Iota وارد فاز اول می شود تا “شبکه کاملاً غیر متمرکز” به سال 2021 تبدیل شود – مجموعه

Iota وارد فاز اول می شود تا "شبکه کاملاً غیر متمرکز" به سال 2021 تبدیل شود

 Iota ، یک پروژه بزرگ blockchain که برای اینترنت اشیاء یا IOT طراحی شده است ، در نقشه راه خود برای به روزرسانی شبکه به IOTA 2.0 وارد فاز اول شده است.

طبق یک پست وبلاگ در تاریخ 30 ژوئن ، کاربران می توانند نسخه جدید گرده را در اولین شبکه تست IOTA کاملاً غیرمتمرکز بارگیری کنند.

این نسخه اولین مرحله از نقشه راه انتقال IOTA 2.0 Iota است ، که در تاریخ 29 ژوئن منتشر شد. در نقشه راه ، بنیاد Iota سه مرحله را برای دستیابی به اصطلاح "همکاری" انجام داد ، رویدادی که برداشتن دائمی را پیش بینی می کند. هماهنگ کننده Iotaâ. هماهنگ کننده بخش اساسی شبکه IOTAâ است و نماینده برنامه ای است که توسط بنیاد IOTA برای تأیید دیجیتالی معاملات معتبر اجرا شده است.

گرده نشانه شروع IOTA 2.0 است

پروژه Iota با آزادسازی گرده ، اولین نقطه عطف خود را که منجر به Coordicide می شود ، نشان می دهد. Dominik Schiener ، بنیانگذار بنیاد Iota ، تشریح کرد که این نسخه با هدف رسیدن به یک شبکه هماهنگ کننده کم تولید ، آماده تولید می باشد.

شاینر ادامه داد:

â € œبعد از سالها تحقیق فشرده ، آزمایش دقیق و تلاش های خستگی ناپذیر مهندسان ما ، مفتخریم که سرانجام بتوانیم همه را دعوت کنیم تا در این نقطه عطف مهم برای پروژه IOTA شرکت کنند. گرده نشانه آغاز نخستین توزیع غیرمترقبه ، مقیاس پذیر و با هزینه کم در جهان است که قول IOTA از روز اول بوده است.

سه مرحله برای خلاص شدن از شر هماهنگ کننده Iotaâ

در کنار سایر مراحل ، نام تست رسمی انتشار شبکه IOTA 2.0 به طور مشابه به سه مرحله برای تولید عسل می رسد: گرده ، شهد و عسل. به همین ترتیب ، قرار است گرده به طور عمده به عنوان یک پایگاه تحقیقاتی برای تأیید اعتبار مفاهیم Coordicide و همچنین شبیه سازی بردارهای حمله خاص خدمت کند. براساس این بنیاد ، انتظار می رود که مرحله گرده مشخصات مشخصات Coordicide نهایی شود ، و طرح نهایی IOTA 2.0 را ارائه می دهد.

فاز دوم ، Nectar ، اجرای کامل ماژول های Coordicide را در یک آزمایش محرک ارائه می دهد. مرحله Nectar با هدف آزمایش شبکه برای اشکالات یا مشکلات قبل از آزادسازی سرور اصلی است. پیش بینی می شود تا اوایل Q4 2020 انتشار یابد ، این مرحله به شرکت کنندگان در شبکه اجازه می دهد برای پیدا کردن اشکالات یا بردارهای حمله بالقوه ، پاداش ، پیمانکاری ، â € یا پاداش دریافت کنند.

هانیه ، نامزد نهایی انتشار برای IOTA 2.0 ، تمام ماژول های Coordicide نهایی را در بر می گیرد ، که نماینده نسخه اول IOTA 2.0 یا شبکه اصلی IOTA کاملاً غیرمتمرکز است. شاینر می گوید این بنیاد انتظار دارد كه این شبکه در سه ماهه اول سال 2021 وارد فاز عسل شود.

در فوریه سال 2020 ، Iota Chrysalis یا IOTA 1.5 را ارتقاء متوسط ​​معرفی کرد. Chrysalis ویژگی های اصلی را به شبکه اضافه کرد ، مانند آدرس های قابل استفاده مجدد و نشانه های مبتنی بر IOTA. همانطور که گزارش شد ، بنیاد Iota چندین بار هماهنگ کننده را به منظور مقابله با نقض ها و هک های اصلی روی سکوی خود خاموش کرده است. به دنبال انتقاد از عدم تمرکز ، Iota راه حل Coordicide را در سال 2019 منتشر کرد تا جایگزین Coordinator شود.