4 معیار نشان می دهد قیمت بیت کوین درست خواهد شد – اما آیا BTC می تواند ابتدا 20K دلار را بدست آورد؟ – مجموعه

4 معیار نشان می دهد قیمت بیت کوین درست خواهد شد - اما آیا BTC می تواند ابتدا 20K دلار را بدست آورد؟

 


احتمالاً عقب نشینی در قیمت بیت کوین (BTC) بر اساس چندین نقطه داده زنجیره ای ، یعنی شاخص نسبت سود حاصل از صرف هزینه (SOPR) ، ورودی های پایدار بیت کوین ، سفارشات فروش انباشته با قیمت 19000 دلار و شاخص رمزگذاری و ترس وجود دارد. با این حال ، این س remainsال باقی می ماند که چه زمانی این تصحیح اتفاق می افتد؟

بازپرداخت سودآوری با فشار خرید کمتر امکان پذیر است

شاخص SOPR اساساً میزان سودآور دارندگان بیت کوین را در حال حاضر اندازه گیری می کند. هنگامی که SOPR بالا باشد ، BTC در معرض خطر پس گرفتن سود قرار دارد زیرا معامله گران تمایل دارند که سود خود را بفروشند.

SOPR بیت کوین تنظیم شده است. منبع: Glassnode

در همین حال ، ورودی های پایدار Bitcoin نشان می دهد که چه تعداد پول پایدار مانند USDT Tether به مبادلات مبدل می شوند. هنگامی که ورودی های ثابت Bitcoin افزایش می یابد ، این به طور معمول به معنای افزایش تقاضای خریدار است. از طرف دیگر ، هنگامی که ذخایر BTC از هجوم ثبات پول جلوگیری می کند ، فشار فروش تمایل به افزایش دارد.

در چند روز گذشته ، شاخص SOPR به سطحی رسیده است که قبلا منجر به اصلاح قیمت بیت کوین شده بود مانند اواخر 2018 و تابستان 2019.

در 20 نوامبر ، رافائل شولتز-کرافت ، مدیر ارشد فنی در Glassnode ، اشاره شد:

S € œ SOPR تنظیم شده (ساعتی ، 7 روز MA) به همان اندازه که از ژوئیه 2019 نبوده است. اصلاح ورودی است؟ â €

اگر حرکت Bitcoin کاهش یابد ، این روند می تواند نگران کننده باشد. رناتو شیراکاشی ، خالق شاخص SOPR ، گفت که برنده جایزه نوبل ، دانیل کانمن ، نشان می دهد سرمایه گذاران در هنگام سودآوری از فروش راحت هستند.

از این رو ، اگر بیت کوین راکد بماند یا در کوتاه مدت زیر مقاومت 19000 دلاری ادغام شود ، یک بازگرداندن جزئی ظاهر می شود. شیراکاشی نوشت:

â € œ به طور کلی ، مردم در هنگام سودآوری بسیار راحت تر از فروش می گذرند. در بازار گاو نر ، وقتی SOPR به زیر 1 برسد ، مردم با ضرر می فروشند و بنابراین تمایلی به این کار ندارند. این امر عرضه را به میزان قابل توجهی پایین می آورد ، و این به نوبه خود فشار رو به بالا را تحت فشار قرار می دهد که افزایش می یابد

افزایش نسبت Exchange Stablecoins از CryptoQuant همزمان با افزایش SOPR است. نسبت Stablecoins ، ذخایر ارز بیت کوین است که به ذخایر پایدار کوین تقسیم می شود. وقتی افزایش یابد ، نشان می دهد که فشار فروش بالقوه در حال افزایش است.

نسبت Stablecoins برای BTC. منبع: CryptoQuant

به همین ترتیب ، مدیر عامل شرکت CryptoQuant ، کی یانگ جو ، انتظار دارد در کوتاه مدت تصحیح کوتاه مدت ، هرچند که بزرگ نباشد. او اشاره شد:

فشار بالقوه BTC در حال افزایش است ، اما هنوز هم کم است. چند روز دیگر اصلاحاتی خواهیم دید اما بزرگ نخواهد بود. صعودی بلند مدت. €

19000 دلار مانع از رسیدن به یک بالاترین رکورد همیشگی است

کتاب سفارشات مبادله ای نیز نشان می دهد که سطح 19000 دلار به یک منطقه مقاومت مهم تبدیل شده است. سفارشات فروش قابل توجهی در سراسر Bitfinex ، Bitstamp ، Binance و Coinbase در حدود 19000 دلار وجود دارد که ممکن است از ادامه تجمع جلوگیری کند.

عامل احتمالی دیگری که می تواند باعث بازگشت کوتاه مدت شود ، شاخص Crypto Fear و Greed است. این شاخص هنوز در سطح خطرناکی بالا است ، که احتمال اصلاح را افزایش می دهد.

اصلاح ممکن است بعداً انجام شود

با این حال ، طی چند ماه گذشته ، ذخایر بیت کوین صرافی ها به عنوان Cointelegraph گزارش شده است که روند نزولی مداومی دارند. این می تواند یک اصلاح عمده در بازار را جبران کند ، به خصوص اگر اجرای گاو نر BTC باعث فعال شدن FOMO شود ، که به معنی هجوم گسترده خریداران جدید است.

Glassnode سال به روز پیدا شد که مانده Bitcoin در مبادلات 18٪ کاهش یافته است. کاهش مداوم ذخایر ارزی ، احتمال بازگشت عمیق را کاهش می دهد ، تحلیلگران مانند Ki به طور مداوم در ماه نوامبر بر آن تأکید کرده اند.

موجودی بیت کوین با میانگین متحرک 90 روزه منبع: CryptoQuant

علاوه بر این ، فاکتورهای دیگری نیز وجود دارد که می تواند اصلاح را تا بعد از بیت کوین به تأخیر اندازد 19000 دلار یا حتی بالقوه حتی 20،000 دلار هم می شکند.