Citi و IADB پایلوت پرداخت فرامرزی کامل با فناوری بلاکچین را دارند – مجموعه

Citi و IADB پایلوت پرداخت فرامرزی کامل با فناوری بلاکچین را دارند

 غول بانکی سیتی گروپ با همکاری بانک توسعه بین آمریکایی یا IADB اثبات مفهوم پرداخت های مرزی مبتنی بر بلاکچین را با موفقیت به پایان رسانده است.

طبق اعلامیه روز پنجشنبه ، آزمایشگاه های نوآوری Citi و گروه IADB Citigroup با استفاده از شبکه بلاک چین LACChain - تلاش انحصاری برنامه منطقه ای IADB LACChain ، پرداخت های مختلفی از ایالات متحده به یک گیرنده در جمهوری دومنیکن را امکان پذیر کرد.

متخصص بلاکچینی IADB و رهبر فنی LACChain ، مارکوس آلنده توضیح داد ، به عنوان بخشی از این پروژه ، IADB وجوه توكنیزه شده به دلار آمریكا را به حساب Citi واریز كرد وجه را با استفاده از کیف پول های دیجیتال منتقل كرد. وی گفت: "پس از رمزگذاری ، این وجوه به ارز محلی - پزوی دومنیکن - با نرخ ارز تعیین شده توسط سیتی تبدیل شد."

خلبان مبتنی بر بلاکچین IADB را قادر می سازد تا قابلیت ردیابی فوری معاملات ، نرخ ارز و کارمزد را فراهم کند ، به طور بالقوه روش جدیدی برای پرداخت های مرزی از ایالات متحده به کشورهای آمریکای لاتین و کارائیب به ارمغان می آورد.

وی افزود: "بسیاری از برنامه های پرداخت فرا مرزی شامل کمک رسمی توسعه و حواله های بین المللی وجود دارد. شکی نیست که اینها برای اقتصاد منطقه ما و از همه مهمتر برای ذینفعان نهایی و خانواده هایی که از حواله دریافت می کنند بسیار مهم هستند. "، ایرنه هافمن ، مدیرعامل آزمایشگاه IADB اظهار داشت.

IADB یک سازمان بین المللی است که از توسعه اقتصادی آمریکای لاتین و کارائیب ، توسعه اجتماعی و ادغام منطقه ای پشتیبانی می کند. IADB با انجام آزمایشگاه نوآوری IDB Lab خود برنامه LACChain متمرکز بر بلاکچین را در سال 2019 راه اندازی کرده است تا فناوری بلاکچین را بطور فعال در حال تحقیق برای تحقق رسالت خود باشد.

منبع باز LACChain در زنجیره بلوک JPMorgan و پلت فرم قرارداد هوشمند Quorum اجرا می شود.

سیتی گروپ با فناوری بلاکچین غریبه نیست. در سال 2015 ، این بانک سه سیستم مبتنی بر بلاکچین و یک ارز رمزپایه آزمایشی با نام Citicoin را توسعه داد تا معاملات مرزی کارآمدتر را بررسی کند.