Blockchain تا زمانی که همه پشت سر یک زنجیره متحد نشوند ، یک کلید واژه باقی خواهد ماند – مجموعه

Blockchain تا زمانی که همه پشت سر یک زنجیره متحد نشوند ، یک کلید واژه باقی خواهد ماند

 علی رغم اینکه شاید بزرگترین کلمه فناوری دهه گذشته باشد ، فناوری بلاکچین تا حد زیادی فقط همان چیزی باقی مانده است: یک کلمه زبانی. در حالی که شناخته شده ترین اجرای آن ، بیت کوین (BTC) ، به یک نام خانوادگی تبدیل شده است ، اما فناوری که پایه آن را تأسیس می کند ، برای بسیاری بیشتر از یک معما باقی مانده است.

به طور کلی ، این را می توان به پیشرفت کند در استفاده از فناوری برای مصرف کنندگان و مشاغل ناشی از توجهات تقسیم شده نسبت داد. به جای یک فشار جمعی برای ایجاد پیشرفت فقط در بلاکچین بیت کوین ، درعوض شاهد ایجاد سر و صدایی برای ایجاد تعداد زیادی سیستم عامل جایگزین بلاکچین هستیم.

منابعی که می توانستند برای مقیاس گذاری بلاکچین بیت کوین و توسعه برنامه های جدیدی از فناوری اساسی آن مورد استفاده قرار گیرند ، درعوض برای تکثیر هزاران ارز دیجیتال رقابتی و صدها فناوری بلاکچین متناوب یا دفتر توزیع شده ، ناشی از دستیابی به ثروت های سریع از راه اندازی یک سکه اختصاصی جدید با کمی بیشتر از نمادهای علامت گذاری سه حرفی متنوع است.

بنابراین ، درک ما از فناوری بلاکچین و پتانسیل عظیم آن تا حد زیادی نتوانسته است فراتر از مورد اصلی استفاده از پول نقد الکترونیکی نظیر به نظیر پیشرفت کند. علی رغم وعده های آینده ای که در آن قراردادهای هوشمند ، سیستم های مدیریت هویت و داده ها همه توسط بلاکچین بیت کوین به عنوان بخشی از زندگی روزمره تأمین می شوند ، پیشرفت همچنان تنها با استفاده از نمودارهای معاملاتی کمی می شود.

معاملات به معنای گسترده تر

در اکثر موارد ، این بدان دلیل است که مردم دیدگاه بسیار محدودی از بیت کوین را پذیرفتند ، زیرا فکر می کردند بلاکچین آن فقط برای انتقال ارزش پولی است. در سطح پایه ، بلاکچین به سادگی یک دفتر داده توزیع شده است که برای ثبت دائمی معاملات به روشی باز ، تقویمی و قابل تأیید استفاده می شود.

وقتی به معاملات فکر می کنید ، به ویژه که مربوط به فناوری بلاکچین است ، تمرکز فقط روی معاملات پرداخت آسان است. اما معاملات داده ای جنبه بنیادی زندگی مدرن است - در تجارت ، اقتصاد ، حقوق ، سیاست و غیره. معاملات مبادله اطلاعات در همه جای اطراف ما وجود دارد. هنوز نحوه برخورد ما با معاملات اطلاعاتی و ابزاری که برای مدیریت آنها استفاده می کنیم نتوانسته با دیجیتالی شدن بقیه زندگی ما همگام شود.

و با بلاکچین ، درک ما از معاملات باید بیشتر گسترش یابد.

در نهایت ، هر ارتباطی ، هر قراردادی ، هر کاری ، هر فرآیندی و هر پرداختی می تواند در یک معامله داده تقطیر شود ، مانند اینکه هر فعالیت در اینترنت در نهایت به بسته های داده برای انتقال از طریق شبکه جهانی وب تقسیم می شود.

همانند بلاکچین ، اینترنت در ابتدا از اولین مورد استفاده از شبکه داده زمینه ای توسعه یافت: ایمیل برای محققان از طریق شبکه آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته یا ARPANET. با تکیه بر پروتکل ارتباطی TCP / IP که از طریق ARPANET اجرا شده است ، پیشگامان اینترنت با توسعه و مقیاس گذاری اینترنت ، به زیرساخت حیاتی امروز تبدیل شدند. برای درک این چشم انداز تعهد به پروتکل مشترک بنیادی ضروری است ، بدون آن باز بودن و بهم پیوستگی اینترنت که جهان را متحول می کند ، همانطور که می دانیم امکان پذیر نیست.

و در اینجا مسئله توسعه فناوری بلاکچین است. در تلاش برای بهره گیری از موج در حال رشد سرمایه گذاری سوداگرانه ، بلاکچین های جدید و دفترهای توزیع شده جدیدی که پس از ایجاد بیت کوین با انواع مختلف پروتکل های بلاکچین ، ایجاد می شوند ، رقابت را نه تنها بر اساس قیمت ارزهای دیجیتال رقابتی بلکه به طور کلی ، مجبور به ظهور می کنند. قوانین شبکه و اکوسیستم ها.

صدها سیستم مختلف رقابتی فقط ناکارآمد نیستند - آنها بسیاری از مزیت های تبدیل کننده بلاکچین را از بین می برند ، یعنی از بین بردن سیلوهای داده ، معامله آسان با هر کسی و ایجاد یک منبع واحد از اطلاعات واقعی. اگر صدها شبکه ارتباطی دیجیتال رقابتی در دهه 1990 گسترش یافته بود تا اینکه در اطراف یک اینترنت همه جا حاضر با یک شبکه جهانی وب تلفیق شوند ، ایجاد ارزش بی نظیر و بیداری اطلاعات که نتیجه آن بود ، امروز بسیار متفاوت به نظر می رسید.

ما اجازه ندادیم که با اینترنت این اتفاق بیفتد ، پس چرا باید بلاکچین متفاوت باشد؟

وقت آن است که در مورد آینده فناوری بلاکچین جدی بگیریم. زمان یک جهان ، یک زنجیره است.

نظرات ، افکار و عقاید بیان شده در اینجا تنها نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا نمایانگر نظرات Cointelegraph نیست.

جیمی نگوین رئیس موسس انجمن بیت کوین ، سازمان جهانی صنعت است که ارز دیجیتال و بلاکچین Bitcoin SV را پیشرفت می دهد. وی که از طرفداران مشهور بیت کوین است ، قبلاً مدیرعامل nChain بود - یکی از رهبران تحقیق و توسعه راه حل های بلاکچین درجه شرکتی. جیمی همچنین 21 سال شغل وکالت مالکیت معنوی و فن آوری دیجیتال داشت و در سه شرکت حقوقی بزرگ ایالات متحده شریک بود.