان لازم برای مطالعه : ۹ دقیقه و ۳۷ ثانیه

احتمالا با جستجویی ساده، پی برده اید که مقالات زیادی در رابطه با جذب زنان وجود دارد. اما از آنجاییکه در قلمرو قدرت نامحدود به سر میبرید، وقت آن رسیده است که به جستجوهای شما درباره این موضوع پایان داده و با مقاله ای قدرتمند و معتبر به سبک قدرت نامحدود پاسخ نهایی را به شما بدهیم و ختم جستجوی شما برای پاسخ این سوال را با دانش سطح بالا و عمیق خود، اعلام کنیم.(کاملترین مقاله جذابیت مردان تاکنون)

نکات و مقالات زیادی درباره جذب دختر مورد علاقه تان وجود دارد. اما چیزی که در همه آنها از قلم می افتد این است که این فرآیند، یک فرآیند حسی درونی است، نه یک فرمول ریاضی یا چیزی مثل نقش بازی کردن. فرآیند وارد کردن دختر مورد نظر به مسیر زندگیتان، نقش بازی کردن نیست. بلکه باید واقعیت درونی زندگی شما تغییر کند. ممکن است فردی هزار جمله درست و بینقص را حفظ کند اما با گفتن آنها نتواند تاثیر مطلوب را بگذارد، زیرا در حال نفش بازی کردن است(کلمات فقط ۷ درصد نقش دارند). حال آنکه ممکن است فرد دیگری که از درون شخصیت جذابی دارد و مدتهاست سرمایه گذاری را در شخصیت خود آغاز کرده است، حتی با گفتن یک جمله نادرست، باعث جذب دختر رویایی اش شود. چیزی که در تعاملات اهمیت دارد، هدف و نیت شما، انگیزه شما، صلاحیت و شخصیت درونی شماست. برای بهبود رابطه خود با زنان، باید موجهای احساسی موجود در شخصیت و زندگی شخصی خود را ارتقا دهید و خارق العاده کنید ، یعنی چه حسی به خودتان دارید و چگونه خود را به دنیا معرفی میکنید.یا بصورت خلاصه اینکه، چقدر در درون خود و در شخصیتتان سرمایه گذاری کرده اید.

جذب زنان، مساله ای با عنوان به خاطر سپردن مجموعه ای از جملات و روشها و یا لباس پوشیدن به سبکی خاص نیست. جذب زنان، تماما درباره ی رونمایی و ساختن مرد جذاب و منحصر به فرد درونی و نمایش آن به جهان است.

مردم کسانی را که قرار است با آنها معاشرت کنند، با توجه به حسی که اطرافشان دارند، انتخاب میکنند. برای مردها، این فرمول ساده است ! زن زیبایی که جذابیت زنانه داشته و پر انرژی است، حس خوبی را به مرد منتقل کرده و باعث خواهد شد که مرد نیز، از بودن با او حس خوبی داشته باشد. همچنین اگر این زن، دلسوز مرد خود باشد و از مردش مراقبت کند، احترام او را حفظ کند و او را تشویق و تحسین کند و حرف او را گوش کند، مرد برای روابط بلند مدت مانند ازدواج، به او فکر خواهد کرد.

اما زنان ، مسائل جنسی را بصورت دیگری تجربه میکنند. و به همین علت برای ما دشوار تر خواهد بود که تشخیص دهیم چه چیزی باعث جذب آنها به ما میشود. اما اصول کماکان ثابتند ! زنان با مردی همراه میشوند که باعث میشود آنها حسهای مشخصی را تجربه کنند. با جستجو در سایتها ، روشهای متعددی را خواهید خواند که میگویند چگونه زنان را جذب کنید. برخی اعتقاد دارند که باید آنها را اذیت کنید ! برخی میگویند باید در کنار آنها، خودخواه و مغرور و گستاخ و بی ادب باشید ! برخی میگویند برایشان بهترین باشید ! به هر حال نکته اینجاست : هرکدام از این روشها را که انتخاب کنید و هرچقدر که از ترفند ها استفاده کنید، ترفند های متناظر با آنرا از طرف مقابل دریافت خواهید کرد. درواقع با انتخاب هرکدام از این مسیرها، رابطه ای متناظر با آنرا خواهید ساخت. پس دقت کنید !

شیوه ای که به دنبال زنان میروید، نشان خواهد داد که چه فردی نصیب شما خواهد شد. اگر قرار است در خیابان کسی را جذب کنید، باید انتظار یک رابطه ی خیابانی را داشته باشید. اگر قرار است در رابطه خود مدام دروغ بگویید یا چیزهایی را مخفی کنید، از طرف مقابل نیز چنین رفتاری را خواهید دید. اگر قصد دارید یک فرد شخصیت بالا بیابید، باید شخصیت و مقام خود را به همان سطح برسانید.

اگر بخواهید با گستاخی و خشونت زنان را جذب کنید، زنی با سطح شخصیتی مشابه را در زندگی خود جذب خواهید کرد. اگر با حس نیاز به دنبال زنان باشید، زنان نیازمند را جذب زندگی خود خواهید کرد. به همین علت است که از مردها دعوت میکنیم که با صداقت و صلاحیت و شخصیت به دنبال رابطه باشند.

همچنین دقت داشته باشید که اگر با صداقت در رابطه ها حضور داشته باشید و مثلا، نیاز جنسی خود را بصورت باز و صادقانه نشان دهید و سیاست به خرج ندهید، در بلند مدت، این مساله باعث خواهد شد که مردی کامل و دارای اعتماد به نفس شوید. هرچند ممکن است این صداقت، در کوتاه مدت باعث سختی بیشتری شود، اما در بلند مدت، شما را به مردی با شخصیت، با اعتماد به نفس و دارای صلاحیت تبدیل خواهد کرد که برای همه خانمها جذاب است.
مرد دارای مقام و با شخصیت

لازم است که ذکر شود، هنوز توافق مشخصی، درباره این موضوع که چه چیزی میتواند زنان را جذب مردها کند، وجود ندارد. درواقع، باید اشاره کرد که برای جذب زنان، تنها یک راه وجود ندارد. بلکه راههای زیادی برای این موضوع، وجود خواهد داشت.

تحقیقات، عوامل بسیاز زیادی را برای جذابیت در مقابل زنان،معرفی میکنند. اما هیچ مدلی که توسط همه مورد تایید باشد، وجود ندارد. اما در اینجا قصد داریم، به بررسی یکی از مهمترین ترین نتایج مشترک در تحقیقات بپردازیم.

بسیاری از این خصایص، که تعیین کننده جذابیت است، کاملا خارج از کنترل است. ژنتیک، ویژگیهای فیزیکی، سطح تستوسترون، موقعیت اجتماعی، اینکه زن مربوطه از نظر سیکل عادت ماهانه در کجا قرار دارد، و غیره. ما نخواهیم توانست این موارد را کنترل کنیم زیرا خارج از کنترل ما هستند بنابر این دلیلی برای نگرانی در مورد این ویژگیها وجود ندارد.

همچنین خصایصی وجود دارند که در کنترل ما هستند : سبک زندگی، شغل، نحوه لباس پوشیدن و ظاهر، سلامت و تناسب اندام، اعتماد به نفس، بی نیازی، رفتار و شخصیت.

تا اینجا مقدماتی را مطرح نمودیم، اما حالا وقت آن است که برخی اصول اساسی و مشترک جذابیت را مطرح کنیم و در این باره، تحقیقات بسیاری نشان میدهد که :

مردانی که باشخصیت، با پرستیژ و دارای مقام و رتبه بالاتری دیده میشوند، اغلب زنان بیشتری را جذب میکنند. عجیب نیست که شخصیت و پرستیژ، در اکثر تحقیقات، بعنوان یکی از اساسی ترین عوامل جذابیت یاد میشود. برخی ها میگویند دارایی، ماشین، لباس، شغل و غیره است که این مقام و شخصیت را نشان داده و به جود می آورد. برخی دیگر باور دارند داشتن شخصیت و ویژگیهای ارزشمند درونی است که باعث ایجاد ماشین، خانه خوب، شغل و لباس و غیره است. باور شخصی ما، گزینه دوم است. تحقیقات بسیاری وجود دارد که بیان میدارد : زنان، به همان اندازه، جذب شخصیت مردان جاه طلب میشوند. در واقع و در عمل، تفاوت چندانی بین مرد با شخصیت و پتانسیل موفقیت، و مرد موفق وجود نخواهد داشت. شخصیت باعث ایجاد مقام خواهد شد که نمود خارجی آن، ماشین، شغل و غیره است. با مشاهده رابطه های دیگران، متوجه خواهید شد که ثروت میتواند در کوتاه مدت به خوبی باعث جذب زنان شود. اما در بلند مدت، شخصیت درونی است که حرف اول را میزند.

مقام و شان ، در مرد ، توسط رفتار او تعیین میشود. نمود خارجی مقام و صلاحیت میتواند باعث ایجاد فرصت ها شود(ماشین،ثروت،لباسهای خوب)، اما باعث ایجاد جذابیت ماندگار نخواهد شد. جذابیت دائم، زاده ی رفتار سطح بالاست. نه علت آن !

جاذبه جنسی در خانمها، با مقام و شخصیت مرد ایجاد میشود. مقام و شخصیت، توسط رفتار او نمایش داده میشود و چیزی که تعیین میکند یک مرد رفتار جذاب دارد یا خیر، تصویر او از خود، نسبت به دیگران است (خصوصا نسبت به زنان). نام این مفهوم را میتوان بی نیاز بودن گذاشت. و میزان نیازمند بودن مرد وقتی در کنار یک زن است، درجه ی جذابیت او را تعیین خواهد کرد.

بعنوان نمونه، یک مرد نیازمند و ضعیف، ممکن است با جک ها و جملات طنز فوق العاده ای به میدان بیاید، اما از آنجا که او از آنها برای تحت تاثیر قرار دادن دختر مورد نظرش و گرفتن تایید از او استفاده میکند ( رفتارهای نیازمندانه)،غیر جذاب و خسته کننده به نظر خواهد رسید. درحالیکه یک مرد بی نیاز، ممکن است درباره مباحث بسیار احمقانه ای حرف بزند، بصورت باز اعتراف کند که از یک شغل به شغلی دیگر در حرکت است اما بسیار پرهیجان درباره سرگرمی صخره نوردی اش حرف بزند ! چه باور کنید و چه باور نکنید این مرد جذابتر دیده خواهد شد زیرا رفتارهای او، اصیل، با صلاحیت، و بصورت بی نیاز و مستقل است. علت این مساله این است که این مرد رفتارش در مقابل دختر مورد نظر را بر اساس دیدگاهش نسبت به خود قرار داده است نه بر اساس نگرانی از اینکه دیگران درباره او چه فکری میکنند.

مرد نیازمند، هرچند شغل خوبی دارد و جملات هوشمندانه ای میگوید، اما یک دنبال کننده است، و نه یک رهبر و هدایت کننده. و زنان به شدت جذب مردانی میشوند که قدرت هدایت و رهبری دارند .

اگر یک مرد، به درک خودش نسبت به شخصیت خود، کمتر از درک دیگران نسبت به خودش اهمیت دهد، بصورت غیر جذاب رفتار خواهد کرد. اما اگر به باورش نسبت به خود اهمیت بیشتری بدهد، جذابیت بیشتری خواهد داشت. همه جذابیتهایی که از بیرون دیده میشود، از ماشین گرفته تا نوع لباس پوشیدن، سلامت جسمی، زندگی خوب و غیره، نتیجه مردی است که از درون خود را حرکت میدهد و پر انرژی است. مردی که در خود و زندگی خود سرمایه گذاری کرده و میکند و جذاب است. مردی که هر ثانیه در حال رشد است.

در نهایت، باید گفت : همه خصوصیات جذاب در یک مرد، میتواند در بی نیاز و مستقل بودن او خلاصه شود.

دقت کنید که منظور ما این نیست که یک مرد، باید نظر دیگران را بی ارزش بداند یا اینکه رفتار گستاخانه و نامطلوبی را با دیگران داشته باشد. تنها نکته این است که باید نظر خود، درباره شخصیت خود را، با ارزش تر از نظر دیگران، نسبت به شخصیت خود بداند.

نیازمند بودن، به اشکال مختلفی بروز میکند. به احتمال زیاد مثالها و رفتارهای زیر، بخشی از خاطرات شما را زنده خواهند کرد :

تماس گرفتن چندین باره با یک زن زیرا او با شما تماس نگرفته است و پاسخ شما را نمیدهد.نیازمند بودن (-)
تلاش برای اینکه جملات خنده داری بگویید تا نظر زنی را جلب کنید یا کاری کنید که شما را دوست داشته باشد.نیازمند بودن (-)
به خاطر سپردن جملات قبل از اینکه سراغ دختری بروید تا از شکست جلوگیری کنید. شما باید قبول کنید که اگر کسی، با شما تماس نگرفت یا شما را رد کرد یا رهایتان کرد، دختر مناسب زندگی شما نبوده است و لایق همراهی با شما نبوده است.نیازمند بودن (-)
دروغ گفتن به یک زن برای اینکه خود را جذابتر و جالبتر نشان دهید! نیازمند بودن (-)
نشان دادن و گفتن تمایلات جنسی تان بصورت باز و صادقانه و بدون حقه و نقشه.بینیاز بودن (+)
مخفی کردن عیبهای خود، قبول نکردن انتقاد نسبت به خودتان.نیازمند بودن (-)
نترسیدن از نشان دادن عیبهایتان. راحت بودن با اینکه شما بینقص نیستید و عیبهایی دارید .بینیاز بودن (+)
نیاز به همواره کنترل کننده و پیروز بودن در تعاملات در همه اوقات. نیازمند بودن (-)
خشمگین شدن یا ابراز تنفر کردن به دختری که با او همراه شده اید. یا فرض کردن اینکه آنها از شما بچه تر و کم عقل تر هستند و برخورد کردن با آنها، همانند یک کودک.نیازمند بودن (-)
برخورد مساوی با همه زنان، و داشتن استانداردهایی برای بودن با آنها و انتخاب آنها، همراه شدن و انتخاب دختری که به شما حس شادی میدهد و برخورد خوبی با شما دارد.بینیاز بودن (+)
تلاش و پیشرفت، فقط برای خودتان. نه بخاطر اینکه دیگران را تحت تاثیر قرار دهید و آنها شما را دوست داشته باشند. فقط و فقط بخاطر خودتان ! بینیاز بودن (+)
ارتقای خود، فقط بخاطر اینکه کسانی را که در اطرافتان هستند، تحت تاثیر قرار دهید. انجام دادن آنچه که فکر میکنید باعث خواهد شد مردم شما را دوست داشته باشند، بجای اینکه چیزی را انجام دهید که دوستش دارید. نیازمند بودن (-)
غیرتی شدن بیش از حد روی دختر زندگیتان(زیرا عدم اعتماد به نفس شما را نشان میدهد). نیازمند بودن (-)
اگر کسی قانون شما را نقض کرد یا خیانتی به شما کرد، بجای عصبانی شدن میتوانید رابطه را ترک کنید. نه اینکه خشمگین شوید.

احتمالا متوجه شده اید که برخی از این رفتارها را، در منابع دیگر بعنوان رفتار جذاب ذکر میکنند. بله ! وقت آن رسیده است که چیزی را یاد بگیرید که صحیح است. و قدرت نامحدود تنها جایی است که میتوانید با استفاده از آن، علوم را از ریشه و سرچشمه خود یاد بگیرید.

رفتار نیازمندانه، تنها باعث جذب زنان نیازمند در زندگی شما خواهد شد.اگر فردی عصبانی ، و گریزان از زنها هستید که همواره به زنان دروغ میگوید تا آنها را جذب کند،تنها زنی که میتواند رفتارهایتان را تحمل کند،زنی عصبانی ، غیر قابل اعتماد و دروغگو خواهد بود که برای گرفتن چیزهایی وارد رابطه میشود.در عوض ، اگر فردی قدرتمند و با شخصیت، باز ، صادق در مورد نیتهایتان ، و حساس درمورد کسانی که به زندگی خود راه میدهید باشید ،زنانی جذب رابطه با شما خواهند شد که اصیل و با شخصیت بوده و با شما صادق هستند.

احتمال این وجود دارد که اگر در گذشته، رفتار بسیار نیازمندانه ای داشته اید، در رابطه ای نامطلوب، با زنانی بوده اید که بصورت مشابه، بسیار نیازمند بوده اند. اگر هنوز با دختری همراه نشده اید یا اینکه نتوانسته اید دختری را به زندگی خود جذب کنید، احتمالا از نظر رفتاری، بسیار نیازمند بوده اید که تنها مانده اید.

شما برای جذب دختری فوق العاده، که باز، عاشق، مستقل، حامی و پر محبت است، باید مرد مشابهی در سطح او شوید. شما باید مردی صادق، قوی، و با اعتماد بنفس شوید که به خود باور دارد و از خود مراقبت میکند و عاشق زندگی فوق العاده ایست که برای خود درست کرده است. جذب کردن زنان، درباره ی جذابیت سطحی نیست، بلکه درباره حقیقتا جذاب بودن(از درون) است.
شجاعت و آرزو

“بزرگترین داروی انرژی بخش در حهان، کسی است که شما را دوست دارد و از نمایش این حس دوست داشتن خود نسبت به شما، ترسی ندارد.”

اگر مقام، باعث ایجاد جذابیت جنسی در خانمهاست، نمایش قدرت، نمایش آرزوها و اهداف جاه طلبانه ی مرد، باعث ایجاد برانگیختگی جنسی در زنان است.

بدون اینکه بصورت عمیق تری بخواهیم وارد مساله تحریک در زنان شویم (زیرا برایتان بسیار پیچیده و گیج کننده خواهد بود که احتمالا این مساله برایتان عجیب نیست !)، بصورت خلاصه باید گفت که زنان با رفتارهای جسورانه، نمایش شجاعت و نمایش تمایل جنسی، (البته در زمان مناسب) ، تحریک خواهند شد.

اما این موضوع، چه درسی را میتواند به شما بعنوان یک مرد بدهد ؟ این مساله نشان میدهد که عصبی بودن در اطراف او، باعث عدم جذابیت خواهد بود. ترس از اینکه با او حرف بزنید، ترس از اینکه از او بخواهید با شما بیرون برود ، ترس از اینکه در مواقع لازم با او صمیمیت فیزیکی برقرار کنید، ترس از اینکه حرف خود را بزنید و غیره، به شدت باعث دافعه است.

معنی این مساله این است که هرچند تاکنون بسیار شنیده اید که زنان درحال شکایت از رفتار گستاخانه مردان باشند، اما باید گفت که این نوع رفتارها، در اکثر اوقات به نفع شما عمل خواهد کرد، البته تا زمانی که این رفتار ها باعث بی احترامی و ایجاد حس خطر زیاد در آنها نشود.

چند مثال :

گفتن این موضوع به یک دختر که او زیباست و تصمیم گرفته اید با او بیشتر آشنا شوید.ایده خوب (+)
کاری که میخواهید را بدون معطلی انجام دهید و شجاعت داشته باشید و به زندگی خود جهت دهید.ایده خوب (+)
بودن با دختر مورد نظر فقط بخاطر مسائل جنسی و نیاز داشتن به او (حتی اگر همسر شماست).ایده بد (-)
صحبت کردن باز درباره رابطه جنسی با شریکتان بصورت صادقانه و با اعتماد به نفس.ایده خوب (+)

مردها معمولا، این مساله را که چه مقدار با خانمها میتوانند پیش بروند دست کم میگیرند. و معمولا به شدت دست کم میگیرند که باز بودن و ابراز نیازها (مثلا نیازهای جنسی) با خانمی که جذبشان شده است، چقدر میتواند موثر باشد.

یک ابراز تمایل جنسی مناسب، صادقانه و قدرتمند، میان زوجهای اکثریت جوامع دنیا، بسیار نادر است. بخاطر فشار های اجتماعی بسیار زیاد و آموزشهای نادرستی که از سنین پایین داده میشود، بسیاری از افراد، با شرمهایی بیجا درمورد این مساله رشد میکنند. و این مساله نه تنها مانع ایجاد یک رابطه صحیح میشود بلکه باعث ایجاد یک نیاز روانی نا سالم نسبت به سکس خواهد شد. بخاطر اینکه نمایش صادقانه و با احترام تمایل جنسی در زمان مناسب، بسیار نادر است، نه تنها زنان توسط آن تحریک و جذب میشوند، بلکه برای آنها بسیار جذاب خواهد بود.
سوالی مهم : “چرا” !

چیزی که در بسیاری از توصیه هایی که در سایتهای مختلف در این باره میخوانید، فراموش میشود، این است که همه این کارها و چیزهایی که یاد میگیرید را، چرا فرا میگیرید ؟ چرا این مقاله را میخوانید ؟! هدف شما از خواندن این مقاله چیست ؟ باید بدانید که این هدف، چه بسا مهمتر از هر چیز دیگری باشد. و باید به آن دقت ویژه ای داشته باشید.

زمانی که بحث درباره ی مستقل و بی نیاز بودن است، اگر سعی دارید تا با بی نیاز بودن بتوانید بیشتر در چشم دیگران جذاب دیده شوید، باید گفت که با اینکار، شما بصورت همزمان و متناقضی، درحال انجام رفتاری نیازمندانه هستید. پس باید درباره این مقاله، با ظرافت خاصی احتیاط کنید !

شما باید رفتارهای مستقل و بی نیاز را یاد بگیرید، زیرا بعنوان یک مرد جذاب، به خودتان بسیار اهمیت داده، و ارزش قائلید و میخواهید خود را ارتقا دهید. جذب زنان، باید اثر جانبی این حس درونی و عطش شما نسبت به رشد درونی باشد.

اگر قصد دارید رفتارهای بی نیاز و مستقل را انجام دهید تا دیگران جذب شما شوند، شما کماکان نیازمند هستید. شما در حال نمایش یک بی نیازی مصنوعی هستید و به سرعت، ذات نیازمند شما نمایان خواهد شد. تنها راهی که بوسیله آن، واقعا جذاب بنظر خواهید رسید این است که بی نیازی واقعی را در درون خود ، ایجاد کنید. و این مساله نیاز به سرمایه گذاری درونی دارد.

وقتی بحث نمایش تمایلات جنسی شما بصورت صادقانه و باز مطرح میشود، اگر اینکار را به این نیت میکنید که این مساله، توجه زنان را جلب کرده و چیزی است که میخواهند بشنوند، رفتار شما خارج از صلاحیت، و نیازمندانه و مصنوعی دیده شده و زنان به شما اعتماد نخواهند کرد. اگر همه این مسائل را میخواهید مانند یک جمله یا دستورالعمل به حافظه بسپرید یا یاد بگیرید، زنان، نیازمند و ضعیف بودن شما را حس کرده و به سادگی از شما دور خواهند شد.

نمایش تمایل جنسی یک فرآیند درونی است، نه بیرونی ! این مساله، فرایند حذف موانع درونی و ترسهاییست که مانع نمایش این تمایل با فردی دیگر میشود. یک مرد واقعی باید درک کند که با این کار، ممکن است بعضی اوقات خواسته اش رد شود (بدون توجه به اینکه این کار را چقدر استادانه انجام میدهد). اگر قرار باشد ضعیف باشید و از پذیرفته نشدن بترسید، همواره نا امید خواهید شد. اگر موفقیت با زنان را در تعامل با آنها، در صداقت و باز بودن و داشتن یک ارتباط نزدیک بدانید، به سادگی به موفقیت صد درصد دست خواهید یافت.

برای تبدیل شدن به مردی جذاب، باید فرآیند سرمایه گذاری در درون شخصیت خود را آغاز کنید و از خود مراقبت کنید. تاکید میکنیم که این مساله، فرآیندی درونی و احساسی است. اینکه چه حسی به خود دارید، چقدر مواظب خود هستید و غیره. با اینکار مطمئن باشید که همراهی دختر رویاهایتان با شما یک اثر جانبی از این سرمایه گذاری درونی خواهد بود.

سرمایه گذاری کردن در بیرون از شخصیتتان، شما را به هیچ جا نخواهد رساند. در بهترین حالت، شما را به رابطه های سطحی کشیده میشوید که به سرعت نیز تمام میشوند. زیرا بنیاد آنها، روی مسائلی مانند پول یا ماشین مدل بالا و غیره است. و شما برای داشتن یک زندگی خارق العاده، باید روی ارتقای شخصیت درونی خود زمان بگذارید و سرمایه گذاری کنید.

مطالعه کتاب زیر که برای اولین بار توسط تیم قدرت نامحدود در سطح ایران ارائه شده است، شما را تبدیل به یک قهرمان بی رقیب و یک آهنربای قدرتمند برای جذب دختر ایده آل زندگیتان خواهد کرد.

********************************************************************************************

علائمی که نشان میدهد او عاشق شماست

زمان لازم برای مطالعه : ۴ دقیقه و ۴۷ ثانیه

با جستجویی ساده، هزاران مطلب خواهید یافت که متون مشابهی را درباره این موضوع ارائه کرده اند. اما از آنجا که در قلمرو سایت قدرت نامحدود هستید، باید به شما تبریک بگویم زیرا جستجوی شما پایان یافته است. این مقاله بر اساس روانشناسی، زبان بدن، آنالیز رفتاری و روانشناسی جذابیت است. بنابر این آنرا کلمه به کلمه بخوانید تا بهترین نتیجه را از آن بگیرید.(مقاله اختصاصی کاملترین مرجع جذابیت آقایان)

اطلاعات موجود در این مقاله، در معرض ارزیابی نظر شما یا دیگران گذاشته نشده اند، بلکه این مقاله مرجع نهایی برای دانستن این است که آیا کسی شما را دوست دارد یا خیر و قرار است حرف اول و آخر را در این زمینه بزند. وقتی درباره موضوعی با این سطح از قطعیت حرف میزنم، باید بدانید که مطالب موجود در این مقاله، فقط مشتی از اطلاعات سطحی نیستند بلکه دانش بسیار عمیق روانشناسی پشت جمله جمله آنها نهفته است.

بر خلاف باور عمومی، دانستن اینکه کسی عاشق شماست یا خیر ساده نیست اما پس از خواندن این مقاله، فقط کافیست چشمان خود را باز کنید و به دنبال علایمی که خواهیم گفت باشید و اگر تعداد زیادی از آنها را دیدید، مطمئن باشید که آن شخص شما را دوست دارد. توجه داشته باشید که حضور فقط یکی از نشانه ها، برای دانستن اینکه کسی شما را دوست دارد، کافی نیست و بنابراین قبل از قضاوت درمورد احساسات فرد شما باید به دنبال بیش از یک نشانه باشید.

سیگنال های عشق

اگر کسی عاشق و به شدت علاقمند شما باشد به احتمال زیاد هرگز این مساله را مستقیما به شما نخواهد گفت البته تا زمانیکه از احساسات متقابل شما نسبت به خود مطمئن نشده است. با این وجود ممکن است باتوجه به شخصیت فرد، واکنشهای مختلفی را دریافت کنید. چه بسا برخیها به سادگی این مساله را به شما بگویند.

به هرحال حتی اگر سعی در مخفی کردن احساساتش نسبت به شما نیز داشته باشد، در پشت صحنه، ضمیر ناخودآگاه او بدون اینکه خودش آگاه باشد، سیگنالهایی را به شما ارسال خواهد کرد که نشان میدهد به شدت علاقمند شماست. عاشق شدن در سطح ناخودآگاه رخ میدهد و به همین علت با تحت نظر قرار دادن سیگنال های ناخودآگاه، میتوانید احساسات واقعی یک فرد را نسبت به خودتان کشف کنید.

حال قصد دارم درباره این سیگنالهای ناخودآگاه بگویم که معمولا از حیطه توجه شما و یا حتی محدوده توجه خود شخص مذکور خارج است و زین پس باید برای شناسایی آنها توجه بیشتری لحاظ کنید تا متوجه شوید آیا کسی شما را دوست دارد یا خیر.

فاصله شخصی : وقتی کسی علاقمند شما باشد، نسبت به زمانی که بادیگران است، فاصله شخصی کمتری را حفظ خواهد کرد. تاکید میکنیم که این کار کاملا ناخودآگاه رخ میدهد و فرد مذکور دوست دارد فاصله خود با شما را مدام کمتر کند. لازم به ذکر است که انتظار نداشته باشید اگر رابطه شما هنوز صمیمی نیست، این نزدیکی بصورت اغراق آمیزی رخ دهد، بلکه همین که فرد سعی میکند اطراف شما باشد و به بهانه هایی در کنار شما حضور یابد، این مورد یک سیگنال واضح است از جانب ناخودآگاه اوست.
زاویه ایستادن : اینکه فرد مذکور خود را مدام در جهت شما نگاه دارد یک سیگنال آشکار است. اگر فرد مذکور با دوستانش ایستاده باشد اما بدن خود را بسمت شما نشانه گرفته است، این موضوع یک سیگنال بسیار قوی است که او جذب شما شده است. وقتی که شانه های فرد، موازی شانه های شماست و پاهایش به سمت شما اشاره میکند، یک نشانه قدرتمند از سوی ضمیر ناخودآگاه اوست که باید به آن توجه کنید.
چیز مشخصی نمیخواهد : اگر کسی شما را دوست داشته باشد، خواهید دید که بدون دلیل مشخصی، با شما ارتباط برقرار کرده و مثلا طی یک تماس سوالاتی میپرسد. درواقع سوالهایی میکند که میداند شما پاسخ آنرا میدانید. اگر فرد مذکور باهوش باشد، دلایل خوبی را خواهد یافت که با شما تماس بگیرد اما به هر شکل وقتی تعداد این تماسها زیاد میشود، معمولا نشان دهنده این است که حسی در پشت این تماسها وجود دارد.
خوشحالی و حس خوب : او زمانی که با شما حرف میزند، مدام لبخند میزند حتی اگر دلیلی برای لبخندهایش وجود نداشته باشد. در اکثر موارد او سعی خواهد کرد که لبخند خود را مخفی کند و به همین علت طوری بنظر میرسد که گویی قصد دارد لبخند خود را مخفی نگاه دارد.
خانم یا آقای همه جا حاضر : دیدن چندین باره ی او بصورت اتفاقی و در مکانهای مختلف، نشان دیگری است. البته این دیدارها اتفاقی نیستند، بلکه آن فرد بصورت ناخودآگاه سعی دارد برنامه خود را با برنامه شما هماهنگ کند.
حرکات ارزیابی مثبت : در زبان بدن، دست کشیدن روی ابروها با انگشتان و تنظیم کردن عینک، بدین معناست که از چیزی خوشتان آمده است و درباره آن افکار مثبتی داشته اید. حال اگر کسی هربار که شما را میبیند این حرکات را انجام دهد، معنی آن چیست ؟ معنی آن این است که عاشق شماست.
خنده هایی که به سرعت محو نمیشوند : اگر فرد مذکور واقعا عاشق شما باشد خنده هایش به سرعت محو نخواهد شد. تنها لبخند های مصنوعی هستند که به سرعت محو میشوند و درعوض، لبخند های واقعی قبل از محو شدن، بیشتر دوام می آورند.
گرم و سرد شدن متناوب : روزی با شما بسیار گرم است و روز دیگری شما را صرفنظر میکند ؟ این مورد یکی از نشانه های بسیار واضح جذب شدن است. منطق پشت آن بسیار روشن است. در ابتدا او بسیار تلاش خواهد کرد که با شما به گرمی برخورد کند اما وقتی حس میکند که شما به او توجه نمیکنید و در ازای تلاشهای او، هیچ توجهی دریافت نمیشود، با شما سرد خواهد شد. این فرد با خود زمزمه میکند : “من دیروز با او بسیار خوب رفتار کردم اما او به من هیچ توجهی نکرد ! پس وقت آن است که امروز با او سرد برخورد کنم.” به همین علت است که باید بدانید وقتی فردی ،یک روز با شما خوب است و یک روز بد، او عاشق شماست و میخواهد با بیتوجهی در برخی روزها، رد پای حسهای خوب خود نسبت به شما را مخفی کند یا اینکه با سرد شدن در برخی روزها، انتقام بیتوجهی شما را بگیرد.
توجه بیشتر به دوستهای شما: وقتی فرد شروع به توجه ویژه تری به دوستانتان میکند، این مورد یک نشانه بسیار واضح است که او به شما علاقمند است. خصوصا اگر قبلا، این اهمیت را به دوستان شما نمیداد.
کنسل کردن هرچیزی برای بودن با شما : وقتی کسی حاضر است همه برنامه های دیگر خود را لغو کند تا شما را ببیند، این مساله یک نشانه قوی برای علاقمند بودنش به شماست.
کجا رفتی ! ؟ فردی که عاشق شماست، سعی خواهد کرد که در همه حالات، شما را در محدوده نگاه خودش نگاه دارد و مدام بررسی خواهد کرد که مطمئن شود شما کماکان هستید و حضور دارید. همچنین یک نکته جالب این است که در جهت معکوس، اگر شما برای مدت طولانی در چشمان کسی نگاه کنید، او عاشق شما خواهد شد زیرا این کار باعث ترشح هورمونهایی میشود که تنها با خیره شدن بیش از حد به چشمان ایجاد شده و باعث وابستگی میشوند. البته باید دقت کنید که حین اجرای این تکنیک ضمیر خودآگاه فرد متوجه نشود. دادن تماس چشمی و نگاه طولانی و یا حتی گرفتن نگاه برای مدت طولانی و اصلا نگاه نکردن میتواند نشان دهنده علاقه باشد و این سیگنال بسیار قوی است.
بیش فعالی پس از دیدن شما : وقتی کسی حس خوبی نسبت به بودن شما داشته باشد، پس از رفتن شما پر انرژی و فعالتر خواهد شد. این موضوع را یک دوست نزدیک میتواند به شما اعلام کند.
وقتی کنار شماست مضطرب میشود : یک نشانه بسیار بسیار واضح دیگر مبنی بر این است که او عاشقتان است. اگر ضربان قلب فرد بالا رفته و بی قرار میشود مطمئن شوید که او عاشق شماست.
وقتی یک زن موهای خود را به عقب میزند گویی میخواهد گوش و گردنش را نشان دهد(با زاویه مایل سر) : اگر این حرکت چندبار تکرار شود، نشان دهنده این است که آن دختر به شما علاقمند است. هرچقدر این حرکت حین یک مکالمه بیشتر تکرار شود، میتوانید با اطمینان بیشتری این نتیجه گیری را داشته باشید. این حرکت، یعنی نشان دادن گردن از نظر بیولوژیکی باعث ترشح هورمونها در زنان میشود و به آنها حس خوبی میدهد به همین علت این کار بصورت ناخودآگاه انجام داده خواهد شد. ممکن است برخی خانمها بگویند این حرکت بسیار سطح پایین است و فقط دختران جوان این کار را انجام میدهند ! اما در واقعیت خواهید دید که این حرکت در برخی لحظات بصورت ناخودآگاه انجام میشود.
عبارات ارزیابی کننده : وقتی فرد مدام میگوید من و او هردو از فلان چیز متنفریم. یا اینکه : من و تو از این جهت خیلی شبیه همیم. من هم این رنگ را دوست دارم و غیره. همه اینها نشانه های مثبتی هستند.
وقتی یک دختر حین صحبت با شما، موهایش را با انگشتانش تاب میدهد یا آنها را میلرزاند : نشانه بسیار واضحی از علاقمند بودن او است. محددا ممکن است برخی خانمها بگویند این حرکت بسیار سطح پایین است و فقط دختران جوان این کار را انجام میدهند ! اما در واقعیت خواهید دید که ضمیر ناخودآگاه این حرکت را ایجاد خواهد کرد.
وقتی احتمال میدهد شما را ببیند، لباسهای مورد علاقه اش را میپوشد و به ظاهر خود اهمیت میدهد ! این مورد نیز یک سیگنال بسیار روشن علاقه است.
وقتی مدام درباره شما حرف میزند : وقتی افراد عاشق کسی میشوند، مدام درباره او حرف میزنند، به هربهانه ایی از او میگویند و در شرایط مختلف از او نام میبرند. باید بدانید که این رفتار نیز بصورت ناخودآگاه رخ میدهد و فرد دوست دارد جملاتش را به کسی که به او علاقه دارد گره بزند.(مقاله اختصاصی کاملترین مرجع جذابیت آقایان)

صبر کنید

ما هرگز مسئولیت استفاده نادرست از علوم بالا را نمیپذیریم. اطلاعات گردآوری شده در این مقاله برای اهداف آموزشی بوده و برای این است که درباره روانشناسی ایجاد علاقه و عشق، اطلاعات بیشنری بدست آورید یا اینکه یک ازدواج را از متلاشی شدن حفظ کنید. هرگز نباید از آن برای عاشق کردن دیگران به خود استفاده کنید. اگر از آن استفاده نادرستی میکنید، هرگز مارا سرزنش نکنید. شما مسئول چیزی هستید که با این علم انجام میدهید.
********************************************************************************************
تفاوتهای ذهنی و ساختاری زنان و مردان چیست ؟ آنچه که تا به امروز درباره جنس مخالف خود نمیدانستید !

زمان لازم برای مطالعه : ۴ دقیقه و ۳۱ ثانیه

بسیار میبینیم که مردها، از عجیب بودن زنان و کارهایشان سخن می گویند و یا اینکه خانمها از غیر قابل درک بودن مردان سخن به میان می آورند. در این مقاله قصد داریم به دور از تعصب و جبهه گیری، تفاوتهای مغزی این دو جنس را مورد بررسی قرار داده و به درک صحیحی از هردو برسیم. علت این تفاوتها به متفاوت بودن ساختار وجودی و ذهنی این دو جنس برمیگردد که با شناخت آنها و درک متقابلشان، ارتباط بسیار بهتری را شاهد خواهیم بود. اگر تاکنون در رابطه ای حضور داشته اید، احتمالا متوجه شده اید که عدم درک صحیح این تفاوتها، باعث مشکلات زیادی خواهد شد و با درک صحیح موارد زیر بسرعت روابط خود را بسیار بهتر از گذشته خواهید کرد.(کاملترین مقاله جذابیت آقایان)
تفاوتهای اساسی میان زنان و مردان

۱٫ زنان به حفظ ارتباطاتشان اهمیت بیشتری داده و از نظر مغزی توانایی بیشتری در برقراری و ایجاد ارتباط دارند.
۲٫ مردها بصورت صریح و مستقیم حرف خود را میزنند اما خانمها تمایل دارند برای بیان منظور خود، داستانی ساخته و در آن بصورت معماگونه، اشاره هایی جزیی به اصل ماجرا کنند و این قابلیت مردهاست که بتوانند تشخیص دهند هدف اصلی پشت داستان مربوطه چیست. یکی از علل این روش بیان توسط زنان، این است که آنها با این مکانیزم دفاعی، از تخریب شدن جلوگیری می کنند و سعی دارند در صورت شکست، روابطشان کماکان حفظ گردد. البته اگر صمیمیت بالایی در روابط وجود داشته باشد، این طرز بیان را کمتر خواهید دید.
۳٫ ذهن مردان بدینصورت ساخته شده است که یک مشکل بزرگ را بسیار کوچک و بی ارزش ببینند. اما ساختار ذهنی زنان بدینصورت است که ریز ترین چیزها، توسط مغز، برایشان بزرگ تفسیر میشود. به همین علت خانمها ریز بین ترند.
۴٫ زنها در برقراری روابط عاطفی موفق تر هستند و حفظ روابط برایشان بسیار مهمتر است حال آنکه مردان راحت تر حاضرند روابطی که در آن هستند را تخریب کنند.
۵٫ مردها بیشتر توسط بینایی و جاذبه جنس مخالف جذب میشوند و ساختار ذهنی آنها بدینصورت است که مسائل جنسی اهمیت بیشتری برایشان دارد، اما زنان در مرحله اول، جذب شخصیت و قدرت (روحی،مالی،شخصیتی)فرد مقابل میشوند. بدیهی است که این نکته برای شروع یک رابطه بیشتر اهمیت دارد. در روابط بلند مدت، شخصیت و اخلاق باعث دوام یک رابطه خواهد بود.
۶٫ مردها درک سه بعدی و حافظه مسیریابی و جغرافیایی بهتری نسبت به زنان دارند. به همین علت است که پارک کردن ماشین یا به خاطر سپردن مسیرها برای زنان دشوارتر است.(چگونه هر حجمی از هر نوع اطلاعات را حفظ کنید ؟)
۷٫ ذهن مردها برای ریسک پذیری بیشتری طراحی شده است و لذت، برای ساختار ذهنی مرد، اولویت بیشتری میابد و این باعث میشود که ریسک بیشتری را متحمل شوند.
۸٫ زنان درد را بیشتر و شدید تر احساس میکنند.
۹٫ بخش IPL مغز، معمولا در مردها بزرگتر از زنان است که باعث میشود مردها در حل مسائل ریاضی قویتر باشند.
۱۰٫ زنان در استفاده و یادگیری زبانها قویترند و هماهنگی حس شنوایی و قدرت گفتار بالاتری دارند.
۱۱٫ توانایی انجام همزمان چند کار در خانمها بالاتر از مردهاست. در مقابل، مردها بهتر روی یک کار مشخص متمرکز میشوند و تمرکز بیشتری دارند.
۱۲٫ ساختار مغز پایه برای یک انسان، مغز زن است که در مردها، پس از تزریق هورمون تستسترون، این دو نیمکره از هم جدا شده و تک نیمکره کار میکنند. این موضوع باعث میشود که مغز مردان بصورت تخصصی تر کار کند.
۱۳٫ مغز مردان برای این طراحی شده است که کشف کنند چیزهای مختلف چطور کار میکند تا آنها را مدل کنند. ذهن مردان بیشتر منطقی است و برای مدل کردن دنیا و ساختن و ابداع ساخته شده است.
۱۴٫ ذهن زنان بیشتر برای احساس و عشق ورزیدن و ترحم و ارتباط با بقیه انسانها ساخته شده است.
۱۵٫ ذهن زنان برای تشخیص ریز ترین احساسات درون افراد قدرتمند تر است. زنان میتوانند ریزترین سیگنالها را در وضعیت چهره یا زبان بدن تشخیص دهند و شخصیت افراد را بهتر مورد بررسی قرار دهند.
۱۶٫ زنان راحت تر حاضرند برای حفظ احساس، منطق را قربانی کنند. اما مردان، ساده تر احساس را بخاطر منطق قربانی میکنند.
۱۷٫ مردها از نظر بیولوژیکی به ظاهر و بدن زنان اهمیت بالایی میدهند. این مورد نکته منفی نیست بلکه فقط طرز ساختار مغزی آنها و سیستم نورولوژیک آنها اینگونه است. درواقع ایجاد جاذبه اولیه در مردان نسبت به ظاهر یک زن، در کسری از ثانیه و بصورت غیر ارادی صورت می گیرد. اما زنان نیاز دارند شخصیت فرد را مورد بررسی قرار دهند تا جذب شوند.

۱۸٫ در یک کلام، زنان نیاز دارند صمیمیت حسی عمیق را دریافت کنند. اگرچه پول میتواند به خوبی برای زنان بصورت یک راه میانبر برای تولید حسهای زیبا عمل کند، اما باید بدانید اولین چیزی که زنان به آن نیاز دارند، صمیمیت حسی عمیق است. بسیاری از مردان سعی دارند با پول این خلا را جبران کنند و تا حدی نیز موفق هستند. اما بعدها به اشتباه زنان را بعنوان پول پرست ! و غیره برچسب میزنند(انکار نمیکنیم که ممکن است عده ای اینطور باشند)، اما واقعیت این است : پول از نظر ذهنی برای زنان، نسبت به مردان اهمیت کمتری دارد. اگرچه درصورتیکه پول را بعنوان عاملی برای تولید حس حمایت و آرامش برای زنان در نظر بگیریم، اهمیت فوق العاده آن غیر قابل انکار است.
۱۹٫ یکی از مشکلات بسیار رایجی که بین زنان و مردان وجود دارد این است که :
تصور کنید بعنوان یک مرد، همسرتان پیش شما می آید و شروع میکند به بد گفتن از رییس جدیدش و از اینکه چقدر اذیتش کرده است. در این لحظه باید توجه کنید که زنان از گفتن این مساله انتظار حل کردن آنرا ندارند و فقط میخواهند با شما ارتباط برقرار کنند و نهایتا یک حس همدردی از شما دریافت کنند. اما دقیقا همینجا مشکل آغاز میشود. زیرا ذهن مردان برای حل مشکلات ساخته شده است ! و اشتباه ترین کار این است که در این لحظه شروع کنید به ارائه کردن راه حل ها ! مثلا : آیا میخواهی شغلت را عوض کنی ؟ آیا میخواهی بیایم و با او صحبت کنم و غیره ! این کار از نظر زنان یک بیتوجهی محسوب میگردد و مفهوم آن برایشان این است که به او اهمیت نمیدهید ! و بهمین علت باعث ناراحتی میگردد.
۲۰٫ زنان، با شنیدن یک جمله از مردان، و یا حتی از دیر پاسخ دادن به یک پیغام و غیره، هزاران قصه در سر تداعی میکنند، این درحالی است که مردان اصولا از گفتن حرف خود، منظور جانبی ندارند و معمولا حرف خود را مستقیم میگویند و مستقیما خواسته خود را مطرح می کنند. این نکته در زنان دقیقا عکس است. زنان مجموعه ای از نکات را میگویند درحالی که منظور اصلی آنها، پشت این داستان است و شما باید بتوانید بخوبی آنرا تشخیص دهید.
۲۱٫ وقتی مردان ناراحت هستند، زنان سعی دارند آنها را وادار به حرف زدن و تبادل احساس کنند. درحالیکه مردان فقط با حل مشکل خود احساس قدرت میکنند. زنان باید آگاه باشند که در این شرایط بهتر است به مردان فرصت دهند زیرا مکالمه احساسی در اغلب اوقات برای مردان مطلوب نیست و ترجیح میدهند مشکل خود را حل کنند و با حل آن حس قدرت کنند.
۲۲٫ مردان از نظر ذهنی، رازدار تر هستند این درحالی است که زنان، باتوجه به اینکه ارتباط کلامی و حسی برای ساختار ذهنیشان اهمیت دارد، راحت تر رازهای شخصی را حتی با فردی که چند دقیقه است با او آشنا شده اند، در میان می گذارند.
۲۳٫ وقتی مردها احساسی میشوند، حرف زدن برایشان سخت تر است. همچنین توان منطقی آنها کاهش میابد. اما زنها در همه وضعیتها، قدرت همزمان احساسی و منطقی را دارند زیرا در ساختار مغزی زنان، دو نیم کرده بصورت همزمان کار میکند.
۲۴٫ بصورت خلاصه، انرژی مردانه در مبنای نفوذ و گسترش و بخشیدن به دنیاست. این مورد، در رفتار روزمره و کارها و حتی در رابطه جنسی (باتوجه به ساختار فیزیکی بدن مرد) مشاهده میشود. در مقابل ، انرژی زنانه درجهت دریافت از دنیاست.
۲۵٫ بسیاری اوقات، زنان از آنچه میگویند منظور خاصی ندارند. ممکن است مردها جملاتی از زنان بشنوند که برای آنها بسیار آزار دهنده باشد. اما هنر شما بعنوان یک مرد این است که در این لحظات، بجای متمرکز شدن روی این جملات، علت اصلی و دلیل پنهان پشت این حرفها را بیابید(که آقایان در اکثریت اوقات در کشف آن موفق نیستند). زنان همیشه یک دلیل اصلی برای ناراحتی خود در پشت حرفهایشان دارند که در اکثریت موارد به عدم دریافت صمیمیت احساسی عمیق باز میگردد.
۲۶٫ مردها طی سالها تکامل، بعلت اینکه نقش شکار را بر عهده داشته اند، تمایل بیشتری به سکوت دارند.
۲۷٫ زنان به فیلد های علمی و منطقی تمایل کمتری دارند حال آنکه در علوم حسی و هنری زنان را بیشتر میبینیم.
۲۸٫ همانطور که گفته شد، ساختار ذهنی زنان بیشتر احساسی است و این دقیقا چیزی است که برای رشد کودک نیاز است. اما ساختار ذهنی مردان بیشتر منطقی است که کمک میکند بیشتر در کارها و زندگی روزمره پیشرفت داشته باشند.

* در نهایت،باید گفت که نکته مهم این است که جنیسیت هر فرد، دقیقا قابل تقسیم به دو دسته مرد و زن نیست. بلکه یک محدوده از زن-مرد مطرح است. در حقیقت هر شخص، جایی در این محدوده زن-مرد قرار دارد.
* نکته دیگر اینکه، این تفاوتها ذکر شد تا به جای نقد و شکایت از جنس مخالف، لحظه ایی باز ایستیم و بدانیم این علل، به دلیل تفاوت در ساختار مغزی دو جنس است و بنابراین یکدیگر را همانطور که هستیم بپذیریم
********************************************************************************************
چگونه کاری کنید که دیگران عاشق شما شوند ؟

زمان لازم برای مطالعه : ۲ دقیقه و ۴۳ ثانیه

آیا فکر میکنید عشق قابل کنترل نیست ؟

آیا واقعا تصور میکنید عشق به یکباره رخ میدهد و هیچ کنترلی روی آن وجود ندارد ؟

خبر خوب اینجاست که قوانین ثابتی وجود دارد که کمک میکند این فرآیند را کنترل کنید. تاکنون تنها مشکل شما این بوده است که هیچگاه از این قوانین آگاه نبوده اید یا اینکه بعضا ، بدون اینکه بدانید از آنها استفاده کرده اید یا طعمه آنها شده اید. با یاد گرفتن اینکه چطور این قوانین را اعمال کنید، نه تنها متوجه میشوید که چرا انسانها عاشق افراد خاصی میشوند، بلکه میتوانید هرکسی را عاشق خود کنید.

۲۰ نکته قطعی و نتیجه بخش برای اینکه هر کسی عاشق شما شود

مانند والد ترجیح داده او رفتار کنید : مردم در سطح ناخودآگاه، به دنبال کسی میگردند که ظاهر و رفتار مشابه والد محبوب جنس مخالف خود را دارد(درصورتی که رابطه خوبی با او داشته باشند).
نشان دهید که همچون نفرات قبلی نیستید : اکثر مردم، پس از پایان یک رابطه، ویژگیهای مورد انتظار خود را از شریک زندگی خود،تغییر میدهند، زمانی که شما نشان میدهید مشابه فردی نیستید که او در رابطه قبلی با او همراه بود، جذاب خواهید بود.
نیازهای روانشناسی فرد را تشخیص دهید : هر فردی دارای نیازهای روانشناسی متفاوتی است و بهترین فرد برای او، کسی است که اکثریت این نیازها را سیراب میکند.
ارزش خود را بالا ببرید : آنقدر با ارزش باشید که افراد در غیاب شما، به تحسینتان بپردازند. مردم وقتی متوجه میشوند که دیگران نیز فرد مذکور را ارزشمند میدانند، بیشتر به او علاقمند میشوند.
اغلب دیده شوید : تحقیقات نشان میدهد مردم کسی را برای شروع رابطه انتخاب میکنند که او را بیشتر میبینند. این بدین معناست که هرچقدر بیشتر کسی را ببینید، احتمال عاشق او شدن نیز افزایش میابد.
اسرار آمیز باشید : بر اساس تحقیقات، اسرار آمیز بودن باعث میشود افراد بیشتر به شما فکر کنند. هرچقدر شما اسرار آمیزتر باشید، بینهایت تر خواهید بود و یک جاذبه هیپنوتیزمی در ذهن دیگران به جای خواهید گذاشت.
اگر یک زن هستید، اغلب لبخند بزنید و اگر مرد هستید، کمتر لبخند بزنید: تحقیقات نشان میدهد که مردها زنان خوش خلق را بیشتر ترجیح میدهند و از زنان بد اخلاق بدشان می آید.این درحالیست که زنان از مردهای خشن بیشتر خوششان می آید.
بگذارید شخص مربوطه بداند که چقدر شبیه هم هستید: زمانیکه انسانها اشتراکاتی را میان خود، و شما بیابند، حس صمیمیت و نزدیکی بیشتری را نسبت به شما خواهند داشت.
وقتی دلتنگتان میشوند، غیب شوید: بر اساس تحقیقات، اینکار باعث افزایش جاذبه بین شما در بلند مدت خواهد شد. البته به شرطی که در انجام آن زیاده روی نکنید.
گیج کردن : همیشه خوب یا همیشه بد نباشید زیرا کسل کننده است ! بجای این کار، استراتژی خود را بسمت گیج کردن فرد مورد نظر ببرید. مردم درباره چیزی که نمیتوانند به خوبی آنرا متوجه شوند، بیشتر فکر میکنند.
رابطه هیجان و عشق : وقتی فعالیت بسیار هیجان انگیزی را با هم انجام میدهید، ممکن است حس هیجان با عشق اشتباه گرفته شود و در سطح ناخودآگاه، فرد مربوطه حس کند که چون کنار شماست، حس هیجان را تجربه میکند. در واقع هیجان به راحتی میتواند با عشق اشتباه گرفته شود.
پز دادن غیر مستقیم : وقتی افراد بصورت مستقیم پز میدهند، مردم از آنها متنفر میشوند. حال آنکه مردم عاشق کسانی هستند که بصورت غیر مستقیم پز میدهند. مثلا بجای اینکه بگویید من بنز دارم، کلید بنز را روی میز بگذارید(درحالیکه خود کنار آن نیستید!).
زنان پسرهای خشن، ماجراجو و جذاب را دوست دارند : میتوانید فردی بیچاره شوید، زیادی خوب شوید، یا زیاد تماس بگیرید تا برای خانمها یک انتخاب سوخته شوید ! زنان افرادی را دوست دارند که حس رهبری و هدایت داشته، قوی و مقاوم هستند.
قدرت خود را نشان دهید: به فرد مذکور نشان دهید که شما آپشنهای بسیار زیاد دیگری نیز دارید اما در این میان، او را انتخاب کرده اید.
تقلید کنید: زبان بدن او را تقلید کنید. وقتی تن صدا و زبان بدن فردی را تقلید میکنید، فرد مذکور در سطح ناخودآگاه باور میکند که شما شبیه او هستید(توجه کنید که ضمیر خودآگاه او متوجه تقلید شما نشود)
توجه خود را مدریریت کنید: شما میتوانید با زیاد و کم کردن میزان توجهی که به فرد میکنید، از این سلاح قدرتمند استفاده کرده و او را مدام عاشق خود نگاه دارید.
رفتار متضاد نمایش دهید: مثلا اگر فرد مذکور خجالتی است، شما با داشتن اعتماد به نفس مکمل او شده و جذابتر بنظر خواهید رسید.
غیر قابل پیش بینی باشید: وقتی همه چیز قابل پیش بینی باشد، کسل کننده نیز خواهد بود. ویژگی های مثبت خود را اندک اندک رو کنید نه به یکباره. وقتی رفتارهای شما غیر قابل پیش بینی باشد، جذاب تر بنظر خواهید رسید و خسته کننده نخواهید شد.
کاری کنید که درباره شما فکر کنند : وقتی مردم منتظر میمانند که چیزی رخ دهد و رخ نمیدهد(مثلا هر روز تماس میگرفتید و به یکباره تماس نمیگیرید)، وابستگی میان شما بیشتر میشود زیرا او به شما بیشتر فکر میکند.
گذشته ی فرد مذکور را متوجه شوید : با توجه به گذشته ای که فرد تجربه کرده است، میتوانید نوع شخصی که عاشقش خواهد شد را بیابید. گذشته ی افراد، باعث تغییر نقشه عشق آنها و معیارهایشان خواهد شد.

نهایتا باید گفت که دانستن نکات بالا، برای همه کسانی که در رابطه عشقی هستند، ضروری است. ممکن است حس کنید برخی از این نکات، نوعی اذیت کردن هستند ! اما باید بدانید که برای داغ و تازه ماندن عشق در بلند مدت، این چالشها و شیطنت ها مورد نیاز است ! وگرنه حتی اگر همه چیز در رابطه شما بهترین باشد، با گذشت زمان، عشق آتشین اولیه میان شما کم کم سرد میشود، مگر اینکه خود آنرا گرم نگاه دارید.

مطالعه کتاب زیر، که برای اولین بار در ایران توسط قدرت نامحدود ارائه شده است، بهترین مرجع برای جذب فرد مورد علاقه شماست.

********************************************************************************************

چگونه به سرعت با هرکسی صمیمی شوید ؟ تکنیک Rapport چیست ؟ (NLP)

زمان لازم برای مطالعه : ۳ دقیقه و ۴۰ ثانیه

آیا تابحال شده است بدون اینکه دلیلش را بدانید، در اولین ملاقات یا حتی اولین تماس تلفنی چند دقیقه ای، حس خوبی نسبت به فرد مقابلتان داشته باشید ؟
یکی از مهمترین قدرتهایی که باید در زندگی کسب کنید، قدرت تاثیر گذاری بالا در اولین برخورد با دیگران، و خصوصا افراد غریبه است. ممکن است یک قرار مصاحبه کاری یا حتی یک قرار عشقی مهم داشته باشید، به هرحال تاثیر گذاری موثر ، در اولین رویارویی بسیار مهم است.

در این راستا، در علم Neuro Linguistic Programming مبحث بسیار مهمی به نام Building Rapport وجود دارد. این لغت به معنای سازگاری و توافق است و بعنوان مثال، اگر بخواهیم با مثالی آنرا برای شما روشن کنیم :
تصور کنید در یک کشور خارجی زبان هستید و زبان آن کشور را بلد نیستید. هیچ همزبانی ندارید اما دقیقا در لحظه اوج نا امیدی، به یکباره فردی را می یابید که دقیقا همزبان شماست و ملیت تان نیز باهم یکی است. همچنین نقاط اشتراک زیادی دارید و علایق یکسانی در کار و لباس و حتی غذا و آهنگهای مورد علاقه تان دارید. حس شما نسبت به این فرد چگونه خواهد بود ؟ در آن لحظه چه حسی را تجربه میکنید؟ به این وضعیت Rapport گفته میشود.
آب، با آب مخلوط میشود و روغن نیز با روغن. اما ترکیب آب با روغن قابل امتزاج نیست و Rapport نیز دقیقا اشاره به همین موضوع دارد. با این مقدمه قصد داریم به شما آموزش دهیم که زین پس، چگونه میتوانید نسبت به اطرافیانتان، در یک تماس تلفنی یا ملاقات حضوری، صمیمیت خارق العاده بوجود آورید و روابطتان را گسترش دهید. فراموش نکنید در مسیر پیشرفت، مردم و دوستانتان، مهمترین منبع شما هستند.

آيا ميدانيد اگر بتوانيد فيزيولوژي فرد مقابلتان را تماما Mirror (تقلید یا آینه) كنيد، ميتوانيد دقيقا Emotional State آن فرد، فكرهايي را كه تجربه ميكند و نگرش او نسبت به دنيا را تجربه كنيد ؟ تحقيقات و آزمايشها نشان ميدهند پس از تقلید كردن صد درصد، افراد حتي تصاويري كه در ذهن خود دارند نيز يكسان ميشود و ميتوانند تا مقدار زيادي، اطلاعات را منتقل نمايند. بعنوان مثال شما خواهيد توانست تصويري را كه فرد مربوطه در ذهن خود ميبيند را مشاهده كنيد.
اگر شما بتوانيد همه جزييات يك فرد را تقلید كنيد ميدانيد چه اتفاقي ميفتد ؟ شخص مقابل در ضمير ناخودآگاه خود احساس ميكند كه نيمه گمشده خود را يافته است. يك آمريكايي نسبت به يك انگليسي حس بهتري دارد يا نسبت به يك ايراني ؟وقتي مردم مشابه يكديگر هستند، تمايل بيشتري به يكديگر دارند.
وقتي صحبت از Mirror كردن به سخن مي آيد ، منظور اين است كه شما مواردي مانند نكات زير از فرد مقابل را Mirror نماييد :
۱٫ زبان بدن يا Body Language ، حالت ايستادن، سرعت حركت دست و غيره، حالات چهره Facial Expression ها، ريتم تنفس
۲٫ تن صدا، لحن، تكه كلامها، سرعت حرف زدن، زير و بم بودن يا همان فركانس صوت، سكوت، وقفه ها
اما بصورت دقیق تر ، تکنیک آینه کردن یا Mirroring در NLP چیست ؟

nlp-for-stakeholder-relationship-presentation-28th-may-2015-8-638
با مقدمه ای که گفته شد میخواهیم به معرفی روشهای Match And Mirroring بپردازیم. یکی از روشهای ایجاد Rapport در سطح ناخودآگاه(درواقع بدون اینکه فرد مقابل متوجه شود، به شما حس خوبی پیدا خواهد کرد)،این است که او را تقلید یا قرینه کنید. این عملیات میتواند در یک تماس تلفنی، یا حتی قرار حضوری، یا حتی حین چت کردن، رخ دهد.

Mathcing : یعنی دقیقا همه کارهای او را تکرار کنید.

Mirroring : یعنی کارهای فرد را قرینه کنید. گویی که شما آینه هستید و فرد مربوطه در مقابله شماست.

از یک تماس تلفنی شروع کنیم. چند لحظه فکر کنید. در یک تماس تلفنی چه چیزهایی را میتوانید تقلید کنید ؟ چند نمونه از این موارد عبارتند از :
۱٫ تن صدا
۲٫ لحن
۳٫ سرعت حرف زدن
۴٫ تکه کلامها و کلمات کلیدی
۵٫ وققه ها و سکوتها

حال فرض کنید با شخصی در حال چت کردن هستید.چه چیزهایی را میتوانید Mirror کنید ؟ چند مورد را نام میبریم :
۱٫ سرعت ارسال پیغامها
۲٫ فاصله زمانی بین پیغامها
۳٫ سبک و شیوه نوشتن
۴٫ طول هر پیغام
۵٫ تکه کلامهای متنی مورد استفاده .مثلا درج سه نقطه.

اما وارد بخش حرفه ای تر شویم. فرض کنید یک ملاقات حضوری دارید و در یک جمع، شما میخواهید با فرد مشخصی، رابطه صمیمی برقرار کنید. بدون اینکه خود آن فرد یا اطرافیان او، متوجه شوند.
اینبار در ملاقات حضوری، ابزارهای بیشتری دارید :
۱٫ شما علاوه بر موارد بالا ، میتوانید زبان بدن و Body Language فرد مذکور را تقلید کنید !
۲٫ ریتم تنفس و سرعت تنفس فرد مذکور را تقلید کنید.
۳٫ حالت چهره فرد مذکور را تقلید کنید.
۴٫ میتوانید Facial Expressions فرد مقابل یا حالت چهره فرد را تقلید کنید .

در اجرای نکات فوق تذکرات مهمی وجود دارد :

در اجرای تکنیک های مذکور به نکات زیر توجه نمایید :
۱٫ اگر درحال تکرار زبان بدن فرد هستید، دقت کنید که لو نروید. درواقع همه مهارت شما در اجرای Mirroring باید این باشد که عملیات در سطح ناخودآگاه انجام شود. در غیر اینصورت اگر فرد مذکور متوجه شود که درحال تکرار Body Language او هستید، همه چیز خراب شده است .
۲٫ بنیانگذاران علم NLP با بررسی افرادی که باهم صمیمی هستند، متوجه شدند که آنها بصورت ناخودآگاه هماهنگ و Synchronize شده، و یکدیگر را Mirror میکنند. با توجه به همین نکته، بر آن شدند که اینبار، بصورت عمدی از Mirroring استفاده کرده، تا صمیمیت را بوجود آورند.
۳٫ برای اینکه عملیات Mirror کردن مخفی بماند، میتوانید بین تقلید حرکات، یک وقفه زمانی چند ثانیه ای(بعنوان مثال ۳ ثانیه) داشته باشید. و یا اینکه، در لحظاتی که قصد دارید حرکات فرد مقابل را تکرار کنید(مثلا فرد مربوطه به جلو و بسمت شما خم شده است)، با پرسیدن یک سوال،میتوانید بخش Conscious یا همان خود آگاه ذهن فرد مقابل را مشغول نگاه دارید تا به تحلیل Mirroring شما مشغول نشود و عملیات شما در سطح ناخودآگاه، و در زیر رادار ، باعث به وجود آمدن صمیمیت شود .
۴٫ از Mirroring میتوانید برای کنترل دیگران استفاده کنید. (امیدواریم اهداف مثبتی داشته باشید !). بعد از اینکه چند دقیقه تک تک حرکات فرد را آینه کردید، میتوانید با انجام کاری توسط خودتان، این مورد را مشاهده کنید که فرد مقابل نیز آنرا تکرار کند. مثال زیبای این مساله این است که :
به کرات دیده ایم که وقتی دونفر فوق العاده صمیمی هستند و در Rapport به سر میبرند، به محض اینکه یک نفر از دیگری تعریف و تمجید میکند، نفر دیگر نیز شروع به تعریف و تمجید از او میکند. چون دو فرد در Rapport به سر برده و درحال Mirror کردن یکدیگر (حتی در سطح زبانی) هستند. اگر عمیقا قدرت این تکنیک را یاد گرفته اید، امیدوارم از این نکته با مسئولیت خود و درست استفاده نمایید.
۵٫ پس از چند دقیقه Mirror کردن یک فرد، برای تست اینکه آیا کار خود را درست انجام داده اید یا خیر، حرکتی را انجام دهید ! مثلا صورت خود را بخارانید. اگر فرد مقابل نیز این حرکت را انجام داد، تبریک میگوییم! شما باهم Synchronized و همگام هستید. حال بعنوان مثال اگر شروع به خوابیدن کنید یا حالت خواب آلودگی به شما دست دهد، فرد مقابل نیز همین حس را خواهد داشت. بنظر میرسد کم کم متوجه میشوید که چرا بعضا وقتی یک نفر حس خواب آلودگی میکند و خمیازه میکشد، اطرافیان نیز شروع به خمیازه کشیدن میکنند.
۶٫ هیپنوتیست های معروفی همچون Milton Erickson ، حتی ریتم تنفسشان را با بیمار خود یکی میکردند. حتی وقتی که میدیدند بعنوان مثال، فرد، پای خود را با سرعت خاصی جلو و عقب میبرد، با همان سرعت با دست، به روی میز زده و ریتم مذکور را تقلید میکردند.

********************************************************************************************

پنج دلیل برای اینکه یک چهره خشن و عصبانی، بیشتر خانمها را جذب میکند

زمان لازم برای مطالعه : ۱ دقیقه و ۵۸ ثانیه

بله درست شنیدید. تحقیقات روانشناسی نشان میدهد یک چهره خشن، در سطح ناخودآگاه، برای خانمها بسیار جذاب تر است. شاید خانمهای بسیاری با کمی فکر کردن بگویند، نه، ما چهره مهربان را دوست داریم. پس با این مقاله همراه باشید تا به شما بگوییم چرا یک چهره خشن برای خانمها از نظر روانشناسی جذاب تر است.

لبخند،در مقابل یک چهره خشن

طبق تحقیقات انجام شده، از نظر مردها خانمهایی جذاب اند که لبخند میزنند و پر انرژی هستند. حال آنکه وقتی همین تحقیق در مورد خانمها انجام شد، مشخص گشت که چهره های خشن، از نظر خانمها بسیار جذاب تر از چهره های مهربانی هستند که همواره لبخند بر لب دارند.

برای برخی از شما، این مطلب، قطعا شگفت انگیز و گیچ کننده خواهد بود. میدانیم که انسانها، کنار کسی راحت هستند که چهره دوستانه داشته و لبخند بر لب دارند. چگونه ممکن است یک چهره عصبانی، جذاب بنظر برسد ؟!

زنان طوری خلق شده اند که جذب مردان قوی، غالب و دارای ویژگیهای مردانه میشوند. در ادامه، خواهید دید که چطور یک چهره خشن، بصورت غیر مستقیم و بصورت ناخودآگاه، همه این ویژگیهای جذاب را منتقل مینماید.
۵ دلیل برای اینکه یک چهره خشن،مردان را جذاب تر نشان میدهد

یک چهره خشن باعث میشود که مردان، قویتر دیده شوند : همانطور که گفتیم،ساختار ذهنی زنان اینگونه است که قدرت و ویژگیهای مردانه برای ذهن آنها جذابیت دارد. به همین علت مردانی که کمتر لبخند میزنند و مغرور هستند، جذاب تر بنظر میرسند و چهره خشن آنها، قدرت،شجاعت و غالب بودن را نشان میدهد.
یک چهره خشن، باعث میشود که مرد، غالب تر و سلطه گر تر بنظر برسد : هرچند ممکن است افرادی که اغلب لبخند میزنند، جالب و دوستانه بنظر برسند، اما وقتی بحث سلطه گر بودن و قدرت و جاه طلبی و هدف داشتن مطرح میشود، یک چهره خشن و جدی است که میتواند این پیغامهای جذاب را ارسال کند.
چهره خشن کمک میکند که مرد، شجاع تر بنظر برسد : افرادی که به حد کافی شجاع نیستند، ممکن است خشم خود را در درون مخفی کنند و کمتر عصبانی شوند. وقتی فردی در اوج قدرت(نه از سر آزرده شدن)، چهره خشمگین خود را نمایش میدهد، سیگنال های شجاعت و قدرت را ارسال مینماید. و در حقیقت چنین مردی، اعلام میکند که میتواند نقش حامی و محافظت کننده را بازی کند. چیزی که برای خانمها بسیار جذاب است.
چهره عصبانی، کمک میکند که برترین و مغرور ترین بنظر برسید : یک چهره مغرور و خشن است که میتواند سیگنال برترین مرد میدان بودن را به زنان ارسال کند.
چهره خشن باعث میشود که یک مرد، تهدید آمیز تر بنظر برسد: یک چهره خشن، باعث میشود که مردها خطرناک تر، تهدید آمیز تر و ماجراجو تر بنظر برسند. چیزی که باعث ترشح هورمونهای بسیاری در خانمها شده و برایشان بسیار جذاب است.

اما من مردان مهربان را دوست دارم !

خانمهای بسیاری میگویند که آنها، مردهای خوبی را دوست دارند که مدام در حال لبخند زدن هستند، اما نکته اینجاست که وقتی قرار است، عمیقا درک کنید که زنان چه چیزی را جذاب میبینند، نباید به حرفهای آنها توجه کنید، بلکه دقت کنید که در عمل چه میکنند و جذب چه کسانی میشوند.

همه زنانی که میگویند مردان مهربان را دوست دارند، نهایتا عاشق پسر بد و خشن ای میشوند که حتی آن پسر، با آنها بسیار بد رفتار میکند. حس جذابیت و علاقه ای که یک زن نسبت به مردان سرسخت و خشن دارد، بیولوژیک است و اگرچه یک زن بگوید : من از مردانی که رفتار بدی دارند، خوشم نمی آید، اما احساساتی که یک پسر خشن و ماجراجو و حتی (گستاخ!) میتواند در یک زن ایجاد کند، بسیار قویتر و جذب کننده تر است. یادتان باشد که نتیجه گیری منطقی، در مقابل احساسات قوی نمیتواند مقاومت کند.

از طرف دیگر، مردها مرد دیگری را که چهره خشنی دارد، غیر دوستانه تلقی کرده و در اطراف او حس خوبی نخواهند داشت. توصیه به مردها این است که در مقابل سایر مردها بیشتر لبخند بزنید و درمقابل زنان جدی تر باشید تا در برابر چشمان خانمها، جذاب تر بنظر برسید.
********************************************************************************************
کدام ویژگیهای فیزیکی از مردان ، برای خانمها جذاب است ؟

زمان لازم برای مطالعه : ۱ دقیقه و ۴۰ ثانیه

آیا زنان به ظاهر و ویژگیهای فیزیکی اهمیت میدهند ؟
بله.زنان نیز مانند مردان ، به ظاهر و ویژگیهای فیزیکی اهمیت میدهند . حال آنکه تفاوت اصلی میان مردان و زنان اینجاست که مردان ، اهمیت بیشتری به ظاهر میدهند درحالیکه زنان ، به دنبال چیزهای دیگری هستند.

یک مرد ، پس از ملاقات اول ، میتواند تعیین کند که آیا زنی را دوست دارد یا خیر.این در حالیست که زنان ، نیاز به زمان بیشتری دارند تا اینکه بتوانند برخی عوامل را ارزیابی کرده و نتیجه نهایی را در ذهن خود جمع بندی کنند.

در این مقاله ، به شما خواهیم گفت که چه عوامل فیزیکی باعث جذب زنان به مردان خواهد شد.اما قبل از اینکه وارد این مساله شویم ، باید یک باور اشتباه را که در میان مردم وجود دارد ، اصلاح کنیم.

بسیاری از مردم فکر میکنند که زنان ، به دنبال شریکی هستند که از نظر فیزیکی ، به اندازه ی او ، جذاب باشد ! اما مردان باید بدانند که زنان ، عوامل بسیار مهمتری را در نظر میگیرند که اگر به آنها واقعا توجه کنید ، باید گفت ظاهر شما تقریبا هیچ اهمیتی ندارد ! با این وجود ، در این مقاله ، ویژگیهای فیزیکی جذاب از نظر زنان را مطرح خواهیم کرد.

بنابر این چه ویژگیهای فیزیکی باعث جذب زنان خواهد شد ؟

لیست زیر ، ویژگیهای فیزیکی را شامل میشود که باعث جذب زنان میشود :

قد : زنان ، از نظر فیزیکی ، به شدت جذب مردانی میشوند که قد بلند هستند.زیرا این مردان، باعث ایجاد حس امنیت روانی ، در سطح ناخودآگاه برای آنها خواهند شد.
پهن بودن شانه : بسیاری از زنان ، خیلی به داشتن بدنی با توده های حجیم عضلانی ، اهمیت نمیدهند.اما بدیهیست که از نظر فیزیکی ، بیشتر جذب مردانی خواهند شد که تا حدی عضلانی و متناسب به نظر میرسند.این بدین معناست که پهن بودن شانه و کمر باریک باعث خواهد شد که یک زن ، بیشتر جذب شود.
ویژگیهای چهره : ویژگیهایی که نشان دهنده ی حضور تستوسترون(هورمون مردانه) بیشتر است ، باعث جذب زنان میشود.یک فک پهن ، عضلات غالب گونه ویژگیهایی هستند که باعث خشن تر و جذاب تر بنظر رسیدن خواهند شد .تحقیقات نشان میدهد که حتی داشتن پوست خشن و دارای بریدگی نیز بعضا در سطح ناخودآگاه ، میتواند باعث تامین حس امنیت در خانمها شده و آنها را بیشتر جذب کند !

اگر برخی از موارد بالا یا حتی هیچکدام را ندارید ، شما کماکان خواهید توانست ، با دانستن روانشناسی جذابیت ، زنان را جذب خود کنید !

اما اگر هیچکدام از این موارد را نداشتید چطور ؟ آیا کماکان شانسی دارید ؟ بله ! خبر خوب اینجاست که شما کماکان خواهید توانست زنان را جذب خود کنید ! به شرطی که دانش روانشناسی خود را قویتر کنید ! و در این مسیر ، تنها قلمرو قدرت نامحدود است که شما را با بهترین علوم ، تغذیه خواهد کرد تا کسی که دوست دارید را ، بدست آورید.قواعد روانشناسی بسیاری وجود دارند که باعث خواهند شد افراد عاشق شما شوند حتی اگر هیچ کدام از ویژگیهای فیزیکی را نداشته باشید ! بله ، این ، قدرتی است که در قلمرو قدرت نامحدود کسب میکنید !

با مطالعه ی این کتاب ، خواهید توانست ، هر آنکس که دوست دارید را ، بدون اما و اگر و بصورت تضمینی، از آن خود کنید

********************************************************************************************
چرا زنان به زمانی بیش از مردان برای جذب شدن به یک فرد نیاز دارند ؟

زمان لازم برای مطالعه : ۱ دقیقه و ۴۱ ثانیه

چه چیز باعث میشود که یک فرد جذاب دیده شود ؟

چرا زنان فقط جذب برخی مردان شده و به چه علت فقط برخی زنان برای مردها جذابند ؟

بر اساس تحقیقات و آخرین یافته های علمی، مردها جذب زنانی میشوند که زیباتر، سالم تر و جذابتر هستند، حال آنکه زنان جذب مردی میشوند که نقش محافظت و تامین کردن را به خوبی بازی میکند. مهمترین چیزی که مردان را جذب میکند، نشانه های سلامت و جذابیت فیزیکی و باروری است. قطعا خود مردان این علت را نمیدانند زیرا همه این عملکردها بصورت ناخودآگاه و بسیار سریع رخ میدهد.

نسبت پایین کمر به باسن، لبهای کامل، چشمهای درشت، چانه کوچک و ظاهر زنانه همه نشانه های سطح مناسبی از هورمون زنانه هستند که برای مردان جذاب خواهد بود.

چرا زنان به زمان بیشتری برای عاشق شدن نیاز دارند ؟

از آنجایی که از دید ژنتیکی، مردان برای یافتن و بدست آوردن بارور ترین و جذابترین زن برای تولید مثل طراحی شده اند، میتوانند به سرعت در نگاه اول جذب یک زن شده و دختر رویایی تمام عمر خود را فقط با یک نگاه بیابند.

این درحالی است که زنان به شکل کاملا متفاوتی طراحی شده اند. آنها در گذر زمان و از نظر ژنتیکی، به گونه ای طراحی شده اند که به دنبال بهترین پدر، برای فرزندان خود باشند(حتی اگر علاقه ای به بچه دار شدن نداشته باشند). زنان دنبال یک حامی مناسب و بدست آوردن بهترین مرد موجود روی کره زمین برای فرزندان و خانواده خود هستند(حتی اگر در حال حاضر به آن آگاه نباشند). همچنین از نظر بیولوژیکی و ژنتیکی، زنان در سطح ناخودآگاه، از آنجاییکه پس از یک بار جفت گیری، نه ماه به زحمت می افتند به همین علت سخت گیری بیشتری در انتخاب بهترین فرد ممکن دارند.

البته ظاهر و ویژگیهای فیزیکی نیز برای زنان اهمیت دارد زیرا میتواند نشانگر سلامت و کیفیت ژنهای مرد باشد. اما این مساله به تنهایی نمیتواند نشان دهنده این باشد که فرد مذکور پدر و محافظ خوبی نیز هست.

به همین علت است که زنان به زمان بیشتری برای قضاوت درباره شخصیت یه مرد و عاشق شدن نیاز دارند. برخی مردان بصورت ذاتی برخی ویژگیها را یدک میکشند که بصورت غیر مستقیم، صلاحیت و اعتبار را نشان میدهد. دانستن این نکات میتواند جذابیت یک مرد در برابر زنان را بشدت افزایش دهد. وقتی مبحث جذابیت مطرح میشود، زنان مانند یک اجاق قدیمی با سرعت پایین، و مردان دقیقا مانند صاعقه هستند. یک مرد میتواند به سرعت جذب یک زن شود، اما زنان نیاز دارند که اطلاعات مهمی را درباره فرد مذکور جمع آوری کنند تا بتوانند به او علاقمند شوند.
رابطه های بلند و کوتاه مدت

زنانی که به دنبال رابطه های کوتاه مدت هستند، بر اساس تحقیقات، به جذابیت فیزیکی اهمیت بیشتری میدهند. چنین افرادی، به زمان کمتری برای جذب و ایجاد احساسات نسبت به فرد مقابل نیاز خواهد داشت و همچنین جذب مردهایی با ظاهر و ویژگیهای مردانه خواهد شد.

از طرف دیگر، زنانی که به دنبال رابطه های بلند مدت هستند، برای قضاوت درباره شخصیت فرد مقابل، نیاز به زمان بیشتری خواهند داشت. بنابر این اگر هدف یک زن ازدواج باشد، زمان بیشتری را برای جذب شدن نیاز دارد.
********************************************************************************************

چرا زنان در سطح ناخودآگاه، مردان با ویژگیهای سه گانه منفی را دوست دارند ؟

زمان لازم برای مطالعه : ۴۸ ثانیه

تحقیقات نشان میدهد زنان بصورت بیولوژیک و در سطح ناخودآگاه، و حتی بر خلاف خواسته خود، به شدت عاشق مردانی میشوند که سه ویژگی بسیار شیطانی و پلید را در خود دارند !
۱) خودشیفتگی ۲) خشونت ۳) خودخواهی.
اما چرا !؟

از هر زنی که خواستید، بپرسید که چطور مردی را دوست دارد. به سرعت خواهید شنید : یک مرد رمانتیک که مواظب من و کاملا مهربان است. با این وجود اگر خوب دقت کنید، دقیقا همان زنان، جذب مردی شده اند که در نقطه مقابل این ویژگیهای مثبت قرار دارد و کاملا منفی است !

توجه : هدف از آنچه گفته میشود، رواج وحشی گری یا خشونت علیه زنان نیست ! امروزه اول از همه، قانون در مقابل چنین کارهای زننده ای خواهد ایستاد. هدف فقط توضیح بعد علمی این مساله است و اتفاقا هشداری به خانمها، تا عاشق افراد غلط نشوند ! زیرا بخشی از وجود آنها تمایل به این مساله دارد.

اما چرا چنین چیزی رخ میدهد ؟ (کاملترین مقاله جذابیت مخصوص آقایان)

خودشیفتگی، هرچند ظاهرا منفی به نظر برسد، اما پیغام ضمنی آن این است که فرد از دیگران بالاتر و دارای اعتماد به نفس است(یا حداقل خود چنین باوری دارد) و این، بر اساس بیولوژی زنان، بسیار جذاب است. زیرا آنها دوست دارند مردی را داشته باشند که از همه بهتر است.
خشونت ظاهرا منفی است اما اعتماد به نفس و توانایی حفظ امنیت را به نمایش میگذارد.
خودخواهی ممکن است بد به نظر برسد، اما بصورت ضمنی، پیغام ارزشمند تر بودن را به نمایش میگذارد.

اگر میخواهید عمیق ترین شناخت ممکن را نسبت به نحوه عملکرد ذهن زنان بدست بیاورید، مقاله اختصاصی “کاملترین مرجع جذابیت مخصوص آقایان” بهترین مرجعی است که در سطح جهان خواهید یافت.(تضمین قدرت نامحدود)
********************************************************************************************
رمز داشتن یک نگاه نافذ، پر انرژی و اثرگذار چیست ؟ چرا برخیها نگاه نافذی دارند ؟

زمان لازم برای مطالعه : ۱ دقیقه و ۱۱ ثانیه

شاید با این موضوع مواجه شده باشید که وقتی برخی افراد به چشم شما نگاه می‌کنند، گویی جذبه، انرژی، نفوذ و وزن خاصی در نگاه آنها وجود دارد که کاملا روی شما سنگینی میکند. اما چطور می‌توانید شما نیز نگاه نافذی را در خود ایجاد کنید ؟ منشا این نگاه نافذ چیست ؟

اهمیت نگاه نافذ

شاید جالب باشد که بدانید قوی‌ترین نوع ارتباط غیرکلامی، ارتباط چشمی است. به همین علت است که داشتن نگاهی نافذ می‌تواند در ابعاد مختلف زندگی‌ مانند تجارت، رابطه عشقی، ارتباط با دوستان و اطرافیان، به شما کمک ویژه‌ای کند. یک نگاه نافذ تأثیرگذاری و جذابیتتان را افزایش می‌دهد و در هر جمعی که باشید، به سرعت شما را به سرگروه آن جمع تبدیل میکند. این ویژگی آنقدر مهم است که حتی اگر تمام مدت سکوت کنید و فقط نگاه نافذی داشته باشید، شما تأثیرگذارترین فرد در آن جمع خواهید شد.(مقاله اختصاصی کاملترین مرجع جذابیت آقایان)
رمز داشتن نگاه نافذ

اولین ویژگی افرادی که نگاه نافذ دارند، این است که کم پلک زده و مستمر و پیوسته به شما یا هر جای دیگری زل میزنند. این مسئله به این ریشه باز میگردد که چنین افرادی، آرامش و ثبات درونی بسیار بالایی دارند که این آرامش و ثبات و قدرت درونی، می‌تواند با تمارینی مانند مدیتیشن، به خوبی گسترش یابد. در حقیقت یکی از علل اصلی زیاد پلک زدن، استرس است. همچنین برای اینکه بتوانید به صورت مستمر در چشمان فرد مقابل نگاه کنید و زل بزنید، باید اعتماد به نفس بالایی نیز داشته و تردیدهای درونی، درباره خودتان را کاملاً حل کرده باشید. بدین ترتیب قادر خواهید بود وقتی که به طرف مقابل نگاه می‌کنید، فقط روی او متمرکز شده و صدای درونی دیگری، در ذهن شما در جریان نباشد. در حقیقت شما باید تمرین کنید که تمام انرژی و همه وجود خود را در نگاه خود، و روی فرد مقابل متمرکز کنید تا همین انرژی بالا از نگاه شما نیز ساطع گردد.(فایل صوتی سابلیمینال آرامش مطلق و بی قید و شرط)

یک تمرین بسیار قدرتمند برای افزایش اثرگذاری نگاه و تمرکز انرژی وجودی در آن، این است که نقطه ای سیاه رنگ را روی کاغذی سفید ترسیم کرده و برای هر چند دقیقه که میتوانید، به آن خیره شوید. بطوریکه تمام تمرکز و همه انرژی وجود شما روی این نقطه متمرکز شود. سپس رفته رفته سعی کنید تمرکزتان روی این نقطه را افزایش دهید تا حدی که کاملا خود را فراموش کرده و همه انرژی وجودی شما به همان نقطه تبدیل و روی آن متمرکز شود ! انجام منظم این تمرین به سرعت نگاه نافذی را در وجود شما ایجاد خواهد کرد.
********************************************************************************************
نکات مهم برای ملاقات اول عشقی با فردی که دوستش دارید

زمان لازم برای مطالعه : ۲ دقیقه و ۲۳ ثانیه

اولین تصویری که از خود در یک ملاقات عشقی به جای میگذارید، بسیار پر اهمیت است. تاثیر اولی که روی فرد مقابل میگذارید، در چند دقیقه اول شکل میگیرد، اما تاثیر بسیار مهمی داشته و نقشی بسیار حیاتی دارد.شما باید به خوبی به فرد مقابل نشان دهید که چه کسی هستید .

افراد بسیار ارزشمند و بزرگی وجود داشته اند که در ملاقات های اول، ارتباط خوبی را برقرار نکرده و در دقایق اول، باعث میشوند که فرد مقابل برداشت دیگری از شخصیت آنها داشته باشد. به همین علت بسیار مهم است که یاد بگیرید چگونه میتوان در چند دقیقه ی اول، به بهترین شکل خود را به نمایش گذاشت.

در ملاقاتهای عشقی اول، مردم معمولا نمیدانند چه باید بگویند به همین دلیل باعث ایجاد وضعیت آشفته ایی میشوند. دراین مقاله ما به شما نکاتی را درباره این مساله خواهیم آموخت تا بتوانید در ملاقات عشقی اول خود با یک فرد، تاثیر خوبی را روی فرد مقابل بگذارید.

۵ نکته برای ملاقات اول عشقی

در اینجا نکات بسیار مهمی را برای ملاقات اول مشاهده میکنید :

۱) شروع مکالمه : بسیاری از مردم، برای شروع بحث در ملاقات اول خود، مشکل بزرگی دارند زیرا آگاه نیستند که بهترین موضوعی که میتوانند بحث را با آن آغاز کنند، موضوعی است که باعث جذابیت ملاقات شده و هر دو فرد به آن علاقمند هستند.
اما وقتی فرد را نمیشناسید، چگونه میتوانید متوجه شوید به چه چیزی علاقه دارد ؟ بدین منظور شما میتوانید به سادگی، بحث خود را با صحبت کردن درباره محیط فعلی، آغاز کنید. مثلا اگر در رستوران هستید، درباره غذا و محیط پیرامون خود بحث را آغاز کنید و سپس شاخه به شاخه بحث خود را گسترش دهید.
۲) به سمت نظرات شخصی حرکت کنید : بهترین راه برای اینکه ملاقات را ادامه دهید این است که صحبت را درباره ی محیطی که در آن هستید، آغاز کرده و سپس همه چیز را به سمت نظرات شخصی ببرید. مثلا : ” من عاشق غذاهای اینجا هستم خصوصا همبرگرهاش ! آخرین باری که اینجا غذا خوردی کی بود ؟”
۳) درباره خود، مستقیما حرف نزنید ! انسانها موجودات پیچیده و عجیبی هستند. آنها عاشق کسانی هستند که ممتاز و برتر اند اما از کسانی که بینظیر بودن خود را مستقیما میگویند، متنفرند. اگر میخواهید درباره اینکه چقدر فرد موفقی هستید حرف بزنید، و در این کار افراط کنید، ممکن است خودشیفته بنظر برسید. بنابر این بجای اینکار، سعی کنید که همه چیز را بصورت غیر مستقیم مطرح کنید.
۴) با زبان بدن خود، برتر بودن را منتقل کنید : شما باید همه ی ابزارهایی که در وجودتان موجود است(صدا و ویژگیهای آن،زبان بدن و غیره) را بکار گیرید تا به فرد مقابل، ارزشهای خود را نمایش دهید. مثلا شما میتوانید با نمایش اعتماد بنفس در زبان بدنتان، به فرد مقابل اعتماد بنفس خود را نمایش دهید. البته دقت داشته باشید که اگر زیاد از حد خشن و سلطه گر و غیر دوستانه بنظر برسید، این موضوع برای هیچکس جذاب نیست. استفاده از تکنیک Rapport در علم NLP نیز میتواند باعث شود به سرعت با یکدیگر صمیمی شوید.
۵) مردم دوست دارند پذیرفته شوند : افرادی که از خود مطمئن نیستند، از دوستانه بودن صرفنظر میکنند، زیرا آنها فکر میکنند که اگر اینکار را بکنند، دیگران فکر خواهند کرد که آنها بیچاره و محتاج هستند. این درحالیست که هر کسی دوست دارد توسط فرد مقابل پذیرفته شود و لبخند را روی چهره فرد مقابل ببیند. اگر شما بدون لبخند و بدون چهره ای دوستانه به افراد نزدیک شوید، آنها حس راحتی نخواهند داشت و بصورت منفی شما را قضاوت خواهند کرد. دوستانه برخورد کنید بدین ترتیب نه تنها ارزشمند بنظر میرسید، بلکه اعتماد بنفس نیز خواهید داشت.

نکات نهایی برای ملاقات های اول

مردم در کنار افرادیکه حس خوبی به خود و دیگران دارند، حس خوبی خواهند داشت. اگر نگران یا مضطرب شوید، این احساس به طرف مقابل نیز منتقل خواهد شد و به همین علت، این مساله باعث میگردد که تصویر اول فرد از شما آسیب ببیند.

مردم شما را طبق احساسی که در کنار شما دارند، قضاوت خواهند کرد. اگر حین ملاقات عشقی خود، کاری کنید که فرد حس خوبی داشته باشد، تصویر خود در ذهن فرد مقابل را مثبت خواهید کرد.

بسیاری از افراد، این اشتباه را میکنند که در ملاقات اول، تماما روی احساسات خود متمرکز اند و به همین علت، احساسات طرف مقابل را از یاد میبرند و باعث میشوند تصویر بدی در ذهن فرد مقابل ثبت شود. اینکه شما حس خوبی دارید، لزوما بدین معنا نیست که فرد مقابل نیز چنین حسی دارد ، به محض اینکه یادبگیرید چگونه تمرکز خود را علاوه بر احساسات خود، بر احساسات درونی دیگران نیز داشته باشید، قادر خواهید بود دوستی های خارق العاده ای را رقم بزنید.
********************************************************************************************

زنان دقیقا جذب چه چیزی میشوند ؟ آیا واقعا زنان فقط به وضعیت مالی و مقام و قدرت اهمیت میدهند ؟

زمان لازم برای مطالعه : ۳ دقیقه و ۳ ثانیه

آیا واقعا زنان بیش از همه به مسائل مالی و قدرت فرد(قدرت در ابعاد مختلف) توجه میکنند ؟

آیا باید همواره قدرت خود را حفظ کنم ؟ یا زنان در شرایط بد نیز پشتیبان خواهند بود ؟

به آنچه خود زنان میگویند توجه نکنید و سوال را از خود زنان نپرسید

اگر از اکثریت مردم سوال کنید که چرا آن کار را انجام دادی، پاسخ مشخصی را دریافت نخواهید کرد. و علت این مساله این است که اکثریت مردم(مرد یا زن) نمیدانند چرا کاری که انجام میدهند را انجام میدهند. زیرا پاسخ به این مساله نیاز به داشتن علم روانشناسی بالا و درک عمیق از خود دارد. دقیقا به همین دلیل، هیچ زنی نیز نمیداند دقیقا به دنبال چه چیزی در یک مرد میگردد و جذب چه چیزی میشود. در حقیقت ممکن است وقتی سوال تیتر این مقاله را از یک زن بپرسید، بسیاری از آنها جوابهای دیگری را به شما تحویل دهند، که همه آنها هرگز در عمل حقیقت ندارد. اما علت این جوابها، این نیست که آنها دروغ میگویند. خیر. در حقیقت برای زنان، همه چیز در سطح احساسی و بسیار سریع رخ میدهد به همین علت خود نیز دقیقا متوجه علت اصلی مساله نمیشوند. بنابراین بهترین طرز شناخت آنان این است که رفتار آنها در عمل سنجیده شود نه اینکه به حرف آنها گوش کنید.

پس اصل اول که باید همواره در ذهن داشته باشید، این است که هرگز حرفهای زنان درباره آنچیزی که میخواهند را باور نکنید. بلکه شما باید رفتار آنها را در عمل ببینید و آن چیزی که از نظر علمی صحیح است را انجام دهید و به این ترتیب خواهید دید که همسر شما بیشتر جذب شما شده است. هرچند این مساله را در کلام مطرح نکند !

زنان ذاتا به ارتباط غیر مستقیم و بیان ضمنی منظور خود علاقه دارند حال آنکه اکثریت مردها تک تک جملات زنان را عمیقا باور کرده و بر اساس آنها، مسیر خود را عوض میکنند که این مساله ضعف بزرگی است.
زنان ماهیتا، یک دستگاه تولید مجدد انسان هستند

هرچقدر هم که زنان به علت شرایط جدید زندگی و باورهای عصر جدید تغییر کرده باشند، نباید فراموش کرد که همه ی وجود آنها، همه بدن آنها، فیزیولوژی آنها، شکل اعضای بدن و شخصیت آنها، برای این برنامه ریزی شده است که به بهترین نحو انسان تولید کنند. مهمترین عاملی که باعث میشود زنان جذب یک فرد شوند و به شدت به او علاقمند شوند، دقیقا همین مساله است که آیا آن مرد میتواند پدر خوبی برای فرزندم باشد و از من محافظت و حمایت کند یا خیر ؟

در عصر حاضر، بسیاری از زنان را میبینید که میگویند اصلا تمایلی به داشتن بچه ندارند، و راست هم میگویند. به هر شکل عصر جدید تاثیر خود را بر تمایلات و اولویتهای انسانها گذاشته است اما چیزی که وجود دارد این است که زنان، با هر باوری، کماکان در سطح ناخودآگاه به دنبال یک پدر خوب برای ساخت خانواده هستند(حتی اگر هرگز نخواهند خانواده تشکیل دهند!)
زنان مشخصا به دنبال چه ویژگیهایی هستند ؟

زنان در گذر تاریخ، بصورت ژنتیکی و ذاتی به نحوی کد نویسی و برنامه ریزی شده اند که عاشق مردهای قدرتمند هستند. مردهایی که مقام و جایگاه اجتماعی داشته و میتوانند از آنها و کودکشان مواظبت کنند. آنها عاشق مردانی هستند که کنترل همه چیز را بر عهده دارند و کاملا قدرتمند و با شجاعت، همه چیز را جهت میدهند. مردانی که در یک گروه، همواره تصمیم گیری های مهم را انجام داده و محافظ خوبی هستند و اهداف بزرگی دارند و همواره دنبال آنها اند.

این مساله، ممکن است از یک دیدگاه، باعث شود که مردها دید منفی نسبت به زنان پیدا کنند ! زیرا میگویند : “یعنی فقط وقتی قدرت دارم برای او جذاب هستم ؟!”. درواقع طبیعت، طوری برنامه ریزی شده است که وقتی یک مرد وارد یک رابطه میشود، باید بیش از پیش، خود را ارتقا دهد. درواقع باتوجه به آنچه گفته شد، مردها باید مدام درحال رشد و پیشرفت باشند و حتی وقتی در یک رابطه وارد میشوند نیز باید این نکته رعایت شود. این مساله، یک نکته مثبت است زیرا باعث میشود که اولویت اصلی مردها، تحت هر شرایطی، فقط رشد باشد. ممکن است اگر از یک زن بپرسید که به چه چیزی علاقه دارد، بگوید :”یک مرد که من برایش اولویت اول باشم و کاملا وقف من باشد”. حال آنکه در عمل، زنان از چنین مردی متنفرند. در حقیقت اگر اهداف خود را از یاد ببرید و فقط محو دختر زندگی خود شوید، به سرعت خواهید دید که گویی اوعوض شده است.

یک داستان بسیار جالب و واقعی وجود دارد که با مطالعه آن درک عمیقی را نسبت به نحوه عملکرد ذهن زنان پیدا خواهید کرد. میگویند در روزگار کهن و در میان انسانهای اولیه، یک مرد وجود داشت که بسیار قدرتمند بود و از آنجایی که قویترین مرد قلمرو خود بود، همه زنان برای او بودند و شاه منطقه شده بود. یک روز، یک مرد دیگر از سراشیبی کوه با سرعت بالایی پایین آمد و نوزاد یکی از زنان شاه را کشت و فرار کرد ! به همین علت آن زن، قبیله شاه را ترک کرد و به دنبال مردی رفت که کودک او را کشته است و با او ازدواج نمود ! در حقیقت، آن مرد نشان داد که شاه فعلی، لیاقت حفاظت از زنان را ندارد به همین علت کم کم همه زنان از نزد او رفتند و با همان مرد (که نوزاد را کشته بود)، ازدواج کردند !

هرچند آن مرد غریبه فقط بخاطر سراشیبی کوه، دارای سرعت عمل بیشتری نسبت به شاه بود، اما به هرحال این مساله، نهایتا باعث شد که شاه، ضعیفتر بنظر برسد و مرد غریبه سرعت عمل بالاتری را به نمایش بگذارد که این مساله نشان داد حس امنیت برای زنان دیگر نیز وجود ندارد. اما خوشبختانه در روزگار فعلی، یک مرد میتواند توسط هوش، ثروت، قدرت کلام و سایر موارد، بالاتر از دیگران دیده شود و لزومی به جنگ و خون ریختن نیست !

در طبیعت و حتی در میان انسانها، یک زن، پس از یک بار جفت گیری، باید ماهها سختی بکشد تا نهایتا تولد نوزاد جدید صورت پذیرد. به همین علت در سطح ناخودآگاه، زنان همواره دنبال مردی هستند که از همه برتر است زیرا با جفت گیری با او، خواهند توانست وضعیت امن تر و نوزاد ارزشمند تری را تولید کنند.
********************************************************************************************
########

تفاوت ویژگی های زنان و مردان
زنان به گفت و گو علاقه مندند و با بیان مسایل، از فشار ناراحتی خود می کاهند. مردان سکوت را دوست دارند و به تنهایی به حل مسایل خود می پردازند.

یکی از شگفتی های آفرینش، وجود تفاوت ها بین زنان و مردان است. بیولوژیست ها و پژوهش گران، پس از بررسی و تحقیق های متعدد، به این نتیجه دست یافتند که رفتارهای ذهنی و فکری زنان و مردان در پاره ای از صفت های اصلی به صورت ذاتی، با هم فرق داشته و تحت تاثیر جنسیت، به گونه ای متفاوت از یکدیگر، عمل می کنند. بخشی از تفاوت های مردان و زنان را به صورت زیر می توان عنوان نمود:

* زنان تشریفات را دوست دارند.
* مردان کمتر تشریفاتی هستند.

* زنان، رابطه گرا بوده و تمایل به تماشا و نظر دارند و استعداد بیشتری برای بینش و شهود از خود نشان می دهند.
* مردان، هدف گرا بوده و به عمل و آزمایش، بیشتر تمایل نشان داده و استعداد بیشتری برای ارائه دلیل و منطق دارند.

* زنان نفوذ همسران خود را راحت تر می پذیرند.
* مردان در مقابل نفوذ زنان از خود مقاومت نشان می دهند.

* ترس زنان بیشتر است تا خشم شان.
* مردان بیشتر از این که بترسند، خشمگین می شوند.

* زنان تحمل بیشتری در برابر رنج بدنی نشان می دهند تا رنج روحی.
* مردان در برابر رنج روحی، مقاومت بیشتری از خود نشان می دهند.

* زنان سعی دارند فرزندانشان، همواره راضی و راحت باشند.
* مردان، فرزندانشان را برای استقلال، مقابله با خطر و سختی ها آماده می سازند.

* مادر، همه فرزندان خود را به طور تقریبی یکسان دوست دارد؛ مهر و محبت او مشروط به اطاعت و بروز استعداد نیست.
* پدران، فرزندانی را که از آنان حرف شنوی داشته و در امر تحصیل، اجتماعی و حرفه اش موفق تر باشند، بیشتر دوست دارند.

* زنان در انتخاب همسر، مسایل بسیاری از جمله: وضع مالی، آینده، موقعیت اجتماعی، شغلی و … را در نظر می گیرند.
* مردان سریع تر و راحت تر از زنان، درصدد ازدواج با همسر مورد علاقه شان برمی آیند.

* در چهره زنان، هنگام گفت و گو حالت های ترس، خشم، تعجب، آرامش، اضطراب و لذت به خوبی قابل رویت است.
* مردان در هنگام گوش دادن، خونسرد بوده و چهره شان دچار تغییرهای زیادی نمی شود.

* زنان هنگامی که اندیشه های غم انگیز و ناراحت کننده ای دارند، واکنش های هیجانی تر و احساسی تری را نسبت به مردان از خود بروز می دهند.
* مردان در برخورد با افکار غم انگیز و رویدادهای ناراحت کننده، احساس های خود را بروز نداده یا کمتر بروز می دهند.

* زنان در هنگام گفت و گو، جروبحث و بگومگوهای مختلف، مسایل منطقی را با عواطف و احساسات خود در هم می آمیزند و از رفتارهای کلامی و غیرکلامی خود، بیشتر و قوی تر استفاده می کنند.
* مردان در هنگام گفت و شنود، جروبحث و بگومگوها، بدون اینکه عواطف و احساسات خود را بروز دهند، می توانند خویشتن دار باشند، منطقی سخن بگویند و مستقل از احساسات خود عمل کنند.

* در صحنه زندگی اجتماعی، زنان بیشتر تساوی طلب هستند و همدردی، همدلی و ملاطفت بیشتری از خود نشان می دهند.
* در صحنه زندگی اجتماعی، مردان برتری طلب و مبارزه جو بوده و برای برتری خود، بیشتر تلاش می کنند. مردان بیشتر از زنان، پرخاشگر و تهاجمی هستند و رفتار خطرناک و غیراخلاقی بیشتری از خود نشان می دهند.

* احساس موفقیت در زنان، زمانی حاصل می شود که مورد تایید و تصدیق قرار گیرند.
* مردان زمانی خود را موفق و باارزش می دانند که به هدف هایشان برسند و اعتماد به نفس آنان زمانی بالاست که در انجام کارها موفق عمل کرده و خود را ثابت کرده باشند.

* در جریان زندگی، زنان، بیشتر به گذشته توجه می کنند و گوشه چشمی نیز به آینده دارند.
* مردان بیشتر به آینده توجه نشان می دهند و به راحتی می توانند گذشته را فراموش کنند.

* مسایل مالی و ثروت از نظر زنان، ایستا و غیردینامیک هستند. زنان با محافظه کاری در حفظ و نگهداری آن می کوشند و به طور کلی، بیشتر به نگه داری چیزهای موجود، دلبستگی دارند و نسبت به مردان کمتر ریسک می کنند.
* مسایل و ثروت از نظر مردان، دینامیک و غیرایستا هستند. مردان همواره در جهت افزایش و کسب پیروزی بیشتر، تلاش می کنند و به طور کلی، مردان فزونی طلب بوده و در جست و جوی پیروزی بیشترند و برای تحقق آرزوها و اهداف خود بیشتر ریسک پذیر هستند.

* زنان به گفت و گو علاقه مندند و با بیان مسایل، از فشار ناراحتی خود می کاهند.
* مردان سکوت را دوست دارند و به تنهایی به حل مسایل خود می پردازند.

* زنان شنونده خوبی هستند.
* مردان شنونده خوبی نیستند.

* زنان کارهایشان را با یک روند آرام، تدریجی، حرکت های ملایم، ظریف و … به انجام می رسانند.
* مردان، کارهایشان را با نوسانات زیاد ولی آگاهانه و با حرکت های فراوان، مطمئن و محکم انجام می دهند.

* بدون درخواست کمک، اگر به خانمی پیشنهاد کمک شود، او آن را علامت مهر و محبت دانسته و در اغلب موارد پذیرای آن می شود.
* در نظر یک مرد، پیشنهاد کمک به او، به منزله این است که قدرت انجام کاری که به عهده گرفته است، ندارد و او از این پیشنهاد، آزرده شده و آن را نوعی توهین به خود تلقی می نماید.حتی ممکن است به آن اعتراض کرده و خشم خود را نشان دهد، چرا که مرد تصور می کند که خود می تواند از عهده کارهایش برآید.

* برای بیشتر زنان، گفت و شنود و هم دلی وسیله ارتباط عاطفی و احساسی است و زن با زبانش می خواهد با همسرش ارتباط برقرار کند.
* برای بیشتر آقایان، گفت و گو وسیله ارتباط و تبادل اطلاعات به حساب می آید. مرد با بدنش می خواهد با همسرش ارتباط برقرار کند.

* مرکز گویش زنان در دو نیم کره مغز قرار دارد و آنان برای صحبت کردن، هم زمان از دو نیم کره خود استفاده می کنند.
* مرکز گویش مردان فقط در نیم کره چپ مغز قرار دارد و نسبت به مرکز گویش زنان، کوچک تر است.

* دختران زودتر از پسران حرف زدن را شروع می کنند. تا ۳ سالگی، ۹۹ درصد صحبت، جامع است.
* پسران دیرتر از دختران حرف زدن را شروع می کنند. تا ۴٫۵ سالگی، ۹۹ درصد صحبت آنان جامع است.

* زنان در برقراری ارتباط، گوش دادن و فراگیری زبان، قوی تر از مردان عمل می کنند.
* مردان در ارتباط برقرار کردن، گوش دادن و فراگیری زبان، ضعیف تر از زنان عمل می کنند.

* ارتباط بین دو نیم کره مغز، در زنان حدود ۱۵ درصد بیشتر از مردان است. زنان بین دو نیم کره مغز، ارتباط بهتری برقرار می سازند و توانایی بیشتری در انجام کارهای مختلف و چند وظیفه ای در یک زمان را از خود نشان می دهند. (در مجالس زنان، هم زمان چند نفر با هم صحبت کرده و حرف های یکدیگر را هم گوش می دهند.)
* ارتباط بین دو نیم کره مغز در مردان کمتر از زنان است؛ توانایی مردان در انجام کارهای مختلف و چند وظیفه ای هم زمان، از زنان کمتر است. (در مجالس مردان به طور معمول یک نفر صحبت کرده و بقیه گوش می دهند.)

* زنان اندیشه استقرایی دارند و از جزء به کل می رسند؛ خواهان احساس و عاطفه بیشتری هستند در تصمیم گیری مرددند؛ برای تصمیم گیری به اطلاعات بیشتری نیاز دارند، ولی به آسانی اشتباه های خود را قبول می کنند.
* مردان با شیوه قیاسی، استدلال می کنند و از کل به جزء می رسند و خواهان اطلاعات بیشتری هستند، سریعتر تصمیم می گیرند و کمتر حاضر می شوند به اشتباه های خود اعتراف کنند.

* زنان بیشتر از راه گوش (شنیدن) تحت تاثیر قرار می گیرند و محبت خود را بروز داده و عشق را انتخاب می کنند.
* مردان بیشتر از راه چشم (دیدن) عاشق می شوند.

* زنان به زندگی عشق می ورزند، عشق برای خانم ها همه زندگی محسوب می شود. زنان به احساس عشق، عنایت بیشتری دارند، همراه با آزاردوستی.
* مردان به روابط جنسی توجه دارند، همراه با دیگرآزاری. عشق برای مردان بخشی از زندگی است، مردان به کارشان عشق می ورزند و آن را عاشقانه انجام می دهند.

* تولید هورمون استروژن (هورمون جنسی زنانه) باعث کمتر شدن خشونت، کاهش پرخاشگری، ابراز وجود، رقابت و … در زنان می شود. تولید هورمون زنانه، پیوندجویی را در زنان تقویت می کند.
* تولید هورمون تستسترون (هورمون جنسی مردانه) میل جنسی، پرخاشگری، تهاجم، رقابت، اتکا به نفس، حرکت های تند و … را در مردان سبب می شود. تولید بیشتر این هورمون، مردان را به خشونت، تجاوزهای جنسی و بدرفتاری جنسی، حس رقابت، اتکا به نفس و رسیدن به هدف، سوق می دهد.

* میل جنسی در زنان کمتر از مردان است. زنان قلب مردان را می خواهند.
* میل جنسی در مردان بیشتر است. مردان جسم زنان را می خواهند.

* زنان جزئی نگر هستند، ماهرانه متوجه آهنگ های ظریف صدا، علائم ظاهری، حالت ها و تغییرهای چهره شده و از این طریق به علاقه ها، اندیشه ها و روحیه طرف مقابل به خوبی و سریع پی می برند؛ راست و دروغ حرف های طرف مقابل را به سرعت کشف می کنند.
* مردان کلی نگر هستند و به جزییات زیاد توجه نمی کنند لذا تمایل، احساسات و هیجان های طرف مقابل را از چهره اش به خوبی درک نمی کنند.

* زنان تصاویر معمولی و هیجانی را بهتر از مردان به خاطر می آورند.
* به یادآوردن تصاویر معمولی و هیجانی برای مردان، به آسانی صورت نمی گیرد.

* زنان در به خاطر آوردن چهره ها و اسامی، بهتر از جنس مذکر عمل می کنند و کمتر از مردان دچار فراموشی می شوند.
* مردان چهره و اسامی افراد را زودتر فراموش می کنند و بیشتر از زنان دچار “آلزایمر” می شوند.

* زنان در جوانی، مهربان و در پیری، تهاجمی و خشن می شوند.
* مردان در جوانی، خشن و خودخواه و در پیری، مهربان می شوند.

* بر اساس آمار موسسه “هاریس”، فقط ۷۶ درصد از زنان، اعلام کرده اند که حاضر هستند با همسر کنونی شان ازدواج کنند.
* بر اساس آمار موسسه “هاریس”، ۸۷ درصد مردان متاهل اعلام کرده اند که اگر قرار باشد دوباره ازدواج کنند، حاضرند با همسر کنونی شان ازدواج کنند.
* در یک ازدواج شکست خورده: زنان مسایل جدایی را به طور عمیق احساس می کنند، ولی چون رابطه گرا هستند، غم ناشی از تنها شدن و بیان مسایل شخصی و زندگی مشترک خود را به راحتی با دیگران بازگو می کنند و همچنین با گریه کردن، از فشارهای روحی و روانی خود می کاهند، در واقع، درد جدایی را کم می کنند.

* در یک ازدواج ناموفق: مردان احساس شکست از زندگی مشترک، درد جدایی و تنهایی را به طور عمیق احساس می کنند و غمگین می شوند، ولی پس از جدایی گریه نمی کنند و درد و غم ناشی از تنها شدن را در خود می ریزند؛ چون خصوصی ترین مسایل شخصی و زندگی مشترک خود را کمتر با دیگران در میان می گذارند، بنابراین ممکن است دچار ناراحتی های روحی و روانی شوند و جهت رهایی از فشارهای درونی، به مواد مخدر، الکل و دیگر تسکین دهنده ها پناه ببرند و دچار ناراحتی و انواع بیماری ها و … هم می شوند.

از مقایسه خصوصیات و ویژگی های زنان و مردان، می توان نتیجه های زیر را به دست آورد:

۱- زنان و مردان، مکمل یکدیگر هستند؛ ویژگی مردان، کمبودهای زنان و ویژگی های زنان، کمبودهای مردان را تکمیل می کند. به عبارت دیگر، هر کدام کمبودهای دیگری را برطرف می سازند، بنابراین اگر با یکدیگر هماهنگ شوند، در بسیاری از موارد، مسایل و مشکلات منطقی تر، عاقلانه تر و اصولی تر برطرف می گردند.

۲- وقتی زن و مرد تفاوت های یکدیگر را بدانند و آنها را بپذیرند، ارتباط قوی و موثری بین آنان برقرار می شود و عشق، فرصت شکوفایی پیدا می کند. بنابراین، آگاهی از ویژگی های رفتاری زنان و مردان، در بهبود روابط همسران و ایجاد آرامش بیشتر و تنش کمتر، موثر می باشد.

۳- یکی از علت های اصلی ستیزه ها و کشمکش های دائمی، عذاب آور و جان فرسا بین زن و شوهرها، این است که مردان، زنان را با “ویژگی های خود” ارزیابی می کنند و زنان، مردان را با “مقیاس خود” می سنجند. سنجش مایعات با متر و منسوجات با لیتر، همان قدر صحیح است که مردان و زنان، خصوصیات خود را با یکدیگر مقایسه کرده و به سنجش و ارزیابی هم بپردازند. چنین سنجش هایی به طور معمول، حس تحقیر یا برتری کاذب به دنبال دارد.

۴- زنان در برخورد با مسایل و مشکلات، به جزئیات، توجه بیشتری داشته و احساسی تر عمل می کنند، ولی مردان در مقابله با مشکلات و مسایل، کلی نگری کرده و منطقی تر عمل می کنند.

۵- در قیاس بین ویژگی های زنان و مردان، نبایستی فکر کنیم که خصوصیات مردان، از خصوصیات زنان بهتر است و یا برعکس. برای نمونه: آیا زایمان، رابطه گرایی، دوست داشتن تشریفات، محافظه کاری در حفظ ثروت ها، کارها را با یک روند تدریجی انجام دادن و … صفت های خوب هستند یا بد؟ (ویژگی غالب در زنان). آیا مشکلات را در تنهایی و سکوت حل کردن، کمتر تشریفاتی بودن، کلی نگری در امور، از راه چشم عاشق شدن، به دنبال مسایل مالی، غیرایستا نگریستن و … خوب هستند یا بد؟ (ویژگی غالب در مردان).
********************************************************************************************
########
مردان برای تحریک زنان چکار کنند

رفتارهای مردانه موثر در تحریک زنان

روشهای اصولی در تحریک زنان

رفتارهایی که باعث تحریک بهتر زنان می شود،خیلی از مردهایی که ازدواج کرده‌اند با خجالت درمورد رابطه‌جنسی با همسرشان صحبت می‌کنند. مردها، از شروع کردن ارتباط تا خود عمل‌جنسی، همیشه قربانی فلسفه «کاری را بکن که دفعه قبل جواب داده» می‌شوند. آنها به دنبال راه‌هایی هستند که بدون عنوان کردن موضوع بتوانند با همسرشان رابطه‌جنسی برقرار کنند یا کل روز را به این فکر می‌کنند که بخاطر اینکه همسرشان نمی‌خواسته در آن زمان رابطه جنسی داشته باشد، ناراحتش نکرده باشند. مشکل این است که آنها واقعاً مسئولیت زندگی خودشان یا رابطه‌شان را به گردن نمی‌گیرند.

اجازه بدهید با چیزهایی شروع کنیم که زنان را تحریک می‌کند. جالب است بدانید که چیزهایی که زنان را واقعاً تحریک می‌کند دقیقاً متضاد چیزهایی است که اکثر مردها تصور می‌کنند. بزرگترین اشتباه مردها این است که تصور می‌کنند زنان همان چیزهایی را دوست دارند که برای آنها انجام می‌دهند. اما متاسفم آقایان. اینکه صبح که بیدار می‌شوید روی تختخواب برگشته و دستتان را روی سینه همسرتان بگذارید، بااینکه برای شما بسیار تحریک‌آمیز است، هیچ تاثیری روی خانمتان نخواهد داشت.

اینکه زن در حضور مرد چه حسی داشته باشد عامل اصلی و تعیین‌کننده برای این است که جذبه و کشش جنسی را تجربه خواهد کرد یا نه. و چیزی که دوست دارد احساس کند اعتماد است. برای بیشتر خانم‌ها، اعتماد مساوی است با شهوت. اگر به نظر می‌رسد زنی علاقه خود به داشتن رابطه‌جنسی با شما را از دست داده است، من تصور می‌کنم چیزی که به او دلیلی برای اعتماد دهد را نداده‌اید و یا اینکه اعتماد بین‌تان را از بین برده‌اید.

اما چطور می‌توانید این سطح بالای اعتماد را در زندگی زناشویی‌تان ایجاد کنید؟ از طریق قدرت، حضور، اعتمادبه‌نفس و صداقتتان.
رفتار مردانه موثر در تحریک زنان

۱. قدرت شما. اینکه مردها جنس قوی‌تر به شمار می‌روند، دلیل دارد. از مرد معمولاً انتظار می‌رود حمایت، پشتیبانی و قدرت فیزیکی داشته باشد. از او انتظار می‌رود که سخت کار کند، عرق بریزد و با همه اینها روی پای خود بایستد. این قدرت‌های مردانه را داشته باشید.

۲. حضور شما. میل همسر شما به داشتن رابطه‌جنسی تا حد زیادی به این بستگی دارد. اگر وقتی با او هستید ۱۰۰٪ حاضر باشید (حتی اگر زمان با هم بودنتان محدود است)، او راضی خواهد شد. این نکته را هم بگویم که اعتماد دارم ۱۰۰٪ انرژی جنسی‌تان را باید در رابطه‌تان بگذارید. اگر هر درصدی از آن را جای دیگری خرج کنید، اعتماد رابطه‌تان به خطر خواهد افتاد.

۳. اعتمادبه‌نفس شما. از آنجاکه خانم‌ها ذاتاً به دنبال امنیت هستند، اعتمادبه‌نفس مرد می‌تواند یک تحریک‌کننده قوی برای آنها باشد. وقتی مردی با اعتمادبه‌نفس به زن خود نزدیک می‌شود، زن دقیقاً همان واکنش شیمیایی (ترشح دوپامین و نورپینفرین) را در مغز خود تجربه می‌کند که مرد وقتی همسرش بلوز خود را بالا داده و سینه‌هایش را به او نشان می‌دهد. و منظورم از «اعتمادبه‌نفس»، «غرور مردانه» و «مردسالاری» نیست! منظورم این است مردی باشید که می‌داند کیست. مردانی که مضطرب، منفعل و به عبارتی زن‌ذلیل هستند، هر چیزی دارند به جز اعتمادبه‌نفس. اگر به دنبال یک راه قطعی برای نابود کردن ازدواجتان هستید، مردی باشید منفعل، از بحث و دعوا گریزان و زن‌ذلیل که فقط می‌خواهد همیشه زنش را راضی نگه دارد.

۴. صداقت شما. داشتن راستی و درستی مداوم برای حفظ پیوند جنسی عمیق با همسرتان ضروری است. این یعنی همیشه راست بگویید، روی حرفتان بایستید، به حرفتان عمل کرده و مرزهای درست داشته باشید.

۵. نکته اضافه: برنامه داشته باشید. منظورمان کنترل کردن همسرتان نیست؛ یعنی به او حق انتخاب بدهید. یکی از بدترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید این است که وقتی شب به خانه می‌آیید، بپرسید، «امشب می‌خواهی چه کار کنی؟» به جای این وقتی از در وارد شدید بگویید، «آماده شو که ساعت ۸ برای شام بیرون برویم.» البته به او این حق انتخاب را بدهید که یا پیشنهاد شما را بپذیرد و یا یک جایزین برای آن داشته باشد. همه چیز را به او نسپارید. این اصل درمورد اتاق‌خواب هم صدق می‌کند. وقتی به عنوان یک مرد حاضر باشید و ذهن، قلب، شوخ‌طبعی، ‌منطق، تخیل، کلام، قدرت و همه چیزتان را با همسرتان تقسیم کنید، همه وجود خودتان را در اختیار او قرار می‌دهید. وقتی او دعوت شما را قبول می‌کند، خودش هم همین کار را دربرابر شما کرده و شما را به جاهایی خواهد رساند که خودتان توان رفتن به آنها را نداشته‌اید
********************************************************************************************
########
۳۱ راه برای درک زبان بدن زنان
۶ آبان, ۱۳۹۵ تحریریه بازده ۳ کد خبر:۴۶۴۹۴ ۲
آیا می‌دانید چگونه زبان بدن زنان را درک کنید؟ زبان بدن به عنوان قوی‌ترین نشانگر تنظیم طنازی شناخته می‌شود. اگر بتوانید اشارات غیرکلامی زنان را بفهمید، به سرعت تعاملی یکپارچه و یکنواخت برقرار خواهید کرد. چندین راه وجود دارد که زنان از زبان بدنشان برای نشان دادن علاقه و شیفتگی‌شان به مردها از آنها استفاده می‌کنند. درک زبان بدن زنان می‌تواند پیچیده یا ساده باشد اما ترفند واقعی آن است که بتوانیم دسته‌ها و توالی‌های نشانه‌ها را تشخیص دهیم.
این مقاله را از طریق سایت VKool.com برای شما نوشتم تا مجموعه‌ای از ۳۱ توصیه برای درک زبان بدن و حالت چهره‌ی زنان را به شما نشان بدهم. هرچند همه‌ی زنان هم نشانه‌های زبان بدن یکسانی ندارند، اما این راه‌ها می‌توانند درمورد شماری از زنان صدق کنند. امیدوارم این نوشتار چیزی باشد که در جست‌وجوی آن هستید. به خواندن این نوشتار ادامه دهید تا پی ببرید چگونه می‌توانید زبان بدن زنی که می‌خواهید قلبش را تسخیر کنید بفهمید.
یادگیری چگونگی درک زبان بدن زنان و حالات چهره‌ی آنها به شما کمک خواهد کرد وقتی با یک زن قرار ملاقات دارید تا حدود زیادی در وقت و انرژی‌تان صرفه‌جویی کنید. بعضی وقت‌ها، زنانی که تصادفا با آنها برخورد می‌کنید ممکن است جذب شما شده باشند. اگر در معرض و مواجهه با چنین وضعیتی با هر زنی قرار دارید و می‌دانید چگونه می‌توانید نشانه‌های جلب توجه‌ آنها را درست از همان لحظه‌ی اول درک کنید، باید به شما تبریک گفت که راه درستی را رفته اید و در این مقاله هم شما یاد می گیرید چگونه به طور کامل زبان بدن و حالات چهره‌ی زنان را درک کنید.
مطلب مرتبط : ۹۷ حقیقت جالب برای شناخت زبان بدن مردان و زنان
۳۱ راه درک زبان بدن زنان و حالات چهره آنان در ادامه آمده است:

۱. چرخش چشم:
در میان بهترین توصیه‌ها درمورد درک زبان بدن و حالات چهره‌ی زنان در تمام این مقاله این نخستین موردی است که دوست دارم معرفی کنم و از شما و دیگر خوانندگان می‌خواهم آن را به خوبی یاد بگیرید و به ذهن بسپارید.
یکی از رایج‌ترین نشانه‌هایی که آدم‌هایی که می‌خواهند بدانند چگونه زبان بدن زنان را درک کنند باید بشناسند نشانه‌ی بی‌علاقگی(سردی) است. این ممکن است از نشانه‌هایی باشد که مردان معمولا از سوی زنان دریافت می‌کنند. وقتی زنان چشم‌ می‌چرخانند نشانگر احساس تنفر آنها است. این نشان می‌دهد که زن سعی دارد درست در برابر دیدگانش به آن مرد بگوید واقعا از این که کنار او ایستاده است و به او نگاه می‌کند خسته و کسل است.
رایج‌ترین دلیل برای سر زدن چنین واکنشی از سوی زنان این است که آنها به مردانی که جربزه‌اش را ندارند مستقیما و با اعتماد به نفس به آنها نزدیک شوند احساس مجذوبیت نمی‌کنند.
اگر هر مردی خودش را در چنین وضعیتی ببیند، احتمال زیادی وجود خواهد داشت که آن زن با او عصبانی و خشمگین برخورد کند چرا که به احتمال فراوان جربزه‌ی آن را نداشته است که بی‌درنگ بعد از دیدن آن زن به او نزدیک شود.
بهترین و تنها راه‌حلی که می‌توانم به شما بگویم تا این نگرانی را از بین ببرید این است که باید از قانون ۳ ثانیه پیروی کنید که می‌گوید: “باید به زنی که می‌خواهیدش همیشه ظرف ۳ ثانیه اولی که او را می‌بینید نزدیک شوید.”
مطلب مرتبط : زبان بدن چیست ؟

۲. اخم می‌کند یا لبخند زورکی می‌زند:
وقتی می‌بینید زنی به شما اخم می‌کند یا هر بار که با او شروع به صحبت می‌کنید زورکی لبخند می‌زند، ممکن است به یکی از ۳ دلیل زیر با شما چنین رفتاری شده باشد:
الف) به درستی با پویایی اجتماعی مکانی که شما و آن زن در آن یکدیگر را ملاقات می‌کنید سازگار نشده‌اید چون نمی‌دانستید چه کنید و چگونه در مناسبت‌های اجتماعی مختلف با یک زن ملاقات کنید.
ب) به درستی به آن زن نزدیک نشده‌اید چون به احتمال فراوان نه تنها نمی‌دانید چگونه می‌توانید با استفاده از جملات کوتاه و شوخ‌طبعانه زنان را مجذوب خود کنید بلکه علاوه بر آن از یک زبان بدن “نفرت انگیز” هم استفاده می‌کنید.
پ) آن زن بسیار بی‌تجربه است و به همین خاطر ارزش صرف وقت و تلاش شما را ندارد. بلافاصله از نزدیک شدن به او دست بکشید چون شما لیاقت بیشتر از آن را دارید.
دلیل برخورد با عصبانیت و خشمگینانه‌ی آن زن با شما هر چه باشد، توصیه می‌کنم که باید تمرکزتان را بگذارید روی برخورد درست با چالش‌هایی که با آنها مواجه می‌شوید و یادگیری مهارت‌هایی که برای کنار آمدن با و غلبه بر این چالش‌ها نیاز دارید.
در واقع، این یکی از ساده‌ترین‌ و در عین حال کارامدترین توصیه‌ها درباره‌ی درک زبان بدن زنان و حالات چهره‌ی آنها هنگام جلب توجه است که به شما دیدگاه روشنی درباره‌ی “دختری که در دیدرس‌تان” قرار دارد می‌دهد و برآورد می‌کند که آیا باید به او نزدیک شوید یا خیر.
مطلب مرتبط : زبان بدن :۵۰ اصل زبان بدن که حتما باید بدانید

۳. همیشه یکی از دوستانش را بین خودش و شما قرار می‌دهد:
یکی از “دردناک”‌ترین نشانه‌های زبان بدن که بی‌علاقگی زنان را نشان می‌دهد این است که هر بار شما سعی می‌کنید با دختری که می‌خواهید با او بیرون بروید حرف بزنید و به او نزدیک‌تر شوید، همیشه یکی از دوستانش را با خودش می‌آورد و اجازه می‌دهد آن دوست بین خودش و شما قرار بگیرد.
برای حصول اطمینان از این که می‌توانید از بروز چنین موارد ناجور و مضحکی در مقیاس بزرگ جلوگیری کنید، پیشنهاد می‌کنم که شما و مردان دیگر این مقاله را بخوانید و سعی کنید یاد بگیرید چگونه زبان بدن و حالات چهره‌ای را که باید متوجه شوید تا بتوانید بدون درنگ و تردید ظرف یک ثانیه به دختری که می‌خواهید نزدیک شوید درک کنید، چون زنان واقعا از مردانی که نمی‌دانند چگونه به درستی و به سرعت به آنها نزدیک شوند متنفر هستند. همچنین، توصیه‌ی من آن است که شما لازم است روی یادگیری چگونگی استفاده از زبان بدن خودتان برای جذب صحیح زنان و روی چگونگی ملاقات با زنان و نزدیک شدن به آنها در محیط‌های متعدد با موارد و شرایط متفاوت تمرکز کنید.
اصلی‌ترین نکته این است:
اغلب ۲ مورد وجود دارد که وقتی با زنان ملاقات می‌کنید ممکن است خودتان را در آن موقعیت‌ها ‌بیابید: مورد اول آن است که شما می‌توانید موقعیت را کنترل و روند یکنواخت آن را حفظ کنید چون می‌دانید چگونه می‌توانید به شکل صحیح و به موقع به یک زن نزدیک شوید، کاری کنید که آن زن در کنار شما احساس راحتی بیشتری کند و از تلاش‌‌تان برای نزدیک شدن به خودش احساس تنفر نکند. مورد دوم وقتی است که آن زن از آن تیپ زن‌هایی نیست که شما دوست دارید و حقیقتا کاری هم نمی‌توانید در این رابطه انجام دهید. توصیه به شما: از آن زن دور شوید و شانس‌تان را با دخترک دیگری امتحان کنید.
این در حقیقت یکی از سودمندترین توصیه‌ها در مورد درک زبان بدن و حالات چهره‌ی زنان است که من دوست دارم در این مقاله‌ی کامل آن را معرفی کنم و از شما و خوانندگان دیگر می‌خواهم به بهترین شکل آن را یاد بگیرید و به خاطر بسپارید.
مطلب مرتبط : ۱۰ زبان بدن مردان که زنان را جذب آنها میکند

۴. وقتی شما را می‌بیند به سرعت دور می‌شود:
اگر مردی خودش را در موقعیتی می‌بیند که هر بار تلاش می‌کند با یک زن صحبت کند و به او نزدیک‌تر شود آن زن از او دور می‌شود، لازم است برای کمک به خود، یاد بگیرد چگونه بلافاصله زبان بدن زنان را درک کند. این موقعیت کمی شبیه موقعیتی است که در بالا بیان کردم، و دلیل چنین موردی نیز همان است- ممکن است بزرگ‌ترین شانسش همین باشد که تیپ شخصیتی مورد علاقه‌ی آن زن نیست!
با وجود این، مایلم شما و مردان دیگر را از چیزی آگاه کنم که کمک می‌کند از این نوع موقعیت‌های “دردناک” اجتناب کنید.
بعضی وقت‌ها زنان از مردانی که به خوبی نمی‌دانند چگونه و چه وقت به زنان نزدیک شوند، دوری می‌کنند.
۲ اشتباه متداول دوستیابی که خیلی از آقایان می‌توانند مرتکب شوند این است که یا با تمام وجودشان با زنی روبه‌رو می‌شوند که برای مدتی طولانی او را می‌شناخته‌اند یا این‌که نمی‌دانند چگونه باید به صورت مناسبی به آن زن نزدیک شد – که به حریم فردی‌شان هم احترام گذاشته باشند. اشتباه دیگر اغلب به خاطر آن است که مردان نمی‌دانند در میان چند زن در یک مکان کدام مورد برای اول نزدیک شدن مناسب است.
برای این که به شما کمک کنیم با این موقعیت کنار بیایید، پیشنهاد می‌کنم که باید از اشتباه رایجی که بسیاری از مردان مرتکب می‌شوند اجتناب کنید—مردان اغلب به روشی به زنان نزدیک می‌شوند که ممکن است به وضوح و بلافاصله به آنها تلقین کند که “این مرد دارد سعی می‌کند من را مست و پاتیل کند” و به وضوح هم سعی می‌کنند او را مست و پاتیل کنند.
در هر یک از موارد، بزرگترین اشتباهی که بیشتر مردان ممکن است مرتکب شوند این است که نمی‌دانند چگونه زبان بدن زنان و حالات چهره‌ی آنها را درک کنند.
مطلب مرتبط: ۱۸ نشانه برای رمزگشایی زبان بدن مردان

۵. از تماس چشمی اجتناب می‌کند:
یکی از روشن‌ترین نشانه‌های زبان بدن که زنان غیر علاقمند از خودشان نشان می‌دهند و مردان اغلب در اماکن اجتماعی شلوغ مثل کلوپ‌ها و کافه‌ها متوجه آن می‌شوند آن است که بعد از آن که یک زن متوجه می‌شود مردی در شرف نزدیک شدن به او است، بلافاصله از برقراری تماس چشمی با او اجتناب می‌کند.
در چنین موردی، توصیه‌ی ما به شما ساده و این است که فقط لازم است با شروع به گفتن چیزی بسیار جالب جو را گرم‌تر کنید، و نشان بدهید که شما بسیار صمیمی و برای او بی‌آزار هستید. همچنین، از خیره شدن بی‌ادبانه دست بردارید چون این کار آن زن را بسیار ناراحت می‌کند. یا در غیر این صورت، اگر بدشانس هستید و او فقط به خاطر این که به هم نمی‌آیید از تماس چشمی با شما اجتناب می‌کند، آن چه لازم است انجام بدهید این است که از تلاش بیهوده دست بردارید و شانس‌تان را جای دیگری امتحان کنید!
این حقیقتا یکی از بهترین توصیه‌ها درباره‌ی درک زبان بدن زنان و حالات چهره‌ی آنها است برای این که آدم‌ها آن را یاد بگیرند و در رابطه با مورد مقتضی خود به کار ببندند.
مطلب مرتبط : زبان بدن: زبان چشم ها چه می گوید

۶. چراغ سبز نشان می‌دهد:
یکی از قدرتمندترین و شهوت‌انگیزترین نشانه‌های زبان بدن که یک زن معمولا برای جلب توجه بروز می‌دهد وقتی است که مدام با تمام وجودش با یک مرد روبه‌رو می‌شود و همچنین درست پس از آن که آن مرد به او نزدیک شد به سر تا پای او نگاه می‌اندازد. به محض این که در یک زن متوجه این نوع رفتار شدید، می‌توانید با یقین به این نتیجه برسید که او به شما چراغ سبز نشان داده است چون به لحاظ جنسی فوق‌العاده مجذوب شما شده است.
اگر زمانی خودتان را با یک زن در چنین مورد بی‌نظیری دیدید، به شما پیشنهاد می‌کنم از او تعریف‌های جنسی کنید چون واقعا این یکی از بزرگترین و مطلوب‌ترین راه‌های پاسخ دادن به چراغ سبز یک زن است.
همچنین این یکی از ساده‌ترین و در عین حال جالب‌ترین توصیه‌ها درباره‌ی درک زبان بدن زنان و حالات چهره‌ی آنها است که ارزش یادگیری دارد و من از شما و خوانندگان دیگر می‌خواهم که به خوبی آن را یاد بگیرید.
۷. لمس کردن:
هر بار یک زن شروع به لمس کردن یک مرد می‌کند یا درست بعد از آن که یک مرد او را لمس کرد او هم در پاسخ آن مرد را لمس می‌کند، قطعا دارد سعی می‌کند به آن مرد نشان دهد به او علاقمند است. شما معمولا می‌توانید انتظار داشته باشید این نوع نشانه‌ی مجذوبیت زنان را در زمانی بین پایان مرحله‌ی رابطه و قبل از مرحله‌ی اغوا ببینید.

مطلب مرتبط : زبان بدن دیگران : از دست تا صورت
۸. او مستقیما به چشم‌ها و دهان‌تان نگاه می‌کند:
یکی از محبوب‌ترین و شناخته‌شده‌ترین نشانه‌های مجذوبیت زنان برای این که از طریق زبان بدن به یک مرد بگویند که از او بوسه می‌خواهند وقتی است که مستقیما به چشم‌های او خیره می‌شوند، و اغلب به طور همزمان، احتمالا به دهان او هم نگاه می‌کنند. به این کار “خیره شدن مثلثی” می‌گویند چون تماس چشمی او به آرامی از چشم راست مرد به سمت چشم چپ او و بعد به آرامی از چشم‌ها به سمت دهانش می‌رود که روی هم رفته تشکیل یک مثلث می‌دهند. با دانستن این توصیه در مورد درک زبان بدن و حالات چهره‌ی زنان هنگام جلب توجه، قادر خواهید بود نرخ و شانس موفقیت‌تان را در نزدیک شدن بلافاصله و به‌موقع به زنی که می‌خواهید و اغوای جنسی او بالا ببرید.
۹. خودش را بیش از حد به جلو خم می‌کند:
هر وقت دیدید زنی که سعی دارید توجه او را به خود جلب کنید در طول مکالمه با شما بیش از حد به طرف جلو خم شد، احتمالا او سخت مایل است با شما ارتباط جنسی برقرار کند. با وجود این، دوست دارم این را مد نظر داشته باشید که هرگز نباید منتظر باشید که یک زن نخستین قدم جنسی را بردارد چون زنان همیشه انتظار دارند مردان نقش رهبری را به عهده داشته باشند، و آنها را هم به لحاظ جسمی و هم عاطفی در کل رابطه هدایت کنند. این در واقع یکی از بهترین و جالب‌ترین شیوه‌‌ها برای مردها است تا به چنین نشانه‌های مجذوبیتی از سوی زنان پاسخ دهند.
در واقع، با استفاده از شیوه‌ی تسلط چشم، مردان باید سعی کنند جو جنسی را مستقیما و بلافاصله به وجود بیاورند در حالی که همچنان به چشم‌های او خیره می‌شوند تا این که آن زن یا دوباره شروع به صحبت کند یا از این که به او خیره شده‌اید کمی احساس معذب بودن کند. اگر آن زن به خیره شدن شما به خود با گفتن چیزی مثل “چی شده؟” پاسخ داد، پیشنهاد می‌کنم یکی از بهترین توصیه‌ها را برای پیشبرد جو جنسی از مرحله‌ی رابطه به مرحله‌ی اغوا به کار ببندید. این در واقع یک توصیه‌ی خارق‌العاده برای درک زبان بدن زنان و حالات چهره‌ی آنها است که مردانی که می‌خواهند یک زن را برای رابطه‌ی جنسی جذب کنند و به چنگ بیاورند باید یاد بگیرند و به کار ببندند.
مطلب مرتبط : ۷ راز قدرتمند زبان بدن برای رسیدن به موفقیت

۱۰. لبخند حاکی از خجالت و نگاه رو به پایین:
هر وقت دیدید دختری لبخند حاکی از خجالت می‌زند و بعد بلافاصله بعد از این که شما سریع متوجه نگاه گذرایش شدید نگاهش را به پایین انداخت، می‌توانید با اطمینان تصدیق کنید که آن دختر مجذوب شما شده است. این یکی از مهم‌ترین و جالب‌ترین نشانه‌ی زبان بدن زنان است که اکثرا از آن غفلت می‌شود و مردان را گیج می‌کند چون آنها معمولا نمی‌فهمند راه طنازی که زنان ترجیح می‌دهند از طریق نشان دادن احساس مجذوبیت به شکلی ماهرانه و از طریق نشانه‌های خاص زبان بدن است. بهترین پاسخ برای این نوع از زنانی که دارای این نشانه‌های زبان بدنِ حاکی از مجذوبیت هستند آن است که مردان باید سعی کنند چیزی کوتاه و شوخ‌طبعانه مرتبط با بعضی از رفتارهای “شیطنت آمیز”زبان بدن به آنها بگویند، یا برای یک ثانیه کلا بدنشان را به سمت دیگری بچرخانند و بعد دوباره مشغول طنازی با او بشوند.
به عنوان نمونه، می‌توانید چیزی شبیه این بگویید:
“موقع گپ زدن با من لازم نیست این قدر تظاهر به خجالتی بودن بکنی چون من همه چیز رو می‌فهمم.” بلافاصله بعد از گفتن این عبارت، باید فقط برای چند ثانیه کاملا خودتان را از دیدرس او دور کنید و بعد لبخند بزنید و با شوخ طبعی از گوشه‌ی چشم پشت سرتان را نگاه کنید. تا یک بار دیگر برشد و با آن زن روبه‌رو شوید، احتمالا دنبال‌تان راه افتاده است!
در واقع، این هم جزو ساده‌ترین و در عین حال جالب‌ترین توصیه‌ها در مورد درک زبان بدن زنان و حالات چهره‌ی آنها است که آدم‌ها باید یاد بگیرند چون برای هر موردی صدق خواهند کرد.
۱۱. با دست موها را به پشت سر انداختن:
در واقع، بدن انسان نسبتا کم مو است. سوای خزندگان، ماهی‌ها و پرندگان، هیچ پستاندار دیگری نیست که به اندازه‌ی انسان‌ها بی‌مو باشد. موی بلند و آویزان همیشه نشانه‌ای از سلامت و تمایلات جنسی زنانه، و قابلیت بارداری است. زنی که با دست موهایش را به پشت سر می‌اندازد تلوحیا می‌گوید، “به من نگاه کنید. من احساس اطمینان، شادمانی و سلامتی می‌کنم.”
مطلب مرتبط : ۱۲ ترفند تاثیرگذار زبان بدن در مصاحبه شغلی

۱۲. لب گزیدن:
وقتی صحبت از یادگیری درک زبان بدن زنان می‌شود، این یکی از مرتبط‌ترین‌ موارد است. مردان این زبان بدن زنان را بسیار دوست دارند. دلایل آن هم هنوز ناشناخته هستند. در واقع، هیچ چیز برای تحریک تستوسترون خالص در بدن مردان مثل گزیدن ناخودآگاه لب پایین نیست. در صورتی که لب پایین به آرامی با دندان‌ها گرفته شود، به طرز شهوت‌انگیزی از لای دندان‌ها سر می‌خورد. اگر یک دختر این زبان بدن را به خوبی و ناخودآگاه انجام دهد، می‌تواند یک مرد را به زانو درآورد. با این حال، اگر این کار خوب انجام نشود، تبدیل به یک تقلید مسخره‌آمیز خواهد شد. و عجیب آن که این نشانه‌ی زبان بدن بین همجنس‌بازان به عنوان یکی از علائم جنسی به حساب می‌آید.

۱۳. افشان کردن موها:
یادگیری درک زبان بدن زنان هرگز کار ساده‌ای نیست. در مورد یک دختر، تاب دادن یا افشاندن موها نشانه‌ای از طنازی است. توضیح رایج برای این عمل آن است که این رفتاری اتفاقی است برای به نمایش گذاشتن گردن- یک منطقه محرک احساسات جنسی معروف- است. از طرف دیگر، این گونه توضیح داده می‌شود که یک دختر با افشاندن موهایش توجهات را به سمت موهای درخشان وسالمش جلب می‌کند.
مطلب مرتبط: ارتباط چشمی : طنازانه‌ترین زبان بدن

۱۴. نوازش گردن:
گردن یکی از حساس‌ترین و همچنین از نقاط محرک احساسات جنسی زنان است که نوازش کردن آن توجه جنس مخالف را جلب می‌کند. خب، چرا این اتفاق می‌افتد؟ ظاهرا، مردها به طور طبیعی مجذوب پوست صاف و نرم یک دختر هستند و گردن به لحاظ اجتماعی در بین مجازترین نقاطی است که می‌توان آن را نشان داد. پوست صاف و نرم نشانه‌ای از سلامت و جوانی است- که هر دو هنگامی که یک مرد به دنبال شکار همدمی برای خود می‌شود جزو عوامل مهم به شمار می‌روند. همچنین، گردن یک بخش فوق حساس از بدن است؛ لمس کردن آن یک احساس نرم، دوست داشتنی و ملایم را بر خواهد انگیخت. هنوز شک دارید؟ خودتان امتحان کنید.
۱۵. لمس یا نوازش کردن اشیاء:
عقیده بر این است که آدم‌ها معمولا احساسات و عواطف درونی‌شان را به اشیاء خارجی انتقال می‌دهند. بنابراین، با نوازش کردن پایه‌ی یک لیوان، یک دختر از زبان بدنش استفاده می‌کند برای این که تلویحا بگوید “مرا نوازش کن”. در موارد دیگر، با غلتاندن خودکار روی لبهایش، آن دختر تلویحا می‌گوید “مرا ببوس”. در واقع، این علامت‌ها نباید با آن نشانه‌های حاکی از “آشفتگی” اشتباه گرفته شوند که نشان می‌دهند آن دختر حواسش جای دیگری است. شاید، تفاوت در سرعت انجام این کارها باشد. شهوانی و آرام خوب است- “متلاطم” و “تند” خوب نیست. تزئینات میز غذا، لیوان‌ها، خودکارها، عینک‌های آفتابی، و دیگر اشیاء رایج اغلب برای ور رفتن استفاده می‌شوند.
همچنین این یکی از بهترین و جالب‌ترین توصیه‌ها درباره‌ی درک زبان بدن زنان است و آدم‌ها می‌توانند در صورتی که به دنبال داشتن رابطه‌ای موفق با زن مورد علاقه‌شان هستند به استفاده از آن‌ فکر کنند.
۱۶. نزدیکی و تعیین موقعیت:
• اگر وقتی یک مرد به یک زن نزدیک‌تر می‌شود، او سر جایش بماند یا حتی نزدیک‌تر شود، این برای آن مرد نشانه‌ی خوبی است.
• وقتی یک مرد به او نزدیک می‌شود، زن عقب می‌کشد. این برای آن مرد نشانه‌ی بدی است، و به این معنی است که او نمی‌خواهد با آن مرد آشنا شود.
• زن به یک مرد زبان بدن باز نشان می‌دهد- به عنوان مثال، او می‌چرخد و با دستان از هم باز شده رو به سوی این مرد می‌کند. این برای آن مرد نشانه‌ی خوبی است.
• زن به یک مرد زبان بدن بسته نشان می‌دهد- به عنوان مثال، میچرخد و رویش را از این مرد بر می‌گرداند و دستانش را به صورت ضربدری به سینه می‌گذارد. این برای آن مرد نشانه‌ی بدی است.
• دختری هنگام گوش دادن یا صحبت کردن به جلو متمایل می‌شود. این برای آن مرد نشانه‌ای خوبی است که طرح یک قرار را بریزد.
• دختری به یک پسر اجازه می‌دهد که وارد حریم خصوصی/ شخصی او شود. این یعنی آن دختر دوست دارد بوسیده شود.

۱۷. لبخند و خنده:
شیوه‌ای که زنان لبخند می‌زنند نیز کمک می‌کند یاد بگیرید چگونه زبان بدن زنان را درک کنید. خنده‌ و لبخندها نشانگرهای طبیعی هواخواهی و علاقمندی هستند. به عنوان مثال:
• یک دختر هنگام صحبت با شما لبخند می‌زند. این برای شما علامت خوبی است.
• یک دختر هنگام صحبت با شما هرگز لبخند نمی‌زند یا به ندرت لبخند می‌زند. این برای شما علامت بدی است.
• هنگام صحبت با شما، او حالتی عصبانی، ناراحت یا سرد دارد. این معنی بدی دارد.
• یک زن وقتی چیز خنده‌داری می‌گویید یا با او شوخی می‌کنید می‌خندد. این معنی خوبی دارد.
• یک زن حتی وقتی چیزی می‌گویید که خنده‌دار نیست، می‌خندد. این معنی خوبی دارد.

۱۸. تماس چشمی:
• یک تماس چشمی عادی نشان دهنده‌ی توجه و تعهد است. به عنوان مثال، اگر یک زن از دور با شما تماس چشمی برقرار می‌کند و می‌خندد، این نشانه‌ی خوبی است.
• وقتی مردی از دور با یک زن تماس چشمی برقرار می‌کند و آن زن در حالی که لبخند می‌زند با اضطراب اطراف یا پایین را نگاه می‌کند. این نشانه‌ی خوبی است.
• وقتی دختری یک تماس چشمی را تکرار می‌کند و بعد از دور لبخند می‌زند، این می‌تواند یک علامت “به من نزدیک شو” باشد.
• اگر می‌بینید که زنی هنگام صحبت با شما تماس چشمی پیوسته‌ای برقرار می‌کند، می‌توانید یقین کنید که این نشانه‌ی خوبی است.
• اگر یک زن اغلب تماس چشمی‌اش را قطع می‌کند، با اضطراب به اطراف نگاه می‌کند، یا تماس چشمی کمی برقرار می‌کند، باید بفهمید که این برای شما یک علامت بد است.

۱۹. به دنبال حرکات آینه‌ای بودن:
اکثر زنانی که به یک مرد علاقمند هستند ناخودآگاه حرکات او را تقلید خواهند کرد. این نشانه نشان خواهد داد که شما و آن زن با هم سازگار هستید و می‌توانید در رابطه‌تان با او به صمیمیت فزاینده‌ای برسید. به همین دلیل است که به عنوان یک شکل صمیمانه یا تحریک آمیز از ابراز وجود شناخته می‌شود- این کار شما را مجبور می‌کند حرکت یکدیگر را تقلید کنید. به عبارت دیگر، حرکات آینه‌ای پاسخ ناخودآگاه زنان است که در آن، حرکات آدم‌هایی را که دوست دارند تقلید می‌کنند. با وجود این، نبود حرکات آینه‌ای نمی‌تواند دال بر نبود توجه باشد.
• اگر شما یک جرعه از نوشیدنی‌تان سر بکشید و او هم بلافاصله همین کار را بکند. این نشانه‌ی خوبی است.
• وقتی که به یک دیوار یا نرده تکیه بدهید و ببینید او هم همین کار را می‌کند، این نشانه‌ی خوبی برای نزدیک شدن است.
• اگر بدن‌تان را به طرف دختری چرخاندید و او با شما رو در رو شد، این نشانه‌ی خوبی برای برقراری ارتباط است.
۲۰. تماس فیزیکی:
اگر می‌خواهید بدانید چگونه زبان بدن زنان را درک کنید، می‌توانید از طریق معنی تماس فیزیکی زنان این کار را یاد بگیرید. تماس فیزیکی قوی‌ترین راه برای پیوستن به آدم‌های دیگر و نشان دادن قصد و نیت است. بسیاری از مطالعات نشان داده‌اند که تماس فیزیکی می‌تواند محبت، اعتماد، و توجه به وجود بیاورد. به عنوان مثال،
• یک زن به شما اجازه می‌دهد دست یا پای‌تان با او برخورد داشته باشد. این معنی خوبی دارد.
• یک زن خودش شما را لمس می‌کند(هل دادن از سر شوخی، تماس ملایم، و لمس بدن شما با پا) این معنی خوبی دارد.
• یک زن وقتی که او را لمس می‌کنید شما را به عقب هل می‌دهد یا خودش را کنار می‌کشد. این نشانه‌ی بدی است.
• یک زن به صحبت کردن و لبخند زدن ادامه می‌دهد و وقتی شما او را لمس می‌کنید بدن و ذهنش احساس آرامش می‌کند. این علامت بسیار خوبی خواهد بود برای این که به صحبت‌تان ادامه دهید.
• یک دختر وقتی که او را لمس می‌کنید اخم می‌کند یا عصبانی می‌شود. این نشانه‌ی بدی است و باید از کاری که با او می‌کنید دست بکشید.

۲۱. هیجان:
شور و هیجان نشان دهنده‌ی خوشحالی و حتی تحریک شدگی است، به عنوان مثال:
• هنگام ملاقات با شما، صاف می‌نشیند و سعی می‌کند دقیق‌تر شود. این معنی خوبی دارد یعنی این که به ارتباط برقرار کردن ادامه دهید.
• یک زن هنگام صحبت با شما با شور و حرارت حرف می‌زند. اگر دیدید که سرعت گفت‌وگو و شدت صدای او به آرامی افزایش یافت، این نشانه‌ی خوبی است.
• موقع صحبت حالات چهره‌ی یک دختر پر هیجان است- بالا انداختن ابروها و گرد کردن چشم‌ها. این یک حالت چهره‌ی خوب است.
• یک دختر از حرکات دست برای اشاره کردن یا نقل یک ماجرا استفاده می‌کند. این علامت خوبی است.
• یک دختر با یک کلمه یا پاسخ‌های کوتاه جواب می‌دهد. این معنی خیلی بدی دارد، پس باید استراتژی دوستیابی‌تان را تغییر دهید.

۲۲. نشانه‌های فیزیکی:
وقتی دختری مجذوب یک مرد شده باشد، بسیاری از نشانه‌های فیزیکی وجود دارد که از طریق آنها این حس را ابراز خواهد کرد. این نشانه‌های فیزیکی می‌توانند آگاهانه یا ناخودآگاه باشند. این‌ها نشانه‌های مثبتی هستند مگر این که او هنگام انجام آنها از تماس چشمی اجتناب کند.
نشانه‌های فیزیکی از جانب زنان که برای مردان نشانه‌ی خوبی جهت ادامه‌ی طنازی با زنان است شامل موارد زیر می‌شود:
• یک دختر به آرامی انگشتانش را لای موهایش می‌کشد یا مویش را دور انگشتانش می‌چرخاند.
• یک زن با جواهراتش بازی می‌کند، به عنوان مثال، گردنبندش را لمس می‌کند یا حلقه‌اش را می‌چرخاند.
• یک زن موهایش را عقب می‌زند تا گردنش را نشان بدهد.
• یک زن دستش را روی نقاط محرک احساسات جنسی می‌کشد شامل استخوان ترقوه، گردن، ران‌ها یا کمر.
• بعضی از زنان انگشتشان را به اشیاء می‌مالند مثلا لبه یا پایه‌ی یک لیوان.
نشانه‌های فیزیکی زنان که معنی بدی برای مردان دارد شامل مورد زیر می‌شود:
• بعضی از زنان مدام انگشتشان را روی میز می‌کوبند یا معمولا تلفنشان را چک می‌کنند. این نشانه‌ی فیزیکی می‌تواند علامت عصبانیت باشد اما عموما حاکی از بی‌علاقگی است.
۲۳. رفتارهای جذاب و دوست داشتنی:
مردان در مورد زبان بدن “دوست داشتنی” چگونه فکر می‌کنند؟ من چند مورد از رفتارهای زنان را به شما معرفی می‌کنم که در موقعیت‌های کاری، اجتماعی، و عاشقانه دوست داشتنی هستند. اگر دختری که می‌خواهید با او قرار بگذارید رفتارهای زیر را دارد، یقین حاصل کنید و به نزدیک شدن به او ادامه دهید.
• لبخند زدن
• حرکات آینه‌ای ماهرانه
• داشتن چهره‌ای پر معنی
• کمترین میزان دست به سینه شدن
• نگه داشتن دست پایین تر از سطح چانه (اگر بالاتر باشد ممکن است نشانه‌ی پرخاشگری یا تحریک بیش از حد باشد)
• تکان دادن سه مرتبه‌ای سر برای نشان دادن علاقه
• بیرون قرار دادن دست‌ها از جیب
• خم شدن به سمت آدم‌های دیگر
• زل زدن صمیمانه

۲۴. زنان و دروغگویی:
آیا می‌دانید چگونه زبان بدن زنان را که دروغ می گویند درک کنید؟ زنان و مردان به طرز متفاوتی دروغ می‌گویند، بنابراین انگیزه‌های آنها برای فریفتن متفاوت است.
• تقریبا اغلب دختران درباره‌ی خودشان کمتر دروغ می‌گویند، با وجود این، آنها بیشتر دروغ می‌گویند تا دیگران احساس بهتری درباره‌ی خودشان پیدا کنند. اگر می‌دانید که دارد به شما دروغ می‌گوید، این یعنی او می‌خواهد شما درباره‌ی خودتان احساس بهتری داشته باشید. این برای شما نشانه‌ی خوبی است.
• تقریبا مردان برای علاقمندتر، قدرتمندتر، و موفق‌تر نشان دادن دروغ می‌گویند. به علاوه، طبق بعضی از مطالعات درباره‌ی رفتار مردان، گزارش‌ها نشان می‌دهند که مردان می‌توانند ۸ برابر آن چه درباره‌ی آدم‌های دیگر دروغ می‌گویند، درباره‌ی خودشان دروغ بگویند.
۲۵. نشانه‌های خشوع و ابراز وجود:
• بعضی از دخترها از نشانه‌های “خشوع” برای نشان دادن آسیب‌پذیری استفاده می‌کنند؛ با وجود این، آنها می‌توانند حرکات خاصی را حاکی از ابراز وجود اتخاذ کنند که نشان می‌دهد آنها آدم واداده و تسلیم شده‌ای نیستند.
• وقتی یک زن ابروهایش را به سمت بالای پیشانی‌اش می‌کشد، این کار او را درمانده‌تر نشان می‌دهد. به علاوه این کار باعث ترشح هورمونی در مغز مردان می‌شود که با دفاع و حمایت از زنان در ارتباط است.
• اگر یک زن بخواهد ابراز وجود کند، می‌تواند با پاهای نسبتا باز بایستد. این یعنی “ادعای مالکیت” کردن یا نشانه‌ای ناخودآگاه است که به مردها می‌فهماند که آن زن احساس اطمینان و اعتماد به نفس می‌کند.
شما می‌توانید توصیه‌های دیگری درباره‌ی چگونگی درک زبان بدن زنان را در قسمت بعدی این نوشتار بیابید.

۲۶. رفتارهای طنازی زنان:
زنان و مردان رفتارهای معاشقه‌ای کاملا متفاوتی دارند. برای آن که یاد بگیرید چگونه زبان بدن زنان را درک کنید، می‌توانید از رفتارهای طنازی زنان یاد بگیرید که چگونه و چه وقت آنها مجذوب شما شده‌‌اند. در اینجا چند رفتار رایج که تقریبا هر زنی هنگام تلاش برای دلبری کردن از یک مرد انجام می‌دهد(آگاهانه یا ناخودآگاه) برای شما ذکر می‌شود:
• زنی که سعی دارد توجه یک مرد را جلب کند ابروهایش را بالا می‌اندازد و پلک چشمش را پایین می‌آورد چون دارد لذت می‌برد.
• یک نگاه از پهلو با شانه‌های بالا انداخته می‌تواند انحنای بدن آنها و همچنین گردی صورت زنانه‌ی یک زن را برجسته تر کند. این نشان می‌دهد که یک زن ناخودآگاه وقتی که سعی دارد برای مرد مورد علاقه‌اش طنازی کند این کار را انجام می‌دهد.
• یک زن هنگام طنازی موهایش را به عقب می‌زند یا گردنش را لمس می‌کند- این کار زیر بغل او را در معرض دید قرار می‌دهد که باعث ترشح هورمون‌های جنسی او می‌شود، انحنای گردنش را نشان می‌دهد و موهای سالم و درخشانش را برجسته تر می‌کند.
بنابراین، این یکی از بهترین توصیه‌ها در مورد درک زبان بدن و حرکات چهره‌ی زنان است که برای کسانی که سعی دارند به زن مورد علاقه‌شان نزدیک شوند و می‌خواهند یاد بگیرند که چگونه رفتار و حالات آن زن را برای تعیین این که آیا شانسی دارند یا خیر بفهمند، بسیار مفید هستند.

۲۷. به حالات چهره‌اش دقت کنید:
یکی از راه‌های دیگر برای یادگیری درک زبان بدن زنان این است که به حالات چهره‌ی آنها دقت کنیم. بیشتر زنان، وقتی که به مردی علاقمند باشند چهره‌های‌شان سرزنده‌تر و برانگیخته‌تر می‌شود. لازم است که به ابروها، لب‌ها، و چشم‌های‌شان توجه داشته باشید تا ببینید چگونه به چیزهایی که می‌گویید واکنش نشان می‌دهند. چند مورد از چیزهایی که باید چشمتان به آنها باشد:
• لب‌های بی‌قرار: اگر زنان هنگام صحبت کردن یا گوش دادن لبشان را بجوند، با این کار دارند توجه را به لب‌های‌شان جلب می‌کنند، و بنابراین احتمالا علاقمند هستند.
• سوراخ‌های بینی گشاد: وقتی یک زن علاقمند یا تحریک شده باشد، سوراخ‌های بینی‌اش گشاد می‌شوند. این پاسخی غیرارادی به یک هیجان است.
• ابروهای بالا انداخته: وقتی با سر تکان دادن و لب خند زدن همراه شود، ابرو بالا انداختن زنان نشان می‌دهد با آن چه می‌گویید موافق هستند. تقریبا زنان وقتی تماس چشمی برقرار می‌کنند ابروهایشان را بالا می‌اندازند تا نشان بدهند واقعا آن چه را می‌بینند دوست دارند.
• پلک‌های بیش از حد فعال: اگر زنان مرتب پلک بزنند، قطعا در حال طنازی هستند. اگر یک زن به شما علاقمند باشد تا حدودی تند تند چشمک می‌زند.
• مردمک‌های گشاد: مردمک مردان و زنان وقتی با شخصی که به او علاقمند هستند صحبت می‌کنند، گشاد می‌شود.

۲۸. جهت اشاره‌ی زانو:
این علامت درباره‌ی تمرکز و علاقه است. زنان فقط با چرخاندن پاها و زانوهایشان به سمت یک مرد، از زبان بدنشان استفاده می‌کنند تا به آن مرد نشان بدهند به او واقعا علاقمند هستند. چرخش پای زنان به سمت بیرون می‌تواند نمایانگر سدی در برابر کسانی باشد که ممکن است قصد مزاحمت داشته باشند.
وقتی زنان پاها و زانویشان را به سمت شخصی می‌چرخانند، این علامت یعنی این که من دارم به این شخص توجه می‌کنم. وقتی می‌بینید پاها و زانوهایش به جای دیگری اشاره می‌کنند، این برای شما علامت بدی است، به خصوص اگر پاها و زانوهایش را به سمت درب نشانه رفته باشد. به یک معنا، پاها و زانوهایش به یک سد در برابر دعوت دیگران و شخصی که نزدیک او است تبدیل می‌شوند. هر چه بیشتر پاهایش برای شما نمایان باشد، این علامت اغواکننده‌تری است. اگر می‌خواهید راه‌های دیگر درک زبان بدن زنان را کشف کنید، به خواندن این مقاله ادامه بدهید.

۲۹. به شیوه‌ای که او به موهایش دست می‌کشد توجه کنید:
یک توصیه‌ خارق‌العاده‌ی دیگر در فهرست بهترین توصیه‌ها درمورد درک زبان بدن زنان که دوست دارم در این مقاله‌ی کامل، برایتان شرح بدهم آن است که شما باید به شیوه‌ای که یک زن به موهایش دست می‌کشد توجه کنید. در واقع، این یکی از بهترین توصیه‌ها برای کسانی است که واقعا می‌خواهند یاد بگیرند زبان بدن زنان را هنگام جلب توجه درک کنند.
وقتی یک زن حرکات ملایمی مثل کشیدن انگشتهایش به آرامی داخل یک رشته مو یا بدون فکر پیچیدن این رشته مو به دور انگشتانش انجام می‌دهد، این‌ها نشانه‌ای هستند مبنی بر این که او بسیار علاقمند است. اگر دیدید که او حرکات سریع و نامنظمی انجام می‌دهد، یعنی بی‌قرار و دستپاچه است، بخصوص وقتی که این حرکات با چشمانی سرگردان و در حال گردش همراه باشد. با وجود این، حرکات سریع و نامنظم به این معنی نیست که این وضعیت، وضعیتی نومید‌کننده است.

۳۰. علامت‌های زبان بدن یک زن را از طریق حالات سر او یاد بگیرید:
راه دیگر یاد گرفتن درک زبان بدن زنان از طریق نشانه‌های سر است. به عنوان مثال:
• چرخاندن سر به اطراف به این معنی است که آنها از آن وضعیت/مکالمه خسته شده‌اند، به چیز دیگری فکر می‌کنند، یا می‌خواهند از آن وضعیت خلاص شوند.
• اگر چانه‌اش را نوازش کند، یعنی دارد شما را ارزیابی می‌کند.
• اگر خمیازه بکشد، یعنی خسته و کسل است، یا کاری با آن وضعیت/مکالمه ندارد.
• صاف و مرتب ایستادن: این نشانه نمایانگر آن است که آن شخص می‌داند فردی جذاب است. به عنوان مثال، او موهایش را افشان یا نوازش می‌کند یا یقه و/یا کراواتش را مرتب می‌کند.
• با گوش ور رفتن: این نشانه یعنی بی‌تصمیمی یا احتمال فریب.
• گونه‌های گل انداخته نشانه‌ی خجالت است: این نشانه به علاقمندی به دیگران اشاره دارد.
• زیاد تکان دادن سر: این نشانه حاکی از آن است که او علاقه‌اش را از دست داده و ممکن است خسته شود.
• سر تکان دادن: اگر او گاهگاهی سرش را تکان می‌دهد، این یک پیام مثبت است. این نشانه‌ای است مبتنی بر این که او دارد گوش می‌دهد و علاقمند است.
• مردمک‌های گشاد شده: این نشانه یعنی علاقمندی به کسی، و تمرکز زیاد یا مصرف مواد!
• جویدن ناخن: این یعنی عصبی بودن یا احساس عدم امنیت کردن او.
• یک زن بدون خیره شدن، به چشمهای شما نگاه می‌کند- یعنی او احساس اطمینان، و اعتماد به نفس می‌کند. اگر او به چشمهای‌تان نگاه نکند- یعنی کمبود اطمینان و اعتماد به نفس یا قصد فریب شما را دارد.
• صدای آرام: وقتی زنی به یک مرد علاقمند باشد، با صدایی آرام صحبت می‌کند. اما صدای آرام می‌تواند نشانه‌ی پرخاشگری، یا بی‌اعتنایی نیز باشد.
• زل زدن: یک دختر می‌تواند آن قدر به یک مرد خیره بماند تا او متوجه شود و بعد سریع نگاهش را برگرداند. ممکن است دهانش را باز و لب‌هایش را کمی خیس کند.
• سرعت بالای پلک زدن: این نشانه یعنی اگر یک زن به مردی علاقه داشته باشد، سرعت پلک زدنش بالا می‌رود مثل وقتی که شخصی عصبانی، در حال ارزیابی است یا اختلال چشمی دارد.
۳۱. دیگر علائم زبان بدن زنان که ممکن است به آنها علاقمند باشید
در حقیقت، این آخرین ولی مهم‌ترین مورد از جالب‌ترین و مفیدترین توصیه‌ها درمورد چگونگی درک زبان بدن زنان و حالات چهره‌ی آنها هنگام جلب توجه است که می‌خواهم در این مقاله به آن بپردازم. در واقع، این یک مورد نیست بلکه گروهی از چند نشانه از سوی یک زن است که ممکن است از آن گذر کرده باشید اما محض مقایسه با مورد واقعی که قرار است با زن یا زنان دیگری تجربه کنید آن را به خاطر بسپارید.
• یک زن سینه‌اش را صاف می‌کند- این یعنی اضطراب
• یک زن رو به عقب حرکت می‌کند- یعنی می‌خواهد فرار کند یا دست رد به سینه‌ی شما بزند
• زنانی که حالت شل و وارفته دارند- یعنی احساس خستگی می‌کنند یا کمبود اطمینان/اعتماد به نفس دارند
• وقتی با حالتی باز مستقیما با شما روبه‌رو می‌شود- او علاقمند است و شما توجه‌اش را جلب کرده‌اید
• وقتی دستانی از هم گشوده دارد- این راه خوبی است برای آن که نشان دهد شما می‌توانید به او نزدیک شوید
• کف دست باز روی سینه- وقتی یک زن از کف دست باز استفاده می‌کند، و گاهگاهی دست روی سینه‌اش می‌گذارد، با این کار صداقت خود را نشان می‌دهد.
• حرکات دست روبه بیرون و روبه بالا دارد- این نشانه، یک پیام مثبت و روشن را انتقال می‌دهد.
• وقتی دست‌هایش را روی پاهایش می‌کشد: این نشانه یعنی او به لحاظ جنسی به شما علاقمند است یا دارد آماده‌ی رفتن می‌شود
حالا، پس از معرفی چند توصیه‌ی ساده اما موثر درمورد چگونگی درک زبان بدن زنان و حالات چهره‌ی آنها- کامل‌ترین فهرستی که تا به حال دیده‌اید، مایل هستم به شما و خوانندگان دیگر خود پیشنهاد بدهم که در صورت امکان کار دیگری در این زمینه انجام بدهید- مقاله‌ی دیگری را که بر آشکار ساختن تمام نکاتی که درمورد چگونگی نزدیک شدن به یک زن و جلب توجه موفقیت آمیز و ساده‌ی او تمرکز دارد بخوانید- یکی از رایج‌ترین امیال و خواسته‌ها در بین مردان جهان- یعنی مقاله‌ی ۱۳ توصیه درمورد چگونگی نزدیک شدن به زنان.
در واقع این مقاله‌ی فوق‌العاده‌ای است چون برای مردان توصیه‌ها و تکنیک‌هایی را فراهم می‌آورد که می‌توانند از آنها برای نزدیک شدن به هر زنی که می‌خواهند بدون صرف پول و وقت یا تلاش زیاد یا نهایتا مرتکب اشتباه بدی شدن استفاده کنند. این شیوه‌ها و ابزارها در واقع بسیار مفید هستند و کاربرد راحتی دارند در نتیجه حتی مردانی که بی‌تجربه هستند می‌تواند به سهولت از آنها استفاده کنند. بنابراین، اگر هر مردی زنی را که می‌خواهد به او نزدیک شود دید، آن وقت برای نزدیک شدن به آن زن و قرار ملاقات گذاشتن با او کافی است مقاله پیشنهاد شده‌ی فوق را بخواند و از توصیه‌های ارائه شده استفاده کند. پس از به کار بستن این توصیه‌ها، فقط کافی است توصیه‌های مربوط به چگونگی درک زبان بدن زنان و حالات چهره‌ی آنان را برای تعیین نرخ موفقیت قرار گذاشتن و دوستی با آن زن به کار ببندید.

********************************************************************************************
########
چطور زبان بدن دلبری زنان را بخوانیم (قسمت اول)
خواندن زبان بدن دلبری زنان ( زبان عشوه گری خانم ها ) همواره کار مشکل اما بسیار مهمی است چرا که می‌توانید هرآنچه را که از راه کلام نمی توانید از میل و خواسته ی خانم بفهمید با کمک درک زبان بدنش بدانید. حتی باستانیان نیز ادعا می‌کردند شما باید به ژست‌های بدن و زبان عشوه گری خانم ها توجه کنید تا پی ببرید آیا به شما علاقه‌مند هستند یا نه. برعکس آقایان، که بیش‌تر از ۱۰ یا ۱۵ نشانه مبنی بر علاقه‌مندی‌شان نشان نمی‌دهند، خانم‌ها بیش از ۵۰ ژست دارند که از آن برای دلبری و عشوه گری استفاده می‌کنند. در این مقاله به مهم‌ترین بخش های زبان بدن دلبری زنان (قسمت اول) می‌پردازیم. قسمت دوم نوشتار ” چطور زبان بدن دلبری زنان را بخوانیم ” را می‌توانید از این‌جا مطالعه کنید.

بخش اول زبان عشوه گری خانم ها : تاثیر اولیه
۱. به نگاه خیره‌ی او توجه کنید.
زنی که علاقه‌مند است نه‌تنها شما را زیر نظر می‌گیرد، بلکه به شما اجازه می‌دهد مچ او را هنگام این کار بگیرید! ارتباط چشمی مستقیم که مکررا از آن سوی اتاق اتفاق می‌افتد مطمئنا نشانه‌ی آن است که او از شما می‌خواهد به او سلام کنید، به‌ویژه اگر با لبخند همراه باشد.
مطلب مرتبط: ۳۱ راه برای درک زبان بدن زنان
۲. به صورت او دقت کنید.
وقتی یک خانم به شما علاقه دارد معمولا صورت‌اش سرزنده‌تر است. این زبان بدن دلبری زنان را هرگز فراموش نکنید. به ابروها، لب‌ها، و چشمهایش توجه کنید تا ببینید به چیزهایی که گفته‌اید چگونه واکنش نشان می‌دهد. در این‌جا چند چیز هست که باید برای دیدن‌شان چشم‌هایتان را باز کنید:
• بالا بردن ابرو. این ممکن است در چند وضعیت استفاده شود، اما اکثر اوقات چیز خوبی است. بالا بردن ابرو وقتی با لبخند و تکان دادن سر همراه باشد، یعنی او با حرف‌هایتان موافق است – حتی اگر فقط به این علت باشد که شما آن را می‌گویید. هم‌چنین زنان بعد از برقراری ارتباط چشمی ابروهایشان را بالا می‌برند تا نشان دهند آن‌چه را می‌بینند دوست دارند.
• لب‌های بی‌قرار. اگر هنگام فکر کردن یا گوش کردن لب‌هایش را می‌جود، دارد توجه شما را به لب‌هایش جلب می‌کند، و از این رو احتمالا علاقه‌مند است. به همین صورت، ببینید آیا لب‌هایش را با زبان مرطوب می‌کند یا نه. این نه‌تنها روشی نیمه آگاهانه برای جلب توجه به لب‌هایش است، بلکه زنان وقتی هیجان‌زده یا برانگیخته می‌شوند دهان‌شان خشک می‌شود.
• مردمک‌های گشاد. هم زنان و هم مردان وقتی به کسی که با او حرف می‌زنند علاقه‌مند می‌شوند مردمک‌هایشان گشاد می‌شود. به‌ویژه اگر در محیطی روشن باشید این مشهود خواهدبود، چون محیط‌های تاریک به‌طور طبیعی باعث گشاد شدن مردمک‌ها می‌شوند.
• تحرک زیاد پلک. اگر او به سرعت پلک می‌زند، قطعا در حال دلبری است. هرچند این حرکت خیلی کلیشه‌ای است، اما این استریوتایپ از جایی سرچشمه می‌گیرد. اگر یک خانم به شما علاقه داشته‌باشد، کمی سریع‌تر از معمول پلک می‌زند.
• حرکت پره‌های بینی. وقتی خانم‌ها علاقه‌مند یا برانگیخته هستند، پره‌های بینی‌شان تکان می‌خورد. این واکنشی غیرارادی به هیجان‌زدگی است، بنابراین، مانند مردمک‌های گشاد، اگر پره‌های بینی‌اش تکان خورد، می‌توانید کاملا مطمئن باشید او واقعا علاقه‌مند است.
مطلب مرتبط : ۹۷ حقیقت جالب برای شناخت زبان بدن زنان و مردان
۳. توجه کنید او نسبت به شما کجا نشسته است.
زنانی که علاقه‌مند هستند تمایل دارند به شما نزدیک باشند. اگر سر یک میز نشسته‌اید، ممکن است او سرش را به یک یا هر دو دست تکیه دهد تا به شما نزدیک‌تر شود.
• مراقب دست به سینه نشستن خانم‌ها باشید. اگر او به صندلی تکیه داده و دست به سینه نشسته‌است، احتمالا حوصله‌اش سر رفته یا علاقه‌مند نیست. سعی کنید با کشاندن موضوع گفت و گو به او و زندگی‌اش دوباره علاقه‌اش را جلب کنید. اگر هیچ چیز جواب نداد شاید لازم باشد دختر دیگری را پیدا کنید.
• از طرف دیگر، اگر او دست یا بازوی شما را لمس کند و فورا دست‌تان را به سوی ناحیه‌ی قفسه‌ی سینه ببرد، دارد علاقه‌اش را نشان می‌دهد.
مطلب مرتبط: زبان بدن دست ها : ۱۳ حرکت معنی‌دار دست ها که باید بدانید
۴. توجه کنید چگونه با موهایش بازی می‌کند.
حرکات ملایم، مثلا بی‌حواس دسته‌ای از موهایش را دور انگشتش بپیچد یا به آهستگی انگشتانش را در موهایش بلغزاند، این‌ها نشانه‌ی آن است که او بسیار علاقه‌مند است. حرکات سریع و آشفته نشان می‌دهد او کلافه یا بی‌حوصله است، به‌ویژه هنگامی که با دو دو زدن چشم‌ها همراه باشد.
• حرکات سریع و آشفته به این معنی نیست که هیچ امیدی وجود ندارد. اگر بیش از حد قدرتمند ظاهر شده‌اید، کمی عقب‌نشینی کنید. مطمئن شوید شما بر گفت و گو چیره نشده‌اید یا بیش از حد از او تعریف نمی‌کنید.
مطلب مرتبط: زبان‌ بدن :۵۰ اصل زبان‌بدن که حتما باید بدانید
۵. حواس‌تان به انگشتان‌اش باشد.
یک راز دیگر زبان بدن دلبری زنان یا زبان بدن عشوه گری زن ها این است که زنانی که علاقه‌مند هستند از انگشتان‌شان برای نوازش قسمت‌های تحریک‌کننده‌ی بدن‌شان، بازی با زیورآلات یا لیوان‌شان استفاده می‌کنند.
• نوازش قسمت‌های تحریک‌کننده. وقتی یک خانم اغلب لب‌ها، گردن، یا استخوان ترقوه‌اش را نوازش می‌کند، دارد به شما سیگنال می‌دهد که شما را می‌خواهد. این معمولا شیوه‌ای نیمه‌آگاهانه برای جلب توجه شما به این قسمت‌ها است، و به شما یادآوری می‌کند که جذاب است.
• بازی با زیورآلات. وقتی یک خانم اطراف کسی است که به او علاقه دارد، ضربان قلب‌اش تندتر می‌شود. این باعث می‌شود او احساس هیجان عصبی بکند. برای این‌که این تنش را به نوعی تخلیه کند، انگشترش را می‌چرخاند، با گوشواره‌هایش بازی می‌کند، یا گردنبندش را می‌کشد. هم‌چنین ممکن است پایش را به صورت رفت و برگشتی تکان دهد تا از شر انرژی اضافی خلاص شود.
• انگشت در بینی کردن. بینی به عصب‌های قسمت‌های تحریک‌کننده‌ی بدن متصل است. دختری که انگشت در بینی‌اش می‌کند معمولا سعی می‌کند این کار را پنهان کند، اما شما باید به او بگویید که این حرکت زیبا است. این حد و مرزهای روان‌شناختی را از بین می‌برد و زوج‌ها را به سطح بالاتری از صمیمیت و نزدیکی می‌رساند.
• بازی کردن با اشیا. وقتی یک خانم پایه‌ی لیوان را لمس می‌کند، یا انگشتانش را در امتداد لبه‌ی فنجان آب می‌لغزاند، سعی دارد توجه شما را جلب کند. اگر این حرکات به کندی و کنترل‌شده انجام شوند، احتمالا او به شما علاقه‌مند است. با این حال، اگر به لیوان ضربه می‌زند و لب‌هایش را غنچه می‌کند، احتمالا بی‌صبرانه منتظر رفتن از آن‌جا است.
مطلب مرتبط: ارتباط چشمی : طنازانه ترین زبان بدن
۶. به پاهایش نگاه کنید.
اغلب اوقات، خانمی که به شما علاقه‌مند است پا روی پا می‌اندازد. به‌ویژه اگر پای بالایی به سوی شما است، این نشانه‌ی خیلی خوبی است. هم‌چنین ممکن است او ران پایش را لمس کند یا قبل از این کار شلوارش را صاف کند، او این کار را می‌کند تا بیش‌تر توجه شما را جلب کند.
********************************************************************************************
########
چطور زبان بدن دلبری زنان را بخوانیم (قسمت دوم)
همان‌طور که در نوشتار ” چطور زبان بدن دلبری زنان را بخوانیم (قسمت اول) ” گفته شد، خواندن زبان بدن دلبری زنان ( زبان عشوه گری خانم ها ) همیشه کار مشکل اما بسیار مهمی بوده‌است. چرا که از این طریق می‌توان هرآنچه را که از راه کلام نمی‌توانید از میل و خواسته‌ی آن بانو متوجه شوید با کمک گرفتن از زبان بدن او درک کنید. در ادامه بخش دوم این موضوع آمده‌است.

بخش دوم: قرار ملاقات
۱. به تماس‌های فیزیکی دقت کنید.
برای اینکه زبان بدن دلبری زنان (یا زبان عشوه گری خانم ها) را بخوانیم باید بدانیم که هر فرد در اطراف خود یک حباب (فضای) شخصی به اندازه‌ی حدود ۱۸ اینچ (۴۵.۷ سانتیمتر) دارد. اگر او وارد فضای شخصی شما شود، یا حتی برای لمس شما بهانه‌هایی پیدا کند، می‌توانید مطمئن باشید به شما علاقه‌مند است. برای هرگونه “تست” که ممکن است او انجام دهد، آماده باشید – وارد شدن به فضای شخصی شما برای اینکه راه را برای رد شدن فردی دیگر باز کند، لمس دست شما به عنوان هم‌دردی هنگامی که ناراحت هستید، یا گذاشتن دست‌اش روی زانوی شما برای تاکید بر این‌که شما برایش جالب هستید، همه تخطی‌های سریع از مرزهای فیزیکی است تا ببیند شما چه واکنشی نشان می‌دهید.
• اگر به او علاقه دارید، با انجام چند “تست” کوچک از نوع خودتان واکنش نشان دهید. او خواهدفهید که شما به او علاقه دارید، و موقعیت را برای مدت طولانی‌تر، لمس‌های طولانی‌تر، فراهم می‌کند.
مطلب مرتبط : ۹۷ حقیقت جالب برای شناخت زبان بدن زنان و مردان
۲. از ارتباط چشمی آگاه باشید.
یک خانم با خیره شدن در چشم‌هایتان، شما را آگاه می‌کند که از نظر او جذاب‌ترین فرد جمع هستید. اگر به تازگی با هم آشنا شده‌اید، او فقط چند ثانیه بیش‌تر از معمول این نگاه را حفظ خواهدکرد. با این حال، اگر یک‌دیگر را به خوبی می‌شناسید، ممکن است او برای نگاه خیره‌ی عمیق در چشم‌های شما به مدت طولانی، به اندازه‌ی کافی احساس راحتی کند.
• این یک معادله‌ی دو طرفه است. اگر شما مسیر نگاه‌تان را تغییر دهید او نمی‌تواند با شما ارتباط چشمی طولانی برقرار کند. اگر پیشروی‌های او شما را معذب می‌کند، به سرعت مسیر نگاه‌تان را تغییر دهید تا احساس راحتی کنید. با این حال، اگر به او علاقه دارید، قبل از این‌که مسیر نگاه‌تان را تغییر دهید (یا او به جهت دیگری نگاه کند)، بگذارید ارتباط چشمی چند ثانیه باقی بماند.
مطلب مرتبط: چطور زبان بدن دلبری مردان را بخوانیم (قسمت اول)
مطلب مرتبط: ۱۸ نشانه برای رمزگشایی زبان بدن مردان
۳. فاکتور خنده را در او بسنجید.
دقت کنید او در مقایسه با آدم‌های دیگر اطراف‌تان چند وقت یک بار لبخند می‌زند یا می‌خندد. اغلب اوقات، برای خانمی که به شما علاقه دارد دشوار است که در حضورتان خندیدن را متوقف کند. ممکن است این در طول یک مکالمه با شما باشد، که در هنگام آن ارتباط چشمی زیادی با شما برقرار می‌کند، لبخند می‌زند، و حتی به بی‌مزه‌ترین جوک‌ها هم می‌خندد، یا ممکن است به سادگی زمانی باشد که با شما در یک اتاق است. هم‌چنین وقتی با هم در یک اتاق هستید و او در حال گفت‌وگو با فرد دیگری است، به دنبال رفتارهای پر سر و صدا و پرتکاپو از او باشید؛ این یک نشانه‌ی قطعی است که او می‌خواهد توجه‌تان را جلب کند.
مطلب مرتبط: زبان بدن: زبان چشم ها چه می گوید
مطلب مرتبط: ۷ راز قدرتمند زبان بدن برای رسیدن به موفقیت
۴. به ژست‌های “دلفریب” دقت کنید.
برای اینکه زبان بدن دلبری زنان (یا زبان عشوه گری خانم ها) را بخوانیم باید بدانیم که چند ژست وجود دارد که زنان با استفاده از آنها شما را ترغیب می‌کنند در آغوش‌شان بگیرید. مهم‌ترین این ژست‌ها شانه بالا انداختن است. کف دست‌های رو به بالا و باز هم یک نشانه‌ی مهم دیگر است که او به شما علاقه دارد.
• اگر روی صندلی کمی به سوی متمایل شود، دارد حالت بدن‌اش را به شما نشان می‌دهد و می‌خواهد او را ببینید.
• اگر دستش را از بالا تا پایین کمرتان بلغزاند و کمی بالاتر از باسن‌تان متوقف می‌شود، خیلی به شما علاقه دارد.
مطلب مرتبط: ۵ ترفند زبان بدن که اعتماد به نفس را فورا بالا می‌برد
مطلب مرتبط: زبان بدن دیگران : از دست تا صورت
۵. ضربان قلب‌اش را کنترل کنید.
اگر برای در آغوش گرفتن به اندازه‌ی کافی با هم راحت هستید، سرتان را روی قفسه‌ی سینه‌اش بگذارید. اگر قلبش تند می‌زند، واقعا به شما علاقه دارد. اگر آن‌قدر با هم راحت نیستید که به قلبش نزدیک شوید، نبض مچ دستش را کنترل کنید. با ملایمت دستش را در دست بگیرید و یک انگشت را روی مچش قرار دهید.
مهارت پیدا کردن در این کار دشوار است اما اگر بتوانید نبض او را پیدا کنید، نشانه‌ی خیلی خوبی دست می‌یابید که او به شما خیلی علاقه دارد.
• هم‌چنین می‌توانید با زیر نظر گرفتن الگوهای تنفس‌اش، ضربان قلب او را بسنجید. این نیز به اندازه‌ی گرفتن نبض دشوار است، البته اگر دشوارتر نباشد. اما مستلزم لمس طولانی نیست. وقتی هنگام تماشای یک فیلم کنار هم نشسته‌اید، با ملایمت به او نزدیک شوید. اگر خیلی سریع نفس می‌کشد، این احتمال وجود دارد که به شما علاقه دارد. اگر نفسش را حبس می‌کند، شاید سعی دارد این واقعیت را پنهان کند که به سختی نفس می‌کشد.
مطلب مرتبط: زبان بدن :۵۰ اصل زبان بدن که حتما باید بدانید
۶. ببنید آیا حرکات‌تان را تقلید می‌کند یا نه.
برای اینکه زبان بدن دلبری زنان (یا زبان عشوه گری خانم ها) را بخوانیم باید بدانیم که اغلب اوقات خانمی که به شما علاقه دارد به‌طور نیمه‌آگاهانه حرکات‌تان را تقلید می‌کند. این نشان می‌دهد شما دو نفر با هم تفاهم دارید و می‌توانید صمیمیت و نزدیکی را در رابطه‌تان افزایش دهید. برای همین است که رقص فعالیتی صمیمانه و از نظر جنسی جذاب محسوب می‌شود – رقص شما را وادار می‌کند حرکات یک‌دیگر را تقلید کنید.

********************************************************************************************
########
۳۱ تاکتیک علمی برای روانشناسی زبان بدن دیگران
مردم غالبا از زبان بدن به‌عنوان شکل فیزیکی و غیرکلامی ارتباط برای انتقال حس و مفهوم استفاده می‌کنند. زمان بدن معمول شامل این موارد است: حالت بدنی، طرز ایستادن، حالت صورت و حرکت چشم. همه‌ی این‌ها سرنخی از آن‌چه واقعا احساس می‌کنیم را به طرف مقابل منتقل می‌کنند. در این‌جا معنای روانشناسی زبان بدن برخی از این موارد آمده است که به شما کمک مي‌کند پیام دیگران را دریافت کنید.

۱. دست به سینه

در روانشناسی زبان بدن این وضعیت نشان‌دهنده‌ی وضعیت تدافعی فرد است. معنی زبان بدن دست به سینه بودن ممکن است نشان‌دهنده‌ی عدم موافقت با نظرات و کارهای طرف مقابل باشد.
مطلب مرتبط: زبان بدن دروغگو : ۲۰ نشانه که یک نفر به شما دروغ می‌گوید
۲. جویدن ناخن‌ها

این وضعیت در روانشناسی زبان بدن نشان‌دهنده‌ی عصبی بودن، استرس و ناامنی است. بسیاری از آدم‌ها بدون این‌که بدانند چنین عادتی دارند ناخن‌های‌شان را می‌جوند.
۳. دست روی گونه

این زبان بدن نشان‌دهنده‌ی این است که فرد در افکارش غرق شده‌است، یا ممکن است بر چیزی تمرکز کرده باشد. وقتی دست‌تان بر گونه‌تان قرار دارد و ابروهای‌تان اخم شده‌اند ممکن است در تمرکز عمیق به سر می‌برید.
مطلب مرتبط:۴۹ زبان بدن پسران که نشان می‌دهد به شما علاقه دارند
۴. ضربه زدن روی میز با انگشتان

این حرکت نشان می‌دهد که فرد خسته شده‌است یا از انتظار بی‌تاب شده‌است.
۵. لمس بینی

لمس کردن یا مالش بینی نشان‌دهنده‌ی ناباوری، انکار یا دروغ‌گفتن درباره‌ی چیزی است.
مطلب مرتبط:۴۰ نشانه برای رمزگشایی زبان بدن دختران
۶. مالش دست‌ها به یکدیگر

این حرکت ممکن است به این معنی باشد که دست‌ها سرد هستند، که ممکن است به این معنی باشد که فرد از چیزی به وجد آمده‌است، یا بی‌صبرانه منتظر چیزی است.
۷. قراردادن نوک انگشت‌تان دو دست روی یکدیگر

در این حالت، نوک انگشتان دو دست فرد روی هم قرار می‌گیرند تا قدرت و کنترل فرد را نشان دهند. این حرکت یکی از حالت‌های زبان بدن است که مدیران و اشخاصی که در مقام قدرت قرار دارند از آن استفاده می‌کنند تا کنترل‌شان را بر اوضاع نشان دهند.
۸. باز کردن دستان به صورتی‌که کف دستان رو به بالا باشد

این حالت نشان‌دهنده‌ی صداقت، راستی، تابع بودن و بی‌گناهی است. برخی افراد فرمانبرداری و احترام خود را در زمان عبادت در کلیسا این‌گونه نشان می‌دهند.
۹. گرفتن سر در میان دستان

معنی این حالت زبان بدن ممکن است خستگی، ناراحتی، یا خجالت‌زدگی باشد، از این‌رو فرد نمی‌خواهد چهره‌اش را نشان دهد.
۱۰. قفل کردم مچ پاها در هم

خواه نشسته باشید یا ایستاده، وقتی مچ پای‌تان را در هم قفل می‌کنید، عصبی بودن و دلهره‌تان را به دیگران مخابره می‌کنید.
۱۱. دست کشیدن به چانه یا ریش‌تان

این حرکت به این معنی است که فرد شدیدا در فکر است. این کار غالبا وقتی فرد تلاش می‌کند تصمیمی بگیرد به‌صورت غیرارادی انجام می‌شود.
۱۲. مالیدن گوش

کشیدن لاله‌ی گوش به این معنی است که فرد تلاش می‌کند تصمیمی بگیرد، ولی هنوز درباره‌ی موضوعی بلاتکلیف است.
۱۳. تکان دادن سر

این حالت معمولا نشان‌دهنده‌ی موافقت یا تعظیم است، یک حالت بدنی فروتنانه است که همسو بودن شما با عقاید فرد مقابل را نشان می‌دهد.
۱۴. برداشتن نخ و پرز از روی لباس

برداشتن نخ و پرزهای خیالی از روی لباس، یکی دیگر از نمونه‌های زبان بدن است که فرد برای نشان دادن مخالفتش با دیدگاه و عقیده‌ی طرف مقابل انجام می‌دهد. انجام این کار نشان می‌دهد فرد از شخص گوینده فاصله‌ی زیادی دارد و به این دلیل است که به کار غیرمرتبطی مشغول است.
۱۵. حالت آماده به حمله

این حالت بدنی نشسته معادل زمانی است که فرد دستانش به کمرش می‌زند. در این حالت فرد دستانش را پشت سرش می‌برد و آرنج‌هایی که به بیرون اشاره می‌کنند برای ترساندن فرد مقابل یا نشان دادن یک حالت راحت و ریلکس استفاده می‌شود تا فرد مقابل به اشتباه قبل از آن‌که حمله صورت بگیرد، احساس راحتی کند.
۱۶. سر رو به پایین

در روانشناسی زبان بدن ، سر رو به پایین نشان دهنده‌ی این است که فرد چیزی را پنهان می‌کند. وقتی دیگران از شما تعریف می‌کنند و شما سرتان را پایین می‌اندازید، ممکن است نشان‌دهنده‌ی خجالت، حیا یا کمرویی شما باشد. همچنین ممکن است به این معنی نیز باشد که از فرد فاصله می‌گیرید، با او موافق نیستید یا به خودتان فکر می‌کنید.
نمونه‌های دیگر:
۱۷. صاف ایستادن و شانه‌ها را به عقب دادن
این وضعیت بدنی نشان می‌دهد که فرد با اعتماد به نفس است و غالبا با راه رفتن با گام‌های محکم همراه است.
۱۸. سر را به یک طرف کج کردن
کج کردن سر به این معنی است که فرد مشتاقانه به حرف‌های شما گوش می‌دهد.
۱۹. بیش از حد کج کردن سر
این حرکت ممکن است نشان دهنده‌ی همدردی یا وقتی با لبخند همراه است نشان‌دهنده‌ی چاپلوسی باشد. بااین‌حال، با توجه به وضعیت چشم‌ها، ابرو یا دهان، وقتی سر فرد بیش از اندازه کج شده باشد ممکن است به معنی سردرگمی یا به چالش کشیدن فرد باشد.
۲۰. نگاه کردن به پایین و به نقطه‌ای دورتر از مکانی که ایستاده‌اید
ممکن است نشان دهنده‌ی احساس گناه یا خجالت‌زدگی باشد. برای این‌که از این حس مطمئن شوید، ببینید زبان بدن فرد نیز این‌ها را تایید می‌کند یا نه.
۲۱. ایستاده و دست‌ها روی کمر
در روانشناسی زبان بدن ممکن است نشان‌دهنده‌ی آمادگی یا تهاجم باشد.
۲۲. تکان دادن پاها یا جابجا کردن وزن بدن روی پاها
نشان می‌دهد که فرد بی‌قرار، عصبی، هیجان‌زده است، از چیزی ترسیده یا وحشت کرده است.
۲۳. نشسته، پا روی پا انداخته و تکان دادن پا
می‌تواند به معنای خستگی باشد.
۲۴. نشسته، با پاهای جدا از هم
یک حالت راحت.
۲۵. راه رفتن، دست در جیب، با شانه‌های قوز کرده
ممکن است به معنای دلمردگی باشد.
۲۶. مالیدن چشم‌ها
ممکن است به معنای شک و ناباوری باشد.
۲۷. دست‌های قفل شده در پشت
ممکن است به معنای سردرگمی، خشم یا دلهره باشد.
۲۸. گرفتن تیغه‌ی بینی بین دو انگشت با چشمان بسته
نشان‌دهنده‌ی ارزش‌یابی منفی است.
۲۹. ور رفتن با موها
نشان‌دهنده‌ی ناامنی یا عدم اعتماد به نفس است.
۳۰. تکان دادن سریع سر
نشان‌دهنده‌ی علاقه به بحث است.
۳۱. کج کردن‌های طولانی سر
نشان‌دهنده‌ی بی‌حوصلگی و خستگی است.

********************************************************************************************
########

فهمیدن زبان بدن دیگران با ۱۰ شگرد ساده

شما می‌توانید با فهمیدن زبان بدن آدم‌ها ، اطلاعات زیادی درباره‌ی نیات و احساسات آنها کسب کنید، البته به شرطی که بدانید به نبال چه هستید. در ادامه نکاتی را می‌بینید که به شما کمک می‌کنند بهتر درک کنید که زبان بدن دیگران واقعا به شما چه می‌گوند. با بازده همراه باشید و ببینید چطور می توانید زبان بدن دیگران را کشف کنید.

زبان بدن

۱. ابروهای بالا رفته غالبا به معنای ناراحتی است.
۲.اگر صدای آنها بالا یا پایین برود، به احتمال زیاد علاقمند و کنجکاو به بحث هستند.
۳. تماس چشمی نشان‌دهنده‌ی گرایش است- هم مثبت و هم منفی.

مطلب مرتبط: زبان‌ بدن :۵۰ اصل زبان‌بدن که حتما باید بدانید
۴. اما اگر به مدت طولانی به چشم‌های شما خیره شوند، احتمالا دروغ می‌گویند.
۵. روی هم انداختن پاها، معمولا به معنای مقاومت و پذیرندگی کم است.

مطلب مرتبط : ۱۰ زبان بدن مردان که زنان را جذب آنها میکند
۶. اگر آنها زبان بدن شما را مورد تقلید قرار بدهند، احتمالا مکالمه خوب پیش می‌رود.
۷. به دنبال یک علامت زیگ‌زاگ در گوشه‌ی چشم طرف مقابل‌تان بشد تا متوجه مصنوعی بودن لبخند او بشوید.

مطلب مرتبط : ۹۷ حقیقت جالب برای شناخت زبان بدن زنان و مردان
۸. اگر طرف مقابل‌تان با شما بخندد، حسابی جذب شما شده‌است.
۹. حالت نشستن یا ایستادن مقتدرانه و راحت نشانه‌ی رهبر بودن است.
۱۰. تکان دادن یک پا به معنای حالت متزلزل درونی است.

********************************************************************************************
########
زبان بدن :۵۰ اصل زبان بدن که حتما باید بدانید

زبان بدن ابزاری برای برقراری ارتباط بدون واژگان است و درواقع زبان بدن بیان برخی چیزها به صورت غیرکلامی است که گاهی اوقات از شکل کلامی بسیار واضح تر و بهتر است. در این نوشتار ۵۰ اصل زبان بدن را به شما می گوییم که اگر علاقمند به این موضوع هستید با یادگیری آن می توانید در همه روابط و مراودات شخصی و کاری و تحصیلی به بهترین شکل ممکن از آنها بهره ببرید. با ما همراه باشید.
زبان بدن :۵۰ اصل زبان بدن که حتما باید بدانید

۱. این اصل زبان بدن می گوید خیره شدن‌های طولانی می‌تواند مخاطب‌تان را کاملا معذب و کلافه کند. از سویی دیگر، اجتناب از برقراری ارتباط چشمی نیز نشان‌دهنده‌ی بی‌میلی به گفتگو با شخص مقابل یا عدم اعتماد به نفس است.

۲. وسایل اضافی را از جلوی دست خود دور کنید، موانعی که جلو حرکت آزادانه شما را می‌گیرد. جیب هایتان را خالی کنید، آنها را زیاد سنگین نکنید.زبان بدن

۳. ۸۰ درصد ذهنیت افراد، در همان ۴ دقیقه اول آشنایی با شما تعیین می‌شود، پس مواظب برخورد اول خود در ۴ دقیقه اول باشید. نقش کسی دیگر را بازی نکنید. خودتان باشید.

۴. این اصل زبان بدن می گوید نحوه‌ی راه رفتن‌مان می‌تواند ما را حتی واقعا در خطر حمله و تهاجم دیگران قرار دهد. راه رفتن با اعتماد به نفس و هماهنگی بسیار مهم است. هنگام راه رفتن پاهای‌تان را روی زمین نکشید.

۵. لبخند زدن را فراموش نکنید. لبند زدن نورون‌های آیینه‌ای طرف مقابل را تحریک می‌کند، و باعث می‌شود وی نیز در پاسخ به شما لبخند بزند. افراد بدون لبخند، غالبا عبوس و کناره‌گیر شمرده می‌شوند.

۶. این اصل زبان بدن می گوید راحت بنشینید. البته نه آنقدر راحت که در منزل روی کاناپه می‌نشینید. راحت نشستن باعث می‌شود بهتر فکر کنید و اندام تان طبیعی کار کند.

مطلب مرتبط: ۵ ترفند زبان‌ بدن برای بالا بردن اعتماد به نفس

۷. افراد، حریم شخصی خود را دارند. همیشه فاصله مجاز با افراد و جنس مخالف را حفظ کنید. افراد از اینکه بیش از حد به آنها نزدیک شوید ناراحت می‌شوند و حالت تدافعی به خود می‌گیرند.

۸. با صورت، دماغ و گوش هایتان بازی نکنید. با این کار حس بدی به بقیه منتقل می‌کنید.

۹. این اصل زبان بدن می گوید از دست‌ها و چهره خود با قدرت برای بیان حرف هایتان استفاده کنید.

۱۰. هنگام نوشیدن چای یا هر نوشیدنی دیگر مواظب حرکات خود باشید. لیوان را جلوی سینه یا دهان خود نگه ندارید چون حالت تدافعی تان را بیشتر می‌کند.

۱۱. احساس خوبی داشته باشید، همین احساس خوب باعث می‌شود تمام مدتی که از زبان بدن استفاده می‌کنید کارایی بیشتر و بهتری داشته باشید.

۱۲. هنگام شرکت در جلسات مذاکره یا قرار ملاقات، لباس خوب و آراسته به تن کنید.

۱۳. این اصل زبان بدن می گوید همیشه از مدل موی متعارف استفاده کنید و از مد، به دور باشید.

مطلب مرتبط: زبان‌ بدن دست ها : ۱۳ حرکت معنی‌دار دست ها که باید بدانید

زبان بدن

۱۴. همه حرکات فرد مقابل تان را تحلیل کنید و همان دفعه اول در مورد او قضاوت نکنید.

۱۵. در برخورد با جنس مخالف، همه جوانب دینی و شرعی را رعایت فرمایید و به عقاید دیگران احترام بگذارید.

۱۶. از دروغ گفتن پرهیز کنید. هنگام دروغ گفتن، بدن ما غیر ارادی از خود واکنش نشان می‌دهد، ممکن است این واکنش به زبان بدن شما آسیب برساند و باعث حرکت در اندام‌های شما شود، در نتیجه افراد با دیدن این حرکات به دروغگو بودن شما پی می‌برند.

۱۷. این اصل زبان بدن می گوید غذای سبک و مناسب طبع خود میل کنید.

۱۸. هنگام صحبت، درجه صدایتان مشخص و مناسب باشد و برای تاکید یا نفی موضوعی می‌توانید با بلند و کوتاه کردن درجه صدا موثرتر واقع شوید.

۱۹. روبه‌روی طرف مقابل تان بنشینید.

۲۰. چنانچه برایتان مقدور باشد و در صورتی که فرد مقابل تان متوجه نشود، برای مطالعه بیشتر از حرکات او نکته برداری کنید.

مطلب مرتبط : ۹۷ حقیقت جالب برای شناخت زبان بدن زنان و مردان

۲۱. از خندیدن بی‌مورد و بدون دلیل در جلسات مذاکره جداً خودداری نمایید.

۲۲. این اصل زبان بدن می گوید با هر کسی شوخی نکنید.

۲۳. از ایستادن بی‌مورد کنار صندلی‌ها و تکیه به دیوارها اجتناب کنید.

۲۴. از سر احساس، دست و پای خود را به حرکت در نیاورید، بگذارید دست‌ها و بدن تان بنا به نیاز طبیعی خود حرکت کنند.

۲۵. به زبان بدن ایمان داشته باشید و هر روز از آن استفاده کنید.

۲۶. چنانچه برای کودکان از زبان بدن استفاده می‌کنید، خلاقیت بیشتری به خرج دهید و با زبان بدن خودشان با آنها صحبت کنید.

۲۷. در جلسات مذاکره، زمان بیشتری را به استفاده از زبان بدن اختصاص دهید و سعی کنید همه مدتی که در حال سخنرانی یا مذاکره هستید از زبان بدن تان استفاده کنید.

مطلب مرتبط: ۸ ترفند برای خواندن زبان‌ بدن

۲۸. وقتی به صحبت طرف مقابل تان گوش می‌دهید، با تکان سر و چشم خود، فرد را جذب کنید تا بیشتر با شما مذاکره کند.

۲۹. این اصل زبان بدن می گوید مسواک زدن را قبل از جلسات و قرار ملاقات‌ها هرگز فراموش نکنید.

۳۰. اگر به تازگی دارید از زبان بدن در روابط خود استفاده می‌کنید، با آرامش و به‌تدریج آنها را به کار ببرید تا بتوانید بر انجام صحیح آنها مسلط باشید.

مطلب مرتبط : ۱۸ نشانه برای رمزگشایی زبان بدن مر دان

زبان بدن

۳۱. به سرعت و بدون شناخت کافی با افراد صمیمی نشوید و از زبان بدنی که برای دوستان نزدیک به کار می‌برید، استفاده نکنید.

۳۲. این اصل زبان بدن می گوید از لوازم خود به خوبی و با آرامش استفاده کنید.

۳۳. هنگام عطسه یا سرفه ناگهانی از دستمال استفاده کنید و سعی کنید صورت خود را به سمت مخالف فرد برگردانید.

۳۴. صدای خود را چند بار ضبط کنید و بعد از پایان مذاکره خوب به آن گوش دهید و بر لحن صدای خود تمرین کنید.

زبان بدن

۳۵. تمرین حرکات دست، قبل از حضور در جلسه مذاکره اهمیتی ویژه دارد. قبل از استفاده از حرکات دست در مذاکره جلو آینه آنها را تمرین نمایید.

۳۶. هنگام دست دادن با فرد مقابل دقت کنید کف دست او را کاملاً لمس کنید و از هر گونه فشار اضافی به‌دست وی خودداری کنید.

۳۷. این اصل زبان بدن می گوید زود تصمیم نگیرید. با دیدن نخستین برخورد و تحلیل آن نتیجه گیری نکنید. برای پی بردن به حالت‌ها و نیت‌ها باید چند اندام را همزمان بررسی کنید.

زبان بدن

۳۸. از چشم‌های دیگران غافل نشوید، ممکن است وقتی با فردی صحبت می‌کنید چشم‌های او بهترین راهنمای شما در شناخت زبان بدن آنها باشد.

۳۹. در بغل کردن و بوسیدن افراد دقت کنید، اگر فاصله خود را با شما کم کنند، به این معناست که آمادگی خود را برای بغل کردن و بوسیدن اعلام می‌کنند.

۴۰. مکالمه تلفنی خود را با حرکت دست‌ها و حالات چشم انجام دهید. این کار باعث کیفیت بهتر مکالمه شما در تماس‌های تلفنی خواهد شد.

۴۱. این اصل زبان بدن می گوید چنانچه عصبانی شدید، نفس‌های عمیق بکشید و سعی کنید فکر و ذهن خود را بر افکار خوب متمرکز کنید، شتابزده قضاوت نکنید و تصمیم نگیرید.

۴۲. قانون ارتفاع را رعایت کنید. هرگاه شخصی نشسته باشد، ایستاده با او مذاکره نکنید، این قانون ارتفاع در زبان بدن مذاکره است.

۴۳. حالات و اشارات زبان بدن هر منطقه یا هر کشور را به خوبی بشناسید، معنی بعضی از اشارات در کشورها با یکدیگر متفاوت است و امکان دارد در یک کشور مفهوم خوبی داشته باشد، اما در کشوری دیگری نوعی توهین یا تمسخر قلمداد شود.

۴۴. این اصل زبان بدن می گوید تماس بدنی را فراموش نکنید، همان طور که وقتی می‌خواهید کسی را به آرامی بیدار کنید همزمان با دست و صدا عمل می‌کنید تا به هدف خود برسید، برای مکالمه‌های خود نیز از تماس بدنی مناسب استفاده کنید.

۴۵. محل نشستن یا ایستادن خود را طوری تنظیم کنید که نور، مستقیم به چشم هایتان نتابد.

۴۶. بازی کردن با موها، حلقه ازدواج و یا تکان دادن پاها می تواند نشان از سردرگمی و خستگی باشد. حواستان باشد در یک جلسه یا برخورد مهم از این حرکات دوری کنید.

۴۷. این اصل زبان بدن می گوید از نگاه سر بالا یا نگاه به سمت راست خودداری کنید-زیرا نماد جهانی بی‌علاقگی و بی‌توجهی است.

۴۸.همه مدت ارتباط چشمی خود را با چهره و چشم‌های گوینده و شنونده حفظ کنید. البته همانطور که در بند ۱ گفتیم خیره نشوید، فقط نگاه تان را بر چهره فرد مقابل تقسیم کنید.

۴۹. طبیعتا برخی آدم‌ها تلاش می‌کنند رفتارهای غیرکلامی‌ خود را “‌کنترل‌”‌ کنند. اما معمولا موفق نمی شوند و آنچه به شکل غیرکلامی از آنان بروز پیدا میکند همان کلامی است که می خواسته اند بگویند اما خودشان را کنترل کرده اند. بهاین ترتیب معمولا دروغگوها لو میروند و رفتارشان چیز دیگری را می گوید.

۵۰.زمانی که صحبت می‌کنید و به دیگران نگاه می‌کنید، آرامش داشته باشید. آرامش شما امتیاز مثبتی است برایتان.
********************************************************************************************
########
انواع نگاه: ۱۸ نوع نگاه یا زبان بدن چشم ها که نمی دانستید

انواع نگاه آدم ها را می شناسید؟ می دانید هر نوع نگاه یا زبان بدن افراد چه معنایی دارد؟ اگر علاقمند هستید انواع نگاه دیگران را بفهمید در این نوشتار با ما همراه باشید تا ۱۸ نوع نگاه یا زبان بدن چشم ها را بدانید.

در دسته بندی انواع نگاه

با قدری توضیح و توجیه، غالبا می‌توان چشم‌ها را “‌پنجره‌های روح‌”‌ نامید، زیرا می‌توانند بسیاری از نشانه‌های غیر کلامی مختلف را به اطراف ارسال کنند.

برای خواندن زبان بدن استفاده از چشم‌ها بسیار مفید و موثر است، زیرا نگاه کردن به چشم‌های آدم‌ها یک بخش طبیعی برقراری ارتباط به شمار می‌رود (با این‌ حال، خیره شدن به بخش‌های دیگر بدن می‌تواند گستاخانه تلقی شود).

وقتی فردی عینک دودی می‌زند، ‌به ویژه داخل ساختمان، از خواندن نشانه‌های چشم‌اش توسط دیگران جلوگیری می‌کند. این مسئله متعاقبا باعث ایجاد تشویش و دلهره می‌شود؛ به همین دلیل نیز “‌گانگسترها‌”‌ و آن‌هایی که می‌خواهند قدرتمند به نظر برسند گاهی اوقات عینک دودی استفاده می‌کنند.

مطلب مرتبط: زبان بدن: زبان چشم ها چه می گوید
انواع نگاه ۱. نگاه به سمت بالا

در دسته بندی انواع نگاه وقتی فردی به سمت بالا نگاه می‌کند، غالبا در حال فکر کردن است. به ویژه، ممکن است در سرش تصویری خلق کرده باشد و بنابراین، این حالت چشم به خوبی نمایانگر فردی است که به شکلی مصور در حال تفکر است.

وقتی فردی در حال سخنرانی یا ارائه‌ی یک مطلب است، به بالا نگاه کردن شاید نشان‌دهنده‌ی این باشد که در حال یادآوری مطالبی است که از قبل آماده کرده است.

نگاه کردن به سمت بالا و سمت چپ می‌تواند نشان‌دهنده‌ی یادآوری یک خاطره باشد. در حالی که نگاه کردن به سمت بالا و راست می‌تواند نشان‌دهنده‌ی ساخت تخیلیِ یک تصویر باشد (از این رو می‌تواند دست یک دروغگو را رو کند).
به این نکته دقت کنید: گاهی اوقات این جهت‌ها برعکس می‌شوند – اگر شک دارید، با درخواست از فرد برای یادآوری برخی حقایقی که از آن‌ها آگاه هستید یا تخیل چیزی، وی را امتحان کنید.

نگاه کردن به سمت بالا هم‌چنین نشانه‌ای از خستگی است، زیرا فرد محیط اطراف را به دنبال چیزهای جالب‌تر بررسی می‌کند.

وقتی سر پایین باشد و چشم‌ها رو به بالا به فرد دیگری نگاه می‌کنند، نشان از عملی خجولانه و دلالت بر پیشنهاد یا وسوسه دارد؛ زیرا این حالت ترکیبی از سر فرود آوردن و تسلیم، و برقراری تماس چشمی برای جذب و جلب نظر است. هم‌چنین این حالت می‌تواند نشان‌دهنده‌ی قضاوت و استدلال نیز باشد؛ به ویژه اگر با کمی اخم همراه باشد.

مطلب مرتبط: ارتباط چشمی : طنازانه‌ترین زبان بدن
۲. نگاه به سمت پایین

نگاه کردن به یک فرد می‌تواند عملی از روی قدرت و تسلط باشد. ولی منظور از نگاه به پایین، یعنی نگاه نکردن به فرد مقابل؛‌ که می‌تواند نشانه‌ای از تسلیم باشد (من واقعا یک تهدید نیستم؛ لطفا به من آسیب نزنید. شما آن‌قدر نورانی و با شکوه هستید که اگر نگاه‌تان کنم، نابینا خواهم شد.”)

بنابراین نگاه کردن به سمت پایین نشانه‌ای از تسلیم و فرمانبرداری است. هم‌چنین این حالت نشان می‌دهد فرد احساس گناه می‌کند.

راه جالب توجهی که در آن یک فرد مادون نگاه‌اش را در مقابل فرد بالاتر از خودش به پایین می‌اندازد، این است که سرش را به عقب می‌چرخاند. حتی آدم‌های قد بلند نیز این کار را می‌کنند.

نگاه رو پایین و چپ می‌تواند نشان‌دهنده‌ی این مسئله باشد که فرد در حالت حرف زدن با خودش است (به حرکات ریز لب‌های‌اش نگاه کنید). نگاه رو به پایین و راست نیز می‌تواند نشان دهد فرد دارای هیجان‌های داخلی است.

در بسیاری فرهنگ‌ها که تماس چشمی را نشانه‌ی گستاخی یا برتری‌جویی می‌دانند، آدم‌ها هنگام صحبت با یکدیگر به نشانه‌ی احترام به پایین نگاه می‌کنند.
انواع نگاه ۳. به چپ یا راست نگاه کردن

مقدار زیادی از میدان دیدمان در سطح افق است، بنابراین وقتی فردی به چپ یا راست نگاه می‌کند، احتمالا می‌خواهد نگاه‌اش را از آن‌چه در برابرش قرار دارد، برگرداند یا به چیزی نگاه می‌کند که علاقه‌اش را جلب کرده است.

در دسته بندی انواع نگاه نگاهی کوتاه به سمت چپ یا راست می‌تواند فقط برای بررسی منبع پرت شدن حواس و ارزیابی تهدید یا مسئله‌ی مورد علاقه باشد. این طرز نگاه هم‌چنین می‌تواند نشان‌دهنده‌ی ناراحتی و رنجش نیز باشد (من از نظرتان خوش نیامد!).

نگاه به سمت چپ می‌تواند نشان‌ دهد فرد آوا یا صدایی را به خاطر آورده است. نگاه به سمت راست نیز می‌تواند نشان‌دهنده‌ی این مسئله باشد که فرد آوا یا صدایی را تصور می‌کند. این مسئله می‌تواند با توجه به تحرکات بصری و غیره به شکل معکوس در بیاید و شاید نیاز باشد آن‌ها را نسبت به حقیقی یا ساختگی بودن‌شان بررسی نمایید.
۴. حرکات جانبی

حرکت چشم‌ها از سویی به سوی دیگر می‌تواند نشان از حقه‌بازی و دروغگویی باشد، گویی فرد در صورت رو شدن دست‌اش دنبال راه فرار می‌گردد.

حرکات جانبی چشم‌ها هم‌چنین می‌تواند هنگامی روی دهد که فرد در حال انجام کاری توطئه‌آمیز باشد، گویی وی در حال بررسی این مسئله است که آیا کسی به وی توجه می‌کند یا خیر.

هم‌چنین ممکن است چشم‌ها در دو طرف به عقب و جلو حرکت کنند (و گاهی اوقات به بالا و پایین)؛ در این حالت فرد احتمالا به موضوعی کلی و بزرگ فکر می‌کند و دقیقا در حال بررسی مختصر آن است.
۵. زل زدن

نگاه کردن به چیزی نشان‌دهنده‌ی علاقه به آن است، خواه آن چیز یک نقاشی باشد، میز باشد یا یک آدم. وقتی به چیزی نگاه می‌کنید،‌ آن‌گاه دیگران به چشم‌های شما نگاه می‌کنند، در این صورت احساس خواهند کرد مجبور هستند به آن‌چه زل زده‌اید پی ببرند. این مهارت قابل توجهی است که قادر هستیم با دقت بسیار به آن‌چه فرد دیگر زل می‌زند پی ببریم.

وقتی به طور طبیعی به یک فرد نگاه می‌کنید، زل زدن معمولا در سطح چشم یا فراتر از آن است (به بخش تماس چشمی مراجعه کنید که بعدا توضیح خواهیم داد). این زل زدن هم‌چنین می‌تواند به صورت نگاه بدون تمرکز به یک فرد عادی باشد.

مطلب مرتبط: زبان‌ بدن :۵۰ اصل زبان‌بدن که حتما باید بدانید
اگر بعد از قفل شدن نگاه،‌ دو دوست بالقوه هم‌چنان به یکدیگر نگاه کنند، آن‌گاه ممکن است بین‌شان عشق وجود داشته باشد.

اگر چشم‌ها روی بدن طرف مقابل به سمت پایین حرکت کنند، به احتمال زیاد پای شهوت در میان است. مسیر حرکت دقیق چشم‌ها حائز اهمیت است. نگاه کردن به دهان فرد می‌تواند نشان‌دهنده‌ی این مسئله باشد که تمایل دارید آن‌ها را ببوسید. نگاه کردن به نواحی جنسی طرف مقابل نشان از هوس شما برای برقرار رابطه‌ی جنسی با وی دارد.

نگاه‌های بالا و پایین به کل بدن فرد معمولا به معنی ورانداز کردن وی هستند، خواه به عنوان یک تهدید بالقوه یا به عنوان یک شریک جنسی (توجه کنید در نهایت چشم‌ها در کدام نواحی بدن ثابت می‌مانند). این کار می‌تواند کاملا توهین‌آمیز باشد و بنابراین نشان‌دهنده‌ی موقعیتی از تسلط فرضی بر شخص مقابل است؛ گویی فرد به شکلی موثر می‌گوید، “‌من قوی‌تر از تو هستم، احساسات تو برای من بی‌اهمیت است و تسلیم زل زدن‌های من خواهی شد.”

در دسته بندی انواع نگاه نگاه کردن به پیشانی طرف مقابل یا نگاه نکردن به وی نشان‌دهنده‌ی عدم علاقه است. این پیام هم‌چنین از طریق عدم تمرکز چشم‌ها و در حالتی که فرد “‌در خودش فرو رفته است‌”‌ و به چیزهای دیگری می‌اندیشد، نیز نشان داده می‌شود.
زل زدن از روی قدرت نگاه کوتاه ولی شدیدی است که برای تحمیل اراده‌ی یک فرد بر فرد دیگر به کار می‌رود و نشان‌دهنده‌ی قدرت بدون خصومت است.

پنهان کردن نگاه‌های زل کار دشواری است زیرا آدم‌ها مهارت ویژه‌ای در تشخیص محل دقیق نگاه‌های‌ آدم‌های دیگر دارند. این یکی از دلایلی است که ما نسبت به حیوان‌های دیگر دارای چشم‌های بزرگ‌تری هستیم؛ این چشم‌های بزرگ در برقراری ارتباطات پیچیده به ما کمک می‌کنند.

آدم‌هایی که دروغ می‌گویند ممکن است غالبا نگاه‌‌های‌شان را بدزدند، زیرا هنگام نگاه کردن به دیگران احساس گناه می‌کنند. با وجود این، وقتی از این حقیقت آگاه می‌شوند، با نگاه کردن طولانی‌تر از حد معمول ممکن است در جبران آن وضعیت زیاده‌روی کنند. این توانایی هم‌چنین کمک‌شان می‌کند که با زیر نظر گرفتن زبان بدن‌تان به دنبال نشانه‌هایی از تشخیص دروغگویی‌شان از جانب شما بگردند.
مدت زمان قابل قبول زل زدن در فرهنگ‌های مختلف متفاوت است و گاهی اوقات حتی در یک فرهنگ ممکن است نگاه کوتاه و گذرا نیز مثلا بین جنس‌های مختلف و توسط افراد سطح پایین جامعه غیر قابل قبول باشد.

وقتی گزینه‌ای پیش روی آدم‌ها قرار گرفته می‌شود (مثلا در یک مغازه)، آن‌ها به گزینه‌های دیگر خیره می‌شوند تا ارزیابی‌شان کنند. آن‌ها معمولا در نهایت به گزینه‌ی مورد علاقه‌شان مدت زمان بیش‌تری نگاه می‌کنند، و شاید غالبا بعد از نگاه کردن به گزینه‌های دیگر باز هم همان گزینه را ورانداز کنند. این کار تاثیر معکوس دارد، بنابراین اگر زمان موجود را در نگاه کردن به چیزهای مختلف مدیریت کنید، آن قلم جنسی که بیش از همه دیده می‌شود به احتمال زیاد همان گزینه‌ی انتخابی خواهد بود.

الگوهای زل زدن غیر بصری شامل حرکات سریع (حرکات ارتعاشی چشم) و خیره‌شدگی هستند؛ این حرکات هنگامی روی می‌دهند که “‌در خودمان فرو رفته‌ایم و غرق اندیشه هستیم‌”‌. حرکات سریع چشم هنگامی بیش‌تر روی می‌دهند که به خاطرات بلند مدت‌مان دسترسی پیدا می‌کنیم و خیره‌شدگی‌ها نیز هنگامی اتفاق می‌افتند که به خاطرات کاری‌مان دست می‌یابیم. این روش برای تشخیص این‌که آیا آدم‌ها به رویدادهای گذشته فکر می‌کنند یا به رویدادهای اخیر (یا رویدادهای گذشته‌ای که هم‌چنان جزء رویدادهای کاری‌مان قرار دارند) کارآمد است.
انواع نگاه ۶. نگاه کوتاه و گذرا

نگاه کوتاه و گذرا بر چیزی می‌تواند حاکی از میل و طلب‌مان نسبت به آن چیز باشد؛ برای مثال نگاه کوتاه به در می‌تواند نشان‌دهنده‌ی تمایل‌مان برای خروج باشد.

نگاه کوتاه به یک فرد می‌تواند نشان از میل به حرف زدن با وی داشته باشد. این نگاه هم‌چنین می‌تواند نشان‌دهنده‌ی توجه و نگرانی برای احساسات آن فرد باشد، به ویژه هنگامی که چیزی ناراحت‌کننده‌ به وی گفته شود.

نگاه کوتاه و گذرا ممکن است نشان از تمایل به زل زدن به کسی یا چیزی باشد که نگاه طولانی مدت به آن ممنوع تلقی شود.

در دسته بندی انواع نگاه نگاه کوتاه و گذرا به سمت چپ یا راست به یک فرد و هم‌زمان بالا بردن ابروها می‌تواند نشان از جذب شدن و جلب نظر باشد. این نگاه بدون بالا بردن ابروها ممکن است بیش‌تر به معنی بی‌میلی و مخالفت باشد.
۷. تماس چشمی

تماس چشمی میان دو نفر یک عمل قدرتمند ارتباطی است و ممکن است نشان‌دهنده‌ی علاقه، محبت، یا تسلط باشد. تماس چشمی به شیوه‌های مختلف انجام می‌شود.
الف. خمار کردن چشم‌ها

نگاهی نرم به همراه شل شدن ماهیچه‌های اطراف چشم و بدون تمرکز زیاد به سراسر بدن فرد دیگر که به آن معمولا نگاه خمار می‌گویند،‌ نشانی از تمایل جنسی به همراه دارد، به ویژه اگر این زل زدن‌ها طولانی مدت باشند و مردمک‌ چشم گشاد شود. هم‌چنین در این حالت، چشم‌ها درخشان به نظر می‌رسند.
ب. برقراری تماس چشمی

با نگاه کردن به یک فرد خاطر نشان می‌کنید و نشان می‌دهید که به وی علاقه دارید، به ویژه اگر مستقیما به چشم‌‌های‌اش نگاه کنید.

هم‌چنین نگاه کردن به چشم‌های یک فرد به شما امکان می‌دهد بفهمید وی به کدام جهت نگاه می‌کند. آدم‌ها به شکل شگفت‌انگیزی در تشخیص آن‌چه دیگران نگاه می‌کنند مهارت دارند، و حتی به طور مثال می‌توانند تشخیص دهند یک فرد به کدام بخش از بدن‌شان نگاهی کوتاه انداخته است.

وقتی فردی هنگام دزدیدن نگاه‌تان از وی به شما چیزی بگوید، و آن‌گاه شما با وی تماس چشمی بر قرار کنید،‌ نشان می‌دهید که آن فرد نظرتان را به خوبی جلب کرده است.
پ. قطع تماس چشمی

برقراری تماس چشمی طولانی می‌تواند تهدیدآمیز باشد، بنابراین در طول یک مکالمه مرتبا نگاه‌مان را از طرف مقابل بر می‌داریم سپس مجددا تماس چشمی بر قرار می‌کنیم.

قطع تماس چشمی می‌تواند نشان‌دهنده‌ی بیان چیزی باشد که فرد را به عدم تمایل به حفظ تماس چشمی وادار کرده است؛ برای مثال توهین، رو شدن دست، احساس تهدید و غیره. هم‌چنین این وضعیت می‌تواند هنگامی روی دهد که فرد به چیزی فکر می‌کند که باعث ناراحتی درونی مشابه‌ای شده باشد.

در دسته بندی انواع نگاه نگاه کردن به یک فرد، قطع تماس چشمی، و آن‌گاه برگرداندن فوری نگاه به وی یک عمل قدیمی دلبری و عشقبازی است؛ به ویژه اگر سرتان را با خجالت و تسلیم به پایین گرفته باشید.
ت. تماس چشمی طولانی

تماس چشمی طولانی‌تر از حد معمول می‌تواند معانی متفاوت بسیاری داشته باشد.

غالبا هنگام گوش دادن به حرف‌های فرد مقابل تماس چشمی به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد، به ویژه هنگامی که می‌خواهیم به حرف‌های فرد مقابل با دقت زیاد توجه کنیم. هنگام صحبت کردن تماس چشمی کم‌تری به کار می‌بریم، به ویژه اگر افرادی باشیم که با تخیل زیاد می‌اندیشیم و هنگامی که به گفته‌های‌مان فکر می‌کنیم به دور دست یا به سمت بالا خیره می‌شویم.

هم‌چنین بیش‌تر به آدم‌هایی نگاه می‌کنیم که دوست‌شان داریم و بیش‌تر آدم‌هایی را دوست داریم که بیش‌تر نگاه‌مان می‌کنند. وقتی این نگاه‌ها با چشم‌های خمارآلود و لبخند همراه باشند، نشانه‌ای از جذب شدن هستند. عشاق برای مدت‌های طولانی به چشم‌های همدیگر خیره می‌شوند. هم‌چنین این حالت از جذب شدگی به وسیله‌ی برقراری نگاه‌های عقب و جلو میان دو چشم نیز نشان داده می‌شود؛ گویی با ناامیدی سعی می‌کنیم تشخیص دهیم آیا طرف مقابل نیز به ما علاقه‌مند شده است یا خیر.
نشانه‌ی جذب شدگی که بیش‌تر میان زنان رایج است به این صورت است که حدود ۳ ثانیه به چشم‌های فرد مقابل زل می‌زنند، سپس یک یا دو ثانیه نگاه‌شان را از فرد مقابل می‌گیرند و آن‌گاه مجدد به آن‌ها نگاه می‌کنند (برای آن‌که ببینند آیا فرد مقابل به دام‌شان افتاده است یا خیر). اگر فرد مقابل هم‌چنان به آن‌ها نگاه کند، با لبخند خجولانه یا با چشمانی گشاد شده مواجه می‌شوند (یعنی این‌که آری، این پیام برای تو بود!).

وقتی تماس چشمی طولانی بدون چشمک زدن، با مردمک‌های منقبض و صورت بدون حرکت همراه باشد، نشان‌دهنده‌ی تسلط، تهاجم، و استفاده از قدرت است. در چنین مواقعی رقابت در خیره شدن در می‌گیرد و اولین فردی که نگاه‌اش را برگرداند شکست را می‌پذیرد.

تماس چشمی طولانی می‌تواند دلهره‌آور باشد. ترفندی برای کاهش این استرس این است که به وسط بینی فرد مقابل نگاه کنید. این کار باعث می‌شود وی فکر کند شما هم‌چنان به چشم‌های‌اش نگاه می‌کنید.

گاهی اوقات دروغگوها، با آگاهی از این‌که تماس چشمی کم نشانه‌ی دروغگویی است، با نگاه‌های طولانی‌تر از حد معمول سعی می‌کنند این شرایط را جبران کنند. غالبا این کار آن‌ها بدون حتی پلک زدن انجام می‌شود؛ زیرا آن‌ها خود را مجبور به این کار می‌کنند. آن‌ها با دهان‌شان لبخند می‌زنند، نه با چشم‌های‌شان؛ زیرا در این حالت لبخند زدن با چشم‌ها کار دشواری است.
ث. تماس چشمی محدود

وقتی فردی تماس چشمی بسیاری اندکی برقرار می‌کند، ممکن است نشان‌دهنده‌ی احساس عدم امنیت وی باشد. هم‌چنین ممکن است دروغگویی باشد که نخواهد دست‌اش رو شود؛ از این رو از برقراری تماس چشمی خودداری می‌کند.

نگاه کردن به یک فرد از لحاظ شناختی با بررسی و ارزیابی همراه است؛ زیرا در صورت و چشم‌های فرد مقابل به دنبال معنی و مفهوم می‌گردیم. به همین دلیل هم معمولا هنگام صحبت کردن چشم‌های‌مان را از طرف مقابل بر می‌گردانیم، زیرا اگر هم‌زمان به چشم‌های فرد مقابل نگاه کنیم و صحبت نماییم به معنی حقیقی کلمه، پهنای باند ذهنی‌مان مختل می‌شود.
ج. برای متقاعد کردن افراد

برقراری تماس چشمی برای متقاعد کردن افراد بسیار مهم است. اگر به فرد دیگری نگاه کنید و وی به شما نگاه نکند، احتمالا حواس وی جای دیگری است. حتی اگر وی صدای شما را هم بشنود، فقدان تماس چشمی اتصال فردی را کاهش خواهد داد.

اگر می‌خواهید فردی را متقاعد یا نظرش را عوض کنید، اولین مرحله این است که با وی تماس چشمی بر قرار نمایید و سپس تا برقراری اتصال دائم این تماس چشمی را حفظ کنید.
انواع نگاه ۸. خیره شدن

خیره شدن به طور کلی به این صورت است که چشم‌ها از حالت عادی گشادتر می‌شوند، توجه فرد به موضوع مورد نظر عمیق‌تر می‌شود، و تعداد پلک زدن‌ها نیز کاهش می‌یابد. خیره شدن به طور کلی نشان‌دهنده‌ی علاقه‌ی ویژه به یک فرد یا یک چیز است.

در دسته بندی انواع نگاه خیره شدن به یک فرد می‌تواند نشانی از تعجب و عدم باور باشد؛ به ویژه بعد از گوش دادن به اخبار غیرمنتظره.

وقتی چشم‌ها بدون تمرکز می‌شوند، ممکن است توجه فرد به درون خودش معطوف باشد و آن‌چه به آن خیره شده است اهمیت چندانی نداشته باشد. (این شرایط بدون کنترل و مراقبت از خود ممکن است برای فرد پیامد خجالت‌آوری به همراه داشته باشد.)
تماس چشمی طولانی می‌تواند تهاجمی، از سر مهربانی، یا از سر فریب باشد؛ پیش‌تر در مورد تماس چشم توضیح داده شد. خیره شدن به چشم‌های دیگران معمولا یک عمل تهاجمی تلقی می‌شود.

نگاه خیره‌ی کوتاه با چشمان باز و سپس بازگشت به حالت طبیعی نشان‌دهنده‌ی تعجب است. بازگشت به حالت طبیعی به طور ضمنی نشان می‌دهد فرد تمایل دارد بیش‌تر خیره بماند، ولی می‌داند این کار بی‌ادبانه است (این کار ممکن است با عذرخواهی همراه باشد).

وقتی یک فرد به دیگری خیره می‌شود،‌ ممکن است فرد دوم خجالت‌زده شود و نگاه‌اش را برگرداند. اگر وی نیز تصمیم بگیرد که به چشم‌های فرد اول خیره شود، ‌آن‌ها چشم‌های آن دو در یکدیگر قفل می‌شوند و این وضعیت ممکن است به رقابتی تبدیل شود که در آن هر که زودتر نگاه‌اش را برگرداند، باخته است.

مدت زمان قابل قبول برای خیره شدن در فرهنگ‌های مختلف متفاوت است؛ هم‌چنین این گوناگونی فرهنگی در مورد فرد مجاز به خیره شدن، یا موضوع خیره شدن نیز صدق می‌کند. نوزادان و کودکان خردسال تا قبل از این‌که قواعد فرهنگی‌شان را بیاموزند، بیش از سایرین خیره می‌شوند.
انواع نگاه ۹. دنبال کردن نگاه

چشم‌ها به طور طبیعی هر گونه تحرکی را دنبال می‌کنند. اگر فردی به چیز مورد علاقه‌اش نگاه می‌کند،‌ آن‌گاه به طور طبیعی نگاه‌اش را به آن می‌دوزد. هم‌چنین افراد چیزهای خنثی یا ترسناک را نیز با چشم‌های‌شان دنبال می‌کنند، زیرا ممکن است تحرکات این چیزها باعث تهدیدشان شوند.

فروشندگان از این مسئله استفاده می‌کنند و با تکان دادن انگشت یا یک خودکار جهت نگاه مشتری را به سمت برقراری تماس چشمی یا به بخشی از محصولات در حال فروش‌شان می‌کشانند.
انواع نگاه ۱۰. تنگ کردن چشم‌ها

تنگ شدن چشم‌ها می‌تواند نشان‌دهنده‌ی ارزیابی یک موقعیت باشد؛ موقعیتی که در آن، احتمالا فرد فکر می‌کند چیزی که به وی گفته شده است حقیقت ندارد (یا دست‌کم کاملا مبتنی بر حقیقت نیست).

در دسته بندی انواع نگاه تنگ کردن چشم‌ها هم‌چنین عدم اطمینان را نشان می‌دهد (“‌دقیقا نمی‌توانم بفهمم این مسئله به چه معنا است.”)

تنگ کردن چشم‌ها تاثیر مشابه‌ای بر انقباض مردمک‌ها دارد که از این طریق باعث ایجاد میدان دید عمیق‌تری می‌شود و می‌توان مسائل مورد نظر را با جزییات بیش‌تر نگاه کرد. این شیوه توسط حیوانات نیز استفاده می‌شود؛ این حیوانات هنگام شکار و تعیین فاصله‌شان تا قربانی از این شیوه استفاده می‌کنند؛ این شیوه در انسان و حیوان دارای هدف تهاجمی مشابه‌ای است.
افراد دروغگویی که نمی‌خواهند فرد مقابل فریب‌شان را شناسایی کند نیز چشم‌های‌شان را تنگ می‌کنند.

وقتی فردی به چیزی فکر می‌کند و نمی‌خواهد تصویر ذهنی‌اش را ببیند، به صورت ناخودآگاه چشمان‌اش را تنگ می‌کند.

هم‌چنین تنگ کردن چشم‌ها هنگامی اتفاق می‌افتد که نور یا اشعه‌ی آفتاب چشم را اذیت کند.

پایین آوردن پلک‌ها دقیقا همان تنگ کردن چشم‌ها نیست ولی می‌تواند معنی مشابه‌ای داشته باشد. این نیز ممکن است نشان‌دهنده‌ی خستگی باشد.

پایین آوردن پلک‌ها و هم‌زمان نگاه کردن به فرد مقابل می‌تواند بخشی از یک مجموعه‌ی عاشقانه و مبتنی بر یک پیشنهاد باشد، و ممکن است با عقب بردن سر و جمع کردن ملایم لب‌ها به نشانه‌ی بوسه همراه باشد.
۱۱. پلک زدن

پلک زدن فرایند طبیعی پاکسازی چشم است که در آن پلک‌ها سطح چشم را تمیز می‌کنند؛ درست مانند برف پاک‌کن‌های خودرو.

هر چه آدم‌ها بیش‌تر فکر می‌کنند یا احساس استرس دارند، سرعت پلک زدن نیز بیش‌تر می‌شود. این مسئله می‌تواند نشان‌دهنده‌ی دروغ‌گویی نیز باشد، زیرا دروغگو دائما در حال فکر کردن به دروغ‌های‌اش است.

اگر دروغگوها از این مسئله آگاه باشند، ممکن است عمدا بخواهند چشم‌‌های‌شان را باز نگه دارند و خیره شوند.
پلک زدن هم‌چنین می‌تواند نشان‌دهنده‌ی تفاهم باشد و آدم‌هایی که از لحاظ فکری یا قلبی به هم متصل می‌شوند ممکن است با سرعت یکسان پلک بزنند. آن‌‌هایی که با دقت در حال گوش کردن به حرف‌های‌تان هستند، ممکن است با توقف حرف‌های‌تان پلک بزنند (زیرا چشم‌‌های‌شان را باز نگه می‌دارند تا به دقت حرف‌های‌تان را گوش دهند).

به غیر از پلک زدن‌ها تصادفی و طبیعی، پلک زدن یک‌باره ممکن است نشانه‌ای از شگفت‌زدگی باشد؛ به این معنی که فرد آن‌چه را می‌بیند کاملا باور ندارد (“‌چشمان‌ام را پاک کردم تا بهتر ببینم‌”).

پلک زدن‌‌های سریع جلوی دید را مسدود می‌کنند و می‌توانند نشانه‌ای از تکبر و خودخواهی باشند؛ فرد با این کار می‌گوید، “‌من آن‌قدر مهم هستم که نیازی به دیدن شما ندارم‌”.

هم‌چنین پلک زدن سریعی که باعث لرزش پلک‌ها می‌شود می‌تواند نشان دهنده‌ی دعوت عاشقانه و خجولانه باشد.

کاهش پلک زدن قدرت تمرکز را بالا می‌برد، خواه با هدفی عاشقانه باشد یا تسلط.
انواع نگاه ۱۲. چشمک زدن

بستن یک چشم به صورت چشمک زدن، حرکتی عمدی است که غالبا نشان‌دهنده‌ی توطئه است (“‌من و تو، هر دو از این مسئله آگاه هستیم، ولی فرد سوم حاضر از این مسئله آگاه نیست‌”).

در دسته بندی انواع نگاه چشمک زدن هم‌چنین می‌تواند تا حدودی نشان‌دهنده‌ی آشنایی و احوال‌پرسی، و یادآور دست تکان دادن باشد (“‌سلام، دوست عزیزم‌”).
۱۳. بستن چشم

بستن چشم‌ها، دنیا را به روی‌تان می‌بندد؛ به این معنی که ‌”‌نمی‌خواهم آن‌چه را جلوی روی‌ام قرار دارد، ببینم، واقعا وحشتناک است‌”.

گاهی اوقات آدم‌ها هنگام صحبت کردن چشم‌‌های‌شان را می‌بندند. این حرکت نیز معادل رو برگرداندن است، زیرا از تماس چشمی جلوگیری می‌کند و به طور موثری نشانه‌ی نادیده گرفتن هر گونه درخواست ضمنی از طرف فرد مقابل است.

آن‌هایی که در ذهن‌شان به تصویری فکر می‌کنند نیز گاهی اوقات هنگام صحبت چشم‌های‌شان را می‌بندند، به این ترتیب می‌توانند بدون هیچ عامل مزاحم خارجی تصاویر ذهنی‌شان را بهتر ببینند.
انواع نگاه ۱۴. چشم‌های نمناک

مجاری اشک باعث مرطوب شدن چشم‌ها می‌شوند؛ هم برای شستشوی آن‌ها و هم برای عمل گریستن.

چشم‌‌های نمناک می‌توانند حاصل گریستن باشند و نشان‌دهنده‌ی اضطراب، ترس یا ناراحتی. چشم‌های نمناک نشان می‌دهند فرد به تازگی گریه کرده است.

هم‌چنین نمناکی چشم‌ها ممکن است هنگام خستگی نیز اتفاق بیفتد (این حالت می‌تواند با قرمزی چشم‌ها همراه باشد).
۱۵. اشک

اشک‌های واقعی که از گونه‌ها سرازیر می‌شوند غالبا علامت ترس یا ناراحتی شدید هستند، اگر چه به طور متناقض ممکن است فرد از روی شادی نیز گریه کند.

اشک ریختن می‌تواند آهسته و بدون صدا باشد؛ با علائم کم‌تری نسبت به گریه کردن (که نشان‌دهنده‌ی میزان خاصی از کنترل است). هم‌چنین اشک ریختن معمولا می‌تواند حالت صورت را به هم بریزد، و هنگامی که هیجانات بسیار شدید باشند، می‌تواند با هق‌هق‌های تکان‌دهنده نیز همراه باشد.

در بسیاری از فرهنگ‌ها انتظار نمی‌رود مردها گریه کنند؛ آن‌ها یاد می‌گیرند این واکنش را سرکوب نمایند؛ از این رو حتی هنگام تنهایی نیز قادر نیستند گریه کنند. حتی وقتی چشم‌های‌شان نمناک می‌شود نیز از طرف مقابل رو بر می‌گردانند.

اشک و ناراحتی ممکن است به خشم تغییر یابند که می‌تواند مستقیما هر کسی را که در دسترس باشد، تحت تاثیر قرار دهد.
۱۶. اندازه‌ی مردمک‌ها

نشانه‌ای ظریف که گاهی اوقات فقط به صورت ناخودآگاه تشخیص داده می‌شود و به ندرت خود افراد از این‌که مردمک‌های چشم‌شان بزرگ‌تر (گشادتر) یا تنگ‌تر شده‌اند، آگاه هستند.

میل جنسی علت شایع گشاد شدن مردمک‌ها است و گاهی اوقات به آن “‌خماری چشم‌”‌ یا “‌چشم‌های شهوانی‌”‌ می‌گویند (گاهی اوقات برای جذب مشتری روی صفحه‌ی اول مجله‌های کشورهای دیگر از مدل‌هایی با چشم‌های خمار استفاده می‌کنند). وقتی مردمک فرد مقابل‌مان گشاد می‌شود، ممکن است به سمت‌اش جذب شویم و در پاسخ به آن، مردمک چشم ما نیز گشاد می‌شود. به همین نحو، با منقبض شدن مردمک چشم‌های‌شان، مردمک چشم‌های‌ ما نیز منقبض می‌شود. هم‌چنین مردمک چشم‌های‌مان با دیدن آدم‌‌های مورد علاقه یا مورد تحسین‌مان نیز گشاد می‌شوند. این مسئله در تعیین میزان وفاداری افراد موثر است (مثلا با نشان دادن تصویر یک سیاستمدار به آن‌ها).

هم‌چنین وقتی محیط تاریک باشد و نور کمی وارد چشم‌ها شوند نیز مردمک‌ها گشاد می‌شوند. شاید به همین دلیل باشد که کلوب‌ها، کافی‌شاپ‌ها، رستوران‌ها، و دیگر مکان‌‌های رمانتیک تیره و تاریک هستند.
معکوس این قضیه –گشاد شدن مردمک چشم‌ها در اثر جذب شدن – هنگام ناامیدی یا عدم علاقه‌ی یک فرد به فرد دیگر است که در این حالت مردمک چشم‌ها منقبض می‌شود.

علت اساسی گشاد شدن چشم‌ها تلاش شناختی فرد است. وقتی بیش‌تر فکر می‌کنیم، چشم‌های‌مان گشاد می‌شوند. این مسئله به توضیح “‌خماری چشم‌” کمک می‌کند: وقتی به فرد دیگری علاقه داریم، نگاه کردن به وی باعث می‌شوند عمیقا فکر کنیم چگونه می‌توانیم به وی دست یابیم و توجه‌اش را جلب کنیم. با این حال، انقباض مردمک‌ها می‌تواند نشان‌دهنده‌ی مشغول بودن بیش از حد مغز باشد (شاید فرد ناخودآگاه سعی می‌کند چشم‌اش به جهان ببندد، درست وقتی آدم‌ها عمدا چشم‌‌های‌شان را می‌بندند).

هم‌چنین بسیاری اعتقاد دارند، وقتی آدم‌ها در حال اتخاذ تصمیم بدی هستند، مردمک‌های‌شان بیش‌تر گشاد می‌شوند.

آدم‌هایی که دارای عنبیه‌ی تیره رنگ هستند (عنبیه: دایره‌ی رنگی اطراف مردمک) جذاب‌تر به نظر می‌رسند زیرا به سختی می‌توان مردمک‌شان را از عنبیه تشخیص داد؛ به همین دلیل نیز مردمک‌های تیره‌شان بزرگ‌تر از حد معمول به نظر می‌رسند. مردمک چشم آدم‌هایی را که دارای چشم‌های روشن هستند، می‌توان راحت‌تر تشخیص داد؛ از این رو، وقتی مردمک چشم‌های‌شان واقعا گشاد می‌شود، به راحتی قابل شناسایی است؛ همین عامل باعث افزایش جذابیت آن‌ها “‌در زمان گشادتر شدن مردمک چشم‌های‌شان‌”‌ می‌شود.
عکس این مسئله، هنگامی است که از فرد مقابل خوش‌مان نمی‌آید؛ مثلا در این حالت خودمان نیز چشم‌های‌مان را کمی تنگ‌تر می‌کنیم. آدم‌هایی با مردمک چشم کوچک‌تر تهدیدکننده یا ناخوشایند به نظر می‌رسند.

با این‌که دلایل مختلفی برای گشادی یا انقباض مردمک چشم وجود دارد، نکته‌ی ساده‌ای که باید به خاطر داشته باشید این است که به طور کلی مردمک‌های گشاد دارای نشانه‌ی مثبت، و مردمک‌های منقبض دارای نشانه‌ای منفی هستند. هم‌چنین یک نکته‌ی کلی مفید دیگر نیز در مورد گشادی مردمک‌ها وجود دارد: مردمک گشاد یعنی “‌بیش‌تر می‌خواهم‌”‌ و مردمک منقبض یعنی “‌می‌خواهم کم‌تر ببینم‌”.

مردمک‌هایی که دارای قطر کم‌تر از ۳ میلی‌متر یا بزرگ‌تر از ۶.۵ میلی‌متر هستند ممکن است نشان‌دهنده‌ی این حقیقت باشند که صاحب آن مواد مخدر مصرف کرده است (پلیس این موضوع را بررسی می‌کند). مردمک‌هایی که دارای اندازه‌ی برابر نیستند، دایره‌ای شکل نیستند، یا در برابر نور واکنش نمی‌دهند ممکن است نشان‌دهنده‌ی آسیب مغزی صاحب‌شان باشند ( به همین دلیل نیز پزشکان با استفاده از چراغ قوه چشم‌های فرد آسیب دیده را بررسی می‌کنند).
انواع نگاه ۱۷. مالیدن چشم

وقتی فردی احساس ناراحتی می‌کند، ممکن است کمی اشک از چشم‌های‌اش خارج شود. برای پنهان ساختن این مسئله و تلاش برای خشک کردن چشم‌ها، این فرد ممکن است چشم‌های‌اش را بمالد و حتی وانمود کند خسته است یا چیزی در چشم‌اش رفته است. این مسئله نیز به آن‌ها این فرصت را می‌دهد که نگاه‌شان را از شما بر گردانند.

عمل مالیدن چشم ممکن است توسط یک انگشت، یک انگشت و شست (برای هر دو چشم) یا با هر دو دست انجام شود. هر چه فرد بخواهد بیش‌تر چشم‌های‌اش را بپوشاند، به این معنی است که تلاش می‌کند چیزی را پشت دست‌های‌اش پنهان کند.
۱۸. خطوط چشم

ژن Pax6 بر بخش‌هایی از مغز (واقع در قشر سینگولیت قدامی چپ) که تمایلات رویکرد محور را تنظیم می‌کنند، تاثیر می‌گذارد. این ژن هم‌چنین بر خطوط ظاهری در چشم‌ها نیز تاثیر می‌گذارد. نتیجه شگفت‌انگیز آن‌ این است که آدم‌هایی با خطوط دایره‌ای در عنبیه‌‌شان معمولا گرم و رقیق‌القلب هستند. آن‌هایی هم که در عنبیه‌شان دارای خطوط متمرکزی هستند که دور مردمک انحنا یافته‌اند، افرادی هیجانی و تکانشگر هستند.
********************************************************************************************
وقتی یک دختر موهایش را از روی صورت کنار میزند به چه معناست ؟

hair-flip-attraction
زمان لازم برای مطالعه : ۱ دقیقه و ۲۶ ثانیه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


error: Content is protected !!