Stablecoins در پیش رو است: رمزنگاری با پشتیبانی فیات در میان عدم اطمینان رونق می گیرد – مجموعه

Stablecoins در پیش رو است: رمزنگاری با پشتیبانی فیات در میان عدم اطمینان رونق می گیرد

 علی رغم عدم اطمینان امسال که اقتصاد جهانی را آزار داده است ، با تحولات جدید بخش دیجیتال ، سال 2020 با توجه به رشد فوق العاده بخش دیجیتال ، به عنوان سال ثبات سهام کاهش می یابد. در حالی که برخی این رشد را ناشی از علاقه روزافزون به امور مالی غیرمتمرکز در بین علاقه مندان به رمزنگاری می دانند ، برخی دیگر آن را یک روند صعودی می دانند که ورود ارز فیات به اکوسیستم رمزنگاری را تأیید می کند.

با ادامه رشد بخش DeFi ، محبوبیت سکه های ثابت نیز افزایش می یابد که برای کسب بازده بالا از پروژه های مختلف وام غیرمتمرکز مورد استفاده قرار می گیرند. Stablecoins همچنین به دلیل توانایی در پر کردن شکاف بین ارزهای فیات و دارایی های دیجیتال مفید است. Stablecoins سال را با دقت بالا شروع کرد ، زیرا حجم معاملات تجمعی آنها برای اولین بار در سه ماهه مالی از مرز 90 میلیارد دلار فراتر رفت. اگرچه Tether (USDT) هنوز سهم شیر از بازار پایدار کوین را در اختیار دارد ، Dai و USDC در واقع در سال 2020 رشد داشتند.

از زمان تصور اولین پایدار کوین در سال 2012 با پیشنهاد پروژه Mastercoin به عنوان راهی برای گره خوردن ارزهای رمزپایه به دارایی های سنتی برای کاهش نوسان قیمت ، توسعه دهندگان عادت کرده اند از دلار آمریکا به عنوان یک دارایی پایدار استفاده کنند.

در حال حاضر ، با این وجود ، توسعه دهندگان دارایی های پایدار دیگری مانند طلا ، سایر ارزهای فیات و حتی ارزهای رمزپایه را تجربه می کنند. در اینجا نگاهی به روز شده در مورد وضعیت فعلی پذیرش پایدار کوین به عنوان لیستی از بهترین سکه های با ثبات در بازار وجود دارد.

سکه های پایدار وابسته به دلار آمریکا

اتصال به اینترنت (USDT)

مثل هر Bitcoin ثابت دیگر ، Tether به این منظور طراحی شده است که سرمایه گذاران می توانند سود حاصل از معاملات رمزنگاری را با ارز رمزنگاری شده دلاری ذخیره کنند. به نقل از وب سایت: "هر Tether همیشه 1 به 1 پشتیبانی می شود ، با ارزهای سنتی که در ذخایر ما نگهداری می شود." این بدان معنی است که برای هر سکه USDT ، معادل 1 دلار در ذخیره شرکت وجود دارد. بر اساس Coinmarketcap ، در حال حاضر ، Tether محبوب ترین پایدار کوین است که سرمایه بازار آن بیش از 15 میلیارد دلار است و حجم معاملات روزانه آن بیش از 40 میلیارد دلار است.

علی رغم ادعای شرکت صادر کننده Tether’s مبنی بر اینکه 100 درصد از ذخایر مایع پشتیبانی می شود ، در گذشته ، طرفین زیادی در مورد ادعاهای شرکت شک و تردید کرده اند. اما بحث و جدال کنار این ، تعداد USDT در گردش اخیراً از کمی بیش از 4 میلیارد دلار در گردش در آغاز سال 2020 به رقم عظیم 15 میلیارد دلار رسیده است. اکثر کارشناسان بر این باورند که DeFi سهم بزرگی در ایجاد انبوه USDT داشته است.

علاوه بر این ، رشد سریع تسلط USDT باعث شده است که سکه ها از طریق متوسط ​​ارزش انتقال روزانه ، بیش از 3.5 میلیارد دلار ، از سیستم عامل های پرداخت غول های بزرگ مانند Bitcoin و PayPal سبقت بگیرند. با افزایش محبوبیت ، Tether در حال حاضر قصد دارد اکثر منابع خود را به شبکه های سریعتر منتقل کند ، زیرا شبکه Ethereum همچنان افزایش هزینه های گاز را تجربه می کند.

سکه USD (USDC)

صادر شده توسط Circle ، یک ارائه دهنده خدمات مالی با محوریت بلاکچین ، USD Coin در سال 2018 به عنوان یک پایدار بیت کوین به دلار آمریکا با نسبت 1: 1 متصل شد. از نظر شفافیت Bitcoin ثبات ، Circle در وب سایت خود ادعا می کند که ذخایر USDC ماهانه توسط سرویس های برتر حسابداری برای مردم حسابرسی و منتشر می شود.

مانند Tether ، USDC نیز رشد چشمگیری داشته است ، در شش ماه گذشته گردش مالی بیش از 1.8 میلیارد دلار افزایش یافته است. به تازگی ، مرکز (کنسرسیومی که توسط Circle و Coinbase برای توسعه مدیریت USDC تاسیس شده است) از گسترش USDC از Ethereum به بلاک چین های اضافی خبر داد. این اقدام برای اطمینان از انعطاف پذیری USDC برای نوآوری های مالی گسترده در میان پروژه های DeFi انجام شده است.

استاندارد Paxos (PAX)

طبق وب سایت آن ، Paxos ، شركت پشت پاكسكوكین استاندارد PAX استاندارد ، می گوید كه پایدارترین پولكین آن مایع ترین و با نظم بیشتر در جهان است. PAX با درج در بیش از 150 صرافی ، دارای بیش از 100 میلیون دلار حجم تجارت روزانه و در مجموع 2 میلیارد دلار سكه PAX ضرب شده در گردش است.

مانند همتایان خود ، PAX به عنوان یک دلار دیجیتال بسته بندی شده است که می تواند برای جابجایی سریع پول در سراسر جهان و در هر زمان استفاده شود. Bitcoin ثابت بر اساس پروتکل ERC-20 Ethereum ساخته شده است و اعتبارات مشتری در حساب های جداگانه بیمه شده توسط شرکت بیمه سپرده های فدرال نگهداری می شود.

Binance (BUSD)

Binance USD (BUSD) که از طریق همکاری بین یکی از بزرگترین صرافی های رمزنگاری و Paxos راه اندازی شده است ، یک بیت کوین پایدار است که به دلار آمریکا متصل است. پایدار کوین تاکنون از وزارت خدمات مالی امور خارجه نیویورک تأیید کرده است. این اجازه می دهد تا سایر م institutionsسسات مالی در منطقه نیویورک BUSD را بدون نیاز به مجوزهای قبلی نگهداری از NYDFS نگهداری کنند.

در رقابت برای دستیابی به جایگاه خود به عنوان ثبات Bitcoin برای برنامه های DeFi ، Binance USD به تازگی در بلاک چین Flow Labs Dapper راه اندازی شده است. انتظار می رود Binance USD از طریق مشارکت با Dapper Labs - تیم پیشگام بازی های رمزنگاری مانند Crypto Kitties ، درهایی را برای توسعه دهندگانی که قصد دارند برنامه های DeFi مجهز به Bitcoin را ایجاد کنند ، باز کند. BUSD در Binance Smart Chain نیز بسیار مشهور است که یک بلاکچین فعال با قرارداد هوشمند است که برای تسریع در توسعه پروتکل های DeFi طراحی شده است.

به لطف تسلط بر بازار Binance ، BUSD یکی از مهمترین نرخ های رشد را داشته است ، با محدودیت بازار که از حدود 20 میلیون در ابتدای سال به مرز کنونی خود رسید و بیش از 500 میلیون دلار رشد کرد.

TrueUSD (TUSD)

در حالی که Tether به دلیل مدیریت متمرکز و عدم شفافیت مورد انتقاد قرار می گیرد ، TrueUSD ادعا می کند که خلاف این عمل را انجام می دهد. TrueUSD یک Bitcoin ثابت وابسته به USD است که برپایه بستر TrustToken بنا شده و ادعا می کند با کد اخلاقی شفافی کار می کند که اثبات زمان واقعی وجوه ذخیره شده در یک حساب بانکی برجسته را به مردم ارائه می دهد.

حتی تیم TrueUSD به حساب سپرده دسترسی ندارد ، زیرا به جای یک تیم مدیریتی ، قراردادهای هوشمند منعقد شده است تا بتواند میزان ثابت بین دلار آمریکا و سکه TUSD را در 1: 1 حفظ کند.

در مارس سال گذشته ، TrustToken با همکاری یک شرکت حسابداری داشبوردی را توسعه داد که به اشخاص ثالث امکان می دهد TUSD را در گردش با وجوه فیات وثیقه مشاهده کنند.

به غیر از TrueUSD ، بستر TrustToken همچنین محل استقرار سکه های ثابت با پشتیبانی دیگر ارزهای ملی از جمله پوند انگلیس ، دلار استرالیا ، دلار کانادا و دلار هنگ کنگ است. همه آنها در سال 2019 راه اندازی شده اند و اکثراً بصورت فعال در Uniswap معامله می شوند ، صرافی غیرمتمرکز که میزبان انواع پروتکل های DeFi است.

قسمت دوم: پروژه ها به سایر ارزهای ملی وابسته اند

XSDG Stablecoin

در تاریخ 5 اکتبر ، شرکت Xfers ، یک شرکت پرداخت مستقر در سنگاپور ، یک دلار ثابت سنگاپور XSGD را راه اندازی کرد. به عنوان اولین رمز دلار سنگاپور ، سازندگان XSDG انتظار دارند که این سکه هم برای مشاغل و هم برای اشخاص وسیله ای برای مواجهه با صنعت رمزنگاری فراهم کند.

برای اطمینان از دسترسی آسان ، رمز را می توان آزادانه برداشت و معامله کرد ، حتی با کیف پول های غیر عادی. همچنین ، با توجه به اینکه ادعای پایدار کوین با قانون سفر گروه ویژه اقدام مالی مطابقت دارد ، موسسات مالی می توانند از آن برای نقل و انتقال پول مرزی نیز استفاده کنند. مانند اکثر پول های ثابت ، تیم پشتیبان XSGD در تلاش برای پذیرش توکن در اکوسیستم DeFi است ، در حال حاضر در Ziliswap به عنوان رمز ERC-20 در دسترس است.

اییمریک سالی ، رئیس پروژه ، در حالی که با Cointelegraph صحبت می کرد ، گفت: "اکنون زمان ظهور ارزهای ثابت است که به سایر ارزهای ملی مانند دلار سنگاپور متصل شده اند."

حماسه (SGA)

Saga ، یک شرکت بلاکچین مستقر در انگلیس ، اواخر سال 2019 جایگزین پایدار Bitcoin را برای Facebook's Libra راه اندازی کرده است. مشابه Libra ، SGA با گره خوردن به سبد ارزهای ملی ارزش پایدار خود را حفظ می کند. آنچه Saga را از پیشنهاد Libra متمایز می کند این است که ارزش رمز SGA به سپرده های بانکی در حق نقاشی ویژه صندوق بین المللی پول متصل می شود. حقوق ویژه صندوق بین المللی پول سبدی از دارایی ها است که به شدت در دلار آمریکا و همچنین یورو ، یوان چین ، پوند استرلینگ انگلیس و ین ژاپن وزن می کنند.

بعلاوه ، برخلاف Libra ، Saga از ثبات Bitcoin سود نخواهد برد ، اگرچه به عنوان صادر کننده اصلی توکن عمل خواهد کرد. ایدو ساد من ، بنیانگذار Saga ، هنگام صحبت با CNBC ، گفت که هدف Bitcoin ثابت است که به عنوان یک ارز مکمل برای پرداخت های مرزی عمل کند ، به این ترتیب که مصرف کنندگان از آن برای پرداخت در سیستم عامل های تجارت الکترونیکی مانند آمازون استفاده می کنند. Saga به دلیل عدم وضوح نظارتی ، در حال حاضر در ایالات متحده و اسرائیل در دسترس نیست.

یورو

با پشتوانه یورو ، یورو پایدار EURS توسط Stasis ، یک شرکت مرتبط با بلاکچین صادر می شود که هدف آن ثبت دارایی های سنتی است. این شرکت ادعا می کند که برای اطمینان از انطباق و ثبات دارایی های توکن خود ، واسطه های مالی مجاز مختلفی از جمله شرکت های حسابداری و موسسات حقوقی را با هم جمع می کند.

EURB پایدار بورس EURS در ژوئن 2018 راه اندازی شد. EURS براساس استاندارد EIP-20 Ethereum ساخته شده و به عنوان اولین پایدار بیت کوین با پشتیبانی یورو پیشگام بود و همچنین از ارائه شفافیت مداوم از طریق اظهارات روزانه ارائه دهندگان نقدینگی خود ، مفتخر است. تاکنون EURS نزدیک به 32 میلیون سکه صادر کرده است که حجم معاملات روزانه کمی بالاتر از مرز 1 میلیون دلار است.

مونریوم

Monerium یک شرکت فین تک است که در سال 2015 تاسیس شد و امیدوار است دسترسی به ارزهای دیجیتال را ساده کند. این شرکت پس از دور دانه ای 2 میلیون دلاری به رهبری Crowberry Capital ، با مشارکت ConsenSys و Hof Holdings ، اولین Bitcoin ثابت خود را در ژانویه 2019 راه اندازی کرد.

ارز دیجیتال Monerium به گونه ای طراحی شده است که معادل دیجیتالی ارزهای اصلی فیات برای مشتریانی صادر می شود که می توانند سبد ارزی خود را سفارشی کنند. Monerium ادعا می کند که با تأسیس استانداردهای فنی نظارتی و باز برای پشتیبانی از پایدار بیت کوین خود ، تمرکز مالی را انجام می دهد. در حال حاضر ، خدمات Monerium در شش کشور در دسترس است: انگلیس ، آلمان ، دانمارک ، فرانسه ، لیتوانی و سوئد.

آیا سکه های ثابت می توانند از ارزهای دیگر پیشی بگیرند؟

افزایش گزارش شده در عرضه کلی پول ثابت باعث شده است بسیاری از ناظران بازار گیج شوند. اگر تجزیه و تحلیل های Coin Metrics برای انجام هر کاری امکان پذیر باشد ، 20 آوریل اولین باری بود که تعداد پایدار کوین در گردش از مرز 9 میلیارد دلار عبور کرد. برخی از تحلیلگران استدلال می کنند که افزایش عرضه پول های ثابت یک سیگنال صعودی است زیرا مردم مواضع خود را محافظت می کنند. برخی دیگر معتقدند که این یک سیگنال نزولی از خروج افراد از فضای رمزنگاری است.

با این حال ، این رشد در زنجیره های ثابت در شرایطی اتفاق می افتد که حوزه های قضایی مختلف نیز شروع به گرم شدن ایده ایجاد پول های ثابت خود می کنند. با ادامه تماس ها برای علامت گذاری دارایی های سنتی ، تازه واردان در بازار پایدار کوین ، مانند XSDG Stablecoin ، به یک امر عادی تبدیل می شوند.

با افزایش نوسانات ، بیشتر توسعه دهندگان برای ایجاد نوآوری های مالی برای کاهش نوسانات ، چشم به تحولات بین سکه های ثابت می گذارند. اکنون س Theال این است که آیا پول های ثابت مانند Tether سودمندی بیت کوین ، اتریوم و سایر ارزهای رمزپایه را به عنوان پروتکل های پرداخت فرامرزی و همچنین ارزهای فیات مورد استفاده خود تحت الشعاع قرار می دهد؟